Про нечистоту жінки...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 19 Лютий 2009.

  1. renny

    renny New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Я вважаю,що існуючі правила щодо жінки коли,як і в чому можна заходити до церкви - це певна дискримінація...Я погоджуюся,що треба старатися зберегти певні рамки - звісно якщо йде дівчина на височенних підборах в коротенькій спідниці - це нонсенс на противагу цьому- жінка в штанах в церкві - це не гріх
    А щодо місячних - можна і погодитися і заперечити...Гловне з якою душею,думками і помислами йти доцерки - щиро чи не щиро...Можливо церква взагалі заборонить жінці звертатися до Бога в дні місячних чи в штанах,чи без хустки? Це смішно...
    Ще раз кажу,що існуючі правила щодо жінки в церкві вважаю дискримінацією....
     
    Останнє редагування: 22 Січень 2011
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Це ви про яку конфесію?
    А щодо кровотечі, то це пережитки минулого. Шкода, що для деяких - то велике богослов'я.
     
  3. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    От власне! Мене колись цікавило це питання і я звернулась до нашого священника за порадою, чи можна жінці приступати до причастя та брати активну участь в богослужінні під час критичних днів. Бо багато знайомих відмовлялись навіть заходити в церкву коли в них місячні. Отець мені розповів, що це дійсно пережитки минулого і зараз на це уваги не звертається. Бо маємо усі як гігієнічні умови так і духовні, щоб бути чистими у будь-який день свого життя.
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Найсумніше в тому те, що забороняючи жінкам приступили до Причастя в критичні дні, священнослужителі ігнорують приклад Христа, яким він дуже чітко показав, як має бути. То зараз нам здається, що в тому ніц такого, що кровоточива доторкнулася до Ісуса, а Він на цьому наголосив, але в контексті того часу це була дуже страшна річ. І жінка недаремно боялася признатися. Чому не слухають Христа в цьому, незрозуміло.
     
  5. renny

    renny New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    та це я в загальному...пам'ятаю в класі 7 наш клас разом з паралельним поїхали в Почаївську Лавру,то керівничка паралельного класу попередила усіх своїх учениць про спідниці,а нам нагадати забули,і нас усіх змуслили вдягати великі чорні чи то спідниці чи то запаски...то який настрій може бути в тій святині? коли тобі його так зіпсували? про душу треба думати а не про зовнішній вигляд і якісь насаджені правила...
    просто такий неприємний спогад...
     
  6. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    В першу чергу потрібно дбати про чистоту духовну, а критичні дні не привід щоб пропускати Службу Божу. В католиків немає такої заборони. А кожен візит в церкву, кожна сповідь вітається. Більшим гріхом для мене є пропустити літургію.
     
  7. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Наскільки я знаю, в іудеїв жінка у такому фізіологічному стані (і після пологів, поки тривають виділення) вважалася "нечистою". Це так?
    ..і мала певні обмеження і для входу у храм, і ще, здається, інші... Можливо через те, що віра базується на Писанні (а воно - на Старому Заповіті), ті давні правила і просочилися до церкви у вигляді "забобонів", неписаних правил?..
    Навряд чи просто так на порожньому місці щось виникло, і навряд чи це з народних (язичницькихх) традицій походить.. десь же мала бути першопричина. Так мені здається.
     
  8. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    першопричина банальна - не було адекватних засобів гігієни, ось і вся причина
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Не тільки жінка, чоловік також. Це все розписано в книзі Левітів.

    Христос показав, що Він таких людей не цурається, тому в католиків такої практики нема. Православні Церкви (більшість, здається) дотримуються цієї юдейської традиції щодо жінок, і щодо священиків також, тому останнім не можна протягом 24 годин перед тим, як служитимуть Службу Божу, мати інтим зі своєю жінкою.
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Не одна глава написана про те як чоловік робиться нечистим... але дуже мені цікаво було прочитати що вся нечистота знімається з заходом сонця.:girl_wink:

    і навіть «насварив» на євреїв які йому звертали увагу що Він ніби не дотримується Закону. Він їм сказав - ЛИЦЕМІРИ!!!

