Різні погляди на виховання

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 30 Листопад 2008.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ну, якось так визріло раптом...

    Просто цікаво, чи можливо комусь годувати грудьми лише кілька місяців та не бути осудженим? Чи можливо мати іншу думку і не переживати, що конче тицьнуть пальцем?

    Бо добре тим, котрі мають можливість та сидять удома з дітьми, займаються вихованням і гордо кажуть, що їх професія мама... А що робити тим, котрі не мають виходу, мусять виходити на роботу й відлучати дитину від себе вже в ранньому віці?

    Ну, от якось так для початку.
    Завжди на одне поняття є дві думки. Хотілося би їх побачити поруч.
    І не лише щодо ГВ, щодо багатьох інших речей також. Маленьких нюансиків та великіх нюансів виховання дитини...

    Що ви засуджуєте чи вам не подобається у вихованні інших? Чи що вас вразило у спілкуванні з іншими батьками чи мамами?
     
    • Подобається Подобається x 15
  2. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Справді, цікаво. Читати в посиденьках на лінієчках: годую грудьми 1 чи 2 роки і стільки-то місяців. А я годувала всього 5 місяців (дитина відмовилася від грудей). От сиджу і спиною відчуваю, як піднімаються руки з тапочками:)

    Про це - ввечері, бо зараз дуже поспішаю. Класну тему почали, Лілю.:y:
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Була вражена неприємно, ну, мабуть, можна сказати, що засуджувала одну маму, яка може й місяця не пргодувала дитину грудьми, сама вирішила припинити, бо їй хотілося то шоколаду, то ще чогось смачненького, а в дитини одразу на це алергія виникала. Отут, справді, на мою думку, мама могла б і потерпіти хоча б трохи!
    Ще була трохи в шоці, коли одна мама розказувала, що в рік і трошки годує дитину зупою з печорицями і плавленим сирком. Навіть намагалась якось пояснити, що навіть дорослим не дуже рекомендують таке, але..

    А коли йдуть на роботу і не можуть годувати чи сидіти з дітьми, то це вже здебільшого обставини і тут вважаю, що щасливі ті, хто можуть собі позволити всі 3 роки виховувати дитину дома. І молодці ті, кому вдається і працювати і дитиною займатися!
     
    • Подобається Подобається x 14
  4. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Не бути осудженим у нас на форумі, ви напевно мали на увазі? Бо у суспільстві точно не буде мама осуджена.
    Я знаю одну жінку, вона народила у 36 років, залишилась сама, чоловік, виявилось, мав ще і іншу сім"ю в іншому місті. Вона припинила годувати у 4 місяці, хоча молоко було і пішла на роботу. А як було жити? В цьому випадку я її не осуджую ні на грамульку!
    Інша справа, коли не годують заради швидшого відновлення фігури, збереження форми грудей, бо просто важко, тощо...
    А щодо себе... признаюсь, я зовсім не така свідома мама, як багато хто на форумі. Я, звичайно, збираюсь годувати до року, але не більше. Це вже вирішено. Далі я беру заняття і працюю, бо не виживем.
    А ще мене цікавлять і думки щодо виховання старших дітей, наприклад,залучення їх до домашніх справ, бо тут я допустила величезну помилку: мало старшу залучала, мало вимагала, жили разом з бабусею-дідусем, всі шкодували, а тепер такий собі егоїзм - ти ж мама - маєш зробити!
    Цікава тема, до речі.
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Лілю, величезне ДЯКУЮ за таку тему :clapping: То, мабуть, для мене тема :ninja:
    Щодо засудження. Помітила таку річ - в нас дуже люблять понавішувати ярлики. Не годуєш грудьми до 3-х років - ти мати-єхидна... Водиш на щеплення - несвідома мати. Користуєшся ОК - ну мало не злочин коїш :8: Таких прикладів дуже багато :sad: А як щодо того, що кожен сам для себе робить вибір?Так важко прийняти іншу точку зору?
    Про вихїовання дітей взагалі мовчу... Нема єдиного рецепту для всіх, бо усі дітки різні... Комусь достатньо строгого погляду, а на когось не діють ні зауваження, ні покарання.
     
