проблеми зі спанням

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем duncan, 4 Серпень 2007.

  1. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Ну в нас нема старшого) але так, як воно було і є, не мав би будитися, бо тільки закрутиться чи покличе, зразу даю груди. То то саме, що з руками, просто замість них циця)
     
  2. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    У нас руки+циця))) просто циця лежачи не завжди проходить))

    Надіслано від мого SM-G7102, використовуючи Tapatalk
     
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ну це дуже і дуже забагато ви хочете від дитини. Легше прийняти і розслабитись мамі
     
  4. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    не завжди. я груди все пропонувала, бо спав зі мною. але до року з копійками фітбол був наш кращий друг. вночі просинався, плакав, крутився, груди брав і зразу кидав. Тре було брати на руки на фітбол, тоді заспокоювався і засинав
    о! то наш варіант. тепер як старший, то теж біля грудей може не заснути, поцьмакає, перелазить в ліжечко і просить колисати
     
  5. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Зараз є 7 зубів. Нижньої 2ки чекали 2 місяці. І зараз трошки легше вночі. До того було дуже важко.

    Надіслано від мого SM-G7102, використовуючи Tapatalk
     
  6. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    А не може бути, що просто привчився? Бо в отой "важкуватий" період спочатку, коли немовлята крутяться/кидають груди, я клала в ліжку собі на живіт і отак колисала напівсидячи і пропонувала цицю. Фітболу в нас навіть не було.
     
  7. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    не знаю. може і привчила, а може просто зробила собі полегшення. бо досі присипляю на руках, сидячи на кріслі. ше й гойдаю і співаю при тому. Просто в якийсь момент я помітила, що він не заспокоюється лежачи біля грудях. Постійно зривався і кудись ліз, міняв груди. Мене то дуже нервувало, тому легше так - на руках засинає переважно дуже швидко і мене то не напрягає. Нічні гойдання на фітболі, то звичайно було тєжко, але вже давно минуло, на щастя))
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    В нас був фітбол, бо от так як робила не підходило, тільки фітбол,тоді напівсидячи на ліжку, так і засинала, з нею, а вже вночі перекладала збоку. Після 4-5ти місяців фітбол вже відпав, потім і напівсидячи відпало.
     
  9. maavka

    maavka Well-Known Member

    Ну то в нас таке і було колись, починаючи з 6 міс. Ранішній сон і має бути трохи менший, ніж обідній, бо потім він колись зникне і лишиться обідній. 40хв, то якраз приблизно одна фаза. Вайсблут пише, що як правило годину є мінмальний сон, щоб виспатись, але все таки 40хв буває достатньо, якщо це два сни
    Якщо такий короткий сон, то варто робити меншу паузу, 1 годину, дивитись по тим ознакам сонливості. Це до 4 міс., після 4 міс, там трохи по іншому, бо є режим.
    До речі може бути, ще такий нюанс. Був у мене період, коли дитина погано і довго засинала. А виявляється вона просто недостатньо втомлювалась (та раніше було, що перевтомлювалась, а тут навпаки), бо мій синок не повзав, в 1-1.2 починав ходити, а до того повзати не хотів, весь час на руках або сидів (напевно треба було на масажі водити, але Левчик дуже кричав як робили). От і не втомлювався. І як ми перейшли на одни сон. так само почав легко засинати.
    Вайсблут рекомендує як дитина прокинеться (після нічного сну), активно з нею бавитись, погуляти і т.д., щоб дитина втомилась. А вже перед сном (за півгодини чи за 45хв) побавитись у спокійні ігри). Так налагодиться денний сон

