Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Щось не виходить в нас класичне ПД. Не підходить моєму меншому ознайомлення з їжею, він хоче конкретно поїсти, інакше крик страшний.
    Пробує все, крім відвертих непотребів (шоколад,кава...),все смакує. Особливо овочі нам пішли. Певно,будемо не зовсім на педагогічному))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Я поки тримаюся 3 мікродоз, але харчовий інтерес в тої дівки - звірський :girl_crazy:Може собі повзати, гратися, я тільки бачить, що хтось сів їсти - приповзає до ніг і починає ротом плямкати, як не реагують - кричить. Наразі їй просто 3 мікродоз явно мало, але не збільшую порцію, а краще даю ще 3 крупинки чогось іншого з тарілки. Як і того мало - погоджується гризюкати шкоринку хліба чи яблука (такі добрячі шматки умудряється деснами відшкробати хоч беру найтвердіші, що є в магазині).
    При чому явно кайфує від нових смаків, досить довго "мнямкає" шматочком в роті "жує" (бо Влад ковтав я качка, і досі погано жує, а ця - гурман :) ). Поки що в фаворі хліб, каші всяі-різні, сир фета, квашена капуста.
    І мандарини о_О Як десь бачить краєм ока - летииить, нічого їй іншого не треба. Спочатку кілька разів давала їй язиком облизати тільки, а останньо на Різдво Яська встигла висмотати десь аж півдольки (правда з манюньої бо то був клементин). Я навіть злякалася трохи чи то не забагато :scratch_one-s_head:, але, наче ок їй пішло. Чи краще трохи пригальмувати з цитрусовими?
     
  4. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Може і краще, але мій синочок так не думає :girl_crazy:
    Їсть по дольці точно.
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    та чого. Щоби не писали спеціалісти з педприкорму, вигадали його не вони. Мамі видніше.
    тут питання тільки хіматозності. Якщо нема висипки-розладів-проявів можеш не гальмувати аж так сильно.

    В нас політ повільний. Зуби - чотири штуки, гризе хлібці. Морквів, кашів - не дуже хоче.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ну, зараз вони в принципі мали би найкращими бути - сезон, наче. Загалом хіматозності не аж так дуже боюся (може, й наівно, але покладаюся на те, що існує хоч мінімальний контроль :girl_in_dreams:) - яблука все одно ж кулені в супермаркеті даю...
    У моєї - досі жодного :girl_in_dreams:Але яснами чвакає як має бути і якось так досить виважено собі фільтрує - що ковтнеться, а що виплюнути бо завелике.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Поговоріть зі мною хтось :girl_flag_of_truce:бо якась я розгублена з тим їдженням...
    В Яськи мало що в принципі викликає істерику. Але якщо вона бачить що хтось їсть - крик страшний (аж заходиться і червоніє)поки і їй щось не дадуть. Ну і зупинити її важко - їла б і їла ще і ще. Дольку яблука (твердого) згризає наполовину (відкусує яснами шматки, жує, здирає шкірку і теж жує, якщо 5 сек не вслідкувати - може напхати повен рот більшими шматками і жмакати там, при тому ще жодного разу не давилася).
    Ще питання - що вважати закрепом? Зараз какає раз на 2 дні вранці (вдень може іноді пукати). Але какає досить тихо, без плачів і туження, консистенція і колір теж ок в принципі. От тільки на вміст того підгузка трохи страшно дивитися :girl_haha:
    Може, не мучити її і годувати 3 рази в день 50 грамами пюре, моркви вареної чи що там ще дітям дають (піду почитаю)?
    В мене просто харчування - трохи хвора тема:blush: Хоч вона точно не голодає і на ГВ - більш як 9 кг має в півроку.
    Найцікавіше що її дуже-дуже мучать зуби - вже 2 місяці (і все не вилізуть) і на фоні того вона мала би відмовлятися від їжі, але ж ні - їла б і їла цілодобово.
    Може, трохи риторично, але запитаю: "шо дєлать?" готувати-годувати її окремо, робити всяке "дитяче" (не блендерити але трохи м"якше по консистенції і легше для переварювання)? Бо як для педприкорму то якісь зашвидкі темпи в нас виходять:girl_in_dreams:
     
