Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
 1. Suzi

  Suzi Moderator Команда форуму

  В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
  Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
  Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
  Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

  Педагогічне догодовування, ч.1
  Педагогічне догодовування, ч.2

  http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
  http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


  З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
  1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
  2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
  3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
  4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
  Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
  9F

  Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
  Про те, що варто обмежити.
   
  Останнє редагування: 3 Січень 2017
  • Подобається Подобається x 7
 2. Blondo4ka

  Blondo4ka Well-Known Member

  Щось не виходить в нас класичне ПД. Не підходить моєму меншому ознайомлення з їжею, він хоче конкретно поїсти, інакше крик страшний.
  Пробує все, крім відвертих непотребів (шоколад,кава...),все смакує. Особливо овочі нам пішли. Певно,будемо не зовсім на педагогічному))))
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

  Я поки тримаюся 3 мікродоз, але харчовий інтерес в тої дівки - звірський :girl_crazy:Може собі повзати, гратися, я тільки бачить, що хтось сів їсти - приповзає до ніг і починає ротом плямкати, як не реагують - кричить. Наразі їй просто 3 мікродоз явно мало, але не збільшую порцію, а краще даю ще 3 крупинки чогось іншого з тарілки. Як і того мало - погоджується гризюкати шкоринку хліба чи яблука (такі добрячі шматки умудряється деснами відшкробати хоч беру найтвердіші, що є в магазині).
  При чому явно кайфує від нових смаків, досить довго "мнямкає" шматочком в роті "жує" (бо Влад ковтав я качка, і досі погано жує, а ця - гурман :) ). Поки що в фаворі хліб, каші всяі-різні, сир фета, квашена капуста.
  І мандарини о_О Як десь бачить краєм ока - летииить, нічого їй іншого не треба. Спочатку кілька разів давала їй язиком облизати тільки, а останньо на Різдво Яська встигла висмотати десь аж півдольки (правда з манюньої бо то був клементин). Я навіть злякалася трохи чи то не забагато :scratch_one-s_head:, але, наче ок їй пішло. Чи краще трохи пригальмувати з цитрусовими?
   
 4. Blondo4ka

  Blondo4ka Well-Known Member

  Може і краще, але мій синочок так не думає :girl_crazy:
  Їсть по дольці точно.
   
 5. Orman

  Orman Модератор-бомба

  та чого. Щоби не писали спеціалісти з педприкорму, вигадали його не вони. Мамі видніше.
  тут питання тільки хіматозності. Якщо нема висипки-розладів-проявів можеш не гальмувати аж так сильно.

  В нас політ повільний. Зуби - чотири штуки, гризе хлібці. Морквів, кашів - не дуже хоче.
   
  • Подобається Подобається x 2
 6. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

  Ну, зараз вони в принципі мали би найкращими бути - сезон, наче. Загалом хіматозності не аж так дуже боюся (може, й наівно, але покладаюся на те, що існує хоч мінімальний контроль :girl_in_dreams:) - яблука все одно ж кулені в супермаркеті даю...
  У моєї - досі жодного :girl_in_dreams:Але яснами чвакає як має бути і якось так досить виважено собі фільтрує - що ковтнеться, а що виплюнути бо завелике.
   
  • Подобається Подобається x 1
 7. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

  Поговоріть зі мною хтось :girl_flag_of_truce:бо якась я розгублена з тим їдженням...
  В Яськи мало що в принципі викликає істерику. Але якщо вона бачить що хтось їсть - крик страшний (аж заходиться і червоніє)поки і їй щось не дадуть. Ну і зупинити її важко - їла б і їла ще і ще. Дольку яблука (твердого) згризає наполовину (відкусує яснами шматки, жує, здирає шкірку і теж жує, якщо 5 сек не вслідкувати - може напхати повен рот більшими шматками і жмакати там, при тому ще жодного разу не давилася).
  Ще питання - що вважати закрепом? Зараз какає раз на 2 дні вранці (вдень може іноді пукати). Але какає досить тихо, без плачів і туження, консистенція і колір теж ок в принципі. От тільки на вміст того підгузка трохи страшно дивитися :girl_haha:
  Може, не мучити її і годувати 3 рази в день 50 грамами пюре, моркви вареної чи що там ще дітям дають (піду почитаю)?
  В мене просто харчування - трохи хвора тема:blush: Хоч вона точно не голодає і на ГВ - більш як 9 кг має в півроку.
  Найцікавіше що її дуже-дуже мучать зуби - вже 2 місяці (і все не вилізуть) і на фоні того вона мала би відмовлятися від їжі, але ж ні - їла б і їла цілодобово.
  Може, трохи риторично, але запитаю: "шо дєлать?" готувати-годувати її окремо, робити всяке "дитяче" (не блендерити але трохи м"якше по консистенції і легше для переварювання)? Бо як для педприкорму то якісь зашвидкі темпи в нас виходять:girl_in_dreams:
   
