Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

Suzi Moderator Команда форуму

В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП

З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.

Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Blondo4ka

Blondo4ka Well-Known Member

Щось не виходить в нас класичне ПД. Не підходить моєму меншому ознайомлення з їжею, він хоче конкретно поїсти, інакше крик страшний.
    Пробує все, крім відвертих непотребів (шоколад,кава...),все смакує. Особливо овочі нам пішли. Певно,будемо не зовсім на педагогічному))))

• Подобається Подобається x 1
  3. Akina

Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

Я поки тримаюся 3 мікродоз, але харчовий інтерес в тої дівки - звірський :girl_crazy:Може собі повзати, гратися, я тільки бачить, що хтось сів їсти - приповзає до ніг і починає ротом плямкати, як не реагують - кричить. Наразі їй просто 3 мікродоз явно мало, але не збільшую порцію, а краще даю ще 3 крупинки чогось іншого з тарілки. Як і того мало - погоджується гризюкати шкоринку хліба чи яблука (такі добрячі шматки умудряється деснами відшкробати хоч беру найтвердіші, що є в магазині).
    При чому явно кайфує від нових смаків, досить довго "мнямкає" шматочком в роті "жує" (бо Влад ковтав я качка, і досі погано жує, а ця - гурман :) ). Поки що в фаворі хліб, каші всяі-різні, сир фета, квашена капуста.
    І мандарини о_О Як десь бачить краєм ока - летииить, нічого їй іншого не треба. Спочатку кілька разів давала їй язиком облизати тільки, а останньо на Різдво Яська встигла висмотати десь аж півдольки (правда з манюньої бо то був клементин). Я навіть злякалася трохи чи то не забагато :scratch_one-s_head:, але, наче ок їй пішло. Чи краще трохи пригальмувати з цитрусовими?

4. Blondo4ka

Може і краще, але мій синочок так не думає :girl_crazy:
    Їсть по дольці точно.

5. Orman

Orman Модератор-бомба

та чого. Щоби не писали спеціалісти з педприкорму, вигадали його не вони. Мамі видніше.
    тут питання тільки хіматозності. Якщо нема висипки-розладів-проявів можеш не гальмувати аж так сильно.

В нас політ повільний. Зуби - чотири штуки, гризе хлібці. Морквів, кашів - не дуже хоче.

• Подобається Подобається x 2
  6. Akina

Ну, зараз вони в принципі мали би найкращими бути - сезон, наче. Загалом хіматозності не аж так дуже боюся (може, й наівно, але покладаюся на те, що існує хоч мінімальний контроль :girl_in_dreams:) - яблука все одно ж кулені в супермаркеті даю...
    У моєї - досі жодного :girl_in_dreams:Але яснами чвакає як має бути і якось так досить виважено собі фільтрує - що ковтнеться, а що виплюнути бо завелике.

7. Akina

Поговоріть зі мною хтось :girl_flag_of_truce:бо якась я розгублена з тим їдженням...
    В Яськи мало що в принципі викликає істерику. Але якщо вона бачить що хтось їсть - крик страшний (аж заходиться і червоніє)поки і їй щось не дадуть. Ну і зупинити її важко - їла б і їла ще і ще. Дольку яблука (твердого) згризає наполовину (відкусує яснами шматки, жує, здирає шкірку і теж жує, якщо 5 сек не вслідкувати - може напхати повен рот більшими шматками і жмакати там, при тому ще жодного разу не давилася).
    Ще питання - що вважати закрепом? Зараз какає раз на 2 дні вранці (вдень може іноді пукати). Але какає досить тихо, без плачів і туження, консистенція і колір теж ок в принципі. От тільки на вміст того підгузка трохи страшно дивитися :girl_haha:
    Може, не мучити її і годувати 3 рази в день 50 грамами пюре, моркви вареної чи що там ще дітям дають (піду почитаю)?
    В мене просто харчування - трохи хвора тема:blush: Хоч вона точно не голодає і на ГВ - більш як 9 кг має в півроку.
    Найцікавіше що її дуже-дуже мучать зуби - вже 2 місяці (і все не вилізуть) і на фоні того вона мала би відмовлятися від їжі, але ж ні - їла б і їла цілодобово.
    Може, трохи риторично, але запитаю: "шо дєлать?" готувати-годувати її окремо, робити всяке "дитяче" (не блендерити але трохи м"якше по консистенції і легше для переварювання)? Бо як для педприкорму то якісь зашвидкі темпи в нас виходять:girl_in_dreams:

