Що читаємо? (2)

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Virchuk, 2 Вересень 2013.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Пойняв, прийняв - напишу. Зразу кажу, що буде тенденційно.
     
  2. petrywka

    petrywka Well-Known Member

    Для любителів легкого чтива про життя-буття рекомендую "Чуєш, коли приїдеш додому" Юлії Сливки. Читається легко і швидко, але зміст такий глибокий, душевний і домашній.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Raven

    Raven Мама малятка

    Для любителів підліткових пригод раджу серію книг Таємничі щоденники Улісса Мура. Прочитала перші 12 і вже дочитую 13-ту, і розумію, що ще 5 книг ще не перекладені. В оригіналі не почитаю, а на англійську версію не натрапляю(( шкода, що капці
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Маріша Пессл "Деякі питання теорії катастроф". Цікава така книга. Жанр дуже несподіваний і важко піддається описанню)))) Але затягує, бо містить в собі все, що я люблю: література, науковці, ботани, інтелектуали, гарні фатальні жінки і розумні чоловіки. Коли читаю, то дуже добре уявляю собі кінокартинку. Вангую, що зніматимуть за книгою фільм або, ще краще, серіал)))Перекладу українською на жаль немає. Раніше читала цієї ж авторки "Нічне кіно".
     
  5. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Може закиньте які 2-3 назви? Я ітак читати буду довго, бо багато часу на читання наразі виділити не можу


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Я почала писати і потім відволіклась.


    Джейн Остін - все

    Агата Крісті - всього по трохи. Трохи Пуаро, трохи Міс Марпл, трохи всіх решта. (Ну або все читайте, але там є страшне «з раннього».)

    Шарлота Бронте - Джейн Ейр, за бажанням.

    Емілі Бронте «Грозовий перевал» і фільм подивіться, там де Жюльєт Бінош.

    Рекс Стаут детективи про Ніро Вульфа.

    (В цьому місці вам здалося, що я занадто люблю детективи? Вам здалося.)

    Джон Бакен (John Buchan) Salut to Adventurers

    Люсі Мод Мнтґомері серія «Енн з зелених дахів» і всі решта про Енн

    Гаррі Поттер - я знаю, знаю, але ви прочитайте.

    Астрід Ліндгрен - все що бачите.

    Казки народів світу - не одну книжку, а на кожен народ окрема книжка.

    Міфи давньої Греції, бажано щось серйозне. Сюди ж вивчити римські відповідники імен богів.

    Вірджинія Вульф - що витримаєте.

    Коцюбинського.

    Українських поетів-розстрільників.

    Андре Моруа

    Стефан Цвейг - про букініста історію.

    Діккенса «Великі сподівання», і кіно з Ґвінет Пелтроу.

    Рей Бредбері - 451 за Фаренгейтом. І що осилите. Не для слабкодухих.

    Великий Гетсбі, Ніч лагідна для маньяків

    Трумен Капоте, Сніданок в Тіфані

    Шекспіра - почніть з найбільш відомих і далі в глибину.

    Щось історично-класично-Артуріанське

    Пісня про Нібелунгів.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Корисно Корисно x 3
  7. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    "Кульбабове вино" і "451 за Фаренгейтом" Рей Бредбері.
    Нарешті я познайомилася з цим автором. Добре, що розпочала я з "Кульбабового вина". Бо "451 за Фаренгейтом" мені дуже туго йшла з початку. Я вже навіть думала закинути читання. Та добре, що таки дочитала. Філософські книжки. Найбільше мені сподобалося мистецтво письма автора.
    Вже не вперше читала позитивні відгуки і рекомендації про «Кульбабове вино», тож нарешті зважилася і купила. Надзвичайно щиро, душевно і з такою любов’ю написана історія двох хлопчиків-братів, які проживають ніби звичайне, але таке неповторне Літо. Так відчувати кожен день, кожну дрібничку, кожну подію можна лише в дитинстві. Ми, дорослі, з часом втрачаємо таку дитячу безпосередність і вміння відчувати кожну прожиту хвилину. Ми кудись спішимо, плануємо, виконуємо свої завдання і цілі. І забуваємо просто зупинитися і Жити. Головний герой книжки – хлопчик на ім’я Дуглас, ніби прокинувшись від зимової сплячки, робить несподіване відкриття: «Я – живий!» і мчить на зустріч зі своїми особливими літніми канікулами.
    А от "451 за Фаренгейтом" сподобалася нестандартним, фантастичним сюжетом. Читаючи цю книгу, я згадала "Атлант розправив плечі". Однозначно, нація яка не читає, повільно, але впевнено котиться в прірву. Дивлячись на останню статистику по Україні, стає сумно...
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @Orman дуже дякую
    Так приємно, що я навіть вже дечого почитала з того списку, але є і невідомі імена, буду тепер мати чим зайнятися


