Різні погляди на виховання

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 30 Листопад 2008.

  1. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    А для чого чекати з часом, з такою дитиною можна цілком спокійно домовитися вже, дитина розуміє маму більше ніж будь-кого іншого. Я з малим ще до року спокійно розмовляла як з дорослим, всі мамці дивувалися на майданчику: ой, ви так з ним говорите, як з великим, хіба він щось розуміє? Як говорити завжди, то буде розуміти, а як вважати що дитина пуста дошка, якій до розуміння ще бракує років з 10, то й не розумітиме. Не упустіть шанс Контакт має бути зразу, дитина готова, питання тільки в тому чи готова мамця :)
     
    • Подобається Подобається x 8
  2. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    я не вважаю, що дитина пуста дошка. ви десь це прочитали в моєму дописі?
    але йдеться про конкретну ситуацію, коли хапає за волосся, не пускає, б’ється
    говорити з ним треба постійно, з часом почне прислухатися, а зараз я так зрозуміла він не слухає, то що дати вирвати собі волосся?
    чи я не так розумію проблему?
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    не кажіть так, всі діти різні. я зі своїм спілкувалася постійно - бо більше не мала з ким балакати...
    але розуміти він мене почав десь років з 4 не раніше...
    я вже десь описувала всі наші "кризи" ... так от, як тільки він навчився мене чути - майже всі проблеми зникли.
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    А які є ознаки того, що дитина до року чи навіть в рік з копійками Вас розуміє? Так, вона дивиться на Вас, чує Вас, реагує на тон голосу, посмішку чи насуплені брови, але що вона розуміє суть - сумніваюся.
    Говорити треба,звичайно, але розуміння сказаного приходить поступово.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Я думаю, що в рік дитина таки розуміє значення слів, але як вона на них реагує - то вже індивідульно. Недавно вибирала малій зубну пасту і кажу продавчині, що дитина пасту їсть, тому треба нешкідливу, без фтору. Вона поспівчувала мені як то дитина пасту їсть і каже що то треба з дитиною говорити, що треба тільки чистити,щоб мала гарні зубки, буде як модель. А я їй кажу, що для дитини то не аргумент (маю на увазі про модель і білі зубки, бо пріоритетом для неї всеодно буде солодкий смак пасти). А вона закотила очі і каже : "Та ясно, як думати, що дитина дурна і нічого не розуміє, то такою дурною вона і буде..." от і поясни людині. Я з малою теж говорю про все, часто домовляємося, але буває й таке, що в неї інше бачення ситуації ніж у мене :)
    Дитина в рік хоч і розуміє, що до неї говорять, але емоції і бажання беруть гору над маминими аргументами.
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Проблему ми розуміємо однаково, а про чисту дошку я вказала як приклад, а не як образу чи нерозуміння ситуації вами.
    Є багато батьків які так вважають - що дитина нічого не розуміє, то нашо з нею говорити, особливо з однорічками, сама нерідко зустрічалася з такими на майданчику, і мені шкода і тих дітей і тих батьків, бо у підлітковому віці в таких батьків з дітьми починаються проблеми: батьки вважають що діти дозріли до того щоб з ними говорити, а діти не хочуть слухати, бо не звикли і чого б це раптом.

    От власне, цілком з вами погоджуюсь. Розуміють все, але емоційна складова у діток набагато більше розвинена ніж раціональна. Але якщо не розвивати тої іншої навіть з такого віку, то дитинка в 5 років буде далі емоціями "все брати" а не логікою і будуть істерики і вимагання від батьків всього що вони хочуть а не раціональне обговорення проблеми і спільне її вирішення.
     
