Психологія харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Маруся-мама, 15 Вересень 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Знайшла нове для себе. По-перше, чітко і очевидно. Коли мене примушують щось робити, я одразу починаю переїдати. Чіткий зв'язок. Смаки їжі, щось особливе чи картопля і капуста - неважливо.
    Виходить, їжа - замість того, щоб робити що я хочу? Чи неможливість висловитись, то хоча би пожувати? Напевно, і одне, і інше

    По-друге, я дуже нашкодила собі, коли їла насилу після народження Лідії. Тоді я впала в такий ступор, що не хотілося нічого і одного разу я злякалася, що зовсім припиню їсти, зникне молоко... коли Лідія стала втрачати вагу, то я почала їсти за графіком і на мус. Без жодного задоволення чи смакових преференцій. Це був дуже шкідливий досвід. Не робіть так.

    Глобально, для мене проблеми переїдання поділяються на два види: 1) тіло не може більше миритися з реальністю і вбиває себе їжею, 2) тіло опинилось у таких умовах, де треба чіплятись за життя і воно живить себе як може - великою кількістю їжі
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    І ще дуже велика правда - "емоції стрункості", за цим запитом не одна стаття і оповідання.
    От в мене емоції стрункості - це мій нормальний стан. Хм. Виходить, що коли я в нормі - то я струнка людина :) Це тішить
    А вимушеність, обмеження, знецінення, неможливість висловитися і пояснити - це емоції "поховання себе під їжею".
    Я часто дивлюся на жіночок років 40 (власне, "жіночок") і розумію, що їхній розпливчастий вигляд - це не лише неправильне харчування і поганий догляд за собою після пологів. І навіть не голодне дитинство. А в першу чергу оця задавленість.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  3. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Ага, і саме головне вони абсолютно не переймаються своїм виглядом, по крайній мірі, так виглядає зі сторони.
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ніхто так іншу жінку не «прикладе» як інша. При чому по аватару.

    Ще можна взагалі не зважати на розпливчастість тіла інших людей. Розпливчастість моральних якостей мала б більше турбувати.

    Цікаво, чи про розпливчастих чоловіків у віці 40 років щось говорять, і чи є для них відповідна назва? Є! Імпозантні!
    Відчуйте різницю.

    Ну таке.

    Тема не про стрункість чи повноту. Тема про стосунки з їжею. В людини можуть бути здорові стосунки з їжею, і вона при цьому не струнка.
    --- дописи об"єднано, 12 Березень 2019 ---
    А мають?
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  5. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    То до того, що в кожного своя психологія))
     
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    так виглядає, я думаю.
    я не ставлю нікому діагнозів, просто люди наштовхують на думки -і думаю. Всього лише припущення, без осуду і всього того.
    Стосунки з їжею - моя проблема, хоч і вторинна. І тому так, я звертаю увагу на поведінку, традиції, зовнішність інших та шукаю нові точки координат для своїх відповідей.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    А можуть бути нездорові, але вона при тому не сильно поправляється (певно, дякуючи віку, розхитаній щитовидці і ГВ). Якби я бачила ті цукерки і печиво на боках - певно, б 2 раз подумала, а так, певна "безнаказаність" ще більше розслабляє. А те, що шкіра на обличчі дуууже страждає, то такоє :girl_crazy:
    Розкажіть ще чим можна заміняти "солодкий допінг" коли не виспався? Я після "веселої" нічки цукор чи варення ложками готова їсти якщо в хаті немає шоколадки і то все діло булкою закусувати. Раптом хто знає про "чарівну паличку", чого насправді треба невиспаному організму, ну типу "з"їж жменю броколі - полегшає"?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Rapsodiya

    Rapsodiya Well-Known Member

    психологія харчування - то мій бич...
    я була худюсінька-тонюсінька в дитинстві.. потім підлітковий вік і напихання булочками - і лишні кг "здрастє"! При чому, тоді мене це не хвилювало, це хвилювало маму/сестру/вчителів і всі заявляли - "менше їж, ти ширша, ніж довша, де то пхати стільки, я би тебе на дієту посадила".

    Десь років 10 тому я познайомилася з ПХ, гарно схудла... але бзік з їжею лишився.. доходило до того що я могла з'їсти солодке і починався діалог в голові "я безвольна, я погана, я поправлюся, я буду товста".

