Сам удома. А коли і з якого віку?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем AilataN, 22 Липень 2012.

  1. AlbinaK

    AlbinaK Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Моя страша, вже гонорова, деколи може мені сказати, що не хоче зі мною йти(переважно це в ближчі магазини чи базарчик :)), то можу її лишити на 30-40хв. вдома. Шкоди не робить, двері і телефон домашній рухати строго заборонено :) а от телевізор, особливо коли мультики, це тема :))) Деколи її пробиває на прибирання. раз поки ми з меншим ходили в магазин, вона посуд весь помила :)
    Якщо мушу йти десь далі від дому, то беру її хоче вона чи не хоче, бо саму лишити на довший час страшнувато :)
    Ще пару разів лишала обох(поки менший спав), щоб сміття винести наприклад чи в магазин в кінці вулиці терміново збігати, але гнала ...
     
  2. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Я свою малу (8 років) спокійно можу залишити вдома на 1-2 години, ніякої шкоди вона не зробить, чужого до хати не пустить. Має книжки, мультики, конструктори і найголовніше - живу іграшку - кота, телефон завжди під руками.
    Що цікаво, до 6 річного віку її не можна було залишити саму навіть на хвилинку, верещала, аж вуха закладало. Навіть як треба було спуститися до машини щось взяти, доводилося волокти її з собою.
     
  3. Magnit

    Magnit Від себе не втечеш

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Я так можу лишати сина (йому теж 8). Навіть і більше по часу, бо я йому надзвонюю, а він просить ще не приходити, бо він не набавився сам. Головне, шкоди не робить, до дверей не підходить. Сам залишається років з 5 точно. Спочатку ненадовго, а тепер довше.

    Вчора залишила на годину обидвох (меншому півтора). То молодший спав, потім встав, і вони бавились, слухали пісеньки, дзвонили до бабусі по скайпу. Коли ми повернулись, то було все спокійно, ніхто не плакав, а чемно бавились. Але все-таки, поки не планую їх залишати без потреби :girl_in_dreams:.
     
  4. Galin Max

    Galin Max Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Я зараз (малому 3,5 роки) спокійно можу вийти в магазин. він буде сидіти і дивитися мультики. Перший раз страшно було, але побачила, що він все розуміє і навмсно шкоди робити не буде. Звичайно на довшй час я його не залишу :)
     
  5. padesnig

    padesnig Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Для мене найстрашніше, що не діти щось нароблять вдома, а що зі мною щось станеться. Це не параноя, завжди є ймовірність що планували вийти на 10 хв, а повернутись вчасно не можете. Тоді це може бути спавжня біда, якщо діти самі в дома.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    мене завжди в таких прикладах цікавило, чи найняли б ви до своєї 1,5 річної дитини 8-річну няньку?
     
  7. Magnit

    Magnit Від себе не втечеш

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Незнайому особу - ні, а от власних дітей на трохи лишити самих можу.
    Хоча, за два місяці ситуація змінилась, менший постійно тримає мене в полі зору і не відпускає, тому, на даний час, абсолютно виключено залишання навіть на декілька хвилин.
    Знаєте, був час (добре це чи погано - не скажу, обставини такі були), коли ми з братом залишались вдома самі на декілька годин самі (мені було біля 4 р., братові біля 2р.). Тому якось для мене не є чимось дивним залишити дітей ненадовго (Тим більше, що старший син відповідальний, і з його згоди це робиться). А от в садочку ніколи не була, з чужими людьми не залишалась, -- то тут маю якесь упереджене ставлення... Так відчуваю, і вважаю прийнятним у своїй сім'ї. Іншим порад не роздаю, адже кожен знає себе краще.
     
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Щеб до вчора не приймала участь в даному обговоренні, бо поняття не маю, відколи можливо дитину залишити саму або на іншу дитину...
    Я - доросла кобіта, і дитина моя - не тормоз, цілком розумний хлопчик, який цілком розуміє усі пояснення і заборони. Але він вирішив за потрібне перевірити правдивість мого виразу "вдарить током".
    Так от, вчора, поки я благополуно відвернулась, Роман вирішив провести дослід, і запихнути дріт від пульта управляння джипом в розетку. Результат не найгірший - вибило пробки (дякувати Богові), дитину довбануло током (всього лиш), відбувся переляком і істерикою в пів години. Не знаю як би то обійшлось, якби вся та система з пакетниками не спрацювала...Я от була впевнена, що такого він зробити не може, і такі експеременти нам не по віку. В рік - так, ну в два...але зараз? Думаєте, він не знає теорії, що таке розетка і що може статись? ні! просто бажання перевірити все на практиці сильніше за розповіді і якіь страшилки-попереджалки.
    Висновок. Свою дитину лишити на іншу дитину (а тим більше саму) не готова, бо і сама не можу на 100% забезпечити безпеку їй. І наразі не розумію, як інші мами на стільки безпечні, що залишають діток без нагляду, принаймі в такому віці.
     
