Про баланс СтосункиVSРобота

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Owl from Lviv, 17 Лютий 2017.

  1. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    Дівчатка, поділіться секретами і лайфхаками, як тримати баланс між роботою, навчанням і сім'єю ще й так, щоб сім'я в підсумку була у виграші.
    Ми з чоловіком обоє працюємо, і навчаємось. При цьому на стосунки залишається дуже мало часу. І часто стоїть вибір - побути удвох, погуляти, подивитися фільм/мультик чи наприклад зайнятися прибиранням, готуванням, пранням. Зараз перекос або в стосунки і тоді в хаті бардак, а в холодильнику миш повісилась, або перекос в господарську частину життя - і тоді в стосунках бардак, а на лямпі почергово виникає бажання "повіситись" у мене або в чоловіка.
    Сос, хелп, врятуйте молоду сім'ю!
     
  2. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    А чим поприбирати і зготувати їжу РАЗОМ, то не спільне часопроведення?
    Нам такі речі, деколи, більше йдуть в плюс, ніж разом подивитись щось ( дивимось кожного вечора). Тоді ми більше спілкуємось, жартуємо, розважаємось навіть в домашніх справах.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
  3. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    У нас різні графіки + навчання, на яке йде багато часу. Я працюю з 8-ї ранку, удома в 17-й, а чоловік з 11-ї і вдома о 20-й. Відповідно реально спільного часу дуже мало. І якщо залазимо в побут - починають руйнуватися стосунки. Сім'ї мають різні типи організації, комусь таке ок. У нашому випадку - побут і рутина негативно впливають на стосунки.
    Я більше цікавлюся не "розбором польотів" у моїх стосунках, а реальним живим досвідом форумчанок, які знайшли баланс. Вашу думку про спільне часопроведення за готуванням/прибиранням я почула, дякую за неї.
     
  4. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Owl from Lviv, спробуйте менше розкидати. Обоє. Тоді прибирання менше. Це звучить банально і смішно, але воно працює.
    Речі мають мати своє місце, і бажано їх одразу туди класти, тоді нема завалів, які ви маєте гребти годинами...
    Або задавайте конкретні питання, якщо хочете почути конкретну відповідь. Так простіше і ефективніше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 2
  5. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    Я думаю, що могло б бути конкретним питанням в даному випадку... Може якісь способи менеджменту сімейного часопростору, чи організацї побутових процесів, чи лайфхаки як організувати повноцінне домашнє харчування, не затрачаючи на це дуже багато часу.
     
  6. Bloody

    Bloody ...Отака-то-Дівчинка...

    У нас кілька років був приблизно такий графік і бувало гірше (коли працювала до ночі і часто на вихідні/свята). Поки чоловік прийде з роботи - встигала сходити по продукти і приготувати вечерю. Як не встигала - робили удвох або чоловік сам. Прибирали на вихідні чи по мірі можливості.
    Прання кинути можна будь - коли, тож не руками годину тим марудитись - 5 хв закинути, 5 хв розвісити.
    Немає якогось універсального варіанту: допомагайте один одному, щось ви робите поки чоловік ще не прийшов, щось він може встигнути до свого виходу на роботу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    Я не знаю, де тут ставити лайки до коментарів учасників. Ваш хочеться лайкнути.

    "Загони" в роботу у нас регулярно. Або в нього проект "горить", або у мене. Тож сидіння до 2 ночі за роботою це швидше норма ніж виняток. Сподіватимуся, що з часом і з досвідом спільного життя ця ситуація вирівняється.
     
  8. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Стосунки&Робота...хм...а якщо, & двійко і більше дітей, & школа і садок, & гуртки і без допомоги зі сторони (без нянь, помічниць і бабусь?)
    Як тоді бути зі стосунками? Я вже мовчу про все інше
    Щось Ви робите проблєму на рівному місці:)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  9. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    У мене зараз 2 роботи і дві навчальні програми паралельно. + батьки, яких треба підтримувати, і до них їздити, бо хворіють. Про час, коли буде дітьо думаю зі страхом.
    Всі люджи різні. Для когось це все вище написане - не проблема взагалі і виглядає смішно. Для мене це зараз актуально. Тому прийшла по конструктив. Якщо ж ця тема недоречна і на цьому форумі обговорювати подібне - моветон, то просто видалю її.
     
