Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

  1. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    На мою думку, то не дитина має вирішувати, а батьки, народжувати другого чи ні... А дитину просто позитивно і невимушено ставлять перед фактом, як і всіх інших членів сім"ї ). Ну а стосовно стресу, то його отримує, напевно, кожна дитина, незалежно від віку, при народженні молодшого брата/сестри.
     
  2. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Шо я маю робити? Антон лупить Діму тільки за те, що малий хоче з ним бавитись, за те, що поруч сів, за те, що повторює все за ним. Він постійно ображає брата. Я вже немаю сил з ними.
     
  3. Redvisitor

    Redvisitor Active Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Сумніваюся :). Поки малі то в будь-якому випадку будуть конкурувати і сваритися, а як підростуть - оцінять як класно мати брата чи сестру приблизно свого віку.
    В мене з сестрою різниця рік і 2 міс, теж в дитинстві постійно сварился і билися, але в мене ніколи не проскакувало навіть думки, що краще було б, якби була одна в сім'ї. Навпаки, завжди думала, що бути єдиною дитиною нудно.
     
  4. Furiya

    Furiya New Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    По любе оцінять, але дуже складно сказати, коли саме. Я, наприклад, зі своїм братом перестала сваритися лише в старших класах, а до цього конфлікти та інтриги в нас розгортались набиякі!!! :girl_in_dreams:
     
  5. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Дівчата, ви всі такі щасливі, що маєте брата або сестру! Я от виросла сама, на жаль... Тому завжди мріяла створити велику сім"ю, в якій зростатимуть мінімум троє діток... Між моїми деколи теж крики-сварки бувають, але то всьо такі дрібниці в порівнянні з тим, що я бачу, як вони любляться, як діляться всім!
     
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Дівчата, що мені робити з малим ревнивцем?:) З тим, котрому 11 місяців. Тільки-но старша прийде пообніматися, як те чудо влазить посередині нас, тулиться до мене, співає "а-а-а" і тихенько відсовує Юстинку ногами. Старша ображається. Варіанти обніматися, коли старша спить/з татом/бавиться, це само собою, але ж бажання старшої дитини вилізти на руки мамі тим не обмежуються, і я хочу, щоб молодша розуміла, що сестричка може бути з мамою стільки, скільки хоче і коли хоче. То взагалі реально в такому віці до неї донести?
    Між собою вони нормально знаходять спільну мову, обнімаються, навіть бавляться разом, поки Терезка не починає валяти всі іграшки Юстинці:)
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    реально сісти і обняти двох. Моя Віруня зараз дуже ревнує мене до Сергійка, а враховуючи, що вони мають майже однакову вагу і майже однакову кількість *дурної сили*, то рятує лише тримання двох на руках одночасно. Починають на руках копатись - двох лоскочу, сміються і забувають, що то таке було за суперечка. Потім поцьомати двох посильніше, щоб виривались :) - і вони собі вже тусують по своїх справах
     
  8. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Реально, але потрібен час. В мене малий від року кричав - це моя мама, а я брала його на одне коліно, донечку на інше і казала, що одне коліно для синочка, друге для донечки і вже цьомала обох по черзі і казала, що люблю і так поступово навчилися. Час від часу малий ще й зараз хоче, щоб мама була лише його, але мусить миритися. То я в неділю після церкви жартувала, чи хоче синочок братика, чи доста сестрички ? Відповідь була- доста сестрички, а чоловік сміється, що малий логічно мислить, бо в мами третього коліна нема :girl_haha::connie_pull-pigtail З донечкою така сама ситуація була, але за цицю, що моя циця. Тут так само пояснювала, що одна циця для неї, а друга для братика.
     
