Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Дівчата, йду на похорон. Які квіти мають бути, порадьте. 100 років не була на похороні, незнаю що і як.
     
  2. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Якщо хоронять в греко-католицькій церкві, то не беріть штучних, на останньому похороні мої свекри були єдині з вінком.
     
  3. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    @iriwa квіти бажано таки справжні, а не штучні, гвоздики часто беруть, бачила такі типу ромашок, багато квіток на одному стеблі, вони ще білі, жовті чи блакитні бувають...Їх просто обв'язують чорною стрічкою... Можете ще продавців квітів спитати, вони точно в курсі.
     
  4. Megan

    Megan Well-Known Member

    Беріть хризантеми, я вчора комбінувала бордові з жовтими, і чорна стрічка..
     
  5. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Коли ще причащають в церкві крім недільної служби?
     
  6. maty

    maty Well-Known Member

    та кожного дня є літургія і є причастя
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    вечірні?
     
  8. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Є вечірні літургіі о 18 вечері, практично в кожній церкві, також є ранішні десь на 7 десь на 8 ранку.

    Надіслано від мого X5max, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. maty

    maty Well-Known Member

    в будні дні в церкві відправляють службу божу -за здоров*я або за померлих-в нас на 8,30 і 9,00 ранку. Служба божа, тобто літургія , ввечері в неділю на 18. А Вечірня і Утреня - відправляють напередодні кожного свята ввечері і в день свята вранці відповідно- може Ви це знаєте, то вибачте, що розписую
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    У Львові практично в кожній церкві є і вечірні Літургії і ранкові !!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    так, це я знаю) але на котрій з тих літургій сповідають і причащають - того не знаю
    і логічно якось не можу окреслити по своєму досвіді
     
  12. Matvijko

    Matvijko Мамуся в декреті...

    Зазвичай на всіх тих службах сповідають і причащають, але це певно ще від церкви залежить. На Симоненка, Сихові та церкві Андрія ввечері точно сповідають.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Gala

    Gala Well-Known Member

    Чи може бути хресною мамою похресниця?
     
  14. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Маєте на увазі Ваша похресниця хресною мамою Вашої дитини? В подруги була така ситуація, що її хресна мама хотіла взяти її хресною мамою свого сина. Не пам'ятаю чи священик відмовив, чи то є якісь забобони, але шукали іншу куму, бо так наче не можна. Але можете спитати в священика, який проводитиме обряд хрещення. Так будете знати на 100%.

    Надіслано від мого Lenovo A5000, використовуючи Tapatalk
     
  15. Ringo

    Ringo Well-Known Member

    це залежить від конкретного храму. Якраз на днях мені казали,що в церкві Матері Неустанної Помочі сповідають щодня з 17-00. Також точно знаю,що сповідають в Домініканському Соборі в п'ятницю під час служби о 18-00, на цій же службі можна і прийняти причастя. Але охочих сповідатись,як правило, небагато і отець довго не сидить,не чекає. Краще прийти на початок служби.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Adeo

    Adeo Active Member

    Дівчатка, хтось щось чув за о. Семена Перву з с. Грамотне?

    Знаю людей, яким він допоміг, але в неті відгуки якісь дуже неоднозначні.
    Наприклад, Цілитель із нетрів. Люди масово їдуть у с.Грамотне до отця Семена - 21 Липня 2012 - м.Верховина - сайт рідного міста

    Може хтось їздив?

    Пі.Ес. якщо не зовсім по темі, то перенесіть пост, куди пасує більше.
     
  17. lyanysya

    lyanysya Well-Known Member

    дівчата, я нeзнаю чи в правильну тeму пишу. Розкажіть як правильно має бути написанe прощання помeрлого з рідними?

    Надіслано від мого MEIZU_M5, використовуючи Tapatalk
     
  18. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    то священник прощає, якщо священник знав померлого то може сам щось сказати(яким він був що робив для громади, родини) і звичайно перелік людей з ким прощається, дружина, діти, онуки, брати, сестри з родинами, свати, родичі(двоюрідні троюрідні брати сестри чи кого ви вважаєте за потрібне, сусіди.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. lyanysya

    lyanysya Well-Known Member

    спочатку дружина чи батьки?

    Надіслано від мого MEIZU_M5, використовуючи Tapatalk
     
  20. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Дівчата, в мене таке питання щодо літургії. Чи в греко-катодицькому обряді під час співу "Вірую..." потрібно потискати один одному руки із словами "Христос посеред нас"?