  10. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    та чому ж, кожен може обговорювати все, що його цікавить:)
    сама постою, послухаю
     
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Owl from Lviv розподіл обов'язків. Ви маєте вільний час окремо один від одного дня того щоб залагодити свої справи і обов'язки. Спільний час тоді можете використовувати на себе коханих)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  12. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Owl from Lviv, те що ви питаєте не "порадою", а "продуктом " називається.. котрий робиться особисто під вас, з вашими вихідними даними і рекомендаціями індивідуальними. А накидати загальних фраз---нахіба воно вам? Якщо ви шукаєте послідовну програму , то і "вихідні дані" мають бути логічні.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Щось треба розвантажити - делегувати, скажімо, замовляти готову їжу. Ну, можна, звісно, спробувати просто дуже ретельно все планувати, дуже організовано підходити до побуту (подивіться систему флайледі), може трохи і полегшить життя, але, як не крути, "встигати все" - таки ілюзія сучасності, як на мене.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  14. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    Взагалі проблеми не бачу. Ви до 17 працюєте. Поки чоловік прийде додому, можна їсти приготувати,поприбирати і т.д,а далі проводите час разом. У свою чергу чоловік вранці має можливість пропилесосити,білизну випрану зняти, щось ще зробити.Як на мене,виходити з дому і повертатися одночасно було б енергозатратніше)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 4
  15. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    До 17 я працюю, а ще до 21 тричі в тиждень вчуся (поза домом), і всі вихідні - навчання.
    Я маю досвід попередніх стосунків, де я встигала працювати, вчитися, прати, прибирати, готувати. Не встигала жити. Загнала себе до стану дохлої конячки. Тут так не хочу. Шукаю баланс, де я не буду тільки прибиральницею і домогосподаркою, але і гарною догляненою жінкою, яку хочеться кохати (от такі дивні в мене захцянки, хі-хі.)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    Можливо, я прагну ідеалу (тут пишу без іронії, цілком серйозно), і ставлю запити, які неможливо релізувати... Про флайледі чула але дуже давно і краєм вуха, піду щось почитаю...
     
  17. Siania

    Siania Love Life

    Може просто когось запрошувати на прибирання хоч раз на тиждень, якщо інакше ніяк.
    Ми разом і готуєм і прибираєм, до ночі, бо теж обоє працюємо до посиніння)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  18. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    Нема універсального способу "встигати все і завжди і не загнати себе". Щоб це вирішити є декілька варіантів - допомога чоловіка ( розподіл обов'язків) чи допомога інших людей за гроші ( готова їжа, прибирання, прання, продукти через інтернет і т.д.).
    І правильно вже писала - кожна ситуація і сім'я унікальна. З кожної поради можете взяти для себе те, що підходить саме Вам.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  19. Owl from Lviv

    Owl from Lviv Member

    Пора перейменовувати тему на "Як встигати все і не загнати себе? Ніяк." - і йти робити маленькі кроки до балансу.
    Насправді погоджуюся з вами на 100%, і з кожного коментаря беру для себе щось, що могло б допомогти чи пригодитися до вибудовування комфортного побуту.
     
  20. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Дісно ніяк :) і універсального рецепту не буде. Комусь простіше розписати все по годинах-хвилинах і дотримуватися запланованого графіку, а когось це гнітитиме. Але у будь якому разі точно корисно провести таке собі дослідження - кілька днів засікати на годиннику скільки точно часу у Вас іде на миття ванни, приготування їжі, миття посуду і іншу побутову роботу... Тоді "розкидуєте" приблизно по днях тижня і бачите чи взагалі реально встигнути все що Ви хочете і скільки вільного часу у підсумку залишається. Ну і є досить багато "крадіїв" часу - люди з якими Ви не хочете бачитися і говорити, але робите це бо "треба", соціальні мережі куди "зайду на секундочку". Ті ж серіали (які, доречі чууудово поєднуються з готуванням їжі чи миттям посуду :) )
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1