Питання, відповіді, пояснення...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем kitka, 16 Квітень 2009.

  1. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    для мене це також досить дивне, мені логічніше Ваше пояснення. От повернулась від своєї похресниці, і їй хресний на хрестини подарував ікону з її ангелом-охоронцем, а це Георгій і памятаю точно, що просили ще священника ту іконку посвятити, бо Георгій буде її покровителем чи ангелом-хоронителем, зараз вже не пригадаю точного формулювання, тоді здалось дивним, але не було можливості дуже випитувати (дівчинку звати Емілія, але хрестили в церкві св. Георгія).
     
  2. Apelsynka

    Apelsynka Well-Known Member

    Згідна з вами на 100 %, але на жаль у нас більшість вибирають хресних чим побагатших, щоб подарунки дорогі були. В мене навіть близька родичка взяла за хресну не мене, хоч я їй найближча серед родичів, а дуже багату подругу, яка не дуже до духовного виховання, зате подарунки дарує дорогі. Ну після того, я зробила свої висновки і трохи змінила свою думку про цю родичку. Хоч я малого люблю, бо то дитина, він не винен, що його батьки такі меркантильні, і в них насамперед бабло в голові, але при купівлі подарунків через голову не скачу. Купую те що можу і те, що на мою думку сподобається малому, а не його батькам. Але сумно стає від думки, що малий скоріше за все виросте такий самий, бо яблучко від яблуньки недалеко падає:girl_in_dreams:...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Energy M

    Energy M Member

    Моя хресна мама була найближчою родичкою+колежанкою моїй мамі. І наскільки я знаю дуже заможня. Та бачила я її тільки на своїх хрестинах і на весіллі. Не вгадаєш як життя обереться і чи будуть хресні батьки біля тебе. А я ж її чекала на свята, навіть не подарунка, а її чекала... Але цілком погоджуюсь з Вами, що вибирати по статусі це геть кепсько. У мене за куму сестра,найрідніша людина. Кум- колега чоловіка. Кума завжди є, бо своя. А кум...то щось неописуєме..малий його бачить раз чи два в рік.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    А скільки разів то має бути? Просто цікаво. Має чоловік багато похресників, один взагалі у іншій області. А ще має своїх дітей, роботу тощо. Маю подругу, яка має іх шість. Зараз вона закордоном. І навіть раз у рік не бачить. І подарунки не дарує. Але вона з ними духовно набагато більше ніж ті, що щомісяця відвідують (напевно).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 2
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В трьох моїх дітей хресні наші з чоловіком друзі, жодного близького родича. Є такі, що бачать дитину два рази в рік, бо живуть далеко. Про деяких теж можна зробити збоку висновок, що взяла їх, а не сестру чи брата, через фінансове становище. Але я взагалі, поки тут не прочитала про такий аспект, навіть думок про такі критерії не мала. Сподіваюся, мої родичі близькі і не дуже, не говорять подібних гадостей десь за моєю спиною, бо мені якось аж неприємно стало від думки, що таке можливо.
    Щодо подарунків взагалі шок. Яке золото, які гроші? То ж перше причастя. Підіть разом з дитиною, подаруйте в кінці кінців Біблію для її віку. Прикро, що цей день часто перетворюють на парад розмальованих діачаток в бальних сукнях і пишних застіль, а сама суть десь там на десятому плані.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
    • Не подобається Не подобається x 1
  6. Energy M

    Energy M Member

    Я не уточнила)) наш кум живе через дорогу. Так виходить,що до чоловіка по потребах дзвонить щодень,а за малого і не спитає. Не ображаюсь,просто дивно,я до своїх дзвоню,пишу,в неті спілкуюсь постійно,люблю тих діток і цікавлюсь їх життям.

    Надіслано від мого HUAWEI LYO-L21, використовуючи Tapatalk
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2017
  7. Energy M

    Energy M Member

    Що робити як прямо ж таки в лоб кажуть,що треба золото? А Біблія це обов'язково.



    Надіслано від мого HUAWEI LYO-L21, використовуючи Tapatalk
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2017
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ви собі щось таке надумали:) То ж чоловік. Ну от що він має питати за малого? Йому навряд чи цікаво знати про оцінки похресника в школі чи протікання сезонного нежитю))) то ми, жінки, маємо сентименти до таких речей. Він ігнорує малого при зустрічах? Чи якось виказує свою нелюбов до нього? Направду, нема нічого дивного. Головне, щоб у відповідальні моменти життя малого не ховав голову в пісок.

    А в яких Ви стосунках з мамою дитини? Я просто чисто по-людськи не уявляю, як би то мені котрась кума таке заявила. Виправдовуватися, що немає коштів на такі подарунки, я не вважаю доцільним. Потрібно донести, що Ви не відчуваєте потреби дарувати дитині саме такі подарунки саме з такої нагоди.
    Підкину ідею: на пам’ять про важливі події класно мати згадку символічну. Моїм дітям на хрещення дарували срібні ложечки (маленькі) з гравіюванням. Дуже мило і завжди приємно брати в руки такий подарунок. Можливо, на перше Причастя подарувати медальйончик зі згадкою всередині.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Energy M

    Energy M Member

    Мабуть маєте рацію. То певно в мене через брак уваги до самої себе в дитинстві(я про хресних) .
    В яких стосунках? Певно нейтральних. Похресниця,то братова донечка. Чогось так вийшло,що він брав куму а вона кума. Так от кум з Італії перекази регулярно шле,а я ось така,що золото дати не хоче. Лржечки,іконки,біблії то для мене ідеально,але то буде горіти земля і небо від такого подарунку. Дякувати Богу то в мене одна така кумася.






