Підлога : а яка у вас?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Марточка, 26 Квітень 2014.

  1. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    в цій дошці є спеціальні фаски, які скривають оті розширення і звуження від впливу температур. Я б не сказала, що в рази кращий, аналогічний. цікавіше виглядає за паркет. Дуже широкий я б не радила, ну хіба товщина мін 19мм.
     
  2. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Маєте на увазі дерев’яну підлогу? В нас соснова підлога, покрита маслом. На рахунок укладання не скажу, бо майстри не жалілися. А в експлуатації задоволені. Поки стоїть років 3, дефекти не проявилися. Хоча сосна не найкращий варіант, оскільки вважається м’яким матеріалом, на якому легше утворюються ямки коли щось падає. Але була можливість робити з сосни, тому обрали такий варіант.
     
  3. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Думаю, малось на увазі не це, а масив дуба.
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Варто знати, про який саме масив йде мова. Можу розказати про модриновий. Перше і найважливіше правило - дерево має добре вистоятися до укладки в тому приміщенні, де його будуть вкладати. Бажано, щоб при цьому були різні температурні режими. Я зробила шалену дурницю і витримала дошку лише 2 місяці восени, відповідно поклали її взимку, приміщення опалювалося рідко, а як тільки на вулиці стало +20 і вище - пішли дуже "симпатичні" тріщинки по швах. Щоб це прибрати, потрібно наново циклювати, шпаклювати і покривати маслом - тобто десь 400-450 грн/метр. До такого не готова. Ці тріщинки не доставляють такого клопоту, як в паркеті, бо між дошками є глибокі пази, тому пил знизу не йде і там не надто накопичується. Але естетика страждає.
    Другий момент, це правильна укладка. Мені клали на лаги, але в проміжки між пазами не заклали ніякого звукопоглинаючого матеріалу, тому коли бігають діти (а вони в мене бігають, як коники) - звук неприємний.
    По мінусах все. Виглядає воно дуже цікаво (якщо в вас не мінімалістичний інтер'єр, звичайно), ходити по такій підлозі - то справжнє задоволення. Добре масло також забезпечує певний антиститичний ефект - легко мити і пил як би не пристає до підлоги. По ціні врахуйте, що укладка, циклювання, шпаклювання,покриття маслом вийде так само, або й дорожче за сам матеріал в розрахунку за метр квадратний. Я брала масло Осмо - воно чудове, хоч і дороге. Другий раз в квартирі я би мабуть масиі не клала, за ту ціну можна взяти дуже добру паркетну дошку. Для міського житла воно мені якось ближче. А в будинку буде такий самий масив. Правда, чоловік його вже там 4 роки сушить і врахував мій "провтик" зі звукоізоляцією. Сподіваюся, цього разу вийде перфектно.
     
    • Корисно Корисно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  5. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Готовий( шліфований і мальований ) масив дуба або ясена кладеться аналогічно як паркет( на фанеру). Хвойні породи я б не радила, бо вони дуже м"які. Але то кому як...
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Маємо модриновий паркан і будуть міжкімнатні двері і підвіконня з модрини. Думали за модринову підлогу. Дуже ця деревина мені подобається, я б її всюди застосувала. Скільки приблизно часу мінімально вона має вистоятись в приміщенні до покладки?
     
  7. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Ото мене якраз цікавив той масив з пазами, що на фанеру кладуть. Це для квартири має бути. Я собі все думаю чи виправдана та дорожнеча..? Але так розумію, що воно не надто давно на ринку щоб можна зібрати толкові відгуки по експлуатації


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  8. Lyubba

    Lyubba Member

    Головне, щоб дошка була вистояна, бо почне крутити. Виглядає гарно, але в мене трохи повело і тепер маємо трабл. Шви між покриттями можна відокремити планочками з корку. Не пригадую їх назву. Вони є у магазині екохата. Загугліть. Є сайт. Сам офіс на Богдана Хмельницького.

    Надіслано від мого SM-G850F, використовуючи Tapatalk
     
  9. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    А яка ціна зараз на масив?
    Якщо візьмете дуб лакований або промаслений, то він такий же як паркет по міцності і довговічності, але нюанс, якщо ви його колись поциклюєте, то фаска зітреться.
    РОків 5 точно.
     
  10. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В нас на ринку не дуже довго, але вже років 10 точно. Принцип виготовлення той же, що і в паркету, і вкладається подібно, я і паркет бачила вже "готовий до вживання", шліфований і фарбований, і навпаки, як дівчата пишуть - масивна дошка "сирець", шліфується і лакується чи маслиться вже по вкладанню. Промальовані дошки масивної підлоги не мали би сильно деформуватись, вони вже оброблені, протравлені і просушені. Але кращі їх екземпляри - дорогі. Мені дуже подобалось те діло, але треба було багато, то пооблизувалась і ... купили паркету дошку, тим більше, що з укладанням її, як і ламінату, справиться любий чоловік, що має не 2 ліві руки і з правильного місця (звичайно, при сприянні "музи" ). А от класти паркет чи масив в любому вигляді без спеціально навчених людей - то вже проблематично.
     
