Порадьте хорошого ортопеда

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем kozochka, 16 Вересень 2010.

  1. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    не дають мені спокою стопи малої. вальгус за стільки часу не зменшився.
    може хтось ходив, є якісь заняття з лікувальної фізкультури для діток з такими проблемами? в неті нічо толкового не знайшла :girl_cray:
     
  2. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    А ви з ним щось робили?
     
  3. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    так. взуття з ортопедичними устілками, періодично масажі, вправи робимо вдома. але покищо результату нема. тому і подумала може десь є спеціальні заняття
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    А взуття ортопедичне, чи звичайне і в ньому тільки устілки ортопедичні? А скільки часу носите взуття загалом і наприклад вдень?
     
  5. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    А скільки років вашій дитині? Бо в нашої плоско-вальгус, трохи носила устілки, але потім я почитала про вікові особливості формування ступні, і зараз не роблю нічого, хіба боса ходить часом.
     
  6. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    Взуття звичайне з твердим задником + устілки виготовлені на замовлення. Ходить в ньому майже постійно. Бо купили декілька пар устілок в тапки і вуличне взуття.
    4.8 років. Спочатку теж не дуже переймалася, але зараз почала звертати увагу на ноги старших дітей і дорослих. У багатьох таки стопи дуже деформовані. Значить не переросли. От і маю страх не запустити.
     
  7. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    До речі, та, теж звертала увагу. І от не знаю, чи покладатися на аргументи з тих статей, що читала, і чекати, чи щось робити...
     
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Ми з малою ходили на пілатес мама- дитина, то малій стало після того набагато краще. Без устілок, сформоване взуття.
    Старшому різко краще стає після активних (1 р на день) занять з айкідо - там дуже багато потягуючих вправ, коли внутр сторона ноги залучається. Теж без устілок, сформоване взуття.
    Ні одне, ні друге не є прямо націлене на вальгус, але і я, і остеопат бачить динаміку, на крайній випадок показав вправи , якщо підуть сильно в ріст, щоб підкачати ноги.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Дивіться, вальгус це коли завалюється нога, бо в щиколотці нема сили тримати стопу. Вам потрібне взуття спеціально на вальгусну стопу. Воно високе. Аж до щиколотки. Ми ось такі носимо BajbutSandalkiOrtopedyczneB-26gr1.jpg

    Устілки можуть покоригувати плоскостопість, а вальгус ні.
    Ми носимо з 3-х років і до зараз (малому в жовтні 10). Поки був менший торобили масажі. А зараз тільки взуття. Але то вже напевно була остання пара. Плоскостопості ніби вже нема, але її може й не було. Просто дитина виросла і стопа прийняла свою форму. А вальгус зник. Взуття носить нормально, нічого не викривлює. Але ми носили його нон-стоп. Ніяких тапок ні вдома ні в садку. Виключення було тільки осіннє і зимове взуття. А так завжди в сандалях.
    Мала теж носить такі ж. Теж напевно роки два.
    --- дописи об"єднано, 31 Липень 2018 ---
    Вас задовільняє те як ходить ваша дитина? Якщо ні, то я не розумію чому не треба нічого робити ? Вас же щось турбує. Ортопедичне взуття нічим не зашкодить чому його боятися?
    --- дописи об"єднано, 31 Липень 2018 ---
    @Lathorien, а ви в якогось лікаря були?
     
    Останнє редагування: 31 Липень 2018
    • Подобається Подобається x 1
  10. Lathorien

    Lathorien Well-Known Member

    в 2,5 роки звернулись до Колодій. подивилась, призначила устілки. Спитала за спеціальне взуття, то сказала що не потрібно. тай від масажистки чула, що краще брати правильне ортопедичне (не лікувальне) взуття або устілки. бо в тих сильнофіксуючих мязи не тренуються. начиталась різних статтей - при таких проблемах зміцнення мязів то головне + масажі, кальцій, взуття. всі кажуть, що то процес довгий. напевно, піду до ще якогось ортопеда, хоч скаже чи в правильному напрямку рухаємось?)))
     
  11. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Може того його бояться, що нога доволі неприродньо там працює. Це ж не міні тренажер, який змушує мязи закачуватися, а фізична перепона проти завалювання. Тому ноги і працюють, як на фізичну перепону, скоріше пристосовуючись, перемикаючись. Я чутлива до різного роду взуття, приходиться брати деколи і оце високе дервяне, ох і відчуття (не біль) я вам скажу. Як все фізично посувається, розтягується, звужується, щоб оминути боковини. На мою думку, краще працювати ногами
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Сорі, що влізаю, просто якраз обговорювала це питання з дівчинкою, яка робить масажі діткам і розуміється в природі формування постави дитини і тому подібному.
    Питання виникло через те що в мене племінниця косолапить, батьки завели її до ортопеда і він призначив ортопедичне взуття.

    Так от, щодо користі-шкоди ортопедичного взуття: його ще треба вміти правильно підібрати. Це раз.
    Подушечки в ортопедичному взутті працюють замість м"язів - це два.

    Це як носити бандажний пояс, який підтримує поставу, але при цьому виключає м"язи, внаслідок чого з часом вони розслабляються і виникає звикання до фізичної підтримки.



    Абсолютно не заперечую, що в окремих випадках правильно підібране ортопедичне взуття є запорукою одужання.

    Але високий %% продажів такого взуття - це чистий маркетинг. Добре, якщо без шкоди для маленької ніжки.
     
