Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Скільки хоче, стільки їсть :)
     
  3. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Дякую за відповіді! Так в нас і вийшло. Порці виросли самі собою. Єдине, доня, сидить в кріселку і, коли дожує і просить наступну ложку, бере мене за руку. Так кілька, інколи багато, разів. Але потім перестає просити, а якщо дам, то відкриває ротик . Так не давати? Давати лише коли просить?

    Надіслано від мого Lenovo S90-A, використовуючи Tapatalk
     
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    краще давайте лише коли просить.
    єдине, коли я порушую такий принцип - коли мені треба мати дитину добре нагодовану (бо кудись їдемо, а торбу їжі брати не маю бажання)
     
  5. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Я ніяк не дам собі ради з овочами. Доні 9 міс. Зубів нема. Якщо відскубнути навіть мікродозу від чогось трердого-огірок, перець, морква-вона того не ковтає, а назбирує в роті і нервується потім. Для мене зараз овочі це 60% їжі, тому так виходить що я не всім можу поділитися...
    І ще питання, що робити якщо мама поїла десь поза домом, або поки дитина була на прогулянці чи спала, ще раз імітувати вечерю для манюні чи просто пропустити той прийом їжі?
     
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    якщо спала - пропустити. якщо мама поїла сама не вдома, то з дитиною був хтось в той час вдома і теж міг поїсти. я би сказала, що в 9 міс вже не лише мама дає з своєї тарілки, а і тато-бабуся-няня- у маминій відсутності.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. VesnaKrasna

    VesnaKrasna Well-Known Member

    Знову проситиму допомоги! Дитині 10 з хвостиком місяців. Раніше, коли давала по крупиночці, то забирала в мене ложку, хотіла пробувати, цікаво було. Коли дозволила їсти більше, їла з апетитом, хоча великих порцій не їла ніколи. А тепер гарно їсть тільки зранку і то не завжди. Я старалась дотримуватись принципів ПП, не завжди звичайно виходило. А тепер зовсім в собі розчарувалась. Щось роблю не так!! Бо дитина в годувальному кріслі завжди стоїть, не сяде, крутиться. Якщо я не пропоную, вже і непросить. Напевно б зовсім не їла нічого крім циці, якщо я не пропонувала. Не знаю, що робити :girl_cray:
     
  8. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Моєму рік і три, то досі може цілий день на циці бути і десь щось вхопити. А може, як дорослий, і поснідати, і пообідати, і повечеряти і то не малими порціями і з таким апетитом + фруктові перекуси. Я тим взагалі не парюся. Так йому добре, значить. Наразі є циця, то ж голодний не буде)
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    ну бо педприкорм не покликаний витіснити гв, а каша в пляшечці якраз його швиденько і забирає. Ваше молоко корисніше каші, і дитина голодною не залишається. Одним із позитивів педагогічного догодовування є виховання в дитини бажання їсти згідно її апетиту, відчуття внутрішньої потреби. Якщо ж всунути ріденьку кашку, та ще й в сосці, та ще й солодку - то звісно, що з'їсть більше, тільки більше - не дорівнює краще. Багато дітей до року дуже мало їдять дорослої їжі, а може бути період, скажімо прорізування зубів, коли загалом знижений апетит і хочеться тільки груди смоктати. Не хвилюйтесь даремно, апетит в таких дітей, то щось схоже на сон - часом міняється, коливається, то все їдять, то нічого, то якісь вподобання на певний час.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Інформативно Інформативно x 1
  10. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Прошу трохи мене просвітити в питанні педприкорму . Доці зараз 7 міс і 3 тижні. Зубів ще нема, сіла сама нормально десь тиждень тому, інтерес до їжі є, але не завжди. Я беру її з собою за стіл вже майже місяць, але поки що не на всі прийоми їжі (чесно кажучи, ще не пристосувалася і буває так, що їм щось, що їй би не дала), пропоную мікродози. Часом їсть зі смаком, часом не їсть. Пробувала зі мною печене яблуко, сире яблуко, моркву сиру і з зупки, картоплю пюре, запечену і з зупки, рис, гречку, булгур, вівсянку, кукурудзянку, макарони, хлібчик, домашній сир, облизувала мандарин і апельсин, сьорбала гречану і помідорову зупки, гризла бублик і галетне печиво. Але то все реально в мікродозах і поки більше не просить. Тиждень хворіли і щось не те було з випорожненнями, то я і не пропонувала, поки не налагодилося. Мене хвилює от що: читала, що, якщо до восьми місяців не ввести прикорм, то дитина може не навчитися жувати. Вона, в принципі, не плюється їжею, щось там намагається пережувати, але ж ті дози мінімальні. І такими темпами не знаю, коли збільшаться хоча б до чайної ложки одного продукту. Плюс до всього бабусі розводять паніку - дитина не може випити з ложки ліки, бо я їй не даю їсти. Дитині вже гинь треба кальцію з творогу і вітамінів з овочів. Я намагаюся пояснити доступно про педприкорм, але часом доводять до крику і я вже кажу, що почну їм брехати, що дитина їсть творожки, овочі і каші, щоб їм було спокійніше. Збоку виглядає так, ніби я якась мачуха і шкодую дитині їжі. Може то мені якісь вітаміни почати приймати, кальцій, може їй дійсно бракує. Харчуюся звичайно, хоча хотілося би краще, звісно.
     
