Позбутись мотлоху або метод КонМарі

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Rodionochka, 27 Грудень 2019.

  1. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    о, таке в мене теж є, а ще інколи цибулька смажена за методом Наталі @AilataN
     
  2. basia

    basia Well-Known Member

    Я читала книгу. Щоб аж так вразило...
    В шафах у мене вільно, прольоти бувають рідко. Все що зберігається - планую зберігати і надалі. 4 рази в рік - кульки до контейнерів " Оселі", Знищені речі - водіям на ганчірки.
    З продуктами історія інша - завжди є запас. Коли живеш в селі, маєш хвору спину і не маєш машини - купівля продуктів виглядає трохи інакше, ніж, коли я мешкала на Санті. Різдвяні закупи я ще не починала ( хіба мак купила). Але вечерю на 12 страв та різдвяні святкові страви можу зробити вже сьогодні. Зазвичай я не планую меню, готую те, що захотілось. І дуже рідко буває, що чогось бракує.
    Але це багаторічний досвід)))
    І в моїй сім"ї ніколи не викидають їжу. Це табу.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ой, і мене є така книжка. Треба прочитати, обов'язково )))) не дивуйтеся мені, щось останній рік на мене нахоинулр і я купую багато книг, які б хотіла прочитати, а читати з такою швидкістю як купую не виходить.
    Але хламу в мене просто море, все мені треба, ну от прям все... ну я вже нарешті дозріла до того, що порядку в голові у фінансах не може бути без порядку в домі. Так що треба читати )))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Креативно Креативно x 1
  4. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    О, хламу море, я вже дуже хочу взятися за нього. Але, от собі думаю, з чого/звідки почати? Бо взагалі, я така, що люблю чистоту і порядок, але я в хаті не одна, тому той хлам накопичується. Найстрашніше, розпрощатися з одягом, таким майже новим, але який не по розміру/не актуальний/не носиться, і це все помножити на 5, ото клопіт. Бо одній людині, то зробити набагато простіше. Але маю плани грандіозні, головне взятися за то діло.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ви книгу читали? Там дійсно все просто). Я почала (і поки ще є великий шмат роботи) з одягу. Почала зі свого, але і дитячим дуже перейшлась). Одразу після книги кращий ефект. Отже, мені було якось не важко відкласти дійсно те, що не ношу чи не люблю. Потім пішло те, що по розміру не підходить. Ну і старе теж відклала. Потім усе це також переглянула, дещо пофотографувала і виставила на олх (але ефекту поки нуль, хоча речі нові і з ярликами ще, за деякий час тоді завезу їх в «Оселю»), дещо віддала одній людині, решту завезла в «Оселю». Мені реально стало легше. «Пішло» десь певно 30%. У гардеробі з’явилось купа місця, все бачу і знаю, що в мене є. Зараз дивлюсь і розумію, що то ще не кінець, певно відсотків 20 ще треба віддати. Єдине з чим було важко - це верхній одяг. Пішла певно одна куртка). Решту шкооода.
    З дитячим одягом було ще легше). В старшого пішло певно відсотків 50 з шафи. Колись банально все залишала меншому, але після книги глянула на це іншими очима). Тому теж багато віддала. Добре, що маю кому (в мами є одні люди, беруть одяг для хлопців). В меншого реально було все старе, від старшого. Якесь все таке недолуге). Тому пішло ну дуже легко, навіть купили дещо нове після цього генерального шмону.
    Трохи пройшлась кухнею. Якраз була в мене мама. Вона намагалась щось рятувати, і багато вдалось прилаштувати (старі горнятка, якісь шклянки, мисочки, келішки). Дещо викинула без маминих очей, щоб їй було легше. Зменшила запаси каш. Віддала каву в зернах.
    Мені трохи не дає спокою те, шо таки не роблю цілком правильно (не працюю суто по одній категорії, але у повному її об’ємі), бо з малою дитиною це таки важкувато. Сподіваюсь, що таки до того дійду).
    І реально бачу зміни у житті. Я почала нічого не купувати лишнього, лише за потреби, ніяких запасів. На святкові столи також було мало страв, але дійсно смачних і вартісніших ніж зазвичай. І нам так сподобалось). Зараз мені якось легше класти речі одразу на місце. Відповідно прибирання стало займати трішки менше часу. І взагалі такий якийсь запал до хатньої роботи з’явився). Дуже сподіваюсь, що мені не набридне).
     
    • Подобається Подобається x 7
    • мімімі мімімі x 2
  6. solana rok

    solana rok Well-Known Member

    Книжка вплинула, але не сильно, бо того були прочитані "Ессенціалізм", "Дишите свободно", "Мистецтво жити просто" . Найголовніше, що я позбулася думки, що хороша господиня має мати в хаті все) Розхламилася десь на 50%, не можу сказати, що все що мене оточує приносить радість. Але то тільки тому, що мені дуже важко вибрати заміну. Нові покупки проходять через десяток фільтрів.
    Весь дитячий одяг складений по її системі. На свій нема шухляд - чоловік склав свій в коробочки по Кон Марі.
    Запаси продуктів - на місяць, бо мені так зручніше робити закупки. Якщо щось по грандіозній акції, то купується не більше ніж на 3 місяці.

    Надіслано від мого CLT-L29, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    І я почала читати, вже третину книжки прочитала. І розумію в процесі, що у мене ну дуууже мало мотлоху)) Можливо тому, що я і так дуже люблю викидати непотрібні речі, причому маю для цього малого помічника-однодумця, у нас одне з улюблених занять - "давай будемо щось викидати", регулярно перевіряємо аптечку на прострочені ліки, тумбочки у ванній на непотрібні тюбики, ну і дитячу кімнату на предмет порожніх коробок від іграшок (особливо після Миколая, ДН), поламаних іграшок і т.п. Одяг я теж періодично викидаю з шафи і ношу в контейнери Оселі, тому все легко поміщається в одну шафу, все видно, навіть повішано по категоріях штани/спідниці/сукні/блузи. Хіба зроблю порядок в шухляді з колготками/шкарпетками/білизною)
    Запасів круп/продуктів великих не роблю, по 1-2 пачці...
    Речі завжди ставлю на свої місця...
    Що б то викинути?:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Креативно Креативно x 1
  8. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    В документах нічого зайвого)? Я от недавно усі ті документи до техніки повикидала. Такий собі пакет вийшов. Навіть не знала, що того так багато.
    Ну і в мене зараз теж такий квест «що б то таке викинути».
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Недавно переглядала папку з документами, теж повикидала купу гарантійних талонів і т.п.
    бо
    відбувається регулярно))
    Наразі наявний мотлох вдома - то чоловікові інструменти і "всяке різне чоловіче", розкидане по всіх кутках, намагаюсь з тим боротись, але складати-викидати ці речі не маю права.
    Ну і в дитячій кімнаті час від часу мотлох назбирується, але там теж без згоди власника нічого не викидається)
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я тут з нового року теж вкотре передивилася у всіх категоріях, і ще в процесі, але не задоволена, навіть чоловік це помітив, бо знає, як мене ця справа зазвичай надихає, причому він теж гарно підключився стосовно своїх речей...а все тому, що я не відчуваю, що перебудовую з фундаменту, так, по жменьці з кожної шафки викинула, але це швидше метод ФлайЛеді - постійно по-трохи підчищати, це підтримка системи, але не її побудова(
    Напевно ще ніколи я так ясно не відчувала зв'язку внутрішніх рис/установок і стосунків з речима. Раніше якось розхламлення сприймала в площині: більше місця/чистіше, приємніше, легше/нове на зміну старому, а зараз просто вагон внутрішніх відкриттів.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Клас, я якраз сьогодні в квесті :).
    В нас з моменту початку будови перед будинком стоїть вагончик (такий старий 6 м довжиною для зберігання всякого інструменту, дошок, матеріалу тощо). І вже хочеться його позбутись, тільки покупець ніяк не може забрати. Дай Бог, завтра обіцяв таки прислати маніпулятор. Ми той вагончик розгрузили, масу хламу та відвертого сміття :) там знайшли. І хочеться місце звільнити, щоб вже планувати на ньому клумбу, бруківку...
    Сьогодні вже встигла дещо посортувати, ергономічно :) порозміщати господарські предмети, а от зараз на черзі кладовка біля кухні: посуд (який не використовується або використовується рідко) розкласти, а всяку всячину викинути. Гараж залишаю чоловікові :). Хоча там все достатньо добре, просто після розхламлення вагончику - дещо, здається, занесли в гараж зайве :girl_crazy:

    Я вже років 10 користуюсь таким методом: беру предмет в руки, і якщо за 5 секунд не придумаю де його використати (окрім явних ознак поломки, зношенності, неможливості-знайти-загублений-компонент) - до викидання.