  8. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    А ви не їсте супів, пюре, гречки і т.п?
    Бо в нас схожа ситуація, але я якось інтуїтивно годую. Сама стараюся їсти перші страви, каші. Ну, яблука, цитрусові і моркву ніхто не відміняв )))
    Ходить в туалет 2-3 рази на день.
    Дуже йому зайшла варена броколі і цвітна (то я стараюся правильно харчуватися).
    Але хліба не даю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Не знаю, як «правильно», але я в такій ситуації давала педіатрично-педагогічний прикорм: з шести місяців найменший мав величезний інтерес до їжі - наминав «класичні» немовлячі порції після грудей, запивав то все грудьми, а потім «педагогічно» обідав з кожним зі старших дітей, і знов груди. З каканням - з початку прикорму і до сьогодні (5 років), один раз в 2-3 дні. Так, як дискомфорту це не викликає, то і «проблем» я не шукаю. П‘є достатньо, їжу їсть різноманітну, на гв до трьох років. Вага середня - як в півроку-рік, так і тепер.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Каша якась щодня є у всіх, то й Яська їсть - і рис (і сам по собі і "плов" з куркою), і гречку, і ячну, і пластівці вівсяні , і супи їмо з нею разом
    Коли старший став з"їдати якусь суттєвішу порцію ніж кілька рисинок (коли вже не пробувати, а реально щось-там їсти) я в той період старалася довше поварити кашу, щоб рис, гречка і т.д. були м"якшими, більш розвареними. От думаю, що, може, варто знов так почати робити... Бо їй вже не хочеться 3 рази на кінчику ложки , а ще і ще просить (часом ще даю, часом вона може на яблуко чи скоринку переключитися).
    Коротше кажучи я що не день, то в шоці, що вона не ознайомлюватися а прямо ЇСТИ і ще раз ЇСТИ, і "що ви там ще їсте? а мені таке чого не дали? я теж буду!" Поки "забракувала" лише лимон, все решта жувалося з виглядом "о, це ж моя улюблена їжа", коментувалося в перервах радісним визгом і "мням, мням".
    Старший був пампух- пампух на ГВ і реально мікродозах до 1 року. Ця вже немаленька теж, явно не голодає, але от їжу їй подавай а не оце цицьку. Сьогодні образилася, що всі жували печиво, а їй груди видали. Поцмакала трохи, а тоді почала голосно "людську" їжу вимагати. Згризла свою "пробну дозу", побачила що більше нема нічого, тоді вже спокійно знову приклалася і досмоктала.
    Та вона й раніше раз в день лише, а останньо раз на 2 дні - то щось я занервувала трохи... Може спробую їй більше овочів підсовувати і менше хліба бо
    я даю і то як не напечу їй паличок чи немає скоринок засушених хліба, то даю їй що прийдеться - вже жувала мікродози пирога з маком бабушкиного і печива вівсяного магазинного :girl_blush2:
    О, треба піти глянути що там в суермаркеті з морожених овочів доброго є, може, і Влада заодно на броколі "підсаджу" :girl_haha: А взагалі я, певно, чекаю поки Яся сяде і організую їй щось типу finger food з броколі, шматками моркви і всім решта. Або як не "відпустить" її з тим їдженням, то, певно, вийде в нас теж
     
  11. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Ви би бачили очі моєї свекрухи, коли Юрцьо холодець пакував :girl_crazy:
    Ну бо кричав так, що мої вуха не витримують. Ну і домашню піцу любить. Але з хлібом в нас нелади. Трохи він любить мучними виробами давитися. То даю по мінімуму
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Поговоріть зі мною :girl_crazy:
    Як виглядає догодовування 8 місячної дитини? Дитина на ГВ

