Повага до іншої конфесії

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Єва, 25 Березень 2010.

  1. Єва

    Єва Well-Known Member

    Не знаю, чи пишу в потрібну тему, але сьогодні зіткнулася з таким питанням. Зранку прокинулась і влаштувала велике прання, миття вікон. А тут телефонує сестра чоловіка і розказує мені, що сьогодні польське Благовіщення (я про це навіть не задумувалась) і така робота - великий гріх... Сперечатись з нею не стала, не хтіла мотати нервів, бо згадала, як вона колись мені читала мораль, що я вишиваю на польське Різдво. На моє зауваження, що це абсурд жити по двох церковних календарях, вона спитала, чи я впевнена, що доживу до наших свят. Тепер сиджу і вагаюсь: продовжувати розпочату роботу, чи відкласти все на завтра.
     
  2. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    а вона (якщо така набожна) впевнена, що такими словами можна розкидатись. ще й вагітній жінці. жах. Якщо слідкувати за всіма святами (поза можема своєї релігії), то кожний день можна ледацювати. Хіба церква і Бог хочуть того від нас?
     
  3. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    То нехай ті, що його святкують і не миють вікон.
    Ви на наше Благовіщення, я думаю, не будете цього робити.
    Редвумен правильно сказала, що релігій в світі багато, і той, хто не хоче працювати, може кожного дня підшукати свято.
    з другого боку - хіба католики святкують наші свята? Думаю, що навіть не всі знають коли в нас випадає якесь свято.
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Нарід, читаю вас і в мене шок. Ну ви даєте!
    А що таке "польське" Благовіщення? Що таке "польське" Різдво? Існує якесь "польське християнство" чи як?
    Це перше. А друге: частина греко-католиків по інших країнах саме сьогодні святкує Благовіщення. То це вже інша віра чи як?
    Крім того, повірте, що і ті греко-католики, і римо-католики шанують великі свята інших християн і так, як ото ви тут, не дозволили б собі висловлюватися. І в телебаченні їм ще й нагадають, що православні та східні католики в цей день святкують таке-то велике свято. Таке вороже наставлення - то певно ознака буття християнином?
    Я би не радила продовжувати важку роботу. Інша справа, якщо не зналося, але коли вже знаєш і далі наперекір невідомо-чому робиш - це вже гріх.

    А порівнювати прибирання та вишивку не можна, бо останнє вважається роботою лише в тому випадку, коли робиться для заробітку.
    Це якими словами? Що важка робота в свято - це гріх? Чому цього вагітній не можна сказати, не розумію.
    А хіба ні? Ви ж читали Божі й церковні заповіді, чи ні?
    Адже не йдеться про державне свято, а саме про релігійне, а в традиційному християнстві Богородичні свята є великими святами.

    Ви мене дівчата дуже здивували своїми дописами.
     
    Останнє редагування: 25 Березень 2010
  5. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    І що, вони нічого не роблять?
    тоді прибирання теж вважається роботою лише за умови заробітку?

    І ще, а коли в мусульман свято, то теж нічого робити не можна? Я відписала форумлянці Єві таку відповідь тільки тому, що сьогодні на ту тему мала розмову зі священником, який сказав, що католики мають свою церкву і в них свої закони і свята, і календар, а ми (тобто православні і східні католики) маємо свій календар. Тому вони святкують так, а ми по іншому. Тому на мою скромну думку, не варто не поважати інших тільки тому, що вони думають не так і взялися сьогодні прибирати.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    А відколи це християнство полягає на тому, аби тикати на іншого пальцем? Хіба не було сказано, що "і грішники так роблять, а я вам кажу..." ?? Це для вас критерій?

    Слухайте, а чого ви дописуєте в релігійну тему, якщо не знаєте елементарних речей? Я на такі нісенітниці відповідати не буду, бо таке навіть писати смішно.
    Ну, це вже взагалі...
    Для вас католики і мулульмани - це те саме, я правильно зрозуміла?
    І взагалі, ЯКА віра у католиків, православних і протестантів? Невже не та сама?
    Ясно. Священики у нас теж іноді нехристияни. Ну, то з такою головою ніц і не дивно, бо ж від неї риба гниє...
    А де про це взагалі мова йшла? Ви щось читали й недочитали. От ви якраз до інших поваги не маєте, бо вони за іншим календарем святкують. Такий висновок із ваших дописів напрошується.
     
  7. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ні! Я писала про ось ці слова:


    ---------- Додано в 19:16 ---------- Попередній допис був написаний в 19:13 ----------

    А де Ви побачили вороже ставлення до греко-католиків на Заході?
    В мене на столі лежить греко-католицький календар, який я купила в церкві і там сьогодні немає ніякого свята. То я повинна вишукавати інформацію щодня? чи бувало сьогодні не свято?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Я у ваших дописах дружності не побачила.
    А в цих словах що страшного? Смерті боїмося?
    Я теж не знаю чи доживу. Ви знаєте?
    Позиція "живи цей день ніби останній" - дуже навіть хороша, як для християн.

    А що то за календар такий?
    По ідеї, календарів у традиційних християн два - григоріянский та юліянський.
    У мене на стіні також висить календар і в ньому нинішній день зазначений як святковий, бо Благовіщення.
    Повторю те, що вже написала.
     
  9. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ні не знаю.

    А як же позиція "жити з надією, що цей день не останній"?


    А у Вас, що за календар? А 7 квітня там також є Благовіщення?
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    То що ж такого страшного в тих словах?
    Біблійною цитатою підтвердите? :girl_wink:
    Ну, якщо у вас візантійський за юліянським стилем, то в мене вочевидь візантійський за григоріянським.
    До речі, із тих усіх дискусій одне питання: а Новий рік тоді чому 1 січня святкуєте, а не 14-го?
     
  11. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ні, не підтверджу:girl_spruce_up:, але принципам християнства цей вислів не суперечить? чи не так?
    розумію Ваш підвох:girl_crazy: Якщо відверто, то 1 січня п"ю шампанське в 12 годині і 14 січня святкую як Старий Новий рік.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ті два принципи взаємодоповнюються. Тому мене здивувало, що ви ніби протиставили. Може, здалося.

    Ось гарна молитва святого Макария Великого:
    Ну, так як і всі. Старий Новий рік - лише додаток, а не основне свято. Основним святом є день, який у календарі не зазначений.
     
  13. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ну я б так не сказала. 1 січня - то всі чекають 12 години, а на Старий НР ми з друзями збираємось ввечері і колядуємо, робимо вистави з Меланкою. Це просто як різні свята.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ну, це ніякого відношення до того календаря, про який ви раніше писали, не має.
    Ми святкуємо 1-го січня, але в нас у той день Василія Великого і Новий рік власне.
    Не Старий, а просто Новий рік.
     
  15. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Ліліє, бачу даєш цитати молитв російкою мовою, чи ти молишся на російській чи перекладає собі? і як правильно робити? (бо я собі перекладаю, коли промовляю)
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    То не російською, то церковно-слов'янською.
    Ось приклад перекладу на російську.
    Молитви на сон грядущий молимося разом з чоловіком іноді. А в нього книжка церковно-слов'янською.
    Молитву Єфрема молимося українською.
     
  17. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    :8: Хтось може пояснити що мається на увазі і як це зрозуміти...!!!???
     
  18. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Лілю, Ви як не зі Львова, невже так скоро забулося, що тут у нас багато хто так говорить, але це не через незнання, а через певні історичні і географічні обставини.

    Не розумію, що тут дивного. Греко-Католицька і Православна церква слідують юліанському календарю. Для чого оце змішування традицій і обрядів. Якщо в Вас так склалось життя, що Ви змушені жити в чужій країні і частково слідувати григоріанському календарю, це не означає, що можна нав"язувати свою думку тим хто живе в Україні.
     
    Останнє редагування модератором: 29 Березень 2010
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Фарисейство здивувало. Ніби й правильні речі говорилося, але...
    Я не про змішування говорила, а про повагу. У дописах, котрі переконували не звертати увагу, поваги не було, от це мене й обурило.
    Я не частково слідую. Я за ним живу, бо тут за ним багато греко-католиків живуть. Як от римо-католики в Греції живуть за юліанським. І тут ніхто нічого не змішує, але якщо родичі святкують, то є повага до цього. Тим більше, що різниці у вірі нема, вона одна.

    Вочевидь ідеться про молитву за тих діток, яких матері вбивають в утробі.
     
    Останнє редагування модератором: 29 Березень 2010
  20. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Питання, відповіді, пояснення...

    Вороже ставлення проявляється в тому, що людина слідує своїй традиції і не святкує римо-католицьких свят? Чи в тому, що хтось думає не так як Ви? Щось Ви тут палку перегнули.
     
    Останнє редагування модератором: 29 Березень 2010