    Банально мені допоміг мій чоловік з його регулярними фразами, щоби я заспокоїлася і зрозуміла, що все можна схуднути. заспокоїлася так прямо взагалі.

    зараз я для себе виробила такий алгоритм - я намагаюся зрозуміти себе, свої почуття тоді, коли мені хочеться солодкого. і ще зрозуміти що саме мені хочеться з'їсти.. тобто чи мені просто хочеться напхатися, чи щось конкретно.. і от поки я намотую круги по ашану мене зазвичай відпускає. тобто якщо я не знаю точно що саме я хочу, значить я не так сильно і хочу.

    і ще - якщо я їм солодке щодня, я підсідаю на нього як на наркотик. але варто мені на кілька днів спробуати відмовитися чи пак домовитися з собою, що я обо'язково це з'їм але трохи пізніше - мені перестає його хотітися.

    я підозрюю, що це прямо двієчно-нулячий підхід з точки зору правильності психології харчування, але для мене це працює. Правда на свята в мене вселяється "щось" - бо я жеру поки не лусну, саме жеру. щоправда, цього різдва я просто зібралася і пішла з дому гуляти і то мені допомогло.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Kroshka Enot я утримаюся від написання своїх роздумів, бо, насправді, коли не маєш такого власного досвіду- радити теоретично важко. Я маю залежність тільки від солодощів)).
    @Akina а прокидаєтесь з відчуттям голоду?
     
  10. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Ще може бути своєрідна прокрастинація.
    Це як у курців - сходити на перекур (особливо, коли чекає робоча "жаба" - робота, яку дуже неохота виконувати (неприємний дзвінок, нудна нецікава рутинна робота на пів дня із розряду розсортовування крупи Попелюшкою, тощо).
    То у харчоголіків - зробити чаю з печенюхою.
    Відтягнути час, коли доведеться "з"їсти жабу" (поняття з теорій тайм-менеджменту).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ні-ні, не те. Це коли я опиняюсь в умовах шантажу, вимушування мене піти на дуже збиткові для себе компроміси.
    Або заборона висловлюватись.
    Тоді я переїдаю.
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Нічим. Перемучений мозок хоче швидкої енергії. Краще шоколадку.

    Але потім поїсти нормально.
    --- дописи об"єднано, 12 Березень 2019 ---
    @Kroshka Enot я оту штуку з жабою роблю. Щоб не робити лиш би не жабу. Найчастіше телефон і їжа.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Прокидаюся з відчуттям що я труп :girl_crazy:і в мене 0 енергії, повзу по хаті з закритими очима. Кава-чай - не те, а от солодке - дооообре, швидкі вуглеводи чи що?
    оооо, я теж про це подумала. А потім - поїсти теж вже просікла, бо можу отак до обіду ходити і скубати печенько якщо не зробити зусилля і не наїстися нормально якоїсь каші. Як поїм нормальної їжі - солодкогго хочеться пізніше таки трошки менше. Я для себе вже трохи зрозуміла, що іноді я не солодкого хочу, а їсти :girl_smile: Але оте ранкове з заплющеними очима яєчнею не вдовільняється. Тому хоча б ложка меду перед яєчнею мусить бути.
     