     
    • Смішно Смішно x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я ви ще не починали? Нє, ну можна вже дати щось пожувати))) виглядає по-різному, он дівчата зверху переживають, що в них обжори, а в сусідніх темах плачуть, що дитина ніц не їсть:girl_blum: статті зверху для початку прочитайте.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    почніть з яблучок сирих погризти чи печених, овочевих зупок.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Потрохи даю те, що їм сама, але то буває раз, максимум два в день
    Спеціально нічого не готую, з покупного харчування, то трохи пюре яблучного, яке тітка з Італії спеціально передала, бо дитину морю голодом :girl_crazy:
    Кажуть, що дитина має наїдатись, а не лише пробувати і що рідко даю їй їсти
     
  16. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    То,певно, як яка дитина :girl_crazy:
    Мій старший їв якраз чітко по ПП, мікродозами. Ріс прекрасно)
    Менший тепер їсть скільки і коли хоче,бо інакше крик страшний. Тепер ще коли хоче їсти,то б'є себе рукою по щоці:girl_haha:
    Ну і циця завжди доступна. Це основне.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Так ви визначтесь для себе. Ви хочете педприкорм, чи щоб дитина наїдалась.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    допоможіть нам якось влаштуватися на пед.прикорм. Старшу я догодовувала класично - пюрешки, кашки, зупки. А малому тепер бачу, що нема часу завжди то зробити вчасно, або не можу попасти з тим в час, коли він не достатньо ситий і ще не хоче спати. Словом, перечитала я трохи статтей з першого посту і якось мені той ПП логічніший і природніше виглядає.
    Малому вже 7.5міс. Оскільки я через раз встигаю шось йому наварити, то і відповідно їв він так коли виходило. Чи можна тепер спокійно того кидатися і переходити на ПП? Чи ті мікродози йому давати вже трохи більші, бо йому таки вже не 6 міс.?!
    Що саме важливе, що я можу недогледіти на початках? Ото на вихідних пробувала йому по трохи давати отак свою їжу. Не знаю ще добре як би то мало виглядати те його випрошування.
    І найважче - то про бублики і яблука. Сьогодні після сніданку гриз яблуко, десь за пів години після того зригнув і я там побачила досить великий шматочок - ну і ясно, шо страшно аби не подавився. Так само нині було з бубликом - десь певно багато розмочених шматків нараз попало йому до рота і він так почав давитися, що аж вирвав. Я перестрашилася, бо таки не володію тими техніками виштовхування предметів з дитячої горлянки.:girl_impossible:

    Словом, скажіть мені шось добре :girl_in_dreams:
     
  19. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Скажу, що по правилах не давала ні одному, ні другому. Все по власній інтуіцяї і його зацікавленню. Не дивлюся ситий чи не ситий. Даю або тоді, коли сама за столом, щоб його зайняти або задовільнити його цікавість моєю їжею, або коли щось роблю, займаю його хруманням/облизуванням/поїданням моркви, банана, сухарика, або він щось побачить і рветься до того.
    Порція чи кількість залежить лише від його зацікавлення і стану справ з туалетом.
    От з другим я якраз навпаки захотіла схалявити і стало цікаво які то баночні пюре. Зацінила, чесно кажучи, деякі навіть ми з старшим під'їдаємо. Зручно, відкрив і одразу даєш:)
    Але то так для різноманіття. З моєї тарілки він майже все пробує.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
  20. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    @Miss Sixty а як даєте банан? Я давала часом нашкрябаний на краю ложки, щоб малого зайняти. То він дуже радо цьмакає ту ложку. А ваш має зуби? В мого є два нижні зуби .


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  21. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Починав прикорм ще без зубів, після 5 міс. Зараз вже має три повноцінних і четвертий прорізався, але ще малий.
    Банан даю цілий в руки, в шкірці, бо так не вислизає.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk