Поради щодо фотографування наших виробів

Тема у розділі 'Рукодільна порадня', створена користувачем Almariel, 12 Листопад 2010.

  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Здається мені, що така тема повинна бути, оскільки багато фото на форумі є, м’яко кажучи, не дуже гарної якості і тому вони не передають всієї краси нашого хендмейду!! Фото майстринь з досвідом - видно відразу, тому:

    Професійні майстри фотографувань своїх виробів (прикрас, вишивок і т. д.) - в студію!!!

    Діліться досвідом, порадами... Які краще режими зйомки, як найкраще передати кольори (особливо зі штучним освітленням)?
     
    Останнє редагування: 12 Листопад 2010
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Зі свого дуже-дуже малого досвіду скажу (може дещо з цього і зовсім банальні речі, але початківцям можуть знадобитися):
    1. фотографувати при денному світлі. якщо нема такої можливості - проекспериментуйте з балансом білого - тут не можна дати конкретної поради, який режим вибирати, бо все залежить від конкретної моделі.
    2. прикраси фотографувати краще на макро, фотоапарат віднести подалі від виробу (до 1 м), а потім зробити зум.
    3. у мене краще виходить без спалаху, бо прикраси можуть дуже відбивати світло - і буде засвітка зі спалахом.
     
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    я так зрозуміла, що секрети фотографування - то мегатаємниці)))) і ними ніхто не хоче ділитися
     
  4. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Просто, Дімалозз ще не видів теми.

    А якщо серйозно, то варто розмістити свою роботу, щоб була рівномірно освітлена і не потребувала спалаху. Фон не повинен відблискувати чи "зливатися" кольором із предметом фотографування.
     
    Останнє редагування: 12 Листопад 2010
  5. Daisy

    Daisy Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Не таємниця, точно так роблю як ви написали і ще іноді повзаю на колінах і ношуся по цілій хаті, нафотографую, а потім залишаю кілька вдалих фото, можу ще підкоректувати в photofiltre.
     
  6. Zhaba

    Zhaba Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Я звичайно не спец і мій цифровик старенький (тіко 5 мегапікселів має) і випадково падав декілька разів на асфальт і бетон (відповідно і працює), але намагаюсь виставляти кращі фото. Так як написала Almariel, намагаюсь фотографувати вдень, без спалаху обов"язково, в залежності від величини виробу вмикаю макрозйомку, користуюсь зумом. Якщо зйомка проводиться не на денному світлі, то вмикаю настільну лампу і світло подаю на виріб. Також завжди використовую ручні налаштування витримки і діафрагми. З балансом білого теж можна експериментувати. В будь-якому випадку тре робити не один кадр і вибирати краще.
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Отаку гарну пораду знайшла від Абраіри про фотографування прикрас:
     
  8. Daisy

    Daisy Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Знайшла майстер клас
    http://www.biser.info/node/184762
     
  9. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Мені варіант [​IMG] більше сподобався.
    А заморочки з ЛайтРумом (у МК) не для бісерниць
     
    Останнє редагування: 13 Листопад 2010
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    а я б собі зробила таку штуку, якби тільки було де її поставити у кімнаті. от якби її можна було збирати і розбирати - було б кльово)
     
  11. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Чому? Гарний спосію фотографування виробів з бісеру. Єдине, що мене "смущає" в тому МК, це перший пункт, що вам потрібно ;) - ФОТОАПАРАТ! Не уточняють який фотоапарат. А звичайною мильницею такі маленькі вироби з бісеру не сфотографуєш, то точно, покрайній мірі в такій якості як там показано на рисунку.
    А мені тут фотоапарат більше сподобався ;) Але в даному прикладі використовується тільки одне джерело світла, а бажано мін. 3, щоб зі всіх сторін однорідно освітлювало виріб.

    Купіть Лайткуб. Він і збирається і розбирається)
     
  12. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

     
  13. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    готова з вами посперечатися. Звичайна мильниця робить частенько значно кращі макро-фото, ніж дзеркалка без макро-насадки. В мильниць просто глибина різкості більша, матриця менша, і при правильних налаштуваннях виходять прекрасні фото.