    • Подобається Подобається x 13
  6. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Я завжди була проти стереотипів і не люблю людей категоричних до інших та лояльних до самх себе. У кожного своя доля, свої життєві ситуації.
    Звичайно, я вважаю, що дитинку краще довше годувати. я постараюсь до 2 років, а там побачу. А старшу я лиш до 6 місяців годувала, але не моя в тому вина була, бо 10 років тому ще не було такої маси інформації і 6 міс - то вже багато вважалось. А лікарі такого нарадили, що молоко саме пропадало. :8:
    Мені, за великим рахунком, все одно, хто скільки свою дитину годує. Але, якщо вже іде мова про обставини, то зазначу, що є ситуації, коли й справді мама мусить йти працювати, щоб "зуби на полицю не скласти", а є мами, які йдуть працювати, щоб комусь щось довести (що вона не перетворилась на "квочку" ітд) або звикла до певних "розкошів" і не хоче себе в цьому обмежувати. Просто треба добре зважувати усі "за" та "проти". Я вирішила, що потрібніша своїй дитині вдома більше, ніж багато гарного дорогого одягу чи іграшок. В такому малому віці головне увага та любов, а "понти" вже починаються, коли дитина йде у суспільство (садок, або, в нашому випадку, школа). Тоді вже треба працювати на "імідж", щоб дитина серед однолітків не почувалась вигнанцем.
    Інша справа, що сидіти без діла я не вмію й гордо себе "Мамою" називати не люблю. Тому постійно вигадую собі зайняття окрім догляду за дитиною та шукаю можливість заробити копієчку вдома тощо.
    а що це таке, якщо не секрет?
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    ОК - оральні контрацептиви :shutup:
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    ОК - оральні контрацептиви. Тема нової гілки, яка, до речі мене теж зачепила, не тільки Ліону.
    А по темі, то у вас, Мамату, дуже гарна поміркована позиція. Викликає повагу, особливо "Інша справа, що сидіти без діла я не вмію й гордо себе "Мамою" називати не люблю. Тому постійно вигадую собі зайняття окрім догляду за дитиною та шукаю можливість заробити копієчку вдома тощо." Підтримую на 100%
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Тема дуже цікава;)!!!
    Але скажіть мені , будь ласка, а яке право ми з вами маємо засуджувати інших мамочок, які діють за іншими принципами, ніж ми ??? Моя знайома теж свою дитину з місяця перевела на коров"яче молоко, бо своє виявилося "нежирне":shutup:, але хіба це доводить, що вона любить свою дитину менше, ніж ми своїх? Кожна мама для своєї дитини є найкращою і бажає їй лише добра. І, на мою думку, зовсім не має значення як ти дитину годуєш, скільки і чим...
    Я теж дитині до півроку робила всі прививки чи треба, чи не треба. Наслідків, слава Богу, не було. Але я собі навіть подумати погано не можу про тих батьків, які роблять всі щеплення за календарним графіком. Це, якось, не мої справи. Порадити я звичайно щось можу ( і то, якщо хтось мене сам спитає ), але засуджувати поза очі...
    Тепер і я готова до закидання тапками:lol:.
     