    Є таке, після 4 міс. Вайсбулт дослідив, що якраз після 4 міс. у дитина появляються постійні біоритми, тому варто зробити їй режим ( в цій книщі там все описано про режим, який він має бути іт.д., там така картинка є). Їй буде краще спати, коли є така постійність (та, знаю, є діти які без режиму добре сплять, проте дітям, які погано сплять то режим поможе, навіть читала про гіперактивних і просто активних дітей, що їм режим дуже потрібний).
    Ну і почитайте ще ту Памелу Дранкерман про французьких дітей. Там перша глава якраз дещо стосується самостійного засипання. В них, у французів, більшість дітей після 4 міс. сплять безпробудно, а дітей які би прокидались вночі після року взагалі не зустрічаються.
    Там розказується про метод пауз, при чому цей метод після 4 міс. вже не ефективний і може не діяти. Як дитина прокидається і плаче витримується паузу в декілька секунд або більше, даючи їй можливість самій заснути. Якщо вона продовжує плакати, то присипляти її. Тут на форумі ми торкались цієї теми, я почала її) Насправді дитину таким чином не кидають на призволяще, що вона від безвиході сама засинає. Зараз поясню на власному приклад. В мене дитина вже значно старша від 4міс, коли це відбувалось і відбувалось це зовсім випадково. Як дитина будиться, я спочатку колишу, співаю, якщо не помагає то даю вже груди. Але буває таке, що вже нічого не помагає і я кличу маму (чоловік часто у відрядженнях) і Левчик трохи привик до бабусиних пісень. Але моя мама в іншій кімнаті. Тобто дитина і далі плаче я скоресенько вибігаю і прихожу з мамою. І так час від часу повторювалось. Але потім, коли я вибігала і приходила з мамою, то Лев вже спав. Але він не заснув від безвиході, що на його плач не реагують, бо він знав, що я через пару секунд вернуся (я буквально на 15с вибігала), бо це так часто повторювалось. Левчик просто знав, що плакати нема змісту, приймі 15-20с., бо мама зараз прийде, от він і просто лежав і чекав, але поки чекав то вже і заснув.
    Тому нічого погано в тх паузах я не бачу. В дитини така особливість, що в неї фази сну короткі (а не довгі як у дорослої людини) і їх багато і часто виникає така межова ситуація переходу від одної фази до іншої. В цій межовій ситуації дитина не спить, вона сонна, їй потрібно далі заснути. Якщо вона привикла це робити за допомогою мами, то вона думає, що мама має "дати їй сон" і плаче, коли мама не дає сну. А якщо вона навчиться засинати під час таких перехідних фаз, то їй легко буде самостійно спати і висипатись толі дитина буде більше. Бо одна справа коли вона отак безпробудно спить, а інша коли часто будиться. Не виспана не тільки мама буде, але й дитина.
    Це до речі пояснює, чому за статистикою штучники раніше починають спати безпробудно, ніж грудні діти. (Я за грудне вигодовування)
    Чула ще таку історію. В мами дитина 3 роки і досі часто будилася по ночам. Вони мусіли звернутись в центр дослідження дитячого сну. Там хлопчик спав вночі, а вони досліджували в чому справа. А виявляється, що як тільки хлопчик будився, мама тут же йому пляшечку з сумішшю чи ще щось там робила і в дитини просто виробилась така постійна звичка прокидатись, бо він не встигав засинати, через те що мама зразу пляшечку підсовувала.
    Я не кажу, що тут мами на форумі роблять неправильно, як дуже маленька дитина то це не є погано. Спільний сон та інше ок. Але і ці всі рекомендації так само корисні, можуть пригодитися.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. phobika

    phobika Well-Known Member

    До речі, думаю, що мені того трохи бракує. Роблю такий висновок з того, що дуже міцно сплю вночі і дитина просинається лише раз в 3-4 години поїсти, іноді навіть до 5 годин доходить. Він хникає між фазами сну - чоловік мені казав, а я мабуть не чую просто. От вдень я або не роблю пауз, або дитина ще не готова ті фази сну зв'язувати. Треба спробувати якось лагідно. Дякую за ідею.
     
  11. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @maavka нє, знаєте, є різниця. Коли дитина старша, то ок, можна так робити. Я зараз часто практикую таки і так, дитина спить далі спокійно. Та й то не плач, а похниче і спить. А немовля мале цілком природньо спить коротко, це нормально і паузи навіть ті скількисьсекундні, то жорстоко по відношенню до дитини, яка плачем інформує, шо потребує мами, вже, а не за скількись часу. Материнство воно теж має бути свідоме, пріорітети мають бути правильні, а виспатись мамі цілу ніч будь якою ціною, це таки егоїзм. Бо скільки та дитина мала буде..
    --- дописи об"єднано, 28 Червень 2017 ---
    І до речі якшо вже історії мам. То я годувала завжди на вимогу і цицю давала вночі одразу, і вдень. І Мелася зараз в 2,7 спить з вечора до ранку абсолютно спокійно. Бувають певні збої, бо ще й зуби всі не вилізли, але переважно вже до 6ої- 6.30 спить. Тобто ті всі теоріі про те, що дитину треба навчити міняти фази трошки єрунда. Просто має прийти час і в кожноі дитини то інакше
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Я вже один раз це постила
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. maavka

    maavka Well-Known Member

    Чому кількасекундні паузи, то жорстоко? За цей час навіть гормон стресу, кортизол, не втигає виділитись, тобто дитині шкоди нема, вона не переживає стрес. Свідоме батьківство в певних моментах також може виглядати жорстоко, хоча воно тільки виглядає жорстоко, як і ці паузи (я про різне і коли дитина сильно плаче, а то треба робити і в інших випадках, типу дати дитині кольнутись голкою, щоб вона більше не лізла до голки, коли ти шиєш)