  14. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    можу помилятись, але це може говорити про вуглеводну яму (коли цукор в крові на наднизькому рівні. Таке може бути від перевтоми, стресу і незбалансованого харчування).
    В такі моменти організм "хоче" швидких вуглеводів (шоколадку, цукор, шмат тортика). Бо ці продукти здатні швидко підняти рівень цукру. Але підвох в тому, що швидкі вуглеводи так само швидко і засвоюються, і (крім утворення жирових клітин) провалюють організм в ще глибшу вуглеводну яму (тобто, якщо Ви з"їли зранку тільки щось солодке-мучне, через якийсь (короткий) час з"являється відчуття просто звірячого голоду).
    Я би пробувала в такій ситуації почати ранок з тарілочки каші (тільки якщо це вівсянка, то не пластівці (бо це є самі справжні "швидкі" вуглеводи), а вівсяна крупа).
    І якщо після каші за 10-15 хв не попустить, тоді вже мастіть собі хліб варенням )
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    я теж з тиї бідних 90х, коли м'ясо могло бути вдома лише по великих святах. І то завдяки бабці з села.
    Але якогось культу їжі в мене це спричинило. Я люблю поїсти, смачно поїсти. Вмію насолоджуватися їжею. Але перекуси я не практикую і до них не тягне. 3-4 рази в день, але нормально поїсти. Та думаю така звичка виробилась вже після універу (ну бо ті роки їсиш коли можеш), коли вже працювала і ще ходила на тренування, відповідно їла ситно, бо голодна на тренуванні швидко здихаю. Але відповідно і спалювала багато. Вже роки 3-4 певно не займаюся, але звичка лишилася : нормальний сніданок, нормальний обід, нормальна вечеря. Може ще щось невелике затоптати після вечері, але стараюся лягати рано, 22-23 вечора, до того часу голод не розбурхується.
    Хоча ще недавно бували вихідні дні, коли мені влом, і я живу весь день на канапках. Але це було тоді, коли жила сама. Зараз сраку піднімаю, і готую щось цікавеньке і що я хочу. Бо і самій їсти хочеться, і його на канапки не посадиш))) А готує він гірше за мене.
    Але я завжди була худа тичка і легко худну (особливо на нервах((()
     
  16. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Бо яєшня - це білок. А вуглеводна яма "лікується" вуглеводами. З доступного найкращий варіант - каша.
    Хоча мені один прокачаний чувак казав снідати не самими вуглеводами (як я роками робила, поїдаючи вівсянку), а додати білка і клітковини.
    Тобто трохи каші, яйко і жменя салату/овочів - саме те, що треба організму зранку для заряду бадьорості на цілий день.
    В мене не завжди так виходить. Але коли виходить, мені подобається. я тоді сита і до години 12 про їжу (в плані перехопити солоденького) не думаю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Я себе пересилила і переставила таки місцями: яйко(чи ін.) і закусь солодким. Коли починала з солодкого, то в їжі потреби вже не було і обідати могла вже далеко по обіді.
    Я тепер помітила, що оскільки я зовсім не вживаю цукру, то таки потребу(є потреба ж в глюкозі, нє?) в ньому мого організму задовільняє кусок шоколаду. Але, коли я хочу топтати щось з хлібо булочних, чи печеньок, то вже вмик. хрюн. Ну, я то визнаю, їм і знаю, що наступний раз буде не скоро)).
    пи .си. забула,що перед сніданком завжди випиваю скл. теплої води.
     
    Останнє редагування: 12 Березень 2019
  18. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Для мене немає кращого "допінгу" зранку, ніж кава з молоком і тарілка плющеної вівсянки з дом сиром і яйцем вареним або смаженим, по сезоності з різними овочами/зеленню/шампіньйонами. Ще дуже туди смакує сосиска, але нею якраз стараюся не часто зловживати.
    А от солодкого допінгу якраз дуже хочеться в другій половині дня, особливо пізно ввечері, або коли нарешті діти сплять. Так і уявляю чай з чимось етаким. І поки гв є, боки не ростуть, вага менша, ніж до вагітності. Але от якраз стан шкіри і живота весь час включає совість. І ніби нічого такого надскладного, але от після отої денної замаханості, то як рятівна паличка ті солодощі і годі повністю відмовитися.


    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Останнього року в мене справді почала появлятись ота "розпливчастість", ну але що робити як 39 на носі:d23:Але мій харчовий раціон майже не змінився. Задавленості точно немає, стосунки з собою в мене гармонійні. Зрідка як "зловживаю" надмірностями, то виключно через те, що подобається смак. Голод не тамую ними. Для "загодовування" в мене є квашена капуста, мариновані огірки, картопля товчена з маслом. Коли хочеться "едакого", то про шоколадку-цукерку-печиво згадаю в останню чергу. Я більше про чіпси-насіння(заберіть його хтось в мене) і т.д. До чого це я...Десь є тема про вік і про зміни в організмі-зовнішності з цієї радісної нагоди? Я б щось написала(спитала) мудрого-немудрого. Так нема ж де...
     
  20. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    @Kroshka Enot до речі, як ви їсте? Як виглядає прийом їжі? Скільки часу ви їсте, якого розміру порції. Чи зосереджуєтеся ви на смаку їжі?