    З одягом та в цілому в інтерєрі - в минулому році ще навели порядок, залишається тільки його дотримуватись :).
    Хоча, книгу би почитала.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Це мається на увазі використати вже зараз? Бо якщо в майбутньому - то я весь свій хлам знаю, де можна було б використати. Теоретично. І, в принципі, тому він і лежить.
    Ну і от що мені дуже імпонує в КонМарі, так це те, що практичність речі - не є критерієм відбору, якось тоді стає все на місця: можна позбутись робочої речі, яка не до душі (проти чого раніше моя совість протестувала), і так само, можуть зберігатись непрактичні речі, які тішать, і, в ідеалі, ті що пройдуть відбір - це будуть дуже особливі, най-наймиліші серцю, які засяють на фоні чистоти, і хламом вже їх не назвеш, хоч вони можуть раз в рік з коробки діставатись, щоб лиш потримати в руках і щось згадати. Тобто, такого крайнього мінімалізму теж нема.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    @Mansikat, мені особисто зараз важко все перебудувати фундаментально. Моя маленька помічниця дуууже мені допомагає. І я чекаю на період у житті, коли її не буде дома хоча б 5-6 годин підряд. Бо вона дуже любить все витягати і знову запихати за своєю схемою). Сьогодні розбирала одну ділянку. Вона мені так все перетасувала, що мусила ще раз частинами передивлятися. Але такий невеликий сміттєвий пакет пішов таки до смітника. І один такого ж об’єму відкладено для Оселі. Поки що мені цього достатньо. Але також дуже мрію про фундаментальні зміни. Бо бачу, що так мені буде легше і комфортніше жити.
    --- дописи об"єднано, 10 Січень 2020 ---
    І мені це дуже теж підійшло. Я подумала, що напевне життя не вартує мати те, що не тішить, але може згодитись. Краще таки мати те, що принесе задоволення). На святковому обіді з родиною усім повідомила щоб мені нічого не дарували, ну хіба гроші). Ну бо дуже часто не вгадують. І от колись тримала з ввічливості. А зараз не хочу і все. Приклад. Подарували такі піали для перших страв. Ну зовсім не моє. Є сто малюнків, які мені подобаються, але не ці. Вони мене реально дратують. То може краще таки придбати такі, що тішитимуть щодня? І ціна питання невелика. Якось так.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Так :). НЕ в тому розумінні, що "от вийду на пенсію та буду розводити "щосьтаке, для чого потрібна ось ця штучка, що займає поличку в шафі"". З одягом простіше мені, якщо чесно. Бо я боролась (і ще трііішечки борюсь) з самообманом "от схудну - влізу - буду носити - тому залишу" або "от підросте двоюрідна племінниця троюрідного брата і через років 8 можна буде їй віддати цей одяг", "йой, а раптом знову не буде грошей, а народиться хлопчик, в що я його вдягну?" або "ось, гарний РОБОЧИЙ одяг, хай буде. Колись полізу в город, чи в ліс, чи треба буде вугілля розгружати з капустою... What?!". У мене колись критична маса "Робочого одягу" стала більшою за одяг повсягдений, я вже мовчу за святковий :girl_crazy:


    З останнього хламу - це документи, які втратили актуальність, термін дії тощо. Це всілякі детальки, буд.матеріал, які при наявності часу, фантазії, коштів на докупівлю необхідних інструментів, щоб то все причепити можна БИ БУЛО колись причепити і можливо навіть буде гарно. Стара техніка (5 телефони від кнопочних до сматрфонів з розбитими екранами, нетбук, яким 4 роки ніхто не користується і не збирається (глючний), роутер для офісу, шар проводів незрозуміло для чого + документація і девайси для всього цього), стара витяжка (може комусь пригодиться і віддамо. А її вчора за 250грн продали через олх, бо так і не придумали кому подарувати :)) і взагалі побутова техніка (яка не використовується (8 років я мала блендер для коктейлів - використовувала перші 3 місяці) або з втраченими деталями та просто зламана). Ось перше що в голову прийшло з хламу. Ще стара косметика, іграшки (зламані, потрощені)... Але то вже давно для нас не актуально. У чоловіка ще свої моменти хламу - я там не сильно розбираюсь.
     