    Ось для прикладу фото, яке я робила кеноном отаким
    [​IMG]

    фото навмисне не зменшувала:



    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  14. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Нічого купувать не треба. Звичайний лист білого ватману, гарно подібраний кут освітлення з вікна та один або декілька невеликих листків білого паперу будуть набагато зручніші.
    Отакий лайткуб, або його імпровізація не дуже корисна штука - за рахунок перевідображень світла всередині нього, виходять фото з мінімумом тіней, тому важко в ньому підкреслити фактуру об"єкта який фотографують, тай самий предмет буде виглядати плоским. Він призначений скоріше для предметів з глянцевою поверхнею, коли необхідно уникнути відображення самого фотографа та оточуючого середовища на предметі. Набагато еффектніше за відсутністю спалахів використовувати денне направлене світло з вікна, а щоб тіні не виглядали жорсткими - взяти звичайний лист білого паперу та "підсвітити" ним з протилежної від світла сторони. В залежності від задуму можна взяти листок з наклеєною на нього фольгою для випічки (сріблястий),або ж золотисту фольгу від шоколадки, тоді тіні будуть теплими - "сонячними".

    Фотографувати бажано в режимі пріоритета діафрагми (без читання інструкції не обійдеться), тоді витримку виставляє сам аппарат. Але денне світло в приміщенні не завжди є достатнім для того щоб фотографувати з рук - неодмінно буде змазане зображення, тому для таких фото буде необхідний штатив, але якщо не плануєте такої покупки, то можна використовувати все що зможе допомогти зафіксувати камеру в певному положенні - це можуть бути стопка книжок, табурет чи ще щось.
    Ну і чутливість ISO виставляти в залежності від освітлення. Чим менше світла тим більше чутливість.
    [​IMG]
    - стовідсотково!
     
    Останнє редагування: 29 Грудень 2010
  15. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Вишиванка мені в карму написала:

    оййййй... навіть не знаю з чого почати, бо і повторюватись не хочу, і секретів ніяких там нема :) але спробую хіба спростити і узагальнити:

    - денне світло. Якщо не вмієте правити баланс білого (ББ) в графічному редакторі, то старайтеся все фотографувати при денному світлі. Тоді в настройках камери вистачить поставити все на автомат і відключити спалах (!!) Взагалі, зі спалахом фотографуйте тільки, коли нема іншого виходу (і це стосується взагалі всіх фото - відчуйте різницю :))

    якщо немає денного світла, використайте ліхтарик, або й кілька. Направте його так, щоб вам подобалось, але тільки не "в лоб". Якщо є можливість рівномірно освітити виріб, взагалі супер :) тільки відсуньте джерело світла далі від об"єкту, щоб не було пересвітів.

    - фокус. Ви натискаєте кнопку у два етапи - спочатку ніби легенько, а потім треба дотиснути сильніше, правда? В цей момент ваш фотоапарат фокусується і якось вас повідомляє, що він сфокусувався в певній точці. В когось це буде зелений квадратик на екранчику, в когось - хрестик чи ще якась мигалка. Якщо вам підходить, тоді дотискаєте кнопку до кінця і фотографуєте. Зверніть увагу, щоб фокус приходився на ваш об"єкт, а не на задній фон чи ще щось. Не фотографуйте занадто близько — краще відсунутись подалі.

    - макрорежим. Дуже помічна штука. Поекспериментуйте з вашим фотоапаратом.

    - тверда рука :) це головне, коли фотографуєте за умови поганого освітлення без спалаху. Придумайте собі якусь конструкцію з підручних матеріалів, так, щоб фотоапарат можна було поставити і до рук не брати, а також знайдіть функцію автоспуску і увімкніть її. Наприклад, ви виставили автоспуск на 2 секунди. За цей час ви встигаєте забрати руки, і виходить гарне чітке фото. Тільки не трясіть "підставкою" і джерелом світла, бо буде мазя :)

    - режим пріорітету діафрагми У вас він може позначатися літерами Av, або A, чи ще якось позначкою. В цьому режимі ви виставляєте тільки один параметр, все інше фотоапарат підбирає автоматично.
    [​IMG]