    Останнє редагування: 29 Грудень 2016
  11. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    @OxyFoxy ой як згадаю, як я там всім парилась. Хоч в нас був не педприкорм, але малий - їдок ше той. До року то була взагалі катастрофа. Шоб біль-менш нормально, то їв раз в пару днів, як пощастило))) а перші місяці то взагалі мало шо, бо поки ті продукти різні повводила, а він не все хотів.
    Про кальцій нічого не скажу. Хоч я про нього теж переживала. Але тім"ячко заросло і я вирішила, шо то гарний знак) Єдине, шо був в рік дуже низький гемоглобін - 88. За літо трохи піднявся - до 112 (деякий час приймали ліки). А тепер малий взагалі вегатеріанцем зробився. то, певно знов впав
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    @OxyFoxy на педприкормі діти якраз вчаться жувати, а не вміють ті, яким запихають блендеровані каші і овочі.
    А необхідність кальцію з творогу, вітамінів з овочів і заліза з м'яса для дітей до року в нашому суспільстві дуже перебільшена.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Sonechcko

    Sonechcko Well-Known Member

    Моя дитина не зовсім була на педприкормі, але блендерованого не їла , відмовлялась категорично, і зараз не їсть нічого незрозумілої форми в 1,11 , але почала жахливо жувати. Я це бачу , перепрошую , на виході, та й деколи напхає повний рот і глотає, мало не давиться. То всі діти такі, чи я десь щось пропустила? Прошу жуй, помало, а вона навіть не реагує ((
    --- дописи об"єднано, 29 Грудень 2016 ---
    Моя дитина до 9 місяців майже нічого крім грудей не їла, пам'ятаю як я тим переживала, варила, колотила і сама то їла, а треба було просто розслабитися і не мурдувати так себе і дитину. Не можу сказати, що вона зараз великий їдець, але всі діти різні.
     
    Останнє редагування: 29 Грудень 2016
    • Подобається Подобається x 2
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Коли прийде час.
    Це швидше питання Вашого вміння тримати рамки. ВИ - доросла жінка, мама і ВИ несете відповідальність за дитину і приймаєте рішення щодо своєї дитини.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    бо дитина не буде пити ліки так, як доросла людина. вони не тої температури-консистенції і не так потрапляють до рота, як вона звикла.
    про бабусь шкода звичайно, але по чім видно, що дитині чогось бракує? запаси не відкладаються, як би бабусі не старалися. в мене теж є свої кадри,які вважають, що дитини має їсти блендероване мясо через пипку, тільки для того, щоб їсти мясо. ну бо так треба)
    та і не виглядає, що ваша малеча дуже хоче їсти, чи то пак пробувати щось нове. і я би брала до столу навіть тоді, коли і би просто їла щось на зразок шоколаду-апельсин і тд. а що, то хіба не їжа?
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Запаси якраз відкладаються нормально:) Вона в нас не аж такий пампушок, але складочки є і придивлятися, щоб їх знайти, не треба. Вона хоче пробувати їжу, але не завжди то відбувається, коли сідаємо їсти. Буває так, що тато щось жує і вона собі жує. Буває, я якусь цукерку по дорозі вхоплю - вже і вона собі плямкає. Вже вилізли з хвороби, то тепер, думаю, буде пробувати щось більше Сьогодні просила твердий сир і печену картоплю, то отримала пару мікродоз. Після того обсмоктала два бублика. Я почитала трохи тему (раніші повідомлення), попустилася і чекатиму поки сама не захоче їсти. Мамине "А во ти їла з трьох місяців і ніц тобі не бракує" мене не влаштовує, бо таки бракує - в мене зовсім зіпсуті харчові звички і, як результат, зайва вага і проблеми з компульсивним переїданням. Хочу, щоб в дитини з харчуванням все було нормально. Мене ще бентежить трохи той факт, що цього року маємо крім нашої, ще двох малючків в родині. І, ясно, що вони вже їдять і м'ясо, і зупки, і все решта, а я мучу дитину голодом. І ще й перше питання половини родичів "А що вона вже їсть?". Всіх обходить. І чого я не питаю нікого? Але то таке, маю набратися терпіння. Дякую @HOPIC та @Suzi за ваші коментарі, вони додають мені впевненості.
     
  17. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    так і кажіть, всього по трошки. мої обома руками за педприкорм, але коли бачать рівень гемоглобіну, то їх зносить. ну і на їхню думку, до 1 року, дитина має вже їсти так, щоб цицька була як лакомий кусочок, перед сном , як десерт.
    я ж собі планку ставлю до 2роки.
    я мала на увазі вітамінів)
     
  18. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    :girl_blush2:З вітамінами важче визначити)
     
  19. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    тобто? активна, жвава, красива дитина - це що, не показник нормальної кількості вітамінів-мінералів?
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Донечці майже 9 місяців, дуже задоволена, що дізналася тут про пед прикорм, бо пюрешок не визнає взагалі (я спочатку пробувала з них почати). Подобається все. Що не треба окремо готувати, більше безцінного часу на бавлення разом. Що не знаю, що таке, коли дитина давиться, спокійно даю гризти яблуко, моркву без німблерів. Неочікуваний бонус - не треба слинявчиків. Я їх багато накупила ще вагітною, а шматочки їжі в нас на ціну золота. Не треба пропонувати їжу, сідаю їсти, і цей жук тут як тут, випрошує кожен шматочок. А бабусі наші як тішаться, бо колись годували з бубнами 'ложечку за діда, за бабу'. Звичайно, є такі страви, що донечці не подобаються - ні, то ні. А от плов, гречка, шматки овочів з супу - любить дууже. Ну таке, простіше сказати, що вона ще не куштувала. Словом, гв і пед прикорм - полегшили мамське життя, якби не дп, то може б було б припрошування

    Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • мімімі мімімі x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  21. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Хочу починати з педприкорму, але як писала вже в ін.темі, розчарувалася в лікарці. Тож думаю чи взагалі їй то казати. Поділіться досвідом якою була реакція в лікарів на педприкорм.
    І друге питання стосовно каш: яких виробників (гречку, рис) ви купували для себе і діток?