Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

 1. Redvisitor

  Redvisitor Active Member

  Не знаю, чи в ту тему пишу, але здається тут найбільше підходить.
  Через кілька тижнів в нас з'явиться молодший братик. Старшому майже 3 роки. Ходить в садочок на весь день, я ще працюю. Загалом, до садочка він вже адаптувався досить добре, йому там подобається, з'явилися перші друзі, ввечері часто додому не хоче, просить ще трохи побавитися. Так от, я зараз в роздумах, як краще буде зробити після народження малюка: чи не водити його в садок певний період (кілька тижнів), щоб адаптувався вдома до братика перший час, чи все таки не порушувати вже звиклий режим і продовжувати водити, чи можливо почати раніше забирати з садочка? Я усвідомлюю, що мені після народження малого важко буде з двома вдома цілими днями одразу після пологів. Живемо ми окремо, бабусі будуть помагати трохи, але все одно більшість часу я буду з ними сама. З іншого боку, боюся що старший буде ображатися, що я залишаюся з малюком, а він мусить в садок йти.
  Отакі-то в мене вагітні роздуми, може хтось з більш досвідчених мам щось порадить :)
   
 2. padesnig

  padesnig Well-Known Member

  В моїх буде майже 4 роки різниці, нічого міняти не будем. Правда ми в садку 3 рази на тиждень. Так само було між старшими. Тут основне щоб зміни не співпадали з народженням другої дитини. Якщо хочете забирати швидше то почніть завчасно.
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Марта2

  Марта2 Well-Known Member

  Я б радила дивитися по обстановці, поки нічого не міняйте, а як вже народиться маля і старший буде сам проситися залишитися дома, то тоді залишайте, а не на мус в садок виганяти, бо тоді синок буде відчувати себе зайвим, типу ви його віддаєте, а з меншим дома.
  Якби старший не ходив в садок, то варто було б завчасно його почати водити, щоб садік не починався з того періоду, коли з"явится менший.
   
  • Подобається Подобається x 1
 4. svoybox

  svoybox Well-Known Member

  Знайшла ваш старий допис, цікавить як вирішили ситуацію, бо якраз з такою ж проблемою сюди прийшла.

  Я вже навіть боюсь їм давати разом бавитись, старша з такою агресією лупить меншого, їй мало просто штовхнути, вона його б'є, поки він не почне плакати, навіть якщо я бачу і кажу не рухати братика.
   
 5. Almariel

  Almariel Well-Known Member

  Н
  На жаль, ні.
  Вони вже стали старші. Я дозволяю їм трохи побитися. Жалію того, хто прибігає і плаче. Кажу обидвом, що битися не добре.
  Але ситуації, коли старша знущається над меншою і ще й приказує: "а я сильніша, ти мені нічо не зробиш" - мене просто виводять. Я пам'ятаю себе в ролі меншої сестри і як мені було тоді образливо. Але на жаль намагання розрулити ситуацію по справедливості не призводять ні до чого хорошого: всі зляться.
  Просто намагаюся не звертати уваги, коли вони сваряться. Реально - зачиняю двері.

  Поки маленький - забирати меншого на руки, фізично унеможливлювати контакт. Ну і "як пише книжка" - більше уваги старшій дитині, поки вона в нормальному стані. Але в мене то не виходить, я знаю як то складно.
   
  • Подобається Подобається x 2
 6. Chukuliadka

  Chukuliadka Well-Known Member

  В нас навпаки, малий(1.4р) б'є старшу(4р).
  Такий період почався "важкий", добре що вона хоч здачу не дає. Але як з тим бути правильно, навіть не знаю( Коли я поруч, то забираю бешкетника на руки, щоб локалізувати. І говорю-говорю-говорю з ним...
   
 7. Fast

  Fast Well-Known Member

  І в мене менша б'є старшу і кусає її, і за волосся тягне. А різниця у них 6 років. Старша ображається, до мене біжить цілуватись, менша відштовхує її. Кажу, давай ти її погладь, скажем, що так краще ніж битись. То старша її погладить, а менша її вже пів вечора цілує. А буває, далі буде битись, бо старша, наприклад, не дала свої фарби. Тоді я уже сварю за поведінку. І покарана була - на кріселку сиділа, подалі від сестри, не довго, звісно (Плакала так гірко, але то лупцювання дістало конкретно). Але як гаркну на старшу, то біжить тутже її обнімати.
  Якось от так.
   
 8. Козенятко

  Козенятко Well-Known Member

  [QUO.TE="Fast, post: 2529416, member: 6414"]мене[/QUOTE]
  Ну то такий період в житті дитини, думаю, все налагодиться. Головне, не пускати то все на "самотек", а так будуть ще не одні дискусії.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1