Ранній розвиток наших діток

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем StarKa, 7 Квітень 2011.

  1. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    ну не знаю, Маргоші 2 роки скоро і вона знає багато слів англійською (більше 60, вивчення відбувається виключно у формі гри і на добровільних засадах з боку "учениці") і не путається)) як буде далі не знаю. Українською вона формулює прості речення 3-6 слів, англійською я поки її не вчу, вважаю, що зарано)) ще б німецьку пригадати, було б кльово
    ЗІ. з 3 рочків дідо розмовляв зі мною польською і німецькою і я не плутала мови, так само як українську і російську
     
  2. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Веронко, а можете в двох словах описати, як саме відбувається ваше навчання-гра?

    P.S. В мене свекруха російськомовна. То з Настею з малечку говорила тільки на рос.мові. В результаті вона прекрасно її розуміє і пробує навіть відповідати. З нами ж говорить по-українськи, не вставляючи русизми. Тому я не вірю в плутанину дитиною різних мов... Ну, може таке звичайно бути, але це не привід, щоб відкладати вивчення іноземних мов аж до школи...
     
  3. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    якщо дитина ростиме в двомовному середовищі, то звичайно вона не плутатиме мови. Але це середовище має бути постійно, кожного дня. Якщо спілкування припинити, то дитина дуже швидко більшість з того забуде, тому якщо батьки вирішили вчити дитину іншої мови, в будь-якій формі (в ігровій, звичайно, найкраще) то це потрібно робити постійно!!! Ми колись з Олежиком влаштовували дні німецької мови, і він знав багато слів, розумів нас, але ближче до школи, з народженням другої дитини, ми робили це все рідше і рідше, і зараз він пам'ятає дуже мало з того, що він колись знав, половини слів не пам'ятає. Такі знання не зникають безслідно, бо вони в будь-якому випадку розвивають розумові здібності дитини, тому я не розчарована, він зараз з легкістю сприймає англійську яку вчить вже в школі, дуже любить читати і фантазувати :) Якщо дитина легко сприймає і любить вчитися, то будь-що, чому ви її навчите в ранньому дитинстві не зникне безслідно, бо те навчання розвиває вищі психічні функції дитини - мислення, увагу, пам'ять, які потім стануть у нагоді вивчаючи вже щось зовсім інше у шкільному віці і не тільки.
     
  4. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    найперше, то Маргошка дивиться мультик "Маззі" - звідти вона запам*товує слова, а коли йдемо на прогулянку, то дорогою називаємо усе, що бачимо англійською)) те саме вдома) Маргошка сама запитує: а як це, те, се називається? я їй називаю українською і англійською. Як результат - вона рахує українською, англійською і пробує німецькою)) у неї дуже добра пам*ять, достатньо декілька разів повторити, як вона запам*ятовує)) єдине, то мені видається, що поки ще зарано додавати німецьку, я нею почала пристойно спілкуватися і розуміти років у 6, коли почала дивитися без перекладу німецькі мультики і тб-канали))
    дівчата, Маргошка знає усі літера абетки, але як їй пояснити ЯК читати (я не кажу, що вже хочу результату і негайно приступаю до навчання), але просто я не розумію ЯК САМЕ це зробити?? (мене бабуся вчила довго і нудно і покинула ту справу як невдячну:girl_wink:, а десь у 3,5 років я сама відкрила книжку і почала читати, чомусь відразу не дитячі твори; але ЯК я почала сама читати і що до цього підштовхнуло я не пам*ятаю)
     
  5. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Я звичайно не спеціаліст, але ще давніше взяла собі на замітку одну методику навчання читанню (за нею моя мама вчила читати мою молодшу сестру): дитині пропонується якесь слово, мама пальцем закриває всі літери окрім першої, а дитина називає звук, після цього мама швидко відкриває наступну букву і так до кінця слова. Ця методика дає дуже великий простір для дії, бо можна уявляти, що їде поїзд, чи ще щось, власне тут основне гра, то мені імпонує набагато більше, ніж марудне товчення дитини над книжкою, навчання читати по складах. після чого дитина ніяк не може прочитати слово цілком, а тут, як на мене, відразу двох , чи навіть трьох зайців вбити можна: спільна гра, читання , і власне плавне читання.
     
