Про баланс СтосункиVSРобота

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Owl from Lviv, 17 Лютий 2017.

  1. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    @Owl from Lviv,ну напишіть відразу всі вихідні дані,бо так можна ще довго вгадувати ваші графіки) Звичайно,що то є велика різниця чи ви прийшли додому в 17,чи в 21.Складно..Тепер я з вами згідна,що треба якось впорядковувати роботу по дому,щоб звільнити час для спілкування.
     
  2. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    А від чого рятувати? Зрозумійте і усвідомте, що все, що твориться у вашій сім"ї, то є Ваше, і ніхто не дасть чарівну пігулку, від якої станеться саме те, що ви хочете. Можна багато давати порад, наводити прикладів, розсосолювати то все. Розумію, що інколи кипить мозок, хочеться почути думки зі сторони, але повірте, Ви мусите просто жити разом, проживати всі життєві ситуації і робити з того всього висновки, і бажано разом. Ну, та, звичайно, заходьте на форум, то також не погано, бо можна почути багато думок і можливо порад. А в загальному поговоріть, хто, що думає і живіть разом. Сьогодні так, завтра по-іншому, так і йде життєва дорога.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    В данному випадку перфекціонізм руйнує життя. У всіх сферах зразу "п'ятірку" не отримаєте. Просто перегляньте оте ваше "все" на актуальність на даному етапі вашого життя. Якщо дуже важливі стосунки -зменшуйте навантаження на роботі .
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  4. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Я б сказала, що треба просто правильно розставити пріоритети, а не гнатись за багатьма зайцями).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

     
    • Подобається Подобається x 10
  6. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Перечитала тему. Не знайшла й слова про те, що робить побутове ваш мужчина. Тобто багато розмов про те, що можете чи робите ви, і розмов про те, щоб при цьому всьому не загнати себе до здохлої конячки і поєднати Свою роботу і Своє навчання і таке відчуття Свій побут.
    Тому виникає питання, що може чи робить ваш мужчина?
    Тому що обов'язки можна поділити.
    Мужчина дійсно як тут писали може вивішати чи зняти білизну, попрасувати її чи помити сантехніку чи помити/попилесосити підлогу. Чи сходити за продуктами, заплатити комунальні. Деякі чоловіки можуть варити їсти:)
    У вашого мужчини є потреба в створенні такої теми, у нього взагалі виникає питання, як поєднати ваші роботи/навчання і особисте життя? Що він готовий вкласти в спільний побут?
    Бо мені здається, що жінка в побуті не повинна себе заганяти, бо побут спільний і це мають робити обидвоє. І якщо в хаті живе 2 дорослих людей, то розкиданих речей не так багато, як з дітьми. Тим більше, якщо ці 2 дорослих цілий день по роботах/навчаннях, то й не мають часуипил розносити.
    А тепер по секретах.
    Морозиться багато чого. Можна заморозити хліб, котлети, вареники(купити тут на форумі і кинути в морозилку), можна намолотиифарш і заморозити. Це в будь -який час швидко котлети, тефтелі, суп з фрикадельками, макарони боленьєз. Майте в морозилці кілька рибин -посипали спеціями, завернули у фольгу-є вечеря. Та й взагалі пошукайте рецепти швидких, але корисних страв
    У вашому випадку звичайного прибирання пил-підлога раз на тиждень мало б бути достатньо, якщо ви не розкидаєте речі. Купити продукти можна раз на тиждень багато і не загрібати свій час тим щодня по трохи.
    І имхо, коли ви разом дивитеся фільм, то ви разом приділяєте свій час комп'ютеру/телевізору. Це не ефективне часопроводження разом. Продуктивніше прибирати разом -тоді спілкування більше, чи піти в парк, чи пікнік, якийсь спорт.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 9
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  7. shelev

    shelev Member

    Перш за все хочу нагадати, що сімя - це не розподіл обовязків, а сумісна співпраця. Якщо темп життя у вас майже однаковий, то може буде краще визначити план дій та роздати завдання? І хочу додати: не треба відхиляти чоловіка від миття, прасування та інших жіночих дій. Так Ви власноруч робити із себе мученицю по хаті. Работу всю повинні робити всі. Тільки взаємна работа зміцнює відносини та має хороший вплив на всю сімю.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    Поділюся еволюцією господарсько-любовних відносин, яка відбулася за цей рік. У нас іще не все ідеально, але прогрес є :) А ідеально підозрюю не буде ніколи і перестала цим паритися. Муж не перестав, бо і не парився взагалі:)

    1. Я зрозуміла для себе, що заганяюся, коли на мені усе - і готовка, і закупка продуктів, і прибирання.
    Тому закупи продуктів на себе взяв чоловік. Таким чином я перестала тягти додому сумки з їжею, тратити час і сили на ходження по ринку і маркеті, і відповідно зекономлені сили і енергію скеровую в приготування чогось смачненького.

