що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем taniarz, 2 Березень 2012.

  1. taniarz

    taniarz Active Member

    Шановні мамочки і татусі, я себе останнім часом гризу за те, що я буваю лінивою по відношенню до дитини, власне по відношенню розваг з нею.
    Доці моїй 1,3, вона в мене завжди нагодована, помита, переодіта, по хаті все встигаю робити, з тим проблем нема. Але от коли вроді все пороблю, побавлюсь з доцьою годинку і все, хочеться взяти вязку і вязати. Не знаю чого так, під вечір відчуваю втому, мала вночі прокидається шогодиниі цицю смокче цілу ніч, може через те я така вимотана, хоча по житті я дууууууууже енерджайзер.

    Та-от про розваги, я грішу тим, що як доця сама зацікавилась чимось, нехай це буде навіть викидання підгузків з пакету чи просто складає пірамідку, то я її лишаю в спокої і сідаю на диван і напр.вяжу, час від часу говорю з нею, але ми не разом бавимся. Мені завжди здається,що може в той момент, коли я занята їй потрібна моя допомога чи щось підказати, а я там...на дивані:girl_sad:

    Чи бувало таке у вас??? чи погано ,те, що я сиджу і роблю свою справу, а дитина тим часом сама розвивається??? Чи залишаєте ви свою дитину наодинці з її заняттям і відволікаєтесь від процесу, чи то я одна така стала лінива???? Чи може навіть потрібно дитинку інколи лищити саму з забавками???

    Якшо питаю дурницю і ця тема нецікава, то заспокойте мене і закриєм. В мене перша дитина і може я просто дарма тривожусь, і всі мами таким грішать?
     
  2. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Якщо діти самі бавляться і мене в конкретний момент не потребують, то я їм не заважаю. Це не означає. що я за ними не дивлюсь.Сиджу поруч і вишиваю/читаю, ну або перебіжками роблю хатню роботу. Не вважаю таке криміналом. Ну і таке проведення часу, не є цілий день. Ну і поки діти самі бавляться, я час від часу пропоную свою допомогу/участь в забаві.
     
  3. pIRAtka

    pIRAtka Well-Known Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Моїй доньці теж 1,3 і, бувало, теж мучила себе за те що з нею інколи мало граюся, але прочитавши про те, що дітям це дуже корисно (залишатися один на один за грою, заняттям, з іграшкою), мене попустило. Дитинка повинна мати час для себе і робити над обєктом своєї гри різні дослідження, вивчати його характеристики, методи використання, якщо можна так виразитись. І саме тут важливо не заважати, не вчити та не вказувати. В моєму випадку я в такі моменти, коли донька захоплено собі чимось гралася чи книжку розглядала намагалась долучитись, в результаті вона або мене рукою відштовхувала, або сама йшла в інший кінець кімнати гратися. А коли готова до спілкування зі мною - то сама приходить, і тут відмовити чи якось того уникнути не вдасться. Тому не хвилюйтеся дуже. А для того щоб обійняти дитику, показати собі любов, в вас і так найдеться час і бажання, інтуітивно, і лінь та втома тут не буде перешкодою.
     
  4. taniarz

    taniarz Active Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    звичайно, я теж не кидаю дитину сам на сам з забавками, але коли вже і почитаєм, і потанцюєм, і подурачимся, то я вижатий цитрин-лимон:girl_crazy:


    ну ,нате і є форумлянки ,які розвіюють чиїсь страхи і радять одне одному:girl_dance:
    о! так, я за цілий день так затуцькаю і зацілую, що вже на прохання ЦЬОМ МАМУ,не цьомає:girl_cray:
     
  5. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Візьміть козу в дім. (с)
     
  6. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    в дит. садочку є така штука, як "ігри за інтересами" - обов"язково дитина має мати цю годину. Інша справа, що в дитини (таке чула від психолога, не садочкового) мають бути чимось зайняті руки, тобто не мультики і телевізор..
    Своїх ще не маю, але бачу, що мої ясельки хочуть бавитися самі досить часто.
     
