Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Наш педіатр питав про догодовування вже коли малому було 9 міс, я просто перерахувала що даю і все, не уточнювала, що даю зі своєї тарілки і що це називається педприкорм. Але коли я зі старшою потрапила в лікарню, їй 1,2 роки тоді було, то весь медперсонал дивувався, що така мала дитина не їсть суміші, а звичайну пісну кашу з їдальні
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Може таке бути, що мікродоза замала для дитини? Кладу на ложечку маленький кусочок, а мала ту ложку облизує-вилизує, але в кінцевому підсумку той шматочок разом зі слиною витікає по бороді... Чи може бути, що виштовхувальний рефлекс ще не зник? З водичкою ніби зрозуміла і ковтає, а от з їжею щось неясно...
     
  4. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    А який розмір мікродози у вас? Може пробуйте збільшити.
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    З пальця можна давати. Скільки дитині? Чи є харчовий інтерес?
     
  6. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    До їжі тягнеться... Як дам ложку або горнятко, то можна відволікти. То певно ще не харчовий інтерес? Сьогодні знову спробувала хлібчик - чітко випхала язичком. Зато банан так облизувала, що я ледь відібрала. Може ще рано? 6 місяців вже післязавтра. Пробувати через кілька днів чи взагалі через тиждень?
    --- дописи об"єднано, 4 Червень 2017 ---
    Ну десь такий як зернятко гречки
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Рано. Ще чекайте.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    А ще хочу запитати: якщо наприклад на сніданок мама їла гречку і дала дитині 3 мікродози, а на обід в мами знову гречка дитині давати чи не давати?
     
  9. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Так, дитина їсть те саме, що мама. Але я не побачила віку дитини раніше, то ще дійсно вам може бути рано. Тест з ложкою не пройшов, то ж може ще чекайте, щоб дитина сама потягнулася саме за їжею, а не приборами. Цю тему перечитала всю - в багатьох такий справжній харчовий інтерес з'являвся ближче до семи місяців. Я своїй навіть не пропоную їжу ніколи, сідаю, їм сама, то вона готова мені за шматочки видряпатися на голову, якщо не дам. І ось нещодавно тільки перейшли на ложку, а до цього годувала рукою. Мені так спокійніше було, що їжа потрапляє чітко в ротик, ложкою так не виходило, і мене безлад дратував (слинявчиками так досі жодного разу не користувалася - 11 місяців).
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. jMoondance

    jMoondance Member

    Можливо не сюди, то вибачте покажіть де це обговорювалося. Бо щось не знайшла.
    Весною потрібно буде нам починати прикорм. Хочу заморозити домашні овочі та фрукти. Як правильно їх заморозити і можливо є якісь спеціальні пакети?
    Дуже дякую.
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Педприкорм передбачає, що дитина їсть те саме, що мама. Стосовно заморожування - варто написати у відповідну тему, вона в розділі "На кухні".
     
  12. jMoondance

    jMoondance Member

    Дякую, я знаю що таке педприкорм. Я не знала де розглядалась така тема.
    А в загальному овочі і фрукти це теж що і мама їсть ;)
     
  13. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    В мене питання стосовно шматочків. Перші тижні прикорму шлунок не перетравлює, а пропускає "транзитом". А далі, коли вже починає щось перетравлювати чи не шкідливо, що їжа буде потрапляти шматочками? Бо я не впевнена, що мала все пережовує. І якась гречинка мабуть піде ціла. А особливо вівсянка.
     
  14. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Малому вже рік, а морква досі виходить кусочками. Не думаю, що це проблема
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    І дорослі не завжди добре пережовують )))
    Не так швидко починає шлунок перетравлювати. Зрештою, завжди орієнтуйтеся на самопочуття дитини.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Я просто переживаю, щоб в майбутньому дитина не мала проблем з шлунком, так як сама в дитинстві трохи намучилася. В чоловіка якісь проблеми видно є ( ще не досліджували детальніше). Ну і звісно цілковите нерозуміння і критика зі сторони оточення такого виду прикорму. Тому вже вибачайте, що часом з дурними питаннями. Та не маю більше де спитати.
     
  17. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Мене теж за це жування питали багато хто (особливо сусідка в якої син наш ровесник: 'вона ж немає зубів'))) і зараз теж шматочками буває виходить, особливо овочі, але це клітковина, тому я не парюся. От ще про сусідку. Казала, що почали не блендерити, а переминати їжу, але як тільки шматочки трапляються, малий одразу плює, або навіть рвотний рефлекс спрацьовує. І питала, як же так? А я що... Я даю малій картоплю цілу варену в руку, полуниці цілі, а за помідорами взагалі труситься (їсть багато томатів - Італійська душа))) зараз навчилася показувати, що хоче їсти в 11 місяців - залазить пальчиком мені в рот, аж нервується, і треба швидко давати їжу. А на фестивалі джазу ми їли овочі гриль і м'ясо всі разом - то помічала здивування інших мам) не знаю, може сприймають не дуже добре це, бо ж дитина має все парене їсти, але то таке) мої здогадки)

    Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
     
  18. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Дякую, що нагадали. Зараз шукатиму.

    «По окончании периода лактации в мире бактерий малыша происходит целая революция. Внезапно полностью меняется рацион. Хитроумная природа наделила первые поселения бактерий, попавших в организм малыша с молоком матери, специальным геном, ответственным за расщепление простых углеводов типа риса. Если в рацион малыша вводят сложные растительные углеводы, например горох, микрофлора самостоятельно уже не справится. Нужны новые разновидности бактерий. Уже имеющиеся бактерии в зависимости от типа питания могут накапливать дополнительные свойства или утрачивать имеющиеся. У африканских детей в кишечнике присутствуют бактерии, которые синтезируют всевозможные компоненты для расщепления пищи, содержащей растительные волокна. Микроорганизмы европейских детей пренебрегают этой тяжелой работой, не страдая угрызениями совести, поскольку они получают овощи и мясо в виде пюре.»

    Уривок з: Эндерс, Джулия. «Очаровательный кишечник. Как самый могущественный орган управляет нами.» ООО «ЛитРес», www.litres.ru, 2014. iBooks.
    Можливо, цей матеріал захищено авторським правом.

    Перенесіть, буль ласка, у відповідну тему.
     
    Останнє редагування: 26 Січень 2018
  19. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    В мене питання по харчуванні трошки старшої дитини. Читала, що бульйони(наваристі з домашньої птиці) до 3 років не рекомендується. Зварила бульйон і заморозила у формочці для льоду, щоб потім лиш по кубику до супу додавати. Чи варто давати дитині такий суп (1 кубик бульйону на 2-2,5 літри супу)?
    Дитині 1 рік і 5 міс. В нас педприкорм.
     
  20. khorosha

    khorosha Well-Known Member


    Я теж вагалася, але бачу що думка щодо бульйонів дуже різниться. Своїй дитині даю від 1.4 суп на бульйоні із домашньої курки, але перший раз бульйон зливаю. Тобто, виходить що даю другий. Десь колись читала, що в Америці навпаки бульйони вважають корисними для дітей, так як він багатий на вітаміни, різні амінокислоти і тд...
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @khorosha о, я теж перший раз зливаю.