    2. Квартиру прибираю кусочками, а не всю зразу. Одного дня лише ванну, іншого - лише кухню, третього - ревізія холодильника і т.д. Часу забирає менше - ефект видно зразу. Оосбливо на контрасті ))))

    3. На роботу почала їздити на 10-ту, а не на 8-му і від цього ніхто не вмер, і нікого не звільнили (поки що, хі-хі). Зате тепер снідаємо разом, і це насправді прикольно і романтично (особливо у порівнянні з відсутністю сніданку)

    4. Попустилася у плані власного ж бачення "господині" - частину їжі, як от вареники/пельмені замовляю у хорошої перевіреної господині - і коли на роботі чи у навчанні "завал" - чоловік сам варить/розігріває їжу, ще й для мене залишається порція.

    5. Перестала відмовлятися від маминих передачок у вигляді "плову" чи "олів'є" чи "котлет". Раніше то було для мене принципово - не брати їди у батьків. Тепер складаю в холодильник, тішуся, дякую і йду читати книжку. Або приймати ванну :) На один клопіт менше.

    6. Активно залучаю чоловіка до допомоги мені на кухні в дрібних процесах: почистити картоплю, порязати пекінку на салат... Для нього це десять хвилин, а для мене - насправді важлива допомога. Ну і як колись вище писали - це теж своєрідна романтика. Разом готувати їсти.

    7. Зробила ревізію речей, повикидала і повивозила багато. Менше речей - менше прибирати і чисто візуально квартира виглядає більш впорядкованою, коли не захламлена.

    8. Активно юзаємо додатки типу "Buy me a pie" та "To do ist" - де синхронізовуємо списки покупок і задач по дому.

    До повного щастя мені наразі бракує більшої квартирки (кухні!) і посудомийної машини. Екперимент з запрошуванням жінки-прибиральниці провалився. Зрозуміли, що поки не готові впускати у свій простір сторонню людину.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 15
    • Подобається Подобається x 8
  9. shokoladochka

    shokoladochka Well-Known Member

    А не треба все встигати. Все у Ваших руках і Ви вирішуєте, що встигати а що ні....... і нівякому разі себе не заганяти!!!тоді ці старання не мають ніякого сенсу(.
    У мене також є такі проблеми з часом на себе на чоловіка на дитину.... Я давно шукаю як зробити так, щоб було добре. Саме головне, що вже склала план дій, розписала дні, залишилося тільки втілити в життя ( я маленькими кроками до всього йду). Саме головне подумайте про те, що є дійсно вашою ціллю, і взагалі чи є у Вас цілі. Бо в моєму випадку я беруся за все і як та конячка нічого не встигаю…і результат поганий. Я почала з того, що почала слухати людей, які знають як організувати свій день, людей які можуть пояснити що мені потрібно для того, щоб бути щасливою та встигати все….і.т.п. Я багато чого не знала наприклад, щоб бути в гармонії з собою потрібно, щоб наша «душа», «тіло», «розум», «емоції» наповнювалися і був баланс між ними, тобто треба дбати про своє здоров’я, харчування, відпочинок, та духовний та емоційний стан….. І веду до того, що спочатку подумати потрібно про себе і наповнити себе. Ви молодець, що працюєте і багато навчаєтесь, допомагаєте батькам) це добре. Але проаналізуйте, що є вашою ціллю і чи Ви вірно йдете до неї. Сплануйте свій час, складіть меню на тиждень та список покупок на тиждень, роз приділіть обов’язки по дому, використовуйте правило 5хв. ( якщо є щось що можна зробити за 2-5хв то зробіть не відкладайте це зекономить час і сили в майбутньому, наприклад помити посуд, скласти речі, помити взуття, поцілувати чи обняти коханого, полежати відпочити….і т.п.). Не беріться до всього відразу почніть з чогось одного коли увійде у звичку тоді включайте наступне. Якщо у вас є бажання і головне ціль ви з цим справитеся. А ще розмовляйте з своєю половинкою поділіться з ним думками та ідеями, можливо він має також пропозиції. Я можу багато чого написати, але те як вам «діяти» знаєте тільки Ви). Бажаю Вам успіху)

