Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    незнаю, спитайте священника може, або хто скаже. Хоча батьки то вже інша сім'я виходить,бо жив віз дружиною і дітьми. думаю не настільки важливо. якщо не принципово батькам чи дружині(чисто по-людськи)
    --- дописи об"єднано, 12 Листопад 2017 ---
    перший раз таке чую, в нас такого немає в греко-католицькій церкві
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    немає такого, щоб було потрібно.
    але це є гарний жест, який практикується в деяких храмах, або, радше, деякими священиками (мова про УГКЦ).
    Одними з перших у Львові таке рукостискання почали використовувати в Домініканському соборі, тепер трапляється і в інших храмах.


    до речі, іноді це відбувається не перед "Вірую", а після проповіді.
    А ще деякі священики кажуть усім взятися за руки під час читання "Отче наш" (принаймні, на дитячій Службі)
     
  3. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    В римо-католиків таке є. Але то перед причастям. Називається знак миру.
     
  4. maty

    maty Well-Known Member

    вже, мабуть, неактуально, але звичайно ж, батьки спочатку
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. evita

    evita Active Member

    Доброго ранку, дівчата може хтось практикує набоженство"дорога до неба"?я знайшла цю молитву набоженство на одному греко-католицькому сайті з молитвами ...але нажаль там детально не вказано кому Ісус дав це набоженство ...лише що треба молитись 12років поспіль
     
  6. Sunichka

    Sunichka Well-Known Member

    Дівчата, хто знає, на котру годину у церкві святого Андрія (біля пам"ятника королю Данилу) ранкова служба (19.01.) з освяченням води?
     
  7. oljatko

    oljatko Active Member

    Всім доброго дня. Можливо хтось підкаже де у Закарпатській області є монахиня яка молиться над людьми? Як туди записуватися?
     
  8. irra

    irra New Member

    Добрий день,дівчата може хтось з вас підскаже де на Великдень у Львові всеношна служба,настроїлась обов"язково цього року піти і не знаю куди.Дякую.
     
  9. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Мені здавалося вони у всіх храмах є. Точно знаю, що свекор ходить у храм Св. Петра і Павла (на Личаківській) і в нас в храмі Покрови Пресвятої Богородиці на Личаківській є (отець оголошував з 22.00 до 1-1.30).

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
  10. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Miss Sixty в нас (церква св. Анни) тільки цього року вперше буде починатися Богослужіння о 22:00 - Надгробне. Потім Пасхальна Утреня, а о 00:00 вже буде Великодня літургія.
     
  11. Rozmari

    Rozmari Well-Known Member

    Це сестра Ліджі з села Павшино. Це сторінка у фейсбуці їхнього згромадження сестер-монахинь Сестри Св. Йосифа де Сен-Марк/Sisters of Saint Joseph of Saint Marc. Тут є актуальна інформація про автобуси зі Львова у Павшино, або про реколекції з с. Ліджі у різних храмах і містах.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    В нас зберігаються різні посвячені речі, які родичі свого часу привозили з поїздок в святі місця. Є серед них, наприклад, ладанка з Почаївського монастиря. Є навіть якісь носовички, які очевидно теж були посвячені чи прикладалися до святих місць, чи щось таке (не розумію їх призначення).
    Що можна з тим всім зробити? Викидати такі речі не можна?
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Якщо вони вам категорично не потрібні можете спалити. В загальне сміття щоб по звалищах перекидалося не дуже пасує.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  14. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @fantazerka можна до церкви занести.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Спалити, попіл закопати там, де люди не ходять.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    Я просто не знаю, як ці речі можна використовувати. Зокрема, ті носовички. Та й що роблять з ладанкою, крім того, що шанобливо її зберігають - я не знаю.
    А образки, які священик щороку приносить і дарує, коли освячує хату на Водохреща, - також треба спалити? Вони посвячені?
    --- дописи об"єднано, 7 Грудень 2018 ---
    А як це можна реалізувати, живучи у великому місті, не маючи власного подвір‘я? Мені це все схоже на якийсь трохи язичницький ритуал (принаймні то так може виглядати зі сторони, коли мене хтось побачить за цим заняттям десь у лісі за Львовом)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  17. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    Скажіть щось мудре про Різдво.Коли правильно святкувати?
    Офіційно ще не перенесли на грудень...Але ж навіть вихідні зробили.
    Я б схилялася святкувати вже зараз.Але в церквах (греко-католицьких) ше нема сьогодні Служби?Чи десь є?
     
  18. marianast

    marianast Well-Known Member

    Мудрого вам ніхто нічого не скаже. Мудро буде коли всі гуртом святкуватимемо в один день. Так як і має бути. А поки що мусимо святкувати 7 січня, або 25 грудня і 7 січня.
    Багато років мрію, щоб українці святкували Різдво перед новим роком, бачила декілька обговорень на цю тему в ФБ.... не просто буде перейти, ой не просто. Але я вірю, що це таки станеться
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 3
  19. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Це не ритуал, елементарно з міркувань вшанування священних речей закопується так, щоб по тому ніхто не топтався.
    Щодо реалізації, то ви ж мабуть їздите часом десь на природу, чи в село. То я б зібрала то все в пакет, прихопила його в одну з таких поїздок і там і спалила, і закопала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    В костьол польський можете піти. Моя бабця полька святкувала два Різдва.


    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1