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ну в мене заковирка в тому, що старша просто відразу дується і йде геть. Залоскотати її не виходить, бо вона за характором дуже конкретна і серйозна мем:)
     
  10. sofka08

    sofka08 kasperjonoks

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Дівчата потребую допомоги зі сторони, бо самій вже дах їде. Спочатку передісторія.
    З появою Вікторії у мому животику, ми почали готувати Ярчика, що у нього буде сестричка. Разом читали їй книжечки, розмовляли і домовлялись, як будемо мамі допомагати її доглядати ( не обіцяла дитині бавитись, бо розуміла, що спочатку це буде нереально).
    При появі у нашій хаті сестрички, перший тиждень чоловік і я старались помаксимум наскільки це можливо приділяти час сину. Пізніше чоловік вийшов на роботу, а я залишилась сама. І тут почалось. Ревність страшна, мама хочу на ручки, мама хочу з тобою бавитись і т д. Спочатку було ще простіше, хоч і лактація встановлювалась перші 4 місяці, вони були відносно простими. Дитинка була не така активна, тому і Ярчикові приділялось уваги трохи більше. Додам, що з народженням малої Ярчик додатково ще гуляв з бабусею, яку любить і хоче з нею проводити час. Так от після чотирьох - п"яти місяців малої його ревність пішла в гору і загострюється з кожним днем. Може прийти і просто вдарити, стати на пальці коли вона повзає чи просто підійти і спробувати відкусити пальці. Обіймає спеціально дуже дуже сильно, аж до плачу малої. Коли Вікторію віддаю чоловукові, абі піти зробити свої справи, відразу : Тату візьми мене, віддай Вікусю мамі". До того сидів і бавився в лего, татко йому не був потрібний.
    Коли прошу перепросити за кривду, яку вчинив сестрі, перепрошує, але то тільки аби я відчепилась. Коли робить пакості в очах і читається : А що ти мама тепер мені скажеш чи зробиш?! Я безсила. Ми дитинку стараємось не залякувати всякими бабайками, лікарями чи ставленням в кут. Стараюсь сто разів пояснювати, розмовляю кожен день з ним про це. Толку ноль. Я просто бачу, що вже може реально зробити малій кривду. І що тепер не залишати їх у кімнаті, поки не прийде розуміння малого? І взагалі воно колись прийде?
     
  11. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Наші сини приблизно однакового віку і ота фраза в мого малого читається десь останні місяць-півтора. От зробить щось зле і так хитро дивиться, мовляв, і що тепер. Я це веду до того, що у нас сестрички нема,але він все одно так поводиться. Мені здається, що це вік такий і оте контрольне випробування меж і маминих нервів. У вас воно просто ще є на фоні ревнощів. Я би поки не залишала їх наодинці, бо, думаю, малий ще не усвідомлює наслідки своїх дій, тобто причинення маленькій болю. Я думаю, ви то все переростете (як і ми, маю надію).
     
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    так, не залишай їх у кімнаті. і так - розуміння прийде.
    Дмитрик пробував робити зумисну шкоду Сергійкові десь з їжачих місяців 8, коли малявка став претендувати на іграшки. Згодом вони знайшли спільну мову, а точніше - спільні ігри. Я власне заохочувала їх до того, щоб ми всі разом бавились. Ну і носила на руках, пам'ятаю, Дмитрика 3.5-річного за спину могла слінгом привязати. Коли дітей двоє, то увечері цілком реально, щоб батьки постійно тримали обох на руках. Хоча б у цей гострий період.
    це явне випробування меж. Треба Вікусю по можливості забирати з зони досяжності Ярчика, а йому я би казала: "я люблю тебе дуже, і сестричка теж тебе любить. Вона тебе щипає/кусає? Ні. От і ти так не роби".
    Це мине, ревнощі не "лікуються", а просто переживаються.
    Окрім того, є розмаїті зовнішні обставини, які можуть загострювати прояви ревнощів. Наприклад, родичі, які від самого народження лялі кажуть старшому: "ну от, тепер ти старший. тепер тебе не будуть так любити". Або "Ну, мусиш миритись з тим, що мама не звертає на тебе уваги, їй же ніколи". Не дозволяй нікому ззовні втручатись в стосунки між дітьми в сім'ї. А ще, якщо хтось скаже, що дати дитину в садок - це рішення, щоб покращити стосунки між дітьми, - то посилай того порадника. Бо стосунки все рівно будуть вирішуватись у сім'ї, питання лише в тому, якими зовнішніми ускладненнями ці стосунки можуть обрости.