    • Подобається Подобається x 10
  10. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Мене особисто вражає властивість сучасних мамусь зводити аж до культу якусь певну непохитну позицію у вихованні\вигодовуванні дітей. Сучасне виховання і погляди на нього аж ніяк не можуть претендувати на звання "панацеї на всі часи і народи". Тим більше навязування думки із впровадженням публічних акцій.
    Аби було цілком зрозуміло - я категорично проти різноманітих флеш-мобів на підтримку ГВ. Чому?- Бо вважаю грудне вигодовування дією глибоко інтимною в якій рівноцінно задіяні як мама,так і дитина. Чи задумувались Ви як почуває себе Ваше дитя, коли його годують привселюдно з наочною агітацією для "менш свідомих"?- Думаю не зовсім комфортно!
    Тут втрачається внутрішній зв'язок мама-дитина, не відбувається підсвідомої передачі позитиву спрямованого лише на власну дитину. Нехай звучить егоїстично, але не можу відібрати від свого чада, те що належить лише йому.
    З іншого боку така однозначна агітація викликає двояку реакцію у публіки від захоплення до огиди.
    Надто довго нам нав'язували совєцькі старі стереотипи, щоб бути готовими сприймати з радістю нові.
    Думаю, тут краще працювати на підвищеня рівня самоосвіти українських мамусь.
    Перегляньте дописи і побачите з яким осудом говорять про непохитних педіатрів старої закалки. А вони, до речі, всього лиш твердо дотримуються канонів класичної педіатрії - бо "їх так вчили" , а про те щоб переглянути свої "догми" навіть не здогадуються - знову брак самоосвіти і самоповаги.
    Думаю, що дотримуватись у вихованні-вигодовуванні дітей треба лише потреб своєї дитини, а ще гнучкості і демократичності у виконанні різноманітих методик і підходів.
     
    • Подобається Подобається x 13
  11. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    О, ця тема точно про мене. Якби я висловила свої думки по кожній темі, мене точно б засудили до " смертної кари"з вироком САМА НІКЧЕМНА МАМА. Дитину я годувала 7 місяців( дитина відовилась від грудей.причому я сама не хотіла годувати більше року), допоювала дитину з перших днів, прикорм почали з 3 місяців,робила абсолютно всі щеплення, лікую дитину класичними методами, а не травками-муравками. Про виховання дитини я взагалі мовчу, хто осмілився хоч раз шлепнути по попі, той вже садюга. А вчора мені ще заявили , що я взагаді не маю право бути мамою, за те що я приймаю ОК ......Брєд повний, НЕ МОЖНА всіх рівняти під одну лінієчку. Кожному своє!!!
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    У мене нерозуміння викликають лише надто дратівливі мами, була свідком як мама з дитиною стояли на зупинці, малий плакав, мама шарпала його, щоб він перестав, а потім ще й по дупі вліпила, щоб він перестав плакати:8: Хоча не засуджую, різне буває, уявляю як дивляться на нас люди, коли я з Катькою борюся, щоб вона йшла ногами, а вона тільки на руки і все :confused:
    Але з чиїм поглядом на виховання не можу змиритися, то це моєї мами, бо це стосується моєї дитини. Моя мама досі не розуміє скільки в нас було непорозумінь і болю через її затятість, якесь хворобливе ставлення до їжі (тобто дитина - завжди голодна і напхати треба в неї побільше...), обов`язкове носіння майки під одяг в будь-яку погоду і пору року, а найбільше її мордує те, що дитина надто прив`язана до мене і не вміє давати собі раду між дітьми (не забере іграшку ні в кого, не вдарить і т.п.). Ой, довго можна писати, та це вже інша тема... :sad:
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    В принципі, нікого не засуджую, у всіх свої обставини. Якщо просять допомоги -поради - намагаюся дати, а ні - то й ні. Подив у мене викликають лише ті мами, які пасивно пливуть за течією, не завдаючи собі клопоту вникнути в суть годування, догляду, і розібратися в тому, як найкраще для дитини. Або агресивно не сприймають інформації, що відрізняється від їх власного досвіду.
    Смішно, але іноді на собі відчуваю осуд, бо вже 2,5 роки годую дитину :D. На форумі ще не так, але от у реальному житті... Та не звертаю уваги. Нам так зручно - і крапка.
     
