Пелюшки чи повзунки

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Liliyah Romanova, 26 Січень 2007.

?

Яке ваше ставлення до пеленання?

  1. ніколи не пеленала своїх дітей і іншим не раджу

    83,0%
  2. пеленала своїх дітей, бо мало знала, але іншим тепер не раджу

    5,0%
  3. пеленала й буду, бо вважаю, що в тому нічого поганого нема

    5,0%
  4. однозначно буду пеленати, бо так моя мама сказала

    0,7%
  5. пеленати! і рукави зашити! най звикає до нелегкого життя

    6,4%
  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Про що хотіла написати, то це про пеленання. Я категорично проти! Це ненатурально і сковує дитину. Це по-перше, по-друге, погіршується кровообіг, по-третє, дитина потім, коли припините пеленання, буде боятися власних рук і поки вона до них звикне, ви матимете ще мінімум місяць безсонних ночей. У мене завжди був один принцип - материнська інтуїція і питання: "а я би так хотіла?"
    Мій малий з перших годин на цьому світі був у сорочечках і повзунках. Аби він себе не подряпав, ми давали йому спеціальні сорочечки із довшими, зашитими рукавами. Ще кажуть, що пеленати треба, якщо ноги криві. Знаю таких, що їх пеленали, а ноги криві лишилися. Від того, на жаль, не втечеш. :)

    Крім того, дуже важливо, аби дитина мала щоденно вправи, зарядку. Ми малого з перших днів на животик клали, то він голову почав тримати як ще не мав 1,5 місяці. Крім того, брали його на руки за руки (тримаючи його зап"ястя), ніколи попід пахи. То він зараз має дуже чіпкі руки і лазить по всіх можливих турніках. Є люди, які тим професійно займаються, але ви можете самі робити окремі вправи. Головне, правильно схопити, як ніжки, так і ручки, аби дитину не покалічити. :) Якщо вам раз хтось покаже, то потім вже ні разу не помилитеся. :)
     
  2. Росинка

    Росинка Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Мені лікарка казала обливати груди холодною водою хоч раз на день та протирати махровим рушником,я так і роблю.Не знаю чи це поможе,але не завадить то точно.;)
    А ось що хотіла спитати у тих в кого вже є дітки.Чи треба пеленати дитинку?
    Читала таку статтю,що якщо зовсім не пеленати перший час у дитинки дискомфорт виникає,бо у мами у животі вона була ніби оповита животом:p .Але якщо пеленати дуже щільно,то це заважає дитинці розвиватися.Тобто вона не може впізнавати навколишній світ на дотик.
    Ось я і думаю собі як же так ії пеленати,щоб не щільно?? Не уявляю як то виглядає:rolleyes:
     
  3. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Росинко, є перід адаптації малюка до навколишнього світу. Будете бачити по дитинці: якщо їй затишніше, сповитій у пеленку- значить, треба пару тижнів легенько пеленати (я пеленала тільки на сон і для купання). Потім поступово розкривати ручки і ніжки.
     
  4. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    я пеленала спочатку перші 3 тиж. повністю, а потім до половини.. Навіть в ПБ пеленала, хоч там і казали що не треба...Але малий був дуже збуджений (пологи важкі і затяжні), постійно здригався і тим будив себе... загалом, поки не спеленала - не спав.

    Але наголошую, зараз пеленання не рекомендують, і дивляться на тебе трохи дивно, коли ти так робиш... та я з тих впертих мам, що впевнені на всі 100 що свою дитину вони відчувають краще всіх лікарів... і ніколи їй не нашкодять...
    Може не по темі, але розкажу про прикорм.. З 5-6 міс мені рекомендували вводити овочеві супи, т.я. мали зайві 2.5 кг ваги (дієтичний прикорм)... тобто ні в якому разі не каші!!! після таких спроб Влад кричав як різаний... а супчик виходив не перетравлений.... Переставала давати, а через місяць пробувала знов... і так до 8 міс... вже було думала що з ферментами в нього не все ок... А потім піддалася інтуїції і ввела каші... результат прекрасний... В поліклініці навіть не призналася, бо нас хотіли поставити в групу ризику по ожирінню... Після року все нормалізувалось... просто моя дитина не з тих, хто з пів року їсть дорослу їжу...

    Росинко, купіть собі з десяток пеленок, вони ніколи зайві не будуть... а як народиться - подивитесь по ситуації...
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Я б таких педіатрів у поліклініках посилала далеко-далеко:sad:((
     
  6. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    levandivko, йдеться не про туге пеленання, а одягнуту в сорочку-повзуни дитинку перші тиждень-два легенько загорнути у пеленку. Краще спить, перевірено:) І купалися ми теж у пеленці.
     
  7. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Не зовсім розумію "легенько загорнути у пеленку".
    Накрити дитину(з можливістю вільно рухатися) - розумію(в теплі спати комфортніше, + відчуття обійм).
    Заблокувати рухи дитини - розумію, не застосовую.
     
  8. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    зараз я вас навчу: )
    розстеляєте пеленку, кладете малечу головою на кут. нижній кут - на нозі, лівий кут - закладаєте на правий малюковий бік, правий- на лівий. готово!
    Відповідно, якщо малеча хоче вибратися - то робить це без проблем. Власне, коли почав розкутуватися, то ми і пеленати перестали.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    в мене був прикол з пеленаннями :) десь в 6 місяців моя дитина перестала засинати в ліжечку, бо...їй заваджали ноги:) Ноги піднімалися догори, а малій ставало цікаво, що то таке і вона починала бавитися.
    Вихід був один - пеленала ноги, мала засинала відразу! Потім і це вже не допомагало... мусимо колисати.
     