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Список неповний, потім мене якось штурхніть, я допишу.

    Фантастів усіляких.
     
  10. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Дівчата, а давайте теж ділитись своїми списками рекомендованої літератури? Мені дуже цікаво, наприклад, почитати що там в кого. @Orman ви ж не проти, якщо ми продовжимо, започатковану вами стежку?
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Звісно, не проти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ніхто щось не хо більше писати список рекомендованої. напишу я..
    - Гюстав Флобер "Пані Боварі", "Сентиментальне виховання"
    - Гі де Мопассан Новели
    - Генріх Бьолль(Белль) "Очима клоуна"(хто осилить - тисну лапку, то мій улюблений)
    - Бернард Шоу - всі п'єси, що знайдете, а не тільки "Пігмаліон")))
    - Марсель Пруст "У затінку дівчат-квіток"
    - Діккенс "Крамниця старожитностей"
    - Ірвін Шоу "Нічний порт'є"(Нічний черговий)
    - Джек Лондон "Маленька господиня великого будинку", "Мартін Іден"
    - Чосер "Кентерберійські оповідання"
    - Лопе де Вега(ні, це не мореплавець, того звали Васко де Гама. Уточнюю, бо були прецеденти:girl_haha:) - що осилите і знайдете.
    - Еміль Золя "Тереза Ракен"(взагалі в Золя можна знайти багато цікавого для жіноцтва)
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    «Багряний колір вічності» Наталя Гурницька.

    Почну з того, що я відношу себе до некапризного читача. Мене досить легко захоплюють нові книжки, особливо з цікавими сюжетами і гарним авторським письмом.

    Як я зрозуміла, ця книжка є своєрідним продовженням історії Анни з роману «Мелодія кави...». Але ні. Це скоріше роман про нащадків Анни, а саме її правнучку Ірену. Тож, я все ще сподіваюся, на продовження історії життя головної героїні «Мелодії кави...». І надіюсь, що ця історія матиме щасливіший кінець, ніж «Багряний колір вічності». Я не можу сказати, що цей роман мені не сподобався, та він реально сумний. Так, це були страшні і важкі часи, які нам навіть уявити складно. Так, український народ пережив і переживає зараз багато трагічних подій. Так, на долю українських матерів випали жахливі випробування репресіями, голодом, втратою дітей, рідних та близьких. Ми не повинні про це забувати. Але повинні рухатися вперед і все ж пробувати будувати щасливе суспільство, а не безкінечно повертатися до трагізму в історії України.

    Можливо Ірена і була сильною особистістю, адже вона вижила у важких кліматичних умовах Казахстану і прожила до глибокої старості, по суті, в самотності. Та хіба в неї був вибір? Це вже не перша книжка про життєвий шлях головного героя від народження і до смерті, яку я прочитала протягом останнього року. Але так сумно мені ще не було. Ще й в автора, Наталі Гурницької, дивовижний талант писати так, що читач поглинає в атмосферу роману і ніби переноситься в інший вимір. Відповідно, головні герої стають майже членами сім’ї, з якими не хочеться прощатися.
     

    Вкладення:

    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. Khustyanka

    Khustyanka Well-Known Member

    Пані Наталя працює над продовженням, наскільки я знаю.
    А взагалі скоро буде серіал за першою книгою ("Мелодія кави у тональності кардамону"). Головна чоловіча роль за Павлом Делонгом з Польщі. Анна - українська акторка Олена Лавринюк.
    Цікаво, хто буде грати Анелю. Бо то сильна характером і красива жінка була. Складна роль. На мою думку, складніша за роль Анни.