    • Корисно Корисно x 1
  13. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Ми були в Щуровського, можете до нього звернутися.
    Нам призначили і взуття і масажі і вправи. Масажі трохи робили. Вправи практично ні. Коліжанка вирішила зекономити на взутті і купила коврик, щоб діти по ньому ходили. В результаті даремно потрачені гроші.
    Я за комплексний підхід, і дійсно в кожного своя ситуація.
    Ми завжди купували в Медик Сервіс ( якось так) на Личаківській і там завжди дівчата дуже добре допомагали підібрати. То ще й напевно залежить від продавців, які не завжди обізнані з тими всіма нюансами. Тому напевно варто то все випитувати в лікаря.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    ну той ортопед якийсь зовсім тлумок. це ж явно супінатор на вальгус.
    В мого малого теж проблема вальгус плоскостопість. Десь тут рік тому писала, що ще чекаю, шоб само пройшло. Але то вже явно видно, що це не мине само, тому купила ортопедичне взуття. Взагалі наскільки я розумію, то врождена плоскостопість не виправиться, хіба вальгус. Але в ортопедичному дитині легше ходити. Навіть по своєму бачу, що хода рівніша стала. Ну і плюс масажую стопу. Заставляю ходити на пальчиках, на внутр. стороні стопи (ніби косолапити)
    До речі, типу про шкоду ортпедії. Однозначно вона шкідлива, коли батьки в півтора року починають стопу розглядати і шось там бачуть, якісь порушення. Але при справжніх проблемах вона потрібна. От в мого чоловіка плоскостопість жалива. Дитинство було кращих традиціях села 20-30 років тому - багато активності, кальцій в свіжих молочних продуктах, звичайне взуття, думаю, і босий ходив. Але то йому ніц не дало. Плоскостопість повторююсь жахлива, а від неправильного взуття величезні мозолі. Це я до того, що тепер пішла мода в ін. бік. То всі носили ортопедію, тепер вона абсолютне зло, треба тіки м"язи тренувати
    а мені от цікаво. пам"ятаю в школі, у деяких дітей було взуття таке до середини. але в дорослих такого не бачила. бувають дорослі з вальгусом?
     
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    За рекомендацією амер педіатрів, там щось з 5 років беруть спеціалізоване взуття. Скорше ні. В принципі, в тому щось є. Бо 1 річну дитину ..то справді розглядаєш. А більшим вже треба ходити і ходити, і вага дитини росте і навантаження. Проте є перевага, що старших дітей можна пояснити і робити вправи, тоді як менші, такі вони пасивні, і вони виключно щось повторять, що хочуть. Але в малої моєї навіть таке маленьке повторення дуже загально підтягнуло тіло, і спину, і зразу ж стопа пішла ок, тому якось прицільно тільки на ногу, воно мало що дасть, хіба стримати, якщо не встигає при рості, на мою думку, бо ті мязи завязані одне до одного аж до голови. Ну і це важливо. Бо мязи роблять компенсацію. В малої видалена частина muscl. erector spinae, але мала стоїть рівно. І сидить. І нахиляється. І цим треба постійно займатися. Але йде більше навантаження на таз, йому важче втримати верх- низ, право-ліво, от і страждає те, що менше актуальне для організму.

    І в дорослих, так між іншим, стопа теж змінюється, і устілка - це номер 1 в комфорті, але не лікуванні. І чесно кажу про колись - мені в дитинстві давали таке ге взуття, що ними хіба цвяхи забивати, плоске і тверде. Мене роззували багато, бо тато сварився. Як тільки пішла перша "гуманітарка", відтоді тато привчив до нормального нового взуття, і я дітей теж вчу. Десь в два року вони самі вибирають конкретне взуття - пружна гнучка підошва, сформований задник в кросівках, фіксація стопи, а не в'єтнамки. Хоча наприклад кларкси мають варіанти "босоногого" взуття ще десь до 3 років, малим вже треба взуття для активного руху. Більші навантаження - більша підтримка для ніг, але це виключно підтримка.

    Мені взцття спеціальне важко назвати лікуванням, навіть пасивним. Це превентивне, як-от корсет для спини під час активного росту, який буде потрібен, щоб не звалитися в сторону. Ноги призначені для руху, основа для мязів - рух, отже їх треба лікувати рухом, це те, що вони вміють робити добре. А розтягнення і пристосування - це вже за тим іде, на мою думку
    Тому я за вправи, і за взуття, якщо робляться вправи.
     
    Останнє редагування: 31 Липень 2018
  16. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Думаю,так от деколи дивлюся як дорослі і підлітки завалюють стопу і стирають взуття то жах. Ну і якщо в дитячому віці нічо не робити з такою стопою, проблема не зникає, ну і напевно так і в дорослому житті ще гірше стає, потім ще й ноги від тих проблемболять
     
  18. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    я от чекала того, але вже не витримала дивитись на ті скошені стопи( і біжить малий дивно. видно, що в нього стопи не пружинять, як в іншить дітей. але поки шо в нас одна пара. і ще одні устілки окремо. так що часто ще ходить в ін. взутті, чи босий дома. З вправами, на жаль, то по пару хвилин. І дуже шкода, але босий по вулиці, траві ходити не хоче(
    а чому так? дитина не ходила? чи не дало ефекту? бо я над таким думаю
     
  19. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Чесно кажучи, мене більше турбувало, коли в неї після року ноги були таким колесом, що віз міг проїхати) в старшого такого не було. В малої вальгус є, але, як на мене, він вписується в картинку особливостей розвитку дитячих ніг, то я поки що вирішила почекати хоч до 4х, подивитися, чи буде динаміка і в який бік. Та й не знайшла я інформації про ефективність використання ортопедичного взуття у дітей.
    Тому поки так.

    Оцей малюнок гарно ілюструє стадії розвитку ноги, там і пояснення є. [​IMG]
     
  20. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Хоча таки хотілось би почути думку ортопеда, який трохи знайомий з поглядами і дослідженнями з-за меж країн СНД, бо ми хіба в Попика були.