  10. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам або щоденник вагітної Уми

    Послухайте, дівчата, досвідченої мами. :) Все залежить від привички. Як першого свого сина мусіла пеленати, як олівець туго, бо інакше він не засинав, то це було одне, бо так від самого початку привчили. А як останнього тут родила і його відразу вбрали і в штани, і в майку, і в сорочку і посадили в карсіт, що моя мама аж заящала "Ой, Боженьку, таж дитину зломлять!" :), то це було зовсім інше. Пеленки тут є тільки такі з капузкою на одному кінці, щоб після ванночки туди на пару хвилин закутати, а решта все одежа, як для дорослого, тільки в маленьких розмірах. І бачу перевагу з того в такому, що дитина в три-чотири місяці вже на ноги спинається. Воля - від народження! :)
     
  11. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Доречі,що ви берете в роддом з дитячих речей?Мені свекруха привезла якісь "льолі",вони з якоїсь такої дивної тканини,чесно кажучи,не такої приємної на дотик,як всі дитячі речі.Вона каже що то в роддом,коли дитинці мажуть пупок зеленкою,щоб не вимазувати нормальних речей...Ви теж таке берете?І ще що ви думаєте на рахунок пеленання,бо тут мої думки з свекрухою розбіглися,я проти,вона за,а мама каже що немає різниці...:)
     
  12. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    ви можете самі акуратно мазати і не буде плям... ми капали з піпетки :)

    Натусю, тут все дуже просто НЕ ТРЕБА пеленати.


    ще


    дівчата, порадьте сайти з загальними правилами догляду за дитиною - про пеленання, про допоювання водою і тд
     
  13. Цукерочка

    Цукерочка Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Я також згідна, що не потрібно пеленати.

    Хоча інші скажуть, що протягом 9 місяців, маля було в тісному середовищі, і коли народжується, хоче відчувати навколо себе "щось". А ми кладемо в ліжечку, де дитина по правій стороні ні до чого не торкається, і в ногах їй далеко до стінки, тому вони полюбляють плакати, і приходить бабця запеленає дитину тісно-тісно, що воно навіть не може поворухнутись і маля заспокуюється (правда не в усіх випадках). Але цеж не правда, візьміть маля і пригорніть до своїх грудей, потримайте на руках, і дитятко також заспокоюється, тож як ви думаєте який варіант буде приємний вам і вашому малюку...
    вибирати звичайно вам
     
  14. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Ми малу не пеленали, тільки в перші тижні в ліжечко коли клали обкладали її з боків складеними махровими рушниками , щоб затишніше було. Коли дитина в мами на руках то і так затишно, без пеленання. Взагалі якось дивно виглядають спеленані діти - як поліна якісь, як на мене зовсім не природно. А на рахунок кривих ніг, то це взагалі абсурд - форма ніг генетично закладається. Принаймні в моєї ні дня не пеленаної дитини ноги такі ж довгі і стрункі як в тата - вже видно що фігура в неї чоловіка буде.

    P.S.: ще на рахунок сквекрухи вискажусь - як маєте власну думку і відчуття що краще для дитини, то не слухайте сквехруху, бо варто раз піти на поступку, і потім замахає порадами типу "водичкою з цукром допоювати", "з 3-х місяців догодовувати, а з 6-ти на Малиш перейти ". Варто зразу дати зрозуміти що вирішує за дитину і виховує мама.
     
  15. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Дівчата,дякую за таку грутновну допомогу.Я впринципі так і відчувала,що малятку в тому буде не комфортно,а тепер ще й буду знати як культурно свекрусі сказати,що буду робити так як каже інтуіція,а не так,як її ще прабабця навчила...:)Вона в мене аж з Луганська,а зараз живе в Києві,то як приїжджає раз на місяць,то починає "вчити"...:)
    Вона мені ще одне сказала,але з тим я аж ніяк не можу погодитися,можливо я не права,і хтось поділиться своїм досвідом...Каже що обох малих до горшка привчала як ті ще голову тримати не вміли...Тримала над горшочком,вони своє діло зробили,і далі спати...Як на мене це садизм,ні?:sad:
     
  16. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Щоб не подумали,що я свою свекруху не люблю...Вона в мене друга мама,просто в методах виховання дітей ми трохи розходимось,особливо немовлят...Але за чоловіка я їй вдячна...:) :) :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Справа не в любові чи нелюбові, просто відразу , щоб не було потім проблем і образ, потрібно закладати стосунки бабця-внуки так як ви це бачите. Не потрібно сваритись звичайно, я не це мала на увазі, а просто робити так як відчуваєте за потрібне . І це стосується не тільки свекрухи, але й власних батьків. Радити звичайно дід-баба можуть, але вирішувати щодо догляду і виховання мають батьки дитини.
     
  18. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    О, а ще дехто так завзято переконує, що дитя має бути в пеленках запеленане і лежати в позі струнко:girl_crazy:
     
  19. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Ага, то хай ті що переконують, то самі так замотаються і лежать - як їм сподобається то можуть і своїх дітей так мотати:)
     
  20. Ailenka

    Ailenka Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    ну пеленати на ніч краще їх-бо ручками самі себе діти будять. але то на перший час...взагалі практика пеленання вже по-моєму відсутня. це як дитині і мамі вже зручніше-замотувати її як поліно чи ні