    Р.с. Забула написати ще таку думку. «Час» це єдине що є цінне, і дороге. Тому треба цінувати кожну хвилину, бо назад вже не повернеш, і проводити цей час корисно.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    ... форум "ДП" (туди ж у список) :girl_in_dreams:

    У мене досить багато часу забирають телефонні розмови з мамою і сестрою. Але я за тим не жалкую, навіть якщо потім не встигаю щось заплановане зробити. Бо ці хвилини/години - одне з найціннішого для мене.

    По темі: питання встигання-невстигання - це проблема розстановки пріоритетів або намагання схопитися за все одразу. Десь читала, що людина завжди знаходить час на те, що їй справді подобається.
    Рецепт: менше дивитись на "прилизані" інстаграмні фоточки "зразкових жінок" і не ставити собі надзавдань. Бо так і вигоріти можна. Не робити трагедії з неприбраної вчасно кімнати, не наготованої вечері. Бо всі ці претензії до себе добряче псують і настрій, і життя в цілому. Звісно, скочуватись до життя в брудиську не варто. Але і ставити під загрозу стосунки через постійне пропадання на кухні та з ганчіркою в руках - небажано.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  11. Sunnylife

    Sunnylife Well-Known Member

    Забийте трохи більше на всьо і розслабтесь. Випийте чайочку з м*яти і прийміть ванну!!!
    Я зараз трохи лінива, вагітна жінка, яка чемно п*є магне б6 і всьо норм) - то зараз результат такий, а ще півроку тому, після 4 років шлюбу, я в ночі зі сльозами, що я зашиваюсь і чоловік мене не розуміє-не допомагає, в хаті не ідеальний порядок, стосунки йдуть коту під хвіст, подавала он-лайн заявку на розлучення. Просто розуміла, щоб вгодити всім, стати "ідеальною, як всі" я не маю сили і скоріше здохну (саме те слово), ніж виберусь з тої прірви, куди сама себе загнала.
    Пробувала і "флай леді" методику, планування і т.д... но шось пішло не так, на довго не хватало..
    Субота-неділя в нас день батьків, ми їдемо чи на село чи їм закупи помогти...тому на вихідних ми дуже рідко буваємо дома, щоб щось встигнути з прибирання-готування. А в будні - ми офісні працівники, які завжди затримуються доробити...

    Перш за все, думаю це велика психологічна проблема - стати кращою, самоствердитись, почути похвалу.. В мене було так, то коли мені помогли розібратись в собі.
    Після одруження дуже хотіла вгодити чоловіка родичам і йому відповідно, то старалась, щоб було перше, друге і компот... то крученик вчусь крутити, то ше якусь муру.... Приготувала, ніби смачно, красиво, і тут дзвінок від дорогої родини (був кожен день такий!!!!!) : "А шо ви нині їли?", "А шо вона нічого свіжого не зварила? (вчора ввечері приготував, а на наступний день треба було знов шось)". Прибирала секційно кожен день, бо за раз не встигнеш після роботи...
    Все одно було не то їм... то дощ впав, а в мене вікна на балконі в пилюці, хоч но помила пам*ятаю, а був буревій у Львові, то трохи позаляпувалось... То чоловіка я не гляжу, бо в нього шось там пом*ялось...Забила на себе ВООПШЕ! Як згадаю, аж око дьоргається...
    Чоловік приходив замучений додому після роботи, а я мала, крім того що працювати, так всю хату на собі тримати...Бо то ЧОЛОВІК!!!! Так мені втирали... До речі, втирнули мені, що я забагато трачу на себе (брови і манікюр!!! - ту мач)
    Дійшло до того, що я їх всіх не переношу-ненавиджу, чоловіка чуть не зненавиділа, бо він у мене "Перлинка", люди які навіть поруч не були поки було весілля приготування, ремонт, і т.д вбили мені купу комплексів та ненависті до всього, я була як стара бабка по самопочуттю, сім*я - співмешканців (зовсім шлюбом і не пахло), нерви ніякі, хворобливітсть 100%..
    Чесно, щоб то поламати (що і далі робиться) треба багато зусиль від обох...і часу

