Привчаємо до горщика: досвід, питання, поради...

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Ольга, 4 Травень 2007.

  1. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    гм... і що ж тепер робити?... Так боляче дивитись, як вона боїться... очі такі перелякані...
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Навпаки!
    Влаштувати позитивне какання! :)
    Від Вашої страждальної (якщо є) реакції може бути тільки гірше.
     
  3. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    страждальна реакція - тільки коли доця не бачить цього :)
    сьогодня намагалася "опозитивити" процес :)D ): посадили на горщик лялю (вона вміє "пісяти"), хвалили лялю, коли та попісяла. Потім, так щоб доця не бачила, підкинули в горщик "каки" (ними опинилися розмочені шкоринки чорного хлібчика :o )... ну буцім ляля покакала. Все озвучували :ninja: В тому ключі, що ляля зовсім не боїться, що їй неболяче і т.д.
    Як гадаєте, допоможе ця інсценізація?
     
    • Подобається Подобається x 13
  4. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Вам - поможе! :)
    Чи дитина - Станіславський?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    :D :D :D Мені? :D Та в мене ніби цей... без сліз і переляків усе відбувається :D :D :D
    Сподіваюся, що і Валерія перестане боятися :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Не знаю, чи допоможу вам, Ліоночко, у вашій ситуації, але спобую викласти «думки»
    Малятко з часом сама має заспокоїтися, але для того потрібно, щоб ні ми, батьки ні бабці-діда по можливости не займалися тою справою, не пробували переконати, не використовували хитрощів, не ставили до прикладу сусідське дитя...Від цього всього дуже складно дорослим втримуватись, бо ж бачимо, як наша наша дитинка страждає.
    Розумію, якби Валерія попросила знову підгузник, більше того, сама принесла його вам і ви дали б його на неї, то спокійно відійшла в сторону для тої справи, як це роблять дітки зазвичай. Це не страшно- знову тимчасово повернутися до підгузника, коли дитинка того прагне...Бо ми ж знаєм, що вже «чиста», і вона сама те «знає». Бути «чистим» означає , що знає, коли їй треба какати, «повідомлює» про це, і може почекати, поки посадять на горщик, чи не дадуть підгузник.
    Те, що діти повертаються до пелюшок- таке часто трапляється, і причин буває багато. Але ваша ситуація трохи інакше- Валерія не просить пелюшок, але має страх. Причина, я впевнена, не фізіологічна, а психологічна, як ви те і самі відчуваєте.
    Але чому дітки відчувають неприємним-- або якраз лячним--, що кака відокремлюється від тіла і плюхається в горщик чи туалет? Чому мацьопа так гірко плаче і не хоче (?) розпрощатися з тим, що їй «належить»? Можна проаналізувати, що ж саме хочуть стримати, зберігти, тримати у себе, від чого світ став непевний, може, щось було втрачене в реалії (буває, мама почала ходити на роботу, загублена улюблена іграшка, таке подібне...) У вас, може дійсно, повязане із тим сном...
    Досвід показує, що діти обовязково полишають ту «звичку» стримувати колись в три-пять років, але ще й на стільки швидше, наскільки менше ми, дорослі , хачемо їх вмовити або змусити на те.
    Жалкую, що не можу конкретно допомогти..
    Ліоно, пишіть ще, як розвиватимуться події, переживаєм за вас.

    Додано через 53 хвилини
    Ще подумалось, про «хитрощі» батьків. Дітей-на жаль, або на щастя, Богу дякувати, не можна одурити! Тому що діти з нас, дорослих, сприймають не тільки те, що говоримо їм, але й відчувають безпосередньо ( з безсвідомої міміки нашого обличчя, з так само безсвідомих порухів, жестів, постави нашого тіла, або ж телепатично?) наші почуття, прагнення, наміри- можна сказати: також потік наших думок, і тому вдаватися до «хитрощів»-грубше сказати: до брехні—тільки стане на перешкоді, без того, щоб «спантеличення» (бо ж, признаймося, це і є в наших, бодай, найкращих, намірах), вдалося...
    Цікаво, у кого яка думка на цю тему, мамусі-татусі поділіться досвідом!..
    (може, це «питання» могло б бути новою темою в розділі?...)
     
