щеплення для дорослих

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем cjomcjomka, 7 Серпень 2016.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Давайте поговоримо про щеплення для дорослих. Дорослий громадянин України має право щепитись безкоштовно чи тільки платно? Якщо платно - які вакцини є для дорослих, де їх купляють і де щеплять? Хто стикався, розкажіть про процедуру
    Що потрібно особисто мені: щепитись від краснухи. попереднє щеплення протермінувалось, планую вагітність і дуже контактна (і буду контактна і надалі :)) з дітьми і дитячими колективами. Варто чи ні? Якщо не варто, то чому? Якщо варто, то як це зробити?
    Знаю, що лікарі і медпрацівники мають свій внутрішній календар щеплень. А представники інших професій?
    давайте поговоримо.
     
    Останнє редагування: 7 Серпень 2016
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    аналізи на антитіла показали, що в крові "чисто"? Адже багато хто із дорослих хворів краснухою ще у дитинстві і про це навіть не підозрює. Тому найперше- здати кров на антитіла.

    У перелік безкоштовних вакцинацій для дорослих включена лише АДП-м,оскільки згідно із календарем щеплень лише вона підлягає обов язковій ревакцинації у 26 років і кожні наступні 10 років. Але на практиці вакцини АДП-м безкоштовно на поліклініки виділяються рідко. Коли вони є, тоді оголошується щось на кшалт "місяця здоровя", коли населення інформують про те, що вони можуть прийти і вакцинуватися ( до речі, таке інформповідомлення було на дошці оголошень навіть на нашому будинку кілька років тому. ).В інший час дорослий може купити вакцину у аптеці і вакцинуватися в кабінеті щеплень. Так, наприклад, АДП-М ( якою і щепиться доросле населення) компанії Біолек (Харків) була доступна раніше в аптеках і вартувала трішки більше 100 грн за 2 дози ( зараз з ними , які і зі всіма вакцинами- бізнес- інтереси призвели до бедламу) . Зараз її у львівських аптеках немає, але можна знайти ще у аптеках Харкова та Києва.

    Всі інші вакцинації для дорослих проводяться у рекомендованому порядку ( тобто- за вашим бажанням і за ваш рахунок). Безкоштовно мають право робити лише ті щеплення, які йдуть під якусь державну програму або у випадку оголошення території ендемзоною ( тобто по епідемпоказникам). Навіть для медпрацівників вакцинація входить у список "рекомендованих", а не обов язкових
     
    • Корисно Корисно x 1
  3. Bluemchen

    Bluemchen Well-Known Member

    Я перед вагітністю робила щеплення у Чорнобильській лікарні від краснухи. Оплачувала, але вже не пам,ятаю скільки.
     
  4. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    А якщо в дитинстві вже перехворіла краснухою, то вже нема потреби робити щеплення?
     
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а за скільки часу можна було вагітніти?
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    немає. Після краснухи виробляються стійкі антитіла. Вкрай рідко, коли цього не відбувається. Аналіз крові на ТОРЧі включає власне і дослідження на краснуху ( Рубелла). Якщо є присутні антитіла ДЖі- це 100% гарантія того, що нічого не загорожує.
    Мінімум 2 місці застерігатися. Остаточний час залежить індивідуально- від 2 міс і навіть до 6 міс. Рекомендується після спливу 2 міс. здати аналіз крові, щоб подивитися, чи антитіла М після щеплення уже перейшли у антитіла Джі і їх титр. Бо приблизно до 2 міс. після щеплення у крові знаходяться антитіла М, що свідчать про гостру стадію, при якій вагітніти не бажано. Тобто вагітність після щеплення рекомендовано відкласти бодай на 2-3 міс. Якщо вагтність настає раніше, тоді обов язковим є двічі пройти потрійний тест ( в першому і 2 триместрі у відповідні строки) і до 20 тижнів пройти біля 3 УЗД ( щоб в динаміці спостерігати за розвитком дитинки).
     
    • Корисно Корисно x 2
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    і смисл тоді щеплень? Вона б якраз мала мати антитіла.
     
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а, упс, я не додивилась. Вона аналізів не здавала, просто ми завжди дивувались, як то вона нічим не хворіла.
    бо я - не_садочкова, пізно пішла до школи і багато пропускала, до 13 років дуже неконтактна - ясно, що не хворіла. Зате в дорослому віці надолужила (я нещеплена). До 20 років мала все крім коклюшу і краснухи. А вона - моя ровесниця, і до цього віку нічим з дитячих, навіть вітрянкою (якою, мені здавалось, в 2013 вже всі перехворіли) ...
     
  12. javorivchanka

    javorivchanka Well-Known Member

    Кому зараз робили щеплення АДП для дорослих? подзвонили з поліклініки прийти на ревакцинацію, останній раз робила 7 років тому, чи незарано, бо тут чула про термін 10 років.
     
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    прикол :) а Ви медик? скільки Вам років?
     
  14. javorivchanka

    javorivchanka Well-Known Member

    ні, не медик, 25)
    --- дописи об"єднано, 22 Вересень 2016 ---
    живемо в селі
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  16. Valkiriya

    Valkiriya senior member

    Я задумаюсь над вакцинацією від гепатиту. Багато випадків зараження у стоматолога чи перукарні. Цікавить вся процедура, що де і як купувати і чи якісь аналізи здавати перед тим. Може хтось підкаже.

    Sent from my m3 note using Tapatalk
     
  17. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Чи потрібно робити щеплення дорослому від краснухи, вітрянки, кору якщо цими хворобами перехворіли в дитинстві?
     
  18. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    ні. перехворівши маєте імунітет на все життя
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. nurosaka

    nurosaka New Member

    хочу зробити вакцину від гепатиту Б, кліщового енцифаліту і сказу. ВИявляється, знайти їх - проблема у Львові.. хтось щось знає?