  7. taniarz

    taniarz Active Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?



    ---------- Додано в 19:05 ---------- Попередній допис був написаний в 18:56 ----------

    так так ,я власне грішу, як вона чимось зайнята руками звісно.
     
  8. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Ну я теж вважаю, що я лінива мама. Я, звісно, бавлюсь з малим, але досить багато часо на кухні готую їсти, чи ще щось роблю... Малий не дуже таке любить, він любить коли я поруч, навіть якщо я не беру участь в грі. Особливо любить сидіти зі мною на дивані в обнімку і читати чи дивитися мультики. Ми дивимось разом кілька штук на день. Але не дає мені ні шити, ні вишивати... Взагалі нічого робити. Мама має бути "припахана" при дитині, навіть, якщо просто сиджу. Досить мені щось взяти до рук - все. В результаті виходить, що я малим фактично весь день, але ні собі толком нічого не встигаю з хоббі, ні з малим не граю в розвиваючі ігри... Там м"ячик-книжка-пірамідки... Але так, щоб якось більш плідно - ні( Я пробувала, щось робити з малим своє, але не дає... От я і дурію вже, вважаю себе поганою "загнаною" мамою. І чесно, знаю, що це погано, але єдиний мій порятунок - мультики, бо ці півгодинки я крадькома можу без крику щось зробити тихо собі.
     
  9. Tanju

    Tanju Well-Known Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Моя доня, мабуть ,як і всі дітки, любить, щоб з нею бавились. Але не завжди виходить бавитись з нею стільки, скільки б вона хотіла, тому що є ще інші справи в хаті. Але зараз частенько таке буває(особливо коли приходимо додому з садка), що мала прекрасно бавиться сама і навіть коли я зайду у кімнату чи щось перепитаюсь в неї стосовно її гри, вона каже щоб я закрила двері і не заважала їй бавитись, мабуть дітям таки треба мати свій вільний час і власний простір.
     
  10. taniarz

    taniarz Active Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    от і ми так само, а хочеться ж за правильними методиками ,як рекомендують знаючі в цій справі люди, але шось чи в мене фантазія не альо, чи просто яка якась вижата...зараз почала читати книгу про сучасні (і не тільки) методи виховання дітей, може шось зміниться у мене на краще?


    а ми деколи так готуємо, обійме мене за ноги, і так ходимо по хаті, як акробати:ed4d70def841dc74b57:ed4d70def841dc74b57
     
  11. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Мій малий ніяк сам бавитись не хоче: в двох випадках може трошки, хвилин 10. Після того, як сходить по великому, або нова іграшка. Інші випадки ноль. Мама йдем гратись...мама ..мама..мама. Коли треба готувати кажу строго: доскладаєм ці пазли і я йду на кухню. Чекає мене з ниттям. Так що радійте, що маєте час на свої справи.
     
  12. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Моя Ксенія віднедавна почала бавитись сама. Або із старшою сестричкою. правда другий варіант більш драматичний. Закінчується все тим, що Ксюха, яка спочатку гри чемно дотримується Сашуліних інструкцій щодо приготування супер смачної каші для лялі, надіває баняк з уявною кашею сестрі на голову, та ще й при цьому може тріснути в око або скубнути за волосся. Стала страшною забіякою і драчункою.
    Тому коли вона десь затихає собі в куточку з якоюсь іграшкою, ми з Олександрою робимо вигляд, що не помічаємо її. А нашо заважати тому "чортятку"? :girl_haha:
     
  13. Valkiriya

    Valkiriya senior member

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    А я своїх двох лишаю разом, то вони бавляться поки мене не видно.
     
  14. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: що це??? приступ ліні? чи я погана мама?

    Я постійно теж за це переживаю.Бо теж реально шось зробити можу(та банально в туалет піти без крику на всю хату) тільки тоді,як малий чимось захоплено грається.Так шо теж почитаю для самозаспокоєння темку ;-).