    Останнє редагування модератором: 15 Грудень 2008
    • Подобається Подобається x 8
  7. molcha

    molcha Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    ВСЕ вони прекрасно розуміють. Помітила це на своїх малих. Дітям іноді вигідно абстрагуватися і дивитися на вас невинними оченятами, особливо тоді, коли просиш їх про те, чого вони робити не хочуть (прибрати іграшки, вбиратися, не стрибати в калюжу коли йдемо чисті в гості :)). Софійка не мала й року як навчилася домовлятися з Орчиком, а чому з мамою не можна? Можна та ще й як! Головне - отримувати задоволення від спілкування з дитиною, і ще дитина часто робить шкоду від того, що їй нудно, і вона хоче провернути мамину увагу і банально побавитися з нею. Розумію, що цілий день не можна присвятити забавам, тож займіть її чимось новим - дайте пересипати крупу чи макарони, поскладати малі ринки у велики, поліпити з тіста(дайте побільше солі і дитина його не з"їсть), словом, Творіть! Успіху!
     
    • Подобається Подобається x 10
  8. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    мені аж цілий рік знадобився, щоб зібратися з думками і узагальнити свої погляди і підходи до виховання
    тепер я навіть знаю як вони називаються естественное_родительство, вікіпедія рулить :xaxa:
    інших поглядів на виховання в принципі не підтримую, хоча вже розумію звідки ноги ростуть: молодих мамів досвідченіші мами не вчать правильної материнської поведінки, а самого материнського інстинку на жаль недостатньо :confused:
     
    • Подобається Подобається x 7
  9. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Берегите своих детей,
    Их за шалости не ругайте.
    Зло своих неудачных дней
    Никогда на них не срывайте.
    Не сердитесь на них всерьез,
    Даже если они провинились,
    Ничего нет дороже слез,
    Что с ресничек родных скатились.
    Если валит усталость с ног
    Совладать с нею нету мочи,
    Ну а к Вам подойдет сынок
    Или руки протянет дочка.
    Обнимите покрепче их,
    Детской ласкою дорожите
    Это счастье ? короткий миг,
    Быть счастливыми поспешите.
    Ведь растают как снег весной,
    Промелькнут дни златые эти
    И покинут очаг родной
    Повзрослевшие Ваши дети.
    Перелистывая альбом
    С фотографиями детства,
    С грустью вспомните о былом
    О тех днях, когда были вместе.
    Как же будете Вы хотеть
    В это время опять вернуться
    Чтоб им маленьким песню спеть,
    Щечки нежной губами коснуться.
    И пока в доме детский смех,
    От игрушек некуда деться,
    Вы на свете счастливей всех,
    Берегите ж, пожалуйста, детство!
     
    • Подобається Подобається x 19
  10. molcha

    molcha Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    KATI, вірш - просто чудо. Стримати сльози було неможливо. Хто автор цих чудових рядків?
     
  11. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    натрапила випадово в неті на цей вірш і дуже мені сподобався.....особливо коли перечитуєш його в третій четвертий раз то сльози находять....
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    А мені сподобався текст оцієї молитви. Особливо одне речення в ній.
    Я ніколи молитвами на різні потреби не цікавилася, тому так вразило. :)

    Молитва батьків за дітей

    Отче небесний! Ти поблагословив мене діточками і поклав на мене обов'язок трудитися над їх вихованням. Знаю, Господи, що колись ти будеш домагатися від мене рахунку з цього важного обов'язку. У тій свідомості вдаюся до тебе і благаю в покорі: Просвіти мій розум, щоб я моїх діточок якнайкраще провадив (провадила) згідно з твоїми святими заповідями. Викоріни з мого серця надмірне прив'язання до них, яке є виявом самолюбства, щоб я не був сліпий (не була сліпа) на їх похибки. Хорони мене, Господи, щоб я не був (була) для них згіршенням. Дай мені так виховати моїх дітей, щоб вони все більше тебе пізнавали, любили, і ціле своє життя чинили згідно з твоєю святою волею. Пречиста Діво Маріє, будь моїм дітям Матір'ю і заступницею. Святий обручнику Йосифе, заопікуйся моїми діточками. Амінь.
     
