Перли мамочок і не тільки про ГВ (2)

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Made in USSR, 17 Жовтень 2014.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Вашій дитині хоча б 1,5 року і такі перли говорять. А моїй тільки півроку і мені вже дуже багато людей говорять, що може він не наїдаєтья, дай кашу, дай дурак і тд. Я навчилася просто ігнорити, вдавати, що я це не почула. І жити стало легше :) І не нервуюсь :)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. marianast

    marianast Well-Known Member

    Нє, ну тут вже зовсім інша опера. Мене така участь минула, але я була свідком як родичі "сповідали" дівчинку п'яти років, яка ще цицялась. Казали, що циця погана, а вона велика, а дітки будуть сміятись і т.д. Цікаво чого чекають такі люди від дитини? Що вона самостійно прийме правильне ( на їх думку) рішення, бо мама не може? Завстидається? Чи це все ж таки меседж мамі, просто посланий обхідним шляхом? Таке я б однозначно присікала на корені.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Та власне, шо півтора ще нема, рік і три, а шо ж буде в тих таки півтора? Я розумію, шо треба виробити дзен, але то важче, коли мама з нами живе. А ще ж свекруха буде, а як поїдемо до Львова, то чоловіка бабка то взагалі певно здуріє, як побачить наше цицяння, вона ще восени йойкала і казала, шо там вже нічо нема. Ясно, з того лиш можна сміятись, але я бачу , що чим старша дитинв, тим слова стають гостріші від людей і погляди дивніші.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. olenachyzho

    olenachyzho Well-Known Member

    Моя бабуся теж коли доця була ще зовсім маленька коли приходила в гості час від часу казала ,що дитині треба дати суміш,бо вона не доідає і це при тому, що ляля перебирала в вазі не одних кг.а про допоювання водою вона мені товкла кожен раз .Коли я казала що дитина не хоче води,що ій хватає циці ,то говорила,що я всеодно мушу поіти.А перший прикорм за іі версією я маю починати з каші в пляшці.то я була в шоці і закатала скандал.закінчилось тим ,що
    що мені сказали ,що я ніц не знаю...от я собі подумала,що велике щастя,що я живу окремо і мені ніхто не капає на мозок,бо часто буває наслухаються молоді мами тих казок про пусту цицьку і нема молока і переводять дітей на суміш,а могли б спокійно годувати цицькою,як би не іх турботливі родичі.

    Надіслано від мого Lenovo A319, використовуючи Tapatalk
     
  5. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Vittoriya скажи твердо: "я буду годувати до самої школи", тоді не так травматично всім буде, як завершите в 3-4
     
    Останнє редагування: 15 Лютий 2016
    • Подобається Подобається x 5
  6. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    я так і кажу) Хоч мені легше, бо зі Златкою годувала, то близько знайомі вже не дістають) а от дальніші чи недавні - доки можна то годувати... он який хлоп вже. Кажу що доки буде доти буде. добре що школа через два будинки, зможу на перерві підбігати погодувати)))
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    То на фб я там в фотогрвфки питала про сесію годувалтну і одна знайома дівчина спитала мене- а ти ще годуєш? Заздрю ( хм, так ніби їй хтось боронить, в неї мала на кілька місяців старша моєї) , а коли я відповіла, що так і відлучати ще й в планах не мвю написала- то що до 18ти років будеш? Я відповіла jaknajbardziej, тобто звичайно! Ті людиська, ех...
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Я казала, що після 18, передам від маминої циці до жінчиної:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Креативно Креативно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    А я саме так і робила, цвіркала молоком, причому фонтаном! Занавєс.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. Tempernice