    • Подобається Подобається x 12
  7. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    дякую :) як завжди змістовно, доступно, мудро :y:
    зі. написала в ПП :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Ой i не кажiть - я сама пам'ятаю як менi наговорювали що "попа злипнеться" якщо проковтнеш жувачку. Менi було рокiв 4-5 але добре пам'ятаю як я ковтнула жувачку i потiм у мене була велика iстерика що в мене злипнеться попа i я помру! (Знаю що то було в такому ранньому вiцi бо ще не було братика, який народився коли менi було 6)
     
    • Подобається Подобається x 23
  9. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    то вроді всіх жувачками так лякали :) Як я була мала то жувачки були страшним дефіцитом і ми один в одного брали пожувати :) А якщо ковтнув то страшенна трагедія була. А ще ми жували смолу - таку в великих валиках, ше не варену. Вона була геть як жувачка, тільки чорна!!! Тяжке совєтське дитинство :)
     
    • Подобається Подобається x 14
  10. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Liona, попросіть, будь-ласка, Лілю Романову, щоб перенесла всі ці дописи про горщик в темку Перший раз на горщик. Може в когось буде подібна ситуація, то шкода, щоб такі гарні поради загубились (а тут точно загубляться).
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Коли помітите перші ознаки - Висадіть її. Для початку не над горщиком, а над мискою чи над унітазом. В позі висаджування стримуватися і терпіти дуже незручно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    дякую,так і роблю. Але над мискою не дається тримати :sad: Вже велика краля...
    вчора і сьогодні вдалося всадити її на горщик, навіть успішно :) Спочатку, правда, плакала... але коли почали її хвалити - заспокоїлась :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    А я з дитини знущалася. У нас теж був період повернення до памперса. Я і просила, і сварила, а потім заховала пачку з підгузниками і не дали трусиків. Все. Малий трохи плакав, але природа взяла своє, мусів сісти на горшок, ну не підлогу ж какати :).
    Мені здається, що важко зось радити, кожна дитина індивідуальна і тільки мама знає як правильно зарадити маляті.
     
    • Подобається Подобається x 7
  14. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    розумієте... вона ж не просить памперс одягнути... вона просто боїться какати. Впринципі. Пісяє ж в горщик, кожен раз проситься, дуже любить виносити горщик за собою. А от з каканням чомусь проблема сталася :sad:
    Валерія чітко розуміє для чого потрібен горщик, не відмовляється на ньому сидіти. Але коли діло йде до какання... :no: :no: :no: чогось вона боїться :sad:
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Моя бабуся колись розказувала про мене, що я десь з року просилася на горшочок пісяти, а от какати ховалася за фіранку чи шафу і там все робила:shutup: . Коли мене питали чого не в горшок, то я казала : "Не мозю". Так , видно, було легше. Потерпіть трошки і все ваша ляля навчиться робити. Я ж навчилась:radist: .
     
    • Подобається Подобається x 9
  16. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    так в тому-то й річ, що вона вміє проситися какати, робила це завжди і регулярно!
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Купили ми дитині горшок, Чіківський, якраз на 6 місяців. :p

    Перший раз посадила - почала кривитись - щось не так. То я її потримала над горшком, як над тазіком, вона з висоти його розглядала :D :D (горшок рожевий, а тазік був зелений), попісяла, потім ще здалека дивилась... і за другим разом сіла! Наразі проблем нема, не протестує.

    Незручно одне - я не бачу чи вона вже, чи ще ні.
     
    • Подобається Подобається x 6
  18. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Я десь читала статтю про горщики. Горшок має бути найпростіший. Це не є забавка для дитини. Жодних качечок, мелодій і т.д.
    У нас теж чіковський. Малий сам сідає і завжди попадає, мимо поки що не було. А ще дуже любить пісяти стоячи над горшком, мужчина :).
     
    • Подобається Подобається x 7
  19. Леді_І

    Леді_І Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Я купила своїй малій звичайний горщик на базарі за 17 грн, пластмасовий, найпростіший.... Кожного ранку саджу її, вона посидить, подумає..та й покакає... Почала з 11 місяців. Вона вже деколи сама каже "А-А".

    Додано через 45 секунд
    Тільки раджу купувати світлий горщик, щоб можна було бачити яке випорожнення в дитинки
     
    • Подобається Подобається x 7
  20. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Ой, з тим горщиком.... Моя мала вже довго ходила без памперса (хіба надвір і вночі),я вже й навчилась розуміти коли її треба садити, потім вона і сама йшла до горшка, коли хотіла, а тепер не дає їй зняти колготки, отак в колготах сяде і попісяє, а як починаю наполягати що треба їх зняти, то втече і зробить в кутку справу. Надіюсь на літо, тоді на голяса цілий день можна бігати, може легше буде...
     
    • Подобається Подобається x 6