    • Подобається Подобається x 11
  13. molcha

    molcha Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Молитва насправді глибока.
    Але в тому ж таки молитвенику ("Молитви за дітей"),натрапила на молитву за недужу дитину, а Орест якраз тоді довго і серйозно хворів і ми мали йти здавати аналізи бо лікарі запідозрили недобре, тож слова, які там зустріла, сильно вразили мене:"...як ти, Боже мій, хочеш цю дитину покликати до Себе, я в покорі піддаюся Твоїй святій волі. Ти, Ісусе, обдарував мене цією дитиною, тож як бажаєш, я готова, як Авраам, Тобі її віддати. Лише молю Тебе, Ісусе, Боже мій, укріпи мене, щоб я не впала під тягарем болю..."
    Ці слова - страх потаємний, який живе в серці кожної мами. Чи стане легше, якщо промовиш це в молитві, та ще під час хвороби дитини? Як не дивно, мені полегшало, хоча добряче перетрусило, коли я цю молитву проказувала. А коли ставала з колін, то вже була впевненість, що все в нас буде добре. Так і сталося.
     
    • Подобається Подобається x 11
  14. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Ми з чоловіком неоднократно перевіряли як малий нас розуміє. І повірте, розуміє прекрасно - ми самі були від того в шоці. А останній місяць, то взагалі: він якщо не хоче чогось каже: "не" (ні) і все. То тепер легше, бо його питаюся, якщо каже ні, то ні.
    Коли малий був хворий, давали малому противне лікарство, насправді противне, бо без всяких ароматизаторів. Малий аж заливався плачем як бачив дозатор і дати йому 2,5 мл того лікарства займало 10-15 хв. Потім перед тим як дати лікарство, я давала йому в руку дозатор, садила на коліна і говорила з ним в такому плані: я знаю, що то лікарство противне, але ти мусиш його випити, щоб бути здоровим, а будеш здоровий, то підемо на санки. Ти ж розумний хлопчик і розумієш, що ми з татом тобі поганого не бажаємо, ми тебе любимо і хочемо, щоб ти швидше видужав. Це займало також 10-15 хв, але без криків і істерик, малий відкривав рот і кривлячись пив то лікарство. Потім ми його звичайно хвалили, цьомали і кзали, що він молодець.
    Взагалі, я малого завжди хвалю, якщо зробив щось хороше чи послухав, а якщо зробив щось вперше хороше, чи правильно, то плескаю і навпаки, коли нечемний, то сварю і киваю пальчиком но-но.
    Всі навіть дорослі люблять похвалу, бачили заставку Діскавері про оплески? То тепер навіть коли я забуду його похвалити, то він сам починає себе гладити або плескати.
    Ми коли були на заняттях з англійскої, то ще один аспект у їхній методиці мені сподобався, що вони вчать дітей мові рухів. Я вважаю, це правильним і намагаюся це розвивати.
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    це власне і є доступне для дитини сприйняття. звідки їй знати хто така та таємнича "модель" і чому вона має бути на неї схожою, чи прагнути до цього. в неї і тут і зараз солодка зубна паста

    тут така цікава дискусія! я аж шкодую що не натрапила на цю тему раніше.

    цілком згідна з цим дописом
    вони просто іноді роблять вигляд, що не чують, бо їм це в даний моент не вигідно і зовсім робити не хочеться.

    в нас були (та ще і інколи є) проблеми такого характеру: гуляємо, вже би йти додому, а дитина не хоче. Хоч лусни! забереш силою - буде крик і сьози до самого дому. дякую свому чоловікові - він перший зумів домовитись, а я вже вчусь (видно я за домашніми турботами дещо втратила чуйність). так ось, чоловік йому пропонував "йдемо додому?" малий "ні", "добре, а куди йдемо?" "ту" і показує пальчиком. Проходить кілька хвилин - той самий діалог. Ще кілька хвилин... за наступним разом дитина погоджується йти додому (сісти в автокрісло, їсти кашку тощо - підставляйте що кому зручно). І тепер вже і я стараюсь дотримуватись такої стратегії - я його питаю, якщо НІ, то ні. захоче трішки пізніше, але питаю з наполегливою періодичністю.
    і хоч мені казали що стратегія десь повинна бути "мама знає краще що тобі треба в даний момент", я стараюсь щоб в малого виникло до цього бажання.

    звісно, це не стосується небезпечних речей. тут ми намагаємось пояснювати, що не варто цього робити бо це небезпечно і буде боляче.