    Я нераз до того слова хочу додати ще багато епітетів. :girl_crazy:
     
  11. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Я випадково натрапила на цю тему і згадала як колись моя коліжанка розповідала що вона мала бути хресною своєї племінниці, але через місячні не змогла і довелося терміново шукати іншу хресну. Я тоді ніяк не могла зрозуміти як ці речі повязані і подумала що це щось на зразок місцевого забобону (бо ніколи про це й не чула чомусь) але тепер бачу наскільки я була необізнаною( та й певно досі в багатьох релігійних питаннях такою, нажаль, і є) І ще згадала - на дошлюбних науках, коли зайшла мова про хрещення, молодий священник сказав що бажано похрестити дитину до місяця, але водночас матір до місяця вважається нечистою і саме тому вона не може бути в храмі під час хрещення. Наскільки точним є таке пояснення?
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Так і є.
    Я щаслива, що в нашій Церкві такого нема. Я була на хрещенні своєї дитини, і першої, і другої. І молитви на очищення мене й "тих, хто до мене доторкався", не було. Богові дякувати!
     
  13. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

     
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    в католиків?

    ти уточняй, а то я лякаюсь. І що з "обов"язком" похрестити дитину до місяця. А як після місяця, то що дитина "спортилась"?
     
  15. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    -ні, священник казав " бажано до місяця", але якщо через певні причини дещо пізніше - звісно не страшно :) уточню що в моєму випадку мається на увазі греко-католицька Церква.
     
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    А куда без мами? :girl_mad:

    І я була на хрещенні всіх своїх чотирьох. Правда ми не вибирали день хрестин в залежності від моїх місячних, а просто тоді коли вийшло і коли домовились з священником. Єдине що наш священник просив щоб дитина була не надто доросла, бо у нього проблема з руками і він може дитини не втримати коли робитиме повне занурення.

    ---------- Додано в 19:45 ---------- Попередній допис був написаний в 19:43 ----------

    Спортилась не спортилась, але як її не вольно на люди виносити то що будеш тримати в заперті до року часу? :girl_crazy: В нас тут одні люди похрестили дитину коли тій було півтора року. Уявляш, якби то її на двір не виносили стіко часу? :girl_impossible::girl_crazy:
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Ні, в нас того всього нема. Можна хрестити, коли вийде. Хоч і в два роки, як схочеш. Тут і рік чекають, ніхто не жене. В Україні просто "дорога родина" пресує, бо "вречут", як дитина нехрещена. :girl_crazy:
    А не уточнювала, бо вже раніше говорено-переговорено, що в нас нема такого. Жінку в часі місячних від жінки поза місячними Бог і Церква (Католицька) приймають однаково.
     
  18. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Я здебільшого ходжу в Православну церкву, але ніколи якось не ділила церков, іду в любу, і взагалі не признаю поділу, ще й іноді бувають такі агресивні віряни, які дуже негативно настроєні до іншої парафії. Бог один, і я хочу іти в церкву щоб відпочити і духовно відновитись, а не стояти і переживати що і хто про мене думє. Щодо місячних, то я таке знаю, стараюсь у ці дні не йти, сповідь спланувати відповідно. Про хрещення вперше почула. Але ж не завжди є можливість все вирахувати, а буває що ці дні припадають з днем одруження, то що робити? (моя мама висуває таку гіпотезу, що дана традиція (чи як то назвати), була пов"язана з відсутністю відповідних засобів гігієни, це просто було не адекватно по відношенню до інших). Мушу признатись, що спідницб одягаю рідко, в більшості випадків у штанах класичних.Звичайно щоб ніде нічого не вилазило і не випирало, і без хустки на голові:girl_blush2: А те що люди (особливо старші жіночки), обговорюють і роблять зауваженн щодо вигляду інших, вважаю теж не по християнські. Колись одного свящнника спитали, чому він не зробить зауваження дівчатам, які приходять у коротких спідницях , то він сказав, що хай навіть так, але ходять...
     
  19. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    одного разу була сівдком, як дві жінки в церкві просто накинулись з зауваженнями в дуже агресивній формі на дівчину, яка зайшла в храм в червоному плащі. Сказали, що носить колір диявола і є нечистою для церкви. Говорили, що занапащує себе носячи такі речі, зауважу, що плащ був нормальної довжини і нічого зайвого не відкривав, тобто претензії висувались до кольору. Це має якесь підгрунтя? Чи надмірний релігійний фанатизм?
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Трошки пшесада, але частково правий. Всетаки коли спідничка ДУЖЕ коротка, то трошки забагато...
    Саме цікаве що у деяких наших людей якісь крайності - або замотана в хустину, в спідниці до підлоги, довгі рукави і гольф, навіть літом... або розібрана, до німагу. :girl_blush2:
    Доречі, онте заматулькання у спідницю, колготи, гольфи, хустини тут присутнє лише в ортодоксальних євреїв. Вони навіть по-вулиці так ходять. А в решти конфесій таких сильних обмежень нема. Російська Православна церква заохочує жінок ходити до Храму в хустках.