    Tempernice Well-Known Member

    В мене постійно так малу дразнять і стидять, коли я не поруч. При мені мовчать, бо я присікаю це зразу та й дитині наказую не звертати увагу, мовляв вони теж хочуть молочка, але не мають, от і заздрять, ха-ха. Та й дитина на слова " як тобі не стидно" тепер завжди відповідає: "мама сказала, що то не може бути стидно" і "молоко смачне і корисне" ха-ха. Тут головне мамі бути на стороні дитини, коли таке виговорюють, тоді дитині буде байдуже до слів інших, бо мама в такому віці непохитний авторитет :)
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  11. Redvisitor

    Redvisitor Active Member

    Мені напевно пощастило з родичами і знайомими. Жодного разу не чула на нашу адресу чогось типу "після року там нічого нема" або "ти вже великий, стидно має бути цицьку ссати". Моя мама інколи може сказанути щось типу "циця для маленьких діток, а ти вже он який великий", а малий відповідає "я ще не дуже великий" :). Ну то що я вагітною годую особливо не афішую, про то знають хіба мої батьки і свекруха. Але навіть сторонні до вагітності, коли малому було 2,5 і чули що ще годую, переважно реагували зі здивуванням, але без негативу. Дехто навіть хвалив, типу "зразкова мама" :). Так що, мабуть, мій пофігізм відтовхує негативне відношення чи як то пояснити? :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Треба абстрагуватись, інакше ніяк... Ну і поговорити по душам, бо то толку не буде, моя дитина і я годую/виховую так, як вважаю за потрібне. З другою дитиною всіх попускає)
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    я настілкьи на своїй хвилі, що певно за то вже забула, що воно якось не тойвово,
    і тілкьи недавно бачилася зі знайомою ,в якої хлопчик школяр, то вона на мене тааак глянула, що я відчула себе інопланетянкою, ні краплі осуду, але щось типу "нічо так післяродова депресія тебе накрила"
    і що цікаво ,все згадую як сама ще дуже юною дивилася квадратними очима на те як вона годує річну дитину))) те що дитина сама!! приповзає до грудей для мене був космос))) я нічого не казала, але то було як на мене затягнуте відлучення, виходило за межі світогляду просто)
    я зараз просто стараюся не годувати при людях дальших, з якими контактую, бо близькі норм, геть чужі всерівно, тішуся що популяризація працює і все менше лікарів на консультаціях кажуть що то давно пора відлучати:) або підтримують, або утримуються від будь-яких коментарів, тобто бачу позитивну тенденцію... дуже багато ще людей проти ,але все більше знають що таке є ,і що довгогодуючих зараз багато, а не лиш одна оця мама-дикунка
    так само і слінги чим далі тим перестають бути "циганською шматою", от дівчата 18-22 роки, з якими спілкуюся, вважають що то то тааак модно і класно)))
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  14. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Ой як знайомо... скільки тих питань було. Живемо з моїми батьками і ще баба з дідом... то баба мене доривала тим. Дуже надіюсь,що того разу моє гв буде спокійніше і довше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Знайома дає дитині (5 міс) на ніч суміш, бо протягом дня все молоко висмоктує і плаче від голоду, а так буде чим вночі годувати. А звідки знає, що молока мало? Відповідь: бо як натискає там пару краплин і після суміші довго спить, а після грудей дуже скоро будиться. Ну і звичайно, мамі то зручніше, бо можна виспатися і з кимось дитину залишити і сходити ввечері на концерт... А так то вона сама прихильник гв, але що ж зробиш, як молока мало. Ще й її мама до 2 міс годувала...
    Сумно якось мені так стало від того всього.