 8. Blondo4ka

  Blondo4ka Well-Known Member

  А ви не їсте супів, пюре, гречки і т.п?
  Бо в нас схожа ситуація, але я якось інтуїтивно годую. Сама стараюся їсти перші страви, каші. Ну, яблука, цитрусові і моркву ніхто не відміняв )))
  Ходить в туалет 2-3 рази на день.
  Дуже йому зайшла варена броколі і цвітна (то я стараюся правильно харчуватися).
  Але хліба не даю.
   
  • Подобається Подобається x 1
 9. Havronia

  Havronia Well-Known Member

  Не знаю, як «правильно», але я в такій ситуації давала педіатрично-педагогічний прикорм: з шести місяців найменший мав величезний інтерес до їжі - наминав «класичні» немовлячі порції після грудей, запивав то все грудьми, а потім «педагогічно» обідав з кожним зі старших дітей, і знов груди. З каканням - з початку прикорму і до сьогодні (5 років), один раз в 2-3 дні. Так, як дискомфорту це не викликає, то і «проблем» я не шукаю. П‘є достатньо, їжу їсть різноманітну, на гв до трьох років. Вага середня - як в півроку-рік, так і тепер.
   
  • Подобається Подобається x 1
 10. Akina

  Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

  Каша якась щодня є у всіх, то й Яська їсть - і рис (і сам по собі і "плов" з куркою), і гречку, і ячну, і пластівці вівсяні , і супи їмо з нею разом
  Коли старший став з"їдати якусь суттєвішу порцію ніж кілька рисинок (коли вже не пробувати, а реально щось-там їсти) я в той період старалася довше поварити кашу, щоб рис, гречка і т.д. були м"якшими, більш розвареними. От думаю, що, може, варто знов так почати робити... Бо їй вже не хочеться 3 рази на кінчику ложки , а ще і ще просить (часом ще даю, часом вона може на яблуко чи скоринку переключитися).
  Коротше кажучи я що не день, то в шоці, що вона не ознайомлюватися а прямо ЇСТИ і ще раз ЇСТИ, і "що ви там ще їсте? а мені таке чого не дали? я теж буду!" Поки "забракувала" лише лимон, все решта жувалося з виглядом "о, це ж моя улюблена їжа", коментувалося в перервах радісним визгом і "мням, мням".
  Старший був пампух- пампух на ГВ і реально мікродозах до 1 року. Ця вже немаленька теж, явно не голодає, але от їжу їй подавай а не оце цицьку. Сьогодні образилася, що всі жували печиво, а їй груди видали. Поцмакала трохи, а тоді почала голосно "людську" їжу вимагати. Згризла свою "пробну дозу", побачила що більше нема нічого, тоді вже спокійно знову приклалася і досмоктала.
  Та вона й раніше раз в день лише, а останньо раз на 2 дні - то щось я занервувала трохи... Може спробую їй більше овочів підсовувати і менше хліба бо
  я даю і то як не напечу їй паличок чи немає скоринок засушених хліба, то даю їй що прийдеться - вже жувала мікродози пирога з маком бабушкиного і печива вівсяного магазинного :girl_blush2:
  О, треба піти глянути що там в суермаркеті з морожених овочів доброго є, може, і Влада заодно на броколі "підсаджу" :girl_haha: А взагалі я, певно, чекаю поки Яся сяде і організую їй щось типу finger food з броколі, шматками моркви і всім решта. Або як не "відпустить" її з тим їдженням, то, певно, вийде в нас теж
   
 11. Blondo4ka

  Blondo4ka Well-Known Member

  Ви би бачили очі моєї свекрухи, коли Юрцьо холодець пакував :girl_crazy:
  Ну бо кричав так, що мої вуха не витримують. Ну і домашню піцу любить. Але з хлібом в нас нелади. Трохи він любить мучними виробами давитися. То даю по мінімуму
   
  • Подобається Подобається x 1