    В мене зараз Сергійко ображає Віруню. Бо вона з "ляльки" перетворилась на "повноправну людину", яка хоче і іграшок і чогось смачненького, і перетягує на себе вже значно більше уваги і сімейних справ. Він робить багато чого, особливо тисне в обіймах і ще - кидає спеціально її, щоб сильно вдарилась. При цьому покривляється: "Я так люблю Вуцічку, утіпуті, моя малюсінька". Я зрозуміла, що йому неприємно бачити, як я її хапаю і мняцькаю. Тож тепер стараюсь хапати і мняцькати його побільше. Ну і потроху минає йому те.
    В нас просто так склалось, що різними є прояви нашої батьківської любові до кожної дитини. Не слабше, не сильніше, просто - інші. І часом може статись, що дитина раптом хоче саме такої уваги, як до молодшого, чи - як до старшого. Треба цей момент засікти і постаратись дати стільки тих проявів, скільки дитина хоче.

    Ну і ще мені дуже подобається - часом двом батькам лягти на підлогу і щоб діти по них двох лазили, і лоскотати тих дітей, і обіймати. Таке відчуття, наче батьки фізично повністю себе віддали дітям. І водночас спина відпочиває :)
     
  13. sofka08

    sofka08 kasperjonoks

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В нас проблема іграшок стоїть гостро. Кажемо, що іграшки спільні. Але він ніяк не може зрозуміти, чого це вони спільні, колись були лише мої, а тепер і малої ще, ні ні я на таке не підписувався. :) Завжди забирає у неї з рук і суне їй брязкальця, але ж їй вже не 3 міс., їй хочеться вивчити/обслинити весь світ навколо неї. Дякую дівчата за підтримку і поради.
     
  14. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    я не знаю, чи це правильно. наші бабусі завжди наголошують на спільності іграшок.
    я думаю, що кожна людина й дитина має право на свій власний простір, свої особисті речі.
    мені тут трішки лекше, бо Настя була старшою, коли малий з"явився. тобто іграшки - спільні, а якщо ти хочеш, щоб братик щось з твоїх речей не зачіпав, не залишай ті речі без нагляду. але знову ж таки, Настя доросла й знає, що куди можна сховати й в який момент те можна витягнути :) ну й питання власне самих іграшок для неї гостро не стоїть. кубики, пазли, лего, машинки, та хоч лялька - бери Сашко :)
    хоча ревнощі ми ще не пережили й не знаю, коли переживемо. Настя досі впадає в глибоке дитинство з катуланням по підлозі в позі зародка й так далі.
    першою реакцією на новину про третє малятко, Настя заплакала. Мене аж стошнило від якогось відчуття безвиході. Поживемо побачимо.
    Софійка, ти знаєш, то готуй під час вагітності старше маля до появи нового, не готуй, говори, не говори - а справжня картина вималюється лише після народження.
    у моєї коліжанки різниця між дітками півтора роки. от тут я практично ревності не бачу, та й дітки не пам"ятатимуть того часу, як їм було до появи наступного малятка. хоча, може з дорослішанням й у них з"явиться ревність.
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Щодо іграшок, то не знаю чи в нас правильний рецепт, але іграшки, речі, девайси - все поділено. Ромчик знає що є його а що сестрички. Дарусі її брязкальця давно не цікаві, Ромчикові рельси приваблюють набагато більше. Вона хоче облизувати його машинки-інструменти. То Роман не раз її за це щіпає, жаднічає, вириває з рук. Я намагаюсь по тисячу разів повторювати, що іграшка його і Даринка лише бавиться. Вона ще не вміє розмовляти, тільки тому не питає дозволу. Якщо хоче в неї відібрати бо шкода, то не заперечую, а прошу запропонувати їй взамін якусь. Так само Дарусині іграшки, кажу що вона ж дозволяє ними бавитись. І Роман не раз питає в неї, чи можна щось взяти. То так кумедно з сторони.
    Ну але ревність присутня в всіх, то нормально що дитина її виявляє і ми можем то бачити і щось з тим робити. Гірше - коли дитина замкнеться в собі.
    Я ніби переживаю з Ромчиком оте відчуття, що він був один єдиний, все крутилось навколо нього, а тепер - він старший і ми всі вчимось бути більшою сім'єю разом з ним.
     