  9. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Вперше залишили свою доцю цієї суботи на годину з мультиками,планшетом і мобільним, через який я її дістала - на мої дурні питання чи вона не боїться, вона здивовано питала - а чого?.
    До того - хіба пару раз на 10-15 хвилин,коли я йшла на роботу, а бабця запізнювалась. Швидше не залишала, бо мої нерви мені цього не дозволяють - не забуду, як була сама з маленькою хворою дитино вдома, чоловік у відрядженні, в сестри в малого вітрянка, а треба було купити ліків, то я, як дитина заснула,як навіжена бігла в аптеку пішки з 9го поверху, бо боялась що буде, як застрягну в ліфті.
    Мене батьки залишали саму років з 5ти, і хоча моя мала досить самостійна і передбачувана, я не наважувалась до 7 років залишати її, особливо як дивишся новини про випавших з вікна дітей, яких мами залишили на 5 хвилин збігати в магазин
     
  10. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    в мене було щось схоже)))
    малий ще був малий)), але міг спокійно бавитись іграшками, а я робила свої справи. він в мене не є такий що не всидить 1 хв на місці. в хаті закінчилась питна вода і якраз приїхала машина під наш будинок. я наклала іграшок, максимально убезпечила середовище))) і побігла по воду. за тих кілька хвилин моя уява намалювала такі страшні картини, що я також з 4 баклагами води бігла на 4 поверх і тремтячими руками відкривала двері... все було як я й залишила, синочок спокійно бавився, слава Богу!!! але більше я таке не повторяла.
     
  11. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    в мене зараз малій вже 10 років, то саму її можу залишити на декілька годин, але з братом молодшим якщо лишаються то дуже часто сваряться.

    а коли їй було років 7, вона сиділа з прабабцею , то одного разу в туалеті палила папірчики, то смороду і переляку всіх від диму було дофіга.

    а ще одного разу коли я була в декреті, старша була в школі , а малому було рочки 2 -2,5, я вийшла на балкон взимку вішати білизну, ну а малий взяв і закрив на дверях типу така клямка -"собачка", то я хвилин 15 йому пояснювала як відкрити, і він відкрив.
    тепер вже смішно, а тоді щось не дуже
     
  12. katrinka

    katrinka Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    коли моєму синочкові було 1,5р( на той час хворів) змушена була вибігти в магазин (хв 5 до магазину бігом), бо молоко на кашу скипілось, а принести не було кому. він був спокійний і слухняний, але я бігла в обидві сторони, коли повернулась, дитина спокійно бавилась в тому ж місці, де попросила бути. при великій потребі ще кілька разів його так залишала, одного разу навіть на пів години, бо молока в найближчих магазинах не було. він спокійно залишався, тільки просив "буецьку кіпити" ( булочку-рогалик, дуже їх любив). коли в 2р пішов у садок, я навіть в туалет не могла без нього піти навіть якщо ще хтось був присутній. в 6р залишився на годинку сам один раз. а в 7р після першого класу, змушений був залишатись сам на цілі дні. розпочались канікули, а сидіти з ним просто не було кому. залишався спокійно (живемо за містом), гуляти ходив, їсти сам собі грів, чай робив. я його по телефону весь час контролювала чи поїв, попив, куди йде і т. д. Сину навіть сподобалось бути таким самостійним. Практично два літніх місяці так провів. Потім вже можна було й не нагадувати за обід, привик. Братик(на пів року старший) ще приходив бавитись, то і сам поїв і брата нагодував, і канапки робив, і посуду за собою мили. Він у мене відповідальний і завжди говорить правду, навіть якщо я за щось сваритиму. Правда два рази в мене був передінфарктний стан, коли я три години не могла додзвонитись, телефон був вимкнений, аж брат приїхав і пішов подивитись, малий просто виключив телефон, бо дідо з бабою його замучили дзвінками, про те, що я переживатиму не подумав; ще одного разу телефон закинув так, що знайти не міг, щоб мені подзвонити,а коли я дзвонила, він гуляв і не чув. Зараз (7,5р) вже на маршрутці сам їздить іноді додому, коли я довго працюю, забираю його після уроків (школа львівська)сажу в нашу(сільську) маршрутку, дорогу від зупинки до дому знає добре, їсть, робить уроки , гуляє. Недавно сам у Винники їздив на 5а, я його посадила на кінцевій, а у Винниках бабуся зустріла. зовсім не боїться, від чужих нічого не бере (йому вже кілька разів цукерки пропонували, казав що йому не можна, бо має алергію), мій телефон знає на пам"ять, добре знає як пояснити, де живе і де працює бабуся. Ходить на танці, теж іноді сам, лише з вчителькою із групи дорогу переходить. Звичайно це все може бути небезпечним, але, по перше я довіряю своїй дитині, маю на це грунтовні підстави, по друге не маємо іншого виходу, не має нянь водити, возити, тому або так, або ніяк. мене теж з дитинства вчили самостійності і відповідальності, ніколи ніхто мене в школу не водив, хоча йти було 10 хв і зимою ще було темно, а у третьому класі 2-га зміна, вже було темно. сама ходила з першого класу гуляти до подруг, на Майорівці.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Мені розказувала мама, що я жахливо не любила ходити в садок. і бувало кілька разів що я просто вимолювала щоб не йти в садок а залишитись в хаті(мені тоді було десь приблизно 4). і я навіть то пам"ятаю. бавилась, телевізор дивилась. мама надзвонювала шо я роблю і т. д, я вміла користуватись телефоном, пам"ятала номери кількох сусідок, мамин робочий, знала що не можна нікому двері відкривати. а коли приходив брат зі школи він на 4 років старший від мене - то грів їсти і ми їли, а до того моменту я їла то шо гріти не треба(наприклад молочко з печеньком). і ніколи ніяких трафунків не було. і я апсолютно не боялась
     