8. Blondo4ka

А ви не їсте супів, пюре, гречки і т.п?
    Бо в нас схожа ситуація, але я якось інтуїтивно годую. Сама стараюся їсти перші страви, каші. Ну, яблука, цитрусові і моркву ніхто не відміняв )))
    Ходить в туалет 2-3 рази на день.
    Дуже йому зайшла варена броколі і цвітна (то я стараюся правильно харчуватися).
    Але хліба не даю.

9. Havronia

Havronia Well-Known Member

Не знаю, як «правильно», але я в такій ситуації давала педіатрично-педагогічний прикорм: з шести місяців найменший мав величезний інтерес до їжі - наминав «класичні» немовлячі порції після грудей, запивав то все грудьми, а потім «педагогічно» обідав з кожним зі старших дітей, і знов груди. З каканням - з початку прикорму і до сьогодні (5 років), один раз в 2-3 дні. Так, як дискомфорту це не викликає, то і «проблем» я не шукаю. П‘є достатньо, їжу їсть різноманітну, на гв до трьох років. Вага середня - як в півроку-рік, так і тепер.

10. Akina

Каша якась щодня є у всіх, то й Яська їсть - і рис (і сам по собі і "плов" з куркою), і гречку, і ячну, і пластівці вівсяні , і супи їмо з нею разом
    Коли старший став з"їдати якусь суттєвішу порцію ніж кілька рисинок (коли вже не пробувати, а реально щось-там їсти) я в той період старалася довше поварити кашу, щоб рис, гречка і т.д. були м"якшими, більш розвареними. От думаю, що, може, варто знов так почати робити... Бо їй вже не хочеться 3 рази на кінчику ложки , а ще і ще просить (часом ще даю, часом вона може на яблуко чи скоринку переключитися).
    Коротше кажучи я що не день, то в шоці, що вона не ознайомлюватися а прямо ЇСТИ і ще раз ЇСТИ, і "що ви там ще їсте? а мені таке чого не дали? я теж буду!" Поки "забракувала" лише лимон, все решта жувалося з виглядом "о, це ж моя улюблена їжа", коментувалося в перервах радісним визгом і "мням, мням".
    Старший був пампух- пампух на ГВ і реально мікродозах до 1 року. Ця вже немаленька теж, явно не голодає, але от їжу їй подавай а не оце цицьку. Сьогодні образилася, що всі жували печиво, а їй груди видали. Поцмакала трохи, а тоді почала голосно "людську" їжу вимагати. Згризла свою "пробну дозу", побачила що більше нема нічого, тоді вже спокійно знову приклалася і досмоктала.
    Та вона й раніше раз в день лише, а останньо раз на 2 дні - то щось я занервувала трохи... Може спробую їй більше овочів підсовувати і менше хліба бо
    я даю і то як не напечу їй паличок чи немає скоринок засушених хліба, то даю їй що прийдеться - вже жувала мікродози пирога з маком бабушкиного і печива вівсяного магазинного :girl_blush2:
    О, треба піти глянути що там в суермаркеті з морожених овочів доброго є, може, і Влада заодно на броколі "підсаджу" :girl_haha: А взагалі я, певно, чекаю поки Яся сяде і організую їй щось типу finger food з броколі, шматками моркви і всім решта. Або як не "відпустить" її з тим їдженням, то, певно, вийде в нас теж

11. Blondo4ka

Ви би бачили очі моєї свекрухи, коли Юрцьо холодець пакував :girl_crazy:
    Ну бо кричав так, що мої вуха не витримують. Ну і домашню піцу любить. Але з хлібом в нас нелади. Трохи він любить мучними виробами давитися. То даю по мінімуму