    • Подобається Подобається x 12
  14. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    не зі всіх питань в житті можна пишатися наявністю "власної думки" і пишатися нею
    іноді наша власна думка, то не що інше як незнання

    всі ми робимо помилки, дурниці, та інші речі якими не варто пишатися
    різниця лише в ставленні: хтось шкодує, а хтось каже що то принципова позиція
    я знаю і шкодую про свої помилки :sad:

    не всі мами роблять як краще дітям, то реальність
    а причини, імхо:
    1. незнання. найросповсюдженіша причина. якщо мама не знає як краще і робить щось з найкращих міркувань, то я її не засуджую. то не її вина, бо так нас самих виховували, на жаль
    2. небажання. при тому що знає як краще. я би сказала, що то якась сука, а не мама, але не хочу ображати сук
    3. неможливість. якщо справді нема можливості робити як краще, то робиш як мусиш. головне щоб та "неможливість" була справжня, а не відмазка

    не треба казати, що ми нікого не засуджуємо, це лицемірство
    кожен по-своєму судить, просто не каже. я не маю права когось вчити, тому не вчу, а думати собі думаю
    я знаю "татка", який в 1,5 і 7 міс вдарив дитину, бо нервувала його
    послухати декого, то просто "він має свою думку на вихонання" і це його право
    а я його засуджую! хоча розумію причини його вчинків з точки зору психології :confused:

    зрештою гляньте в гілку про свекрух: майже кожна критикує свекруху
    а чого? вона має право поводитись як хоче зі своєю дитиною і взагалі по житті чи не так?

    проблема в тому що всі ми живемо в суспільстві і залежні від нього
    те як ростуть сусідські діти вплине з часом і на наше життя, а те як ростуть наші - вплине на сусідів, грубо кажучи

    потім допишу як розібратися де зерно, а де полова
     
    • Подобається Подобається x 10
  15. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Як на мене, то критикувати і засуджувати - це різні речі.
    "Критикувати" - це спроба змінити вчинки людини, надавши їй додаткову інформацію, іншу точку зору.
    А "засуджувати" я сприймаю як щось середньовічне - це вже не вчинкам, а самій людині накинути петлю на шию - і кінець.
    Тому повторюся, що нікого не засуджую :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    ви праві про критику, критика річ корисна
    а про засудження я писала як про осуд, тобто несхвальне ставлення до чиїхось дій
    не можу я не осуджувати деякі дії щодо дітей :confused:
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Зачепило за живе. Моїй дитині Звиняйте, глибоко наплювати де, коли і в яких умовах їсти. Дитина інколи вимагає їсти привселюдно.

    А чи не задумуєтесь з чого пішла неприязнь і осудження в годуючих мам? Від несприйняття їх суспільством. Чому я, годуючи малого в слінгу, маю ловити на собі неприязливі погляди? Чому мене можуть засуджувати за те, що годую дитину на людях і пишаюся бажанням годувати довго? Чому, чому, чому... таких "чому" дуже багато.
     
    • Подобається Подобається x 16
  18. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    о, власне
    люди які вимагають не осуджувати самі осуджують
    я так само годувала малого на дворі і то в під’їзд ховалася, то в парку між деревами, бо дивляться якось "недоуменно"
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    І в мене страшенний комплекс. Ховаюсь, де тільки можна. Може, я слабка, може не вмію взяти себе в руки і не зважати на те все, але... ховаюсь. Одного разу не ховалась, бо не було де, тим більше це було в діагностичному центрі, ми обстеження проходили. І знаєте, чим закінчилось? Солідний дядько при краватці сказав нам: "Тьху, прости Господи, скільки вже те бідоттє (чому саме "бідоттє" не розумію) буде по коридорах кормити?!" Ніхто не обізвався на наш захист, навіть медсестра, котра сиділа за два кроки на рецепшені. А я її спитала, де у вас можна погодувати дитину, то відповіла: "А ви чим приїхали? Машиною? То ідіть у машину!" Після таких образ хоч чи не хоч, а будеш ховатись, бо жаль своєї нервової системи.
    П.С. можете писати, що я слабка натура:)
     
    • Подобається Подобається x 14
  20. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    як чому? раз годує грудьми мама, значить бідна
    інакше купила би дорогу суміш і не парилася
    здається дядько тільки так міг подумати :xaxa::xaxa::xaxa:

    це і сміх і трагедія нашого суспільства...
     
    • Подобається Подобається x 4