    Чим менше число діафрагми, тим розмитішим буде задній і передній план. Чим більше це число, тим різкішими будуть всі зони зображення. Ще раджу подивитися цю табличку:

    [​IMG]

    -параметри ISO
    . Міняючи цей параметр, ви міняєте чутливість сенсора фотоапарата до світла, яке на нього попадає. Грубо кажучи, чим темніше, тим вище має бути число, чим світліше - тим менше - Авто або 100. Але, чим вищою є ця чутливість, тим більше шумів вилазить на фото, вони можуть "з"їдати" дрібні деталі.


    Пам"ятайте, універсальних "рецептів" параметрів немає, все залежить від вашого освітлення. Тому полюбіть режим Av або М (повністю ручний), і експериментуйте :)
     
  16. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    а я можу посперечатися, що я своєю дзеркалкою ( кенон 350д) саме цих виробів можу зробити кращі фото))) Але то вже, мабуть, до якоїсть теми Вихвалялки))
    можна купити звичайний маленький штатив - 30 грн. Недорого, але класна штука. З коханим можна двом сфотографуватися десь на природі. Свій такий я з чоловіком на морі забули(
     
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Окремо хочу сказати про обробку в ФШ. Дам кілька "гарячих клавіш", в 90% випадків воно допомагає :) особливо, коли редагуєте фото, зроблене при денному світлі. Кожен крок можна відмінити клавішами Ctrl+Alt+Z

    Отже, відкриваєте фото у ФШ.

    Натискаєте Ctrl+J — так ви дублюєте фото. Це робиться для того, щоб в будь-який момент ви могли повернутись до вихідного зображення.

    Далі натискаєте всі чотири кнопки разом: Shift+Ctrl+Alt+L — таким чином робите автоконтраст.

    Правимо баланс білого - Shift+Ctrl+B. Або робимо це вручну, натиснувши Ctrl+B і тягаючи повзунки в різні боки, поки не почне подобатись.

    Далі можете подивитися, чи відрізняється те, що у вас вийшло, від того, що було. Ось я зробила скрін, обвела червоним значок, по якому можна натискати, приховуючи верхнє фото (редаговане) і дивлячись на нижнє.

    [​IMG]

    Якщо щось не подобається в колірності, а Ctrl+B не допомагає, можна зробити таку "хімію" - змішати верхнє фото і нижнє. Там, де показано стрілочкою, натискаєте, вискакує такий собі повзунок. Соваєте його, міняючи прозорість верхнього фото.

    [​IMG]

    Якщо ви сфотографувати виріб на білому фоні, його (фон) можна зробити чистішим - натискаємо Ctrl+L і користуємося оцим повзунком - але в міру. не персвітлюючи зображення.


    [​IMG]


    Якщо вже результат вам сподобався, натискаєте Shift+Ctrl+Е.

    Після цього - Ctrl+S (замінюєте повінстю старе фото новим) або Ctrl+Alt+S - зберігаєте окремо фото з ФШ, не рухаючи старого.


    Удачі!
     
    Останнє редагування: 14 Січень 2011
  18. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    але не всі мають дзеркалки ;) а йшлося саме про них :)
     
  19. bilo4ka

    bilo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

     
  20. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Поради щодо фотографування наших виробів

    Білочко, якщо говорити про макро, то я однозначно ЗА мильницю :girl_blum: або макронасадку до дзеркалки. Колись бавилася отаким (це коли до нормально закріпленого об"єктива притуляється інший задом наперед).

    [​IMG]

    Ще деколи беру чоловікову макронасадку від камери, вона плюс танці з бубном дають приблизно таке збільшення: [​IMG] [​IMG]

    http://lh3.ggpht.com/_gB5s4XTVzTU/TBi923hb2XI/AAAAAAAAEdY/yktUYDMFbI8/s800/DSC08318 copy.jpg http://lh5.ggpht.com/_gB5s4XTVzTU/S7L_3ygXI4I/AAAAAAAADoU/8zESm3gKgJY/DSC07321 копия.jpg

    це сіль екстра та аїхризон.

    .