  11. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Казав чоловік хоча б пів року, з умовою прогріву приміщення. Я б робила так, щоб охопити спочатку трохи опалювального сезону з різкими перепадами температур і потім стабільно гарячу погоду. За моїм спостереженням, особливо це важливо, якщо сонце прямо пече в підлогу (в кімнаті в мами там 6 поверх, панорамне вікно, південно-західний бік). Ще треба дивитися, щоб перед покупкою дерево було добре висушене, тоді вже менше шансів отримати шпари на місці. Модрина класна, і я б не сказала, що дуже м'яка (діти гепали важкими предметами, стільці вже сували - нема слідів). Звичайно, важкі меблі сувати чи молоток впускати не варто.
    --- дописи об"єднано, 9 Липень 2018 ---
    То можна і "сирець" на фанеру. Мені майстри пропонували або лаги, або фанера. Але треба було багато стяжки доливати до фанери (багато грошей) плюс сама фанера теж коштує, тому обрала лаги. Багато доливати - бо вже була тепла підлога в приміщеннях поруч зі суттєво піднятим рівнем, а не хотіла пороги по 8 см.
     
    • Корисно Корисно x 2
  12. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    дівчата, а ще розтолкуйте мені про заливання стяжки з досвіду. Ту ціну, що зазвичай озвучують за м.кв. - що туди входить? лише робота чи майстри самі і матеріали купують? там же треба якісь рейки закладати, пластифікатор для теплих підлог і всяке таке... Як то ліпше організовувати - хай самі все купують і роблять чи купувати всі складові самому, а майстри хай лиш роблять?
     
  13. Megan

    Megan Well-Known Member

    Мої брали за роботу. Пісок, цемент у нас були, пластифікатор теж купували, рейки для вирівнювання вони купили, я лише гроші повернула.

    Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
     
  14. Funny girl

    Funny girl Well-Known Member

    Надумали стелити паркетну дошку в кімнаті, коридорі і частині кухні. Підкажіть, будь ласка, як вибрати якісний, де шукати, на що звертати увагу? І яка технологія його укладки, що під ним підстелювати? В нас квартира в новобудові, всюди бетонна стяжка, майстер- мій тато тупо знущається наді мною. Мушу вияснити і я сказати як робити.
     
  15. Siania

    Siania Love Life

    В магазинає типу Епіцентр, Нова Лінія є спеціальна підкладка під паркетну дошку. Технологія проста, просто досточку до досточки, там є замочки. Головне - добре різати, ну якщо тато не має досвіду, то може краще когось покликати?
     
  16. Funny girl

    Funny girl Well-Known Member

    Досвід є, 15 років, це так він так знущається,бо я зробила заувауваження по теплій підлозі.
     
  17. podolyanochka

    podolyanochka Well-Known Member

    У нас паркетна дошка Befag (світла, ясенева). 2 дітей. На дошці з'являється вм'ятина від кожного падіння. Якщо щось гостре - вищерблюється взагалі. Але ж я не можу дітей приклеїти до тої підлоги...
    Як у вас поводиться паркетна дошка? Зараз треба чимось закласти шматочок у кухні студії - зовсім не знаю на що дивитися...
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    не знаю чи актуально ще... Та ціна, що озвучують майстри - то є виключно за роботу. Матеріали ми купували самі, чоловік то діло нікому не довіряє)))
     
  19. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В нас Барлінек польська, але шпон дуб, то аж так не викришується, але вмятин від падіння важких предметів чи царапини від совання важких меблів без наклейок під ніжками уникнути не вдається. То є дерево, а не плитка, воно апріорі не буде з часом таке, як спочатку, хоч породи є різної твердості. Навіть масивна дошка з часом буде десь-якось пошкоджена, не кажучи про паркетну, де тонкий шар шпону благородніших порід наклеєний на "пиріг" переважно з дешевших хвойних порід. То життя, не встигнете і не будете ж за кожним пильнувати - речі для нас, а не ми для речей... Вихід один - або класти плитку (і тут немає 100% гарантії, бо падіння важкої каструлі може її пошкодити), або змиритися, що початкової бездоганності не буде, тим більше в домі з дітьми. Навіть якщо вони не будуть навмисне кидати об паркет металеві машинки, розливати рідини і писати фломастерами по стінах :girl_crazy:.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. podolyanochka

    podolyanochka Well-Known Member

    Біля кухні-столу вже є плитка. Власне та частина-вітальня з диваном хочеться чогось дерев'яного. От думаю, може то змиритися і зупинитися на дорогому ламінаті?..так пластику не люблю, ще й холодного...