Писанка

Тема у розділі 'Інші види ручних робіт', створена користувачем Viola, 23 Березень 2007.

  1. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    купую спеціальні для писанок фірми "Атей-плюс". на вернісажі купую, і що саме цікаве, їх можна зберігати з року в рік розведеними в банках. я так минулорічні дістала, добавила гарячої води, ложку оцту і знову малювали. а от лимонний і фіолетовий з тої серії більше не братиму - фіолетовий вже другий рік не розводиться, а лимонний дуже блідий, краще жовтий звичайний взяти.
    подруга теж так робила цього року, але ще потім окунула в зелену фарбу - колір вийшов гарний - матовий.
     
  2. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    А ось ще гарна ідея, коли залишились фарби і є перепелині яйка. Вперше спобувала. Особливо файном діткам в маленькі кошички, до маленької пасочки, щоб все помістилось:
    [​IMG]
     
  3. Bazukina

    Bazukina New Member

    Відповідь: Писанка

    Якось спілкувалась з дівчинкою, яка займається писанками. Так вона каже, що яйця для писаки, як оберега повинні бути цілими, живими. Свіжими, навіть щоб не з холодильнику. Обовязково домашніми, заплідниними.
    Каже що берігаються цілий рік, за принципом святої води - не псуються. Сестра моя малювала, досі стоять відмінно.
     
  4. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    В давнину писанки писали тільки на сирих яйцях, щоб не вбивати живу силу зародка. Сьогодні писанки не мають вже такої обрядовості, а переважно використовують, як великодній сувенір. Тому я завжди видуваю яйця.

    Можливо комусь стане у нагоді :) Посилання на закачування альбомів писанок.
    Мені ці альбоми дуже стали у нагоді. У цих книгах зібрано більше 1200 взірців писанок. 80% автентичні українські писанки з різних регіонів, а також писанки діаспори.
    http://eknigi.org/kultura/140936-dvadcyat-kip-pisanok-sixty-score-of-easter-eggs.html
    http://eknigi.org/kultura/88307-vzirci-ukrayinskix-narodnix-pisanok.html
     
  5. atena

    atena Active Member

    Відповідь: Писанка

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    Це ще кілька моїх минулорічних.
    [​IMG]
    Цього року вже думала приступати до розпису, поки маю трохи вільного часу. Але сніг падає. Настрій не той.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. atena

    atena Active Member

    Відповідь: Писанка

    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

  9. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    atena,які фарби ви використовуєте? Того року я купувала на вернісажі. То чи браковані були чи що, бо дуже погано фарба чіплялась поверхні яйця. Я коли хотіла писанку фарбувати у 5-6 кольорів, то була нереально.
     
  10. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    я там щороку купую в такої повної жіночки. гарно завжди фарбують, можете в цій темці мої фото писанок переглянути. може протерміновані були?
     
  11. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    Та ніби ні. Жовтий зафарбував добре, але на нього не хотів чіплятися червоний і зелений колір. Плями утворювались. На червоний теж інша фарба важко чіплялась. Я після кожного розпису воском, яйце тримала кілька секунд в оцті. Трохи допомогло, але не кардинально. Ну і мороки більше.
    Ще у школі ми фарбували якимись американськими фарбами. Правда не знаю де їх шукати. Треба десь в неті порити.
     
  12. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    а в саму фарбу оцет давали? по опису мені нагадує ті дешеві фарби, то вони так погано беруться і плямами лягають. Ви купували фірми Атей+?
     
  13. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    Так, Атей. Щойно глянула, бо маю ще пару пачок з того року.
    Оцет давала. Все як завжди.
     
  14. atena

    atena Active Member

    Відповідь: Писанка

    Я зазвичай малювала на анілінових барвниках, або для писанок там де є десять фарб. Але цьогорічні малювала іншими фарбами там було лише 5 кольорів: жовтий, оранжевий, червоний, синій і зелений. На моє здивування ці фарби дуже гарно малюють. Якщо треба чорний, то малюю тушшю (ніколи немала доброї чорної фарби). А фарбу роблю завжди так: до барвника додати 250 мл кипятка і коли остине додати столову ложку оцту. Яйце перед тим як малювати протираю завжди оцтом.
     
  15. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    Перша проба розпису на перепелиних яйцях.
    [​IMG]
     
  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    Трошки нових писанок.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Bulbashka

    Bulbashka Active Member

    Відповідь: Писанка

    Підкажіть де купити писачок??
    Такі гарнючі у Вас всіх писанки! Хочу і сама спробувати.
     
  18. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    У Львові на вернісажі, 10-15 грн. На Краківському ринку того року купувала за 10 грн.
    Можна самому зробити.
    Є професійні писачки, є елекртописачки. Правда бачила тільки в інтернеті.
    http://www.oksana-bilous.com/uk/toolsua
     
  19. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    На вернісажі купувала.
     
  20. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Писанка

    У магазині "Все для художників" (здається, називається "Арт-Скринька"), що за готелем "Жорж" (ріг вул.Вороного та Ковжуна)