    До чого ми дійшли. Чоловік став допомагати (головне не бути сильно прискіпливою і змовчати трохи):
    - таку штуку як: макарон/гречка/рис/бугур - може зварити і чоловік, а ще начистити картоплі;
    - пилюка в хаті, пилосос та розібрати попрані речі на купки - його царство.
    - Говорити з "дорогою родиною" надворі-на балконі або у мою відсутність
    - не заховали лахи попрані, ну то лежать грузом, як приспіче за 5 хв. прибиремо
    - чоловік вміє прасувати!!!!!

    Загалом: - Готую на 2-3 дні (не втруївся і поправився, тих трохи кривить, но то їх проблеми)
    - підлога може бути помита раз в місяць (нічого не сталось страшного, як буде просто попилисосено)
    - список продуктів в магазин і плануємо приблизне тоді меню.
    - менше тюбиків в ванні - більший порядок. А ще купили корзинки пласмасові в епіцентрі на свої штучки і зразу стало чистіше і акуратніше
    - не дивлюсь практично ТБ, хіба на кухні як готую, якісь мотивуючі ролики або щось цікаве у ютубі
    - мало часу на інстаграми та фейсбуки (переглядаю переважно в маршрутці, або вже аж перед сном)
    - нема салату - закрутка в поміч
    - виключила спілкування з "токсичними людьми" (мінімізувала), яким в мене, як би я з шкури не лізла, все не те і не так
    - почала вчитись любити себе і цінувати людей поруч, що люблять тебе такою, яка ти є
    - нема що їсти і впадло - піцца з доставкою, лаваш накрутила на швидку руку, гарячі канапки
    - шукаю рецепти смачні і не сильно затратні по часу (до речі, є дуже багато смачного і швидкого в приготуванні і це не фаст-фуд)))
    - завагітніли))) і це внесло свої корективи (як сказав лікар, що тою псіхованою якою я була, то ми б ще довго до нього ходили).

    Результат:
    - Є ще багато над чим працювати!!!! Щоб було файно, організовано, панувала любов, ми були спокійні, менше мене і надалі рвало, навчилась родичів прощати і співіснувати
    - Стала трошки спокійніша, чоловіку дала обов*язки (як вміє так най робить) і він почав готувати сюрпризи, іноді з*являються квіти просто так, на визначні дати може прийти швидше і приготує вечерю зі свічками
    - в хаті не ідеально чисто, но тараканів, смороду, та бомж-стайлу нема.... просто як і у всіх людей! Десь шось не сховалось.
    - Список покупок маємо на холодильнику, щоб знати що купити. Готуємо з того, що є в хаті! А не жену в магазин, бо планувала курку, а в хаті овочі - значить уде рагу...

    Головне збережіть себе і сім*ю))))
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 3
    • Оптимістично Оптимістично x 2
  12. Selfless

    Selfless Member

    Мене у свій час дуже рятувала мультиварка,особливо,коли ми переїхали на нову квартиру і місяць часу жили без меблів на кухні і плитки,закинула продукти в мультиварку,режим,час наставила і пішла на тренування,в результаті прийшли з чоловіком ,свіжа готова вечеря,а затрат часу мінімум. Також мені якось легше зробити генеральне прибирання раз в тиждень,а протягом тижня просто все акуратно складати і час від часу пропилисосити чи підмести (в нас два папугая і кіт,тому бруду більше від них ). Також шикарна штука робот-пилосос,єдине,що хороші вартують не дешево,тому пробую вмовити чоловіка ще на нього. Але кажуть,що він дуже сильно спрощує життя. Готувати кожен день це для мене вбивство,перше і м'ясо я готую на тиждень,а вже якийсь гарнір то можна на швидку руку,з допомогою тої самої мультиварки приготовити.
    Знаю людей,що прасують і рушники і труси і носки,певно зайнятись нічим. Попрані речі рівно розвішати сушитись,поскладати і в результаті прасування мінімум. Що знову ж таки економить час,сили і тд. Деякі продукти типу вареників,пельменів,блінчиків і тд можна купляти готовими в господинь на фб і просто морозити. В крайньому випадку завжди є доставка їжі. Головне запам'ятати що вгодити всім не вийде ніколи,а для чоловіка краще весела і енергійна жінка,ніж чистота і набитий холодильник поруч з трупом в ліжку)
    Проблематично хіба,якщо в сім'ї чоловіка все робила мама і кожен день все свіже приготовлене,попране, попрасоване і тд. Але це хіба можуть робити ті жінки,які сидять дома.
    Я в свій час,особливо, на початку сімейного життя старались все зробити ідеально,дуже багато часу займало навчання ( навчаюсь в медичному),чоловік постійно просив трохи забити на то навчання і більше часу проводити з ним,але я не слухала і в результаті були доволі не приємні наслідки. Тому задумайтесь чи дійсно ті дві роботи і два курси навчання вам необхідні.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    О! Скажіть, будь ласка, а ви завагітніли тоді, коли перестали перейматися хатньою роботою (що щось незроблене чи неприготоване)?
     
