Позитивне батьківство або дисципліна без покарань

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Liliyah Romanova, 11 Вересень 2013.

1. Mansikat

Mansikat Well-Known Member

напевно, все ж справа в термінології, бо це і є "маніпуляція", про яку йдеться, коли говоримо про те, що дитина на це до певного віку нездатна в силу своїх розумових процесів (не лише на зло, але і просто, розуміючи, що мамі буде соромно, вона почуватиметься винною, "не такою як всі", наприклад, і тому, як наслідок цих почуттів, які дитина викличе своїми діями, зробить те, що та хоче). "Хитрощі для отримання бажаного" - це лише поверхневе використання схеми, яка працює, щоб отримати бажане - дитина вивчила ті моделі поведінки, які працюють. Але, якщо вони працюють, то в чому тут вина дитини? Тільки ми, дорослі, знаючи, що рухає нами - той же сором, наприклад, називаємо дитину маніпулятором, і, ніби покладаємо вину за це почуття на дитину, але насправді ми самі відповідальні за наші емоції, і, якщо ще врахувати, що дитина справді не прораховує цю ситуацію, що і складає суть "маніпуляції", то тим більше дивним видається говорити "дитина мною маніпулює" - для мене це звучить так: "я почуваюсь присоромленою/збентеженою, коли виникають такі ситуації, тому поводжусь не так, як би мені хотілось, і для моєї дитини такий розклад вже звиклий і вона поводиться в них типово".
    вона в певному віці таки з'являється з розумінням того всього логічного ланцюжка, але "маніпуляторами" ось називають і 8-місячних, і новонароджених часом...можливо дійсно справа просто в трохи недоречному назагал використанні того терміну, але за ним криється в більшості і викривлене розуміння, не так багато хто задумується про те, що в певному віці "добиватися бажаного" - це просто добиватися бажаного доступними засобами, без отого негативного шлейфу, який стоїть за словом "маніпуляція".

• Подобається Подобається x 1
  2. ГаЛоЧкА

ГаЛоЧкА Well-Known Member

3. Haidee

Haidee Well-Known Member Команда форуму

На мій погляд, Ви все надто ускладнюєте. То не в образу, просто в нас різні сприйняття всяких поведінкових нюансів. Я й дорослих людей в своєму оточенні, які цілеспрямовано хочуть викликати в когось почуття провини, сорому чи чогось такого, не знаю. Що вже про дітей говорити. Пересічна мама, коли говорить про маніпуляцію дитини, має на увазі банальне вибивання цукерки криком чи карусельки істерикою. Загалом серед моїх знайомих дітей чи дорослих маніпуляція - то хитрування для досягнення не зовсім прийнятних для іншої сторони речей. Без принижень, зла чи вганяння в сором. Я тому спокійно застосовую те слово до дитячих вибриків.
    Ні, є мами, які обмежують маляті справді потрібні речі, аргументуючи маніпуляціями з боку дитини. Вони або читали інші книжки з виховання, ніж ми в цій темі, або покладаються на досвід своїх батьків. З тим нічого не вдієш, люди різні.

• Подобається Подобається x 1
  4. Mansikat

Mansikat Well-Known Member

та нема на що ображатись) найголовніше, що мені з моєю дитиною все досить просто і зрозуміло, можливо, коли намагаюсь пояснювати очевидні мені речі іншим - виходить, що виглядає складно, ну що зробиш...:meeting:треба вчитись простіше висловлюватись або просто менше висловлюватись)))

• Смішно Смішно x 1
  5. podolyanochka

podolyanochka Well-Known Member

Дівчата, маю проблему із старшою донькою.
    Вік 2.8. Із різницею 2.3 народилася ще одна донечка. На вагітність старша реагувала позитивно, пояснювали, готували, ходили на УЗД разом. Ляскала мене по пузі і кликала лялю аби вилазила. ГВ старшої припинили на 7 міс. вагітності.
    Народилася малеча - старша донечка прийшла у ПБ і різко заговорила реченнями. Лялю прийняла гарно. Але з'явилися наступні проблеми:
    - дитині видається (?) що увесь одяг її тисне (вона каже "коле") у нижню частину тіла; тобто білизна, шкарпетки, колготки, штани, взуття
    - погано засипає - вже наче дрімає, а тоді прокидається з криком, махає ручками/ніжками
    - більша, ніж в нормі схильність до безпідставних істерик.
    Так ми жили близько 1,5 міс. Все внормувалося. Максимум любові, і уваги.
    Через 3 міс. почалося все знову.
    Мені шкода дитини і не маю вже сил до тих сліз і скандалів.
    Ніби все ок. Тільки починаємо збиратися гуляти - сльози, бо її буде " колоти". Виходимо з під' їзду - доня нормально бавиться... ну майже.
    Чекати/ переросте/ криза 3-х/ йти до психолога?

6. Basyanya

Basyanya Well-Known Member

@podolyanochka а може й справді її щось коле?? пам"ятаю, з дитинства, мала ненависні колготи, пар 5, всі однаковісінькі, там був якийсь противний шов на попі, що мене постійно давив. І відповідно, всі колготи були порвані в одному місці. Зараз майже колгот не ношу, все через той дискомфорт на попі.

7. podolyanochka

podolyanochka Well-Known Member

Колготки 4 різних виробників. Білизна трьох...і штани, і взуття.

8. svoybox

svoybox Well-Known Member

Моя мала не любить також одягатися, але має трусики зі страусом, аж підстрибує, коли їх бачить, те саме з футболкою, є улюблена - з морозивами, тепер як щось купую нове, то дуже нахвалюю. Можливо спробуйте такий спосіб.

В нас таке було взимку, я писала у відповідній темі. Зазвичай було звязано з чимось незвичним, поїздка, гості, а інколи так просто. На нічний сон засинала без проблем, а десь за годину-дві починалась істерика. Тоді мені форумлянки порадили дещо, я заборонила солодке, мультики, спокійні ігри перед сном, купання, тепле молоко, засинання в обіймах, а на вушко я шептала щось приємне. Минулося, хоча досі інколи вночі плаче крізь сон або кличе мене