  14. Tanju

    Tanju Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

     
  15. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    У США якщо ви залишите без нагляду дитину до 12 років вас можуть позбавити батьківських прав. Я у 9 років поки була сама в хаті залізла в дідову майстерку, скрутила з лампочок, розетки і ще чогось якусь схемуі включила в розетку. Добре що згоріла проводка. А могло б і гірше бути. Хоч і нас залишали самих в хаті десь з 6-7 років і гуляли ми самі, всі підвали, паркани, гаражі облазили, своїх дітей я так не залишу.
     
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    ага. от мамина коліжанка не так давно повернулася від сина з Чикаго і розповідала, як мали інцидент з поліцією: їх 10-річний внук разом із сусідським хлопчиком вийшли за подвір я і гуляли по вулиці біля будинків. То сусідка одразу подзвонила у поліцію. Моментально прибули поліцейські та провели роз яснювальну бесіду з батьками, попередивши , що якщо ще такий один інцидент- і наслідки можуть бути серйозні.До 12 років дитина має бути під наглядом. А інша мамина коліжанка в Німеччині зараз з внуками сидить, бо там таке саме правило діє.
     
  17. Люша

    Люша Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    я так могла лишити старшого, перед вікнами магазин - він був на стільки спокійним, що я була впевнена у тому що там де посаджу там і буде сидіти. Так і було завжди.
    А з меншим, зараз, я у дурному сні не можу представити, що залишу самого - бо навіть в одній з ним кімнаті не завжди впевнена чи він ще не на шафі, дуже непосидючий))
     
  18. whisper

    whisper Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    в мене сину вже 6,5р. залишити його самого це для нього найгірше шо тільки може бути, вішати лахи, йти в підвал..... він одягається і йде зі мною, тепер коли є сестричка 2р. то можу його на неї лишити, вона дивиться за ним, тримає його за руку, щоб не плакав, але навіть для того щоб з нею лишитись ми проходимо через таку істерику і плачі що просто неможливо, я вже з ним змучилась не знаю як пояснювати і до психологів ходили і до священників нічого не допомагає, а скоро з декрету треба буде виходити, що тоді робити взагалі не уявляю
     
  19. mamaTimy

    mamaTimy ... трохи вредна))

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Коли малому було 4р. (тоді я була мати одиначка) залишала його на 10-15 хв не більше, поки в магазин. Але він бцв дуже спокійним, нічого не боявся, не ліз. Тепер майже 7р. можу залишити його на 1-2 год. але з 2 телефонами. Було що дзвоню а він не бере ні домаш. ні мобіл. Я чуть не посивіла, а до дому 20 хв ходу. Думала вже бігти та малий набрав — то він в туалеті був))) Коли залишаю то дзвоню кожні 20 хв. хоча скажу чесно— то ще від дитини залежить, і мама має відчувати ту готовність.
     
  20. elektronika

    elektronika Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    А я собі уявляю "вийшла я на 5 хвилин в магазин, а мене машина збила"... ні не вихожу ні на хвилину, а на балконі закривав, як білизну вішала - пояснювала відкрив, але плакали вже удвох...