  14. Sunnylife

    Sunnylife Well-Known Member

    Чесно я ходила до лікаря, бо після зв були трохи проблеми (я тоді вже була на тій згубній стежині).. але коли аналізи чудові, все наче має вийти ... А результату 0, то ще зрозуміли що проблеми можуть бути і на нервовій основі.... я була просто невротиком-психотиком... Кожен день до 1-2 ночі ще лазила по хаті щось робила, зранку на роботу...я потім кожне зауваження дибільне сприймала майже з розумінням "як таке чмо як я ще земля носить" (то пік того всього "встигни все і кругом") У всіх жінки-господині-берегині, а якась акційна недотьопа..
    Чесно, просто в правильний момент мені вправили мізки... Толку, що п'ю гормони, лізу зі шкіри щоб стати тим ким нав'язали, як толку нема...а весь час очі мокрі... Ой, то тяжко...
    Як сказав дохтор, як ти чекаєш результату, як спиш по пару годин, невротик, загнала себе у всі "я мушу, я маю зробити"... А дитині треба здорову та врівноважену маму. Що нічого не станеться, як тарілка переночує до ранку в раковині чи купиться сосиска до макарон, а ти матимеш 2 години спокою..і відправив нас куда подальше відпочити, гори-море - головне, щоб морально відпочила і виспалась.
    То тяжко переламати себе, я далі над цим працюю.. зараз я найгірша невістка світу, але мені побарабану ( хоч півроку тому, я б ревіла за то...ну, зараз може трохи і кішки скребуть на душі, але то таке )
    Коли я трохи вспокоїлась, з'явився сон, з чоловіком налагодилося...то я ще попила 3 міс. гормони і все вийшло... До того 2 роки були в трубу...
    Думаю, Бог чекав, коли буде нормальна сім'я для малечі, а не просто "штамп в паспорті" та сажителі на одній території з ідеальним порядком та комплексним обідом.
    Поставились в той момент правильні пріоритети))) так би ще точно довго пороги оббивали
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  15. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    У мене вже 2 роки в трубу. І причини, як я бачу, ті самі-самісінькі. Часто взагалі всю ніч до ранку працюю. Потім сплю до 12-ї чи 1-ї години дня. Через невпорядкований робочий час. Ще й на додачу психую через недоліки у прибиранні хати. Свекруня насмітила, не прибрала за собою. Підлога місяць не миється (зараз, дякувати Богу, вже миють і чоловік з посудом допомагає).

    Мабуть, скористаюсь вашим досвідом. Дякую за таку вичерпну відповідь.

    Адміни, вибачайте за офтоп. Але, схоже, він буде помічним у справі вагітнення =)
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    ...я от про що подумала: ну нема такої роботи, щоб з ранку до ночі сидіти там (ну може є там продавець, але і він мусе мати якийсь людський графік роботи, принаймні його вимагати). А офіс? Ну і в мене бувало, що до 9-10 вечора сиділа на роботі. Але то ж не означало, що я прям з 9 ранку і до 10 вечора працюю. Десь там в день задовго каву пили, потім ще щось не те робила, а вже ввечері довелось всі хвости закривати. До чого я веду? Так, до того -- міняйте чи оптимізуйте роботу. Чи знаходьте під час роботи вільні години -- на спорт, на закупки чи на манікюр. Бо то, знаєте, ви не десь там на заробітках, де впахують по 12 годин за день (але хоч знають за що). А тут так працювати нема чого -- ніхто не оцінить
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2