Сенполія (Фіалка)

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем bilo4ka, 6 Травень 2012.

  1. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Багато хто з нас має вдома сенполію, тому вирішила створити окрему тему про ці кімнатні квіти:girl_tender: В цій темі ми можемо обмінятися досвідом, як правильно доглядати за фіалками, будемо разом боротися зі шкідниками, а саме головне просто цікаво спілкуватися на цікаву для всіх нас тему.

    [​IMG] [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 13 Червень 2012
    • Подобається Подобається x 2
  2. tsvetochek

    tsvetochek Well-Known Member

    [​IMG] і я хочу похвалитися фіалочками:girl_in_dreams: не можу ними натішитись:girl_tender:
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Кіцюня

    Кіцюня New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    А скільки часу вони у вас росли до того як зацвісти?
    Бо я маю також фіалочки вирощенні з листочків. але вони ще не думають цвісти:girl_cray:
     
  4. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    По різному буває від пів року до двох років.
    У мене раз ще від листочка дітки не відсадила, а вже фіалка зацвіла
    [​IMG]
     
  5. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Отаке шапище в мене зацвіло:girl_smile:
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    У мене росли від серпня минулого року. Колись читала, що фіалка зацвітає в середньому за 10 місяців
     
  7. Кіцюня

    Кіцюня New Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    я свої посадила десь у липні, то одні гарненькі виросли, а другі випустили тільки два маленькі листочки:girl_cray: і ні одна не цвіте :girl_cray:

    ---------- Додано в 10:57 ---------- Попередній допис був написаний в 10:55 ----------

    може якусь спеціальну підживку купити, бо я маю універсальну, в магазині говорили що підійде
     
  8. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Roxie, а у мене така біленька фіалочка від вас має плямки на цвіті. З чим це може бути повязано?
    [​IMG]
     
  9. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    дуже гарна! а сорту часом незнаєте?

    якщо такі плями з"явлються зразу після того як зацвіла то причини дві: або шкідник або на сонці обгоріла.

    а це мої свіжорозквітші)
    [​IMG][​IMG]
     
  10. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Знаю, то ян-менует. Може йому сонця замало, бо мала бути тільки червона кайма по контуру, а він вийшов ще й всередині крапчатий. А може через те, що листоком розмножувала, то всі сортові якості не збереглись...
     
  11. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Він якраз зацвів так як треба):girl_yes: Опис (по рос. правда):Крупные простые и полумахровые светло-розовые звезды с сильно волнистым краем. Малиново-фуксиевые веснушки на лепестках переходят в широкую вишневую кайму напылением.
    Розмноження листком добре передає всі сортові якості!:girl_yes2:
     
  12. Gybka Bob

    Gybka Bob Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    а можете точно сказати, як саме це правильно зробити? а то мала 2 листочки і не приживаються. Можливо щось не те роблю?
     
  13. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Берете зрізаний листочок і ставите в баночку з водою. Я використою різні медичні баночки: від перекис водню, спирту, головне щоб була темна. В темній посудині листок краще корінці пускає. Після того як листок пустить корінці, садите в стаканчик з землею. За пару тижнів мають появитися такі дітки. [​IMG] Як вони підростуть розсаджуєте дітки в стаканчики, або такі невеликі горщики.[​IMG]
    Тоді чекаєм цвіту;)[​IMG]
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    у мене чомусь загниває, хоч я в звичайний стаканчик ставила.
    Ось ще одна моя фіалка зацвіла
    [​IMG]
     
  15. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    бажано, щоб кінець листочка не контактував з поверхнею стаканчика, тому баночки краще) У мене також загивають листочки, або просто не хочуть пускати корінці, Найкращий період для розмноження -це весна, тому спробуйте знову зрізати листок.
     
  16. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    Я трошки по-іншому вкорінюю. В мене завжди загнивають коли ставлю у воду. Тож я зрізаю гострим ножем кінчик листочка під кутом 45 градусів (так щоб площа зрізу була не дуже маленька), підсушую зріз десь 20-30 хв., саджу одразу в маленький (100 грамовий) одноразовий стаканчик (тільки половину стаканчика засипаю землею), трохи поливаю і зверху то діло накриваю харчовою плівкою, або кульочком. (така собі тепличка). Деколи відкриваю, провітрюю і поливаю. Коли бачу що зявились корінці - можна зняти пакетик, тоді поливати треба частіше, можна пакетик і не знімати. За місяць вилазять перші листочки. Загниває значно менше листочків ніж при вкоріненні у воді (у воді мені зовсім не вдавалось вкорінювати).
     
  17. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кімнатні рослинки: догляд, поради

    В кожного різні методи. Можна попробувати всі і тоді собі вибрати найбільш оптимальний. Можна ще вкорінювати листочки замість землі у вермікуліті. У ньому практично не загнивають листки.
     
  18. Gybka Bob

    Gybka Bob Member

    Відповідь: Сенполія (Фіалка)

    Клас! Я от тільки нещодавно захопилась цією красою. Маю цілий стаканчик листочків, і з нетерпінням очікую щоб з*явились корінчики. До кого не прийду, заглядаю на підвіконня, щоб щипнути по листочку:girl_wink:
     
  19. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Сенполія (Фіалка)



    Не радила б тримати всі листочки в одному стаканчику, бо один може підгнити, і тим самим можуть почати гнити всі решта. Кожен листочок має право на окремий стаканчик:girl_blum:
     
  20. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: Сенполія (Фіалка)

    о, у мене теж :)
    Почалося все з подарованої фіалки, тепер маю ще кілька листочків, чекаю на корінчики