    Надіслано від мого HUAWEI LYO-L21, використовуючи Tapatalk
     
    Останнє редагування: 19 Квітень 2017
  10. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Так "в лоб" і поговорити - сказати про ваші думки з приводу духовної участі в житті дитини і яким боком тут матеріальні подарунки.
    --- дописи об"єднано, 19 Квітень 2017 ---
    А я б і такий аспект озвучила, якщо так дійсно є, і люди дозволяють собі таку нетактовність як замовляти "в лоб" дорогі подарунки. На мій погляд то не виправдовування, а просто вказування людині на те, що вона переходить певні межі. Хоча я знаю, що в нас дуже поширено соромитися, коли тобі щось не по кишені, але я б особисто сказала.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    І, цілком можливо, позбавити дитину свого товариства в кращому випадку до наступної "золотої" дати - весілля:) Якщо людина справді в очі говорить про бажані подарунки, то духовність їй далеко збоку. Але то ж не через 8 років після хрестин вилізло, було ж якесь спілкування з мамою похресника весь той час.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Energy M

    Energy M Member

    Не хочу образити свою куму, але духовність там трохи не така як би мала бути. То свято і мають бути презенти. Ой дівчата,там навіть на дні народження питають скількп за подарунок заплатила

    Надіслано від мого HUAWEI LYO-L21, використовуючи Tapatalk
     
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну та власне я чомусь думаю, що в очах куми то буде виглядати, як виправдовування, тому так порадила. Може це від того, що в мене жодного разу не було потреби пояснювати комусь, чому я роблю подарунки саме такої, а не вдесятеро більшої вартості.
    --- дописи об"єднано, 19 Квітень 2017 ---
    То забийте взагалі на неї (на куму, не на похресницю). Може якось акуратно поговоріть з братом, щоб тема вартості не піднімалася. Подаруйте щось пам’ятне символічне і постарайтеся не засмучуватися через ті ляпання в Ваш бік.
    З братовою Ви нічого не вдієте, вона є така, яка є. Я тому й вирішила для себе, що ніяких родичів. Тільки ті люди, які не будуть каменем спотикання між мною, чоловіком, дітьми і іншими родичами.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Своїх подарунків маєте на увазі?;)
    дуже прикро, що ви втягнуті в такі стосунки, та ще й це братова сім'я...мене аж пересмикує від думки, щоб бути отак для когось певною сумою грошових вливань...
    100% їй так буде виглядати (і напевно про все, що не замовлене золото - "про духовність" і доречність теж буде виглядати як виправдовування і поза очі скажуть, що бідося чи жадібна), але мені було б байдуже, бо я б відчувала, що мушу свої межі відстояти.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Маю питання: як Ви борете свою безнадію? Для мене то дуже незвично, бо я оптимістка, і максимум на день-два мені може здаватись, що все пропало... Але зараз цей стан дуже затягнувся. Щораз якось безнадійніше. Як то подолати в домашніх умовах?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. zetta

    zetta Well-Known Member

    я стикнулась з ситуацією взагалі дивною, навіть ненормальною. коли хресним висувають претензіі , тобто в хресних батьків не може бути власного життя , іншого місця проживання тільки не далеко від похресників, як наближаються др чи миколая то гостям і хресним чітко говориться що дарувати.
    а що до родичів, памятаю як колись за дружку треба брати найперше родичів а не ближчу подругу, те саме з хресними - то ж родич і байдуже що є люди які тобі ближчі по духу. треба брати родичів бо загніваються, на щастя то вже відходить по трохи.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. VikiTiki

    VikiTiki Well-Known Member

    @Rodionochka я особисто ходила до психотерапевта. А ще, таки змушувала себе до щоденної молитви на розарію, навіть неідеальної і часто думками далекою молитвою.
     
    Останнє редагування: 25 Квітень 2017
    • Подобається Подобається x 3
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Це на вервиці? Просто вперше почула таку назву). Дякую за відповідь!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. Nica

    Nica Well-Known Member

    Дівчатка, розкажіть будь ласка про освячення помешкання. Хочу закликати священника, новосілля поки не плануємо, ще є що доробляти, але ми уже тут живемо, тож дуже хочу освятити. Як то відбувається? Чи то гостити отця? Скільки то коштує?
     
  20. Online

    Online Well-Known Member

    Спитайте священника, він скаже що купити і що підготувати (хліб, сіль, свічки наприклад). Та й напряму спитайте, чи не відмовиться з вами пообідати, бо не всі священники то практикують. В тому ніякої крамоли немає, вони нормально це сприймають. Ми святили восени, на квартиру зайняло до півгодини часу.
     
    • Подобається Подобається x 1