  6. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    в такому віці не варто. На все свій час. Наразі дитина втягує інформацію як губка, і лише трохи згодом вона навчиться її аналізувати і користуватися нею. Добра пам'ять і інтерес - це вже показник того, що ваша дитина легко і без проблем навчиться читати, бо знаючи зараз усі букви, рано чи пізно вона зверне увагу на слова і на те, що вони складаються саме з букв, тобто тих символів, які вона знає. Читати українською мовою дітей вчать в три заходи: букви, склади, слова. Перший ви успішно пройшли. Коли дитина навчиться виділяти першу букву кожного почутого слова (саме почутого, бо дуже важливо в читанні розвивати слухову увагу, читання вголос це найскладніший процес на етапі навчання читанню) ви підійдете до другого етапу. На другому етапі є також свої тонкощі, але як правило діти інтуїтивно відчувають, як читати склади. Можна бавитися в гру "Гості" Коли до приголосної букви в гості приходять голосні і навпаки А до К, К до А і т.д. Гарний результат дає проспівування складів. І лише на третьому вони читають прості слова.
     
  7. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Моя теж знає, але читати це ще дуже рано (як на мене).
    Але моя цьоця свою дочку досить оригінально навчила читати :) Вона ввечері дуже погано засинала і вони бавились в гру відгадай слово. Вона придумувала слово і говорила на яку букву починається. Мала називала декілька слів, тоді мама давала підказку - наступну букву. Получався склад - тоді ще одну букву (при потребі) І дитині треба було соображати які слова починаються на потрібний склад. І в 4 роки вона дуже добре читала. І досі за вуха від книжни тре відтягувати.
     
  8. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    А що ви думаєте про читання казочок дитині в рік?Є зміст?З малюнками чи без?
    А читання віршиків?Десь читала,що віршики в ранньому віці-то зле.Але от чому,ніяк не пригадаю.
     
  9. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Читання казок дитині зміцнює психо-емоціональні зв'язки з мамою чи татом, розвиває посидючість, уважність, мовлення, стимулює загальний розумовий розвиток дитини, збагачує словниковий запас. Казка - це ще й лікувальний засіб від багатьох дитячих проблем - страхів, впертощів, лінощів, але то вже в старшому віці. А з малюнками в такому віці обов'язково, дитині ще важко буде уявити лисицю чи вовка, якого вона в житті не спостерігала + дитина лише вчиться переносити образи з життя на картинки. В ідеалі таким діткам показують казки за участю ляльок, посуду, м'яких іграшок,і це можуть бути просто розповіді, так звані навчальні казки про те, скажімо, киця любить молочко, ловить мишку, гріється на сонечку тощо. Тобто без моралі, а з певним навчальним змістом. Деякі народні казки для найменших також підходять.
    віршики бувають різні, більшість дитячих віршиків є цікавими, пізнавальними, повчальними і жартівливими, тобто в любому випадку вони принесуть дитині тільки користь, особливо якщо в дитини є інтерес до слухання або мама підібрала відповідний момент. Навіть не можу уявити чому віршики можуть бути шкідливими. Вони і мовлення розвивають, і мислення, і уяву і пам'ять тренують. Самій стало цікаво що там можу бути не так :confused:
     
  10. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    ми почали читання з дитячих віршиків (з великими малюнками) у 4 місяці. Пам"ять дуже добре розвинули у дитини.
     
  11. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    То певно неграмотних авторів :) Маю декілька книжечок з гарними малюнками, але віршики недоладні, а деякі взагалі неграмотно написані, про русизми взагалі мовчу. Таке враження, що то переклали в Гуглі :) А є такі книжечки, що їх я навіть не маю права десь скласти, бо кожний день, по декілька разів треба почитати. Абетка видавництва Абабагаламага уже пів року щодня перечитується. А м'якенька книжка про ведмедика пустунчика уже рік читається. Зараз є вже улюблені казки, які просить, щоб прочитали.
     