    Ну так ми ж і говоримо про дитячий сон, а не те, як виспатись батькам. Тут думається про дитину, а висипання батьків це як би позитивний побічний ефект). Навчитись самостійно засипати (коли дитина прокидається вночі, після чергової фази. Якщо дитина вже наїджена), це цінне для дитини вміння. Ефективніше і раціональніше як, коли ти сам засинаєш чи коли ти засинаєш лише з чиєюсь допомогою? Отак і з дитиною, якщо вона вміє сама засинати,(йдеться коли вона сонна серед ночі прокидається, а не наніч засинати, бо це вже складніше), то їй потім буде трохи легше засинати серед ночі, навіть, як щось турбує (зуби і т.д.)
    В мене є такі друзі-батьки, в яких дитина такого самого віку як мій Левчик. Але в них дитина з 6 міс. спить безпробудно (звісно прокидається, але сама засинає). Ми часто раніше гуляли, говорили про різне, зуби і т.д. В наших дітей зуби майже в той самий час різались і дуже подібно. Пам'ятаю якось я даю Леву попити з пляшечки Малятко, а Лев взяв в рот і різко заплакав. А вони (ці батьки) кажуть, що в нас так само синок недавно через це, плакав, то через зуби. Тобто зуби в нас подібно різались. Але що цікаво спав їхній хлопчик все-одно безпробудно. Іноді, десь підхникував чи ще були такі дрібні негаразди (вони в той час просто були з ним, бо він груди не їсть, суміш також перестав їсти), але в цілому нічого такого, як часто буває, не було всяких коломийок. Та й з інших розповідей я так чула, що діти які так безпробудно сплять то вони легше сплять, коли якісь проблеми.
    . Буде легше засинати, бо дитина вже вміє засинати, як будиться і буде старатись засинати, старатись помогти собі заснути. Як щось турбує дитина буде частіше прокидатися, але вона сама буде засинати і її сон буде більш цілісний, а не фрагментований (роздроблений).
    І таким чином буде менше плачів дитини, буде менше стресу, що дитина не може заснути

    Та, маленька дитина вона потребує мами
    Але коли вона прокидається перевіряти маму, а вона там постійно і цицю дає, то згодом дитина привикає, нема потреби вже так детально перевіряти, якщо до того вже 100 разів як вона була і все ок. Але фази короткі лишилися, залишилося тільки навчитись між ними засинати, і це можливо, бо дитина тепер не тратить багато часу щоб перевірити чи є мама (уявіть собі, коли ви постійно перевіряєте, чи в сумці ключі, ви це робите миттєво, а то і забудете перевірити, бо і так ви їх там постійно кладете, не думаючи


    Якщо є спільний сон, тут трохи по іншому, досліджено, що тоді не виникає привичка прокидатись. Коли мама спить з дитиною разом, то дитина, навіть не прокидуючись, на автоматі їсть цицю, сон тоді не фрагментується.
    А ця історія (до речі, я не так написала, там воду давали, а не суміш, суміш давали як дитина була менша), то вже виняткова історія, то дійсно треба постаратись, щоб так сталось. Хоча є діти, що просто сплять і будяться, проте будяться небагато, 2-3 рази, чи більше разів, але дуже коротко.
    Про теорію, то трохи не так, фази ти не поміняєш, вони як закладені природою сну, так і лишуться (хіба якісь там винятки). Маленька дитина часто прокидається, бо у неї на відміну від дорослої людини є багато коротких фаз швидкого сну. В переходах між фазами дитина находиться в такомц перехідному стані, вона не спить, але вона дуже сонна (те саме з дорослою людиною). Це не теорія, це так і є. А решта, про присипляння вже можна назвати теорією:).
    [/QUOTE]
     