    Цю книгу я теж недавно прочитала.
    З подібних велике враження залишила книга "Століття Якова". Вона така маленька, але стільки всього в ній.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    О, ви мене втішили ) Буду чекати на продовження. І я теж вже в очікуванні серіалу )) Хоча з іншої сторони не хочеться розчарування, коли серіал піде своїм сюжетом, далеким від книжки.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  16. maty

    maty Well-Known Member

    Про списки рекомендованої літератури, плюсуюсь до вищеназваного,
    Цвейга напевно Орман мала на увазі Лист незнайомки, я прочитала ще в школі, єдиний твір, яким була вражена до сліз;
    Бальзака , зокрема Батько Горіо;
    Все-таки Війна і мир Толстого, на мій погляд , таки варте;
    Майстер і Маргарита, теж ще зі школи полюбила, в нас була бомбезна вчителька літератури, вміла зацікавити;
    Маленький принц Екзюпері
    І, безперечно, Ремарк, весь, я починала з Три товариші, а вже пізніше все решту, він так пронизливо писав про війну, до болю
    Сподіваюся, комусь стане у нагоді
    І якщо до сучасників, то
    Марія Матіос, кілька років тому я купила збірник, кілька повістей, то не могла відірватися , поки не дочитала.
    Зе бест оф зе бест -вірші Іздрика, вони для мене він на рівні Ліни Костенко, а вона - вже на рівні класиків
     
    Останнє редагування: 26 Вересень 2019
    • Подобається Подобається x 5
  17. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Відкласти все, щоб насолоджуватися лише однією історією. Це якраз про «Місто дівчат». Читаючи цю книгу, я згадала «Природу всіх речей» цієї ж письменниці. Ця історія теж про жінку, її непростий життєвий шлях, її оточення, друзів, родичів, коханих і просто випадкових людей. Історія про звичайну жінку, яких десятки, сотні і може тисячі. Та кожна з цих історій буде особливою, бо кожна проживає своє незвичайне життя. Хтось має багато друзів, хтось має сім‘ю, хтось будує кар’єру. Хтось робить акцент на одній сфері життя, а інший балансує між кількома. Комусь виходить краще, а комусь гірше. Всі ми живі люди, зі своїми хвилюваннями, емоціями, помилками, талантами, вдалими та невдалими рішеннями. Десь так і героїня «Міста дівчат» проходить свою стежину життя, шукає себе і своє місце у великому місті Нью- Йорк. Цікаво, що героїні Елізабет Гілберт (так зауважила в уже двох її книжках) не бачать себе заміжніми жінками, а проте є цілком гармонійними особистостями. І це в часи, коли заміжжя було основною метою майже кожної дівчини. Що вже говорити про наш час.

    Тож, якщо хтось надумає взятися за читання цієї книжки, запасайтеся теплим чаєм з медом, історія буде довгою.
    F9EFF5C4-FEC7-4F79-89B6-D8E46CF3C3B1.jpeg
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Raven

    Raven Мама малятка

    Життя після 16.30. Олександр Терещенко. Розповідь атовця, як приходив до тями після важкого поранення і адаптовувався до нового життя. Після прочитання задумуєшся, скільки рутинної роботи є для тебе тягарем, а для когось радістю, бо ти можеш її виконати.
     
  19. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    «Правда про справу Гаррі Квеберта» - захоплюючий! Зараз почала "Джерело" Дена Брауна.
    Пробувала "Ніч лагідна" Фіджеральда, але щось затягнуто, відклала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Зараз дочитую Кідрука "Не озирайся і мовчи". Друга книга яку я читаю його. І чесно скажу, від першої відходила напевно місяць - нічого читати не могла, а це друга... і така затягуюча, з шкільним булінгом, з всяким, але відірватися неможливо.
    І прочитала Мілан Кундера "Вальс на прощання". Дуже легко читалась за 5 днів. Отримала насолоду від книги і рекомендую до прочитання.
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 5
    • Інформативно Інформативно x 2