Психологія харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Маруся-мама, 15 Вересень 2010.

  1. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Якщо не секрет, поділіться своїм звичним денним меню (можна в пп)

    Я можу взамін поділитися своїм (вже місяць все записую, включно з відчуттями - коли мені було замало і думала, що ще з"їсти; коли переїла і була важкість в шлунку; навіть різні фізіологічні штуки (вибачте за подробиці), щоб зрозуміти, як то чи інше впливає на стан організму і самопочуття в цілому).
    То в мене в середньому виходить 1900-2000 ккал/добу.
    При такій кількості почуваюся нормально (мені якраз не замало і не забагато).

    Хоча інтернетні калькулятори рахують для мене норму (щоб вага не зменшувалась і не збільшувалась) від 2200 до 2600 ккал.


    Вага в моєму випадку поки другорядне, зараз працюю над тим, щоб знову навчитися чути свій організм.

    Якби стояла мета схуднути, напевне, врізала б максимум на 300 ккал .

    Хто "шарить" і просунутий власне в природніх стосунках з їжею - буду вдячна за думки з приводу моїх "цифр"
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    @Blondo4ka ви зациклились. Сильно. І намагаєтеся на двох стільцях сидіти. На інтуїтивному і на -60.
    --- дописи об"єднано, 25 Березень 2019 ---
    Рептилії не вміють рахувати.
     
    • Смішно Смішно x 2
  3. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Мої порції і калорії бувають дуже різні.
    І залежить, з моїх спостережень, від дня циклу та моєї фізичної активності (не суто тренування, а загалом від мого руху протягом дня).
    Якщо купа справ, багато ходжу, то відповідно й апетит кращий і голод такий відчутний. І хліба тоді дуже хочу, з оселедцем:girl_smile:
    От маю два "лінивих дні". Їла як завжди, а мені того забагато.
     
    Останнє редагування: 25 Березень 2019
    • Подобається Подобається x 1
  4. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Намагаюся знайти свій варіант оптимального харчування.
    Щоб не бути рептилією
     
  5. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Боже, я читаю і не можу зрозуміти, як має бути? Щось +/- універсальне?
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    А що не так з рептиліями? В них не буває розладів харчової поведінки, ні анорексії, ні ожиріння.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member


    З усіма все гаразд, просто людина не може жити без труднощів))) Якщо їх нема, то створює собі сама.
    Якщо серйозно, то до вагітності дуже нормально почувалася харчуючись якраз на 1200-1300ккал. Хіба зараз на ГВ додати якийсь відсоток.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ))) це була відповідь @Kroshka Enot яка говорила про «рептильний мозок».
    На ГВ додають 400-500 ккал.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  9. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Моя рептилія розучилась розпізнавати відчуття тіла (шлунку).
    Або неокортекс розучився "чути" рептилію.
    ТОму поки що підключаю неокортекс для обробки інформації і оцінки власних відчуттів.
    З прогресу - Люда перестала гризтися за "некорисну" їжу (зайшла мені асоціація, що від вафельки ще ніхто не вмер:girl_crazy:)
    І коли знаю, що тре записати, з яким відчуттям я встала зранку, це стимулює на секунду зупинитися і прислухатися до власного тіла.
    Надіюся, що з часом навчуся автоматично калібрувати свої відчуття, і для цього мені не потрібно буде пам"ятати про запис в щоденнику.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Не знаю як ви, а я при годуванні орієнтувалася на цифру 2400-3000 і завдяки мясу+овочі, щоб довгограюче було. Як ви на 1200 - не знаю, це дуже мало. Ріст 160.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Я завжди їла малими порціями.
    А тепер думаю, може то моя програмка з підрахунку калорій щось глючить...
    Ось моє одноденне меню (не по системі -60)
     
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Мясо де? Якщо ви не вегетеріанка.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Не їм кожного дня м'ясо чи рибу.
     
  14. shokoladochka

    shokoladochka Well-Known Member

    Привіт!Я натрапила на таке цікаве відео. Раджу всім послухати. На мою думку там багато цінної та важливої інформації. Я б дуже хотіла саме так харчуватися і маленькми кроками йду до цього)
     
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Але тоді було б добре їсти білок як
    Сир, але не в сирничках і тд, а свіжий. Я не знаю, як ви, в мене виходило, що один день присвячений одному білку був. От наїдалася свіжого сиру і всьо, хіба шматок фети до салатк могла кинути. Або гризла перепілок, або сир на обід і трохи каші, або омлет з овочами. Горішковий перекус поміж прийомами їжі. Я не знаю, як можна поправлятися чи не худнути, якщо їсиш 1200кал. Так товчешся за дітьми, то ше і ніц не їш. 100г гречки, ааааа, мені обернутися і за годину знов їсти. Нє, якщо вам так комфортно, то ок, але нащо тоді калорії рахувати? Я вважаю, що я не їм дуже багато, просто гонюся скажено - той, хто пішки йшов від аквапарку на чорновола, щоб не дай Бог не розбудити малу у візку тряскою в автобусі (казявка будиться навіть від різких гальмувань), той я.
    Нє, я ще проти дієт на гв. Людоньки, тої крові і так мало, так ще дієти.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  16. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Я взагалі проти дієт))
    Я за збалансоване харчування. Тому і шукаю варіанти, і не сиджу в темі" як схуднути за будь-яку ціну".
    Щодо сирничків, то вони ж не кожен день) просто солодкого хотілося. Вирішила порахувати калорії,щоб проаналізувати своє приблизне меню. І щоб відівчитися щось перехоплювати "на ходу".
     
  17. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    До цього меню бракує багатьох додатків :зелень, насіння льону, кунжуті, олії різні, до сирників сухофруктм, горіхи. .. Мало клітковини. Ну вареники - - явно не в тему
     
  18. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Може і не в тему, але я їх іноді їм))
    Не дуже люблю льон і зелень. Я взагалі багато чого не люблю, але вибираю те, що можу вживати без відрази.
     
  19. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Цікаву інфу знайшла про сніданок

    Споживання на початку дня більшої частини калорій може допомогти вам скинути зайві фунти, згідно недавньому дослідженню в Obesity. Люди, які їли найбільшу порцію (700 калорій) вранці втрачали на 1 фунт більше за 12 тижнів, ніж люди, які споживали більшу частину калорій під час вечері - хоча вони їли однакову кількість калорій в день (1,400). Ті, хто мав великий ситний сніданок також менше їли перекуси протягом дня (вони мали більш низький рівень греліну, гормону, який сигналізує про голод) і частіше дотримувалися своєї дієти.
    Однак, ті хто ситно снідали, їли лише на 200 калорій увечері, що складно для більшості з нас. Провідний дослідник Даніела Якубовєц, лікар-медик Медичного Центру Вольфсона в Ізраїлі, пропонує їсти білковий сніданок, який також містить деякі вуглеводи, а ввечеряти овочами з невеликою порцією білка, щоб максимізувати втрату ваги.
    Складно ситно снідати? Навіть якщо просто їсти ситний обід раніше (до 3 дня проти після 3 години дня) допомогло людям в Іспанії втратити більше ваги, як пише в дослідженні International Journal of Obesity. Ті, хто ситно їв раніше втрачали в середньому 22 фунта під час 20-тижневої програми втрати ваги, тоді як ті, хто ситно їли ввечері втрачали близько 17 фунтів. —Лорі Міллер Кейз
     
    Останнє редагування: 26 Березень 2019
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  20. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member