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ии. Цінне, але вона ітак його здобуте. Тому питання-нащо? Природою.так продумано, що мале немовля пробуджується між фазами. Напевно не з проста. Прийде час дозріває нервова система і сплять всі. Я чесно не розумію суті того, що ви хочете доказати. В певному віці просто дитина починає спати довше, довше і потім всю ніч. Природньо. А поплакати, це вже вплив ззоввні. І думаю є різниця поплакати трошки старшій дитині і малесенькій щойнонароджений. І про брак впливу не знаю, чи варто говорити. Мама має бути поруч днемовляти на перші ознаки неспокійності. Допомагати і віддавати всю турботу, а не дресирувати, бо ій хочеться виспатись вже.
    --- дописи об"єднано, 29 Червень 2017 ---
    Ага, і до школи не буде вміти спати. Щось я таких не чула історій від мам, котоі не практикували дресировки
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. maavka

    maavka Well-Known Member

    Ну при чому тут, те що хоче спати мама)
    Дитині на пару секунд дається можливість самій заснути. От можливо вона і може заснути, але як вона засне, якщо їй не давали такої можливості. Це так само, як і в інших ситуаціях, дитина чогось не навчиться, поки їй не датуть самій це спробувати. Це не є дресирування.
    Я, наприклад, .


    Та прийде час і сплять всі, але колит цей час прийде? І як до того буде дитині, коли в одному випадку вона висипається. Або коли у неї сон дробиться.
    До прикладу. Звісно всі діти колись підуть на горщик. Але можна з раннього віку її висаджувати, і навчити її контролювати чи сигналізувати про потреби, а можна, лише з 1.5 роки щось починати (як радить Комаровський). Це наче нема значення, в 3-4 роки і так всі це будуть вміти.
    По суті так і з спанням, нічого такого не станеться, якщо дитина буде спати, коли там прийде час. Але, як на мене краще, коли дитина навчиться засинати раніше, коли вона буде більше висипатись і у неї буде менше з тим проблем

    --- дописи об"єднано, 29 Червень 2017 ---

    Звісно , що дошколи буде вміти спати. Тоді з'являться більші фази глибокого сну і дитина вже свідоміша, зможе розслабитись. Хоча є дослідження, якщо дитина як була маленька спала погано, то вона і потім як виросте. буде спати трохи гірший сон, ніж в середньому мають люди.

    Нічого не хочу доказати. Я знаю, ви по іншому думаєте і з тим, що я пишу і так не погодитесь, я не заперечую вашої теорії. Кожному своє, кожен хоче для своєї дитинки найкращого.
    Ви задали уточнюючі питання, то я тут пояснила.
     
  16. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Так навчиться ж, власне про то й кажу, навчиться, сама. Засне, сама, коли час прийде. Для мене то точно так само як садити дитину малу, і так, навчиться сидіти, і в 6 місяців мама буде гордо всім казати, що дитина вже сидить. І за руку будуть водити і говорити, що вже в 9місяців дитина ходила. І таки то потрібно батькам. Бо наймудріше, то не втручатись в ті природні процеси. Як і хребта, так і нервовоі системи. І нв потреби відповідати. Для чого ж мамі дається відпустка декретна? Щоб бути поруч, завжди і цілий час.
    --- дописи об"єднано, 29 Червень 2017 ---
    Висаджування не має нічого спільного з наукою горшка
     
  17. jylanda

    jylanda занууууда

    от щодо французьких діток та методу пауз. Тут цю методику називають 5/10/15, бо власне пропонують залишати дитину поплакати/заспокоїтись/заснути самостійно спочатку на 5 хвилин, потім 10, і 15. Так от, зараз було проведено багато досліджень з людьми, які росли з такою методикою і було доведено, що такі люди в дорослому віці більше схильні до депресивних станів, повищеної тривожності і т.д.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. maavka

    maavka Well-Known Member

    Та, 5, 10, 15 хвилин це перебор. Тоді в дитини дійсно стрес.
     
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Дівчата, якщо моя 2,8 річка не вкладається вдень спати з цицею навіть, взагалв ледво іі заганяю поспати, вонв вертиться хоч би шо, потім ще тато годину казки читав і нічо. То знач вже все денному сну?? То якась така невиначена ситуація, вдень не вкласти, а в 17ій вона стає дико сонна, але якшо вкласти іі, то буде спати до 19оі і потім вночі аврал... А як не вкладати взагалі, то вкладається рано спати легко, але вночі будиться щодвігодини з плачем, то в нас так чк нема денного сну, я вже помітила. І що то робити? Я вже без сил, вона мене помотрошить годину по пять циць, які мене ітак болять, а сну нема і я готова взірватись.. Нічо не мінялось в життя. В нас був ритм життя гарний, без проблем вкладалась спати..
     
  20. Raven

    Raven Мама малятка

    В нас те саме, але моя відлучилася в 3. В садку спить, вдома- караул. Як в обід не заснула, тормошу до 21-ї, так міцніше спить.