  16. sofka08

    sofka08 kasperjonoks

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    У нас боюсь ділити іграшки. Бо Вікторії вже цікпво лише те,чим бавиться братик. Свої іграшки давно вже не цікавлять. А ревність страшенна. Тільки Вікторія візьме його іграшку, крик, плач, істерики з видиранням і криком "то моє". Боюсь як поділю та ситуація усугубиться. Жень ти правильно пишеш, готуй не готуй, такі малята ще не встані здорово оцінити ситуацію. Пропонувати іграшку взамін, як пише Наталя нам не варіпнт, адже всі іграшки Його , може відірвати від душі Вікуськіне брязкальце, і то буде стонати. Хоча та забавка не його. Ой незнаю як то все розрулити.
     
  17. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    у нас, особливо чоловікова мама акцентує увагу на ТИ СТАРША, ВСТУПИСЯ.
    в тому є доля логіки. наш Сашко трохи задирака, забіяка, защипака. Тобто він знає, що Настя буде реагувати на його щип, на його коп, на його кусь. Настя в свою чергу жодного разу не попустить то і відповість тим же. я намагаюсь їй донести не те, що ти старша вступися, я завжди кажу будь хитріша, ти ж дівчинка, ти розумніша. от вщипнув він тебе, не давай здачі, я розумію, що тобі образливо й боляче, але просто піди й пожалійся мені, а ще краще татові й Сашко отримає своє покарання, а ти залишишся пухнастенька і гарненька дівчинка, бо справді в тому випадку винен він.
    Але Настя ну ніяк, вона мусить вдарити у відповідь, вдарити сильніше, й тоді Сашко відкриває такий крик і писк, стільки сліз й летить до мене. Я в більшості випадків, вскипаю злістю на Настю, хоча почав малий.
    одним словом, чекаю, поки то у неї та жіноча хитрість проснеться :)
    а поки інколи вечорами схожу з розуму, й після тих розборок лежу, ледве дихаючи, бо маю практично постійно досить болючий тонус.
     
  18. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    про іграшки мені сподобалася думка нашої няні (в неї 3 власних дітей): майже всі іграшки спільні, хто перший взяв, той і грається, якщо поклав - інший може гратися; але кожна дитина має кілька своїх особистих іграшок (книжок, чашок ...), які є дуже важливими для неї: улюблена іграшка чи чийсь подарунок. тоді інший питає дозволу, якщо інший хоче взяти. я вже кажу своїй старшій, що питай дозволу меншої чи можна в неї з рук щось забрати. і меншій іноді кажу, щоб щось не робила (за волосся старшу не тягнула тощо) - типу сварюсь на неї.
     
  19. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    я навмисне не ділила. Воно само якось так вийшло.
    Був собі Ромчик з купою іграшок, які йому купували, дарували, приносив Миколай. хресні. Тут з"являється сестричка і тепер він має поділитись. Як пост фактум і без обговорень - я б сама запротестувала. Тому на його іграшки без його дозволу не зазіхаєм. Зате він перебрав всі свої дитячі цяцьки і подарував їй все що йому не цікаво включно з брязкальцями, прорізувачами. Це - тепер її, він спрезентував і тішиться з того. Шезлонг - Даринки, в нього йому сідіти не можна, книжка Ромчикова, її йому хресна принесла, щоб Даринка полистала - треба спитати. Є і спільні іграшки, там вже - хто перший схопить. Не знаю як воно буде з дорослішанням, адже Даринка не така активна як твоя Вікторія. Її де посадиш - там і сидить годинами. Тому покищо цілком можливо те що викликає подразнення в Ромчика з її поля зору забрати.
    Отак і живем.





    В вас щей різниця в віці менша. Всеж чим старша дитина то більше їй можна розжувати.
    Так, вона можливо з тим не погодиться, буде протестувати, але інформацію засвоїть краще і більше шансів що зрозуміє.
     
  20. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    а старший як ставиться до молодших?
    в мене малий такого віку як ваш, то поки він з Яринкою дуже гарно бавиться, виявляє ніжність.