    Ааа, дівчата, я тепер після народження малюка майже закипаю, як чую отакі всякі відмазки щодо гв, сс і пріоритетів щодо дитини. І хочеться різко відреагувати, і спокійно пояснити, і слізно просити. Як ви реагуєте і спілкуєтеся з такими знайомими-матусями, щоб і "зарозумною" не здатися, і постаратися адекватно донести інфо. Чи взагалі краще не лізти і закривати очі?
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    я не лізу)
    ну бо от мої 2 родички, одна годувала першу дитину до півроку, зцідженим, бо сліпі соски
    їй як то сказали і вона ту історію всім розказувала і описувала.. з другою дитиною то саме, аж поки хтось з близьким не приклав дитину майже насильно і вона присмокталася)))
    дзвонить мені, бо в малої алергія ,а я канєшно родинний спеціаліст в тому питанні... через що алергія? бо мама обїдається горіхами і бульйонами, питаю, нашоо??? бо молока мало... питаю за ГВ - наніч даю суміш бо груди пусті... блііііііінн, ну просто фейспалм, та ясно що молока мало якщо вночі не годуєш
    і я розумію що то тупо через те, що вночі влом вставати, ну але там бо там в мами здоровя ніяке +після КР
    але мама все розуміє, бо книжку по ГВ перечитала, просто звичайно хочеться сидіти на 2 стільцях і ГВ мати і вночі спати
    в іншої родички Гв не склалося вперше, були всякі нюанси в здоровї дитини, вдруге вона хотіла його дійсно,і все робила як я казала і як книжка пише)) ну але то такий характер ще, коли людина виконавча, а не типу "я собі краще собі знаю"

    в мене на днях випадок, заходжу в кімнату матері і дитини в ТЦ, сидить прибиральниця на кріслі ,в умивальнику тряпка чи рушник відмокають
    сидить і втикає на мене
    я питаю: можна ми погодуємось? а вона така, ви будете годуватись??? ну і тоді вже встала з крісла
    каже: ого ,ви ще годуєтесь?
    а я така: уявіть собі! (хоча деколи щось більше кажу, але тут не мала настрою)
    а вона: о, моя внучка теж в 2 роки ще годувалася..
    ну то якого милого ти кидаєш фразочки чи ви ще годуєтесь? то що аудіозапис в мозку такий?
    що то за тряпка була в умивальнику я так і не поняла, запах стояв ще довго
    і мене власне вибішує той факт, що ті кімнати деколи як каптьорка якась для прибиральниць
    сприймається так, ніби там лиш закакані памперси міняють, а те що дітки там їдять найперше і що це умивлаьник де мама і дитина мають мити руки, а не тряпки пратись - то уявлення нема
     
    • Подобається Подобається x 6
  17. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Та для чого? То чужі життя і чужі пріорітери, вичитувати інших людей стосовно їхніх особистих справ - нетактовно, як не крути. Можна сказати нейтрально, просто для інформації, як факт, що, допустимо "молоко утворюється на вимогу", або заперечити "перл", але не звинувачуючи маму, що не хоче, а повинна.., якщо людині цікаво і вона справді не знала - тоді наступний рівень - ваша підказка, порада, якщо ж то відмазки, для себе і оточуючих, то на тому розмова і закінчується, бо зрозуміло, що справа не в кількості молока і т.п., а те, що котрась жінка не хоче - ну то її справа. Виняток, який би я для себе допустила - моя рідна сестра, отут би я не побоялась бути надміру наполегливою. Просвітництвом повинні займатися медпрацівники, викладачі курсів, автори літератури, мами - у формі свого власного прикладу, у готовності підтримати інших мам, які потребують, своєю публічною позицією, як от тут на форумі. Але то завжди треба розмежовувати із нав'язуванням, нездоровою наполегливістю і втручанням в чуже особисте.
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Та то зрозуміло. "Закипаю", то малося на увазі моє внутрішнє відчуття. Тепер знайомі-матусі різко поділилися для мене на дві групи: ті, що на одній хвилі, і ті, що ні. І з тими другими тепер важко стало спілкуватися:)
    А так, то єдине цитую правила успішного гв і раджу звернутися до консультантів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Miss Sixty ооо, скільки я вже такого наслухалась, просто мовчу усміхаюсь
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  20. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Ну та, то у всіх сферах нам хочеться спілкуватися з близькими по духу і за переконаннями людьми;)
     
    • Подобається Подобається x 2