    Останнє редагування: 10 Січень 2020
  15. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну, про помічників - то я чудово розумію) фактично, подвійна робота, поки я десь з одної полиці витягну, вони іншу рознесуть. А на вільний день для того, щоб отак все чинно витягти насеред хати я чекаю вже шостий рік, від народження старшого, але в якийсь момент зрозуміла, що треба таки отак, з дітьми під руками до того братись, бо я задихаюсь від тих речей. Хоча такий день все ще залишається моєю мрією.
    Але взагалі, під фундаментальністю я мала на увазі те, що підхід у мене не зовсім той, я не роблю це з легкістю, просто прислухаючись до себе, все тормозиться об вагання, сумніви "а чи це правильно" і в тому дусі. Є такі "динозаври", яких я боюсь зачіпати, і просто відкладаю рішення.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Freedom UK, ну от мене речі з категорії "з них ще можна (треба) щось зробити, але наразі не хочеться" дуже тиснуть зараз: матеріали для творчості, навчальні матеріали в різних сферах, напевно просто в деяких моментах треба поставити крапку і відпустити ці історії.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Розумію :). Я собі на втіху залишила пакетик з 5 мотками ниток (подовжити сукню) та посібник з майстерності по виїздці (кінний спорт). Посібник досить ексклюзивний та рідкісний, "дістала" я його, коли Нова пошта ще тільки зароджувалась, і так і не скористалась, та й на коні 8 років не сиділа і не планую :girl_crazy:. Але дійсно, те що з творчості вже не лежить до душі - біжутерію робити, наприклад - я роздарувала. Для вишивання бісер, нитки, пару відрізів канви - лежать, багато місця не займають. Головне, місце ДЛЯ НИХ - є.
     
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Якщо чесно, то в мене саме ця категорія буде найболючішою). Тому поки я не готова. Маю три великих коробки, і дві досить великі полиці. І все мені треба))). Напевно. Я вже не пам’ятаю, що саме там є. Але я ці скарби збирала років 15. Розумію, що може настати один прекрасний день і я того всього (якщо чесно, то відсотків 90) позбудусь. Але точно не зараз.
     
  19. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Я книгу не читала і предметно писати не можу, та з мотлохом є один момент: якщо для нього є місце, то, в принципі, хай буде :). В мене мама раз в 10 років наважується звязати гачком килимки-дорожки. Старий одяг розрізається на стрічки і великим саморобним гачком робиться. Так от, ганчіря в неї - вже 3 баули. І вони - в господарській прибудові, очі не бачать їх і вони просто чекають свого часу.
    А от в своєму будинку я не уявляю де б я то зберігала... Тому ще стоїть питання наскільки раціонально використовувати простір. Ще, до прикладу, гараж наш зараз забитий (в основному матеріалами, трохи іграшок та девайсів для дітей (пеленальний столик, велосипеди тощо)), садовий інвентар і машині в ньому місця нема :girl_crazy:. Але це тимчасово, і навіть зараз цю складальню ми приводимо до ладу, щоб дійсно лежало те, що треба. А згодом буде окрема прибудова для господарських потреб.
     
  20. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    На мою думку, хлам собі місце здебільшого знайде, от якось воно завжди розпихується, і від того, що очі його не бачать, він не перестає бути хламом. Я от буквально на днях зрозуміла, що в мене вдома комірчина і ще одне таке "секретне" місце для зберігання в коридорі під стелею - це місця, де насправді зручно зберігати саме непотріб, яким не користуєшся - я то трохи порозчищала, і дійшла висновку, що досить "зручно", саме коли там все під стелю закладено коробочками, підігнаними по розміру, і здебільшого не відкриваєш то все, а як щось і знадобиться, то ще буде лінь ту всю "гармонію" рушити, такі собі склади. Так от, коли там з'явились пустоти, з'явилось і відчуття безладу, якоїсь безглуздості тих комірок взагалі, бо вони не для зручного користування, але простір з'їдають. Розумію, що, як не крути, є речі, яким доводиться довго пролежувати: сезонний одяг, спортінвентар, валізи і т.п., але таки треба комори планувати так, щоб до всього був доступ, а не такими "печерами".


    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1