    щодо виявів агресії: іноді за них приймається інтерес "а як воно буде коли...?" моє чудо вчора стукнуло мене упаковкою від зубної щітки по лобі. миттєва реакція від мене та чоловіка "битися погано, так робити не можна, мамі боляче" а малому певно звук (тук) сподобався - з реготом робить цю процедуру ще раз. знову пояснення плюс я тримаюсь за чоло і "плачу від болю". далі посмішка (яка цікава гра) і Тюк. миттєво забираю в нього з рук цю коробочку і взаємно Тюк. Очі в 50 копійок, пауза, маса емоцій по лицю і тишина. Питаю "ну як? мамі теж було неприємно і боляче, тому так робити не потрібно, бо комусь боляче". питання закрите, повторень не було. Просто за цією нібито агресією крилась просто гра і пізнання світу і я, особисто, дану ситуацію за вияв агресії не сприймаю.
    так само в нас було з кусанням. розумію, можливо хтось вважає такий підхід не зовсім правильним, але іноді додаткові відчуття "на власній шкурі" дуже гарно засвоюються сказані слова
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    і я в щоці - з недавнього часу бачу що малий все розуміє
    звісно я з ним говорю на "прості", буденні теми: їсти, спати, бавитися, гуляти чи кажу що щось не можна і таке подібне
    от це все він чудово розуміє
    зараз як робить або тільки хоче зробити якусь шкоду, то дивиться на реакцію мами чи тата - вже розуміє, що всеодно не дадуть доробити :xaxa:

    +100
    з дітьми можна і треба про все домовлятися
    вони з задоволенням будуть робити добровільно те мама-тато хоче якщо брати до уваги їх бажання
    якраз про це пише Джон Грей в своїй книжці "Дети - с небес"
    багато з описаних ним прийомів, так би мовити, я застосовувала і сама -інтутивно
    напрклад, завжди пропоную зробити щось разом, наприклад "давай поскладаємо іграшки" і т.д.
    тепер бачу він сам пробує класти на місце. вчора викодав своє взуття з шафи, а потім сяк-так але поскладав назад - зараз просто копіє мене, а за часом буде свідомо допомагати, бо я його прошу, а не наказую :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    а у нас знову період незрозумілий, от все на зло робить.........
    моя мама каже, що в мене сталеве терпіння, і що вона давно б по дупці надавала.....
    щоб зібратись навулицю,то...........
    тут пишуть про малюків, які капризують, а у нас просто "Нє, мама, нє!!!!!!"
    і не тільки про вулицю...........
    ніякі компроміси, домовленості, обіцянки, просто вперто доказує, що вона головна....
    я з нею не змагаюсь, не розумію звідки то в дитини береться..... може вік якийсь такий.......
    а коли вже нема терпіння і я підвищую голос і намагаюсь говорити якомога строгіше, вона просто підходить, бере обома руками мене заголову і починає кричати мені прямо в рот.
    добре, що говорити ще вміє, а то б я певно почула приємні епітети в свою адресу.....
    швидше б той період скінчився......
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    (Давайте трохи поковиряємося:)) А чи не здається вам, що дитина заспокоїлася від ваших фізичних дій і заспокійливої розмови, тембра голоса і т.д.? Яка ймовірність того, що річна дитина розуміє значення слів "здоровий", "розумний", "видужав" ? Цікаво, а якби ви цей самий монолог говорили стоячи над ним, строго і без позитиву, то чи він би вам дався;)?

    А на рахунок хваління - це однозначно. Практикували і практикуємо всі (і мама, і тато, і братик) трохи не від самого народження Данусі, підстрибуємо і плескаємо в долоні при будь-якому досягненні. Але поки Данусі в два з половиною роки не перемкнула якась клема в голові і вона нікому нічого не кажучи почала ходити сама на горщик (сама йде собі, роздягається, робить свої справи і приносить горщика), то могли ми хоч гопки скакати:xaxa:.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Женічка, може в вас чергова вікова криза? 3-го року життя?

    як казав, про такі випадки, д-р Віннікот, мама мусить просто перетерпіти той період :confused:
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    знаєте, я все розумію, але якщо зі мною говорять строго і без позитиву... то не факт, що я послухаю :)