  12. veronka

    veronka зла друзя

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    читаю малій від народження (їй Пушкін найбільше подобався до 7 місяців), читаємо щодня. Але книжки проходять мій контроль, бо часом там такі перли зустрічаються що й диву даєшся, де цензура і куди редактори дивляться (мо то якийсь заколот проти чистоти мови??). Читаю абабагаламагівські книжки, читаю й російськомовні видання))
     
  13. Анютка

    Анютка Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    У нас теж книжки в пошані, мала їх просто обожнює! В нас вже як ритуал - влягтися з татом ввечері на диван і перечитувати книжки)))
    Теж любимо Абабугаламагу (Ліза та її сни, Вовченятко, яке запливло далеко в море)
    Віршики Ганни Чубач "Веселі хтосики" (Черепаха-аха-аха - чую від молої протягом цілого дня))))
    А ще нам подарували італійську книгу з тваринами, типу енциклопедії. дуже гарні ілюстрації, то вона тепер тварин італійською вчить, хоча ми не змушуємо, просто сама питає як італійською, скажи і повторює за нами

    а взагалі книжок багато у нас, і всі їх мала любить)))
     
  14. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Ага. Нам подарували одну книжку - майже все обзивалки... Заховала її геть з очей. Читаємо з народження. Після закінчення ГВ засинаємо тільки під книжку, бажано з віршами. Ось зараз сидить і розказує напамять "Райдугони" :)
     
  15. StarKa

    StarKa Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    а відео бачили??
    http://www.youtube.com/watch?v=PjTj4a1N9jg
     
  16. Alonka

    Alonka New Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    ось таке знайшла
    Що до нас, то книжка була однією із перших іграшок. Але слухати ніколи не любила, пізніше швидко перегортала сторінки і казала все. Тай зараз лише розглядає малюнки і називає зображення, а от я починаю читати, каже "не, нехосу", і забирає, закриває, ну дуже рідко увагу можна втримати на 1-2 хв. Спочатку думала то реакція на мій голос(що звичайно було б дивно), але так вона реагує на будь кого. Так ми реагуємо не тільки на читання з книжки, на придумані мною казки про різні речі так само, ну і на музику реакція в нас байдужа, не танцюємо... Тому в свої 2 роки ми траха німці, не знаємо жодного віршика(бо ж категорично відмовляється їх слухати), з горем-пополам розказує "курочку рябу". Переймалась і перестала, ну що я зроблю? На мус не буде.
     
  17. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Вирішила я свою дитину розвивати. От недавно були на пробному занятті. І ніби непогано задумано все, але виконання мало нюанси. Педагог - молоденька дівчинка, досить скована, інтересу у моєї дитини не викликала. Таке враження, що відчитувала програму, а не орієнтувалась на ситуацію. З дисципліною проблема, та юна дівчина просто не могла дати собі раду. Було 4 дитини. До однієї час від часу підскакувала мама і погрожувала розправою ремнем. Аня більше дивилась на порушувача дисципліни, ніж на завдання. Нудилась моя дитина, поки не почалась фізкультура і творчість. Все ж таки хочеться харизматичнішого педагога... Ще маємо спробувати ритміку.
     
  18. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    В нас було все так само. Але з часом ситуація змінилась. Зараз коли читаю синуля паралельно коментує, що на картинках зображено, тому книжки в нас мають бути з гарними яскравими картинками. Дуже любить казки Чуковського. Хоч віршики розповідаю дитині давно але на його мову це щось не дуже впливає - говорить погано.
     
  19. Sue

    Sue New Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Ми також хочемо спробувати якісь заняття, швидше за все англійську і плавання, але от наткнулась на таку статтю і для себе зрозуміла, що таке ранній розвиток і потрохи змінюю свою точку зору!:girl_claping:http://mybuy24.blogspot.com/2011/10/blog-post_26.html
     
  20. StarKa

    StarKa Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    І що такого ви почитали в цій статті, що заставило вас точку зору змінювати?