Оптимальна вікова різниця

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Borodinka, 3 Жовтень 2008.

  1. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    у мене сестра молодша на 9 років.так от в нас схожа ситуація, але трохи навпаки.у неї починається той період симпатій, і як ввечері починає розказувати той на неї глув, той подзвонив, той записку написав :tanksmile: а мене починає трохи нервувати.приходжу додому, хочеться спокою, а тут ще малявка трохи жужжить над вухом!!правда я мужньо слухаю.. куди дітись то ж сестра!
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    У мене з сестрою 5 років різниця, я молодша. Скажу вам чесно, вона завжди получала від мами через мене вредіну:o але у нас було одне правило, яке строго виконувалось - ми ніколи не ябіднічали один на одного. В нас досі є багато секретів, про які ніхто не дізнається. Зараз можем поговорити про все на світі, дуже близька людина.
    Ну а колись..оооой, ми так бились що я аж ногу зламала:xaxa::xaxa::xaxa:
    Але різниця вприницпі нормальна, ми ще могли разом подуріти, принамні мені було дуже цікаво, їй мабуть не так...Але з часом розумієш що ближчої "коліжанки" нема і ніколи не буде.:)
     
    • Подобається Подобається x 9
  3. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    у нас з братом різниця у 5 років, він молодший. У дитинстві трохи билися і ревнували,але починаючи десь з моїх 16 і далі все більше розуміння, дружби, підтримки. І тепер завжди радимось, допомагаємо усіляко, подорожуємо часом разом.

    і ще читала думки психолога, що найкраще другу дитинку народити коли першій від 3 до 5, бо вже дитина вийшла з того віку коли їй потрібна цілковита увага мами, але ще не стала егоїстом стосовно тої уваги. :)
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. Leila

    Leila Well-Known Member

    Ще одна дитинка

    Дівчата, в кого вже є декілька дітей, особливо хто має невеличку різницю і віці між дітками, з якими труднощами стикнулися до і після народження дитинки, як сприйняли старші дітки? Хто ще тільки очікує, як проходить вагітність, чи пояснюєте старшим діткам про братика чи сестричку?
     
  5. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Ще одна дитинка

    Як правило, діти ревнують і це природньо, бо увага мами вже не належить тільки їм. А це важко сприйняти. Мені здається, що треба готувати старшенького (ку) до появи малечі заздалегідь, причому чесно пояснити, що відразу бавитися в різні ігри воно не зможе (бо моя знайома це обіцяла малій, а потім з того всього велика образа вийшла). А ще добре, якщо після появи малятка зможуть дідусі-бабусі допомогти з ним, щоб мама трохи зі старшим побула, бо старша дитинка зазвичай в тіні новонародженоо залишається в першу чергу.
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ще одна дитинка

    Ми десь тут вже обговорювали таку темку.
    Мої перші двоє не ревнували, ну принаймі не відкрито. Між першими трьома різниця в 1.5 року міжа кожним. В лікарні я була лише 3 дні, тому вони не дуже зауважили відсутність мами, плюс мама в них завжди працююча була і діти переважно проводили час з нянею.
    Найбільше я зауважила ревнісь тепер з появою найменшенької. Різниця між моєю 3-ю і 4-ю майже чотири роки. Юліана страшенно ревнувала появу Андріани, хоча і любить її також неймовірно. Вона почала жахливо кричати аби звернути на себе увагу, і завжди робила те що ми її просили не робити - наприклад, вона може взяти ножниці і нарізати купу паперу. Просто так! А потім того не прибрати.
    Але вони всі дуже любляться між собою і ревність скоро проходить. А он мамі треба терпіння аби не зірватись в хаосі.
     
    • Подобається Подобається x 16
  7. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Ще одна дитинка

    Ми з чоловіком вже піднімали цю тему. Штефко ще маленький, тому, хоч і пояснюємо, що скоров нього буде сестричка, він просто ще не усвідомлює того факту. Коли кажеш йому, що в мами в животику ще одна ляля підростає, він каже, що то він ляля:)
    Я спочатку переживала, як то буде, бо у мене з братом 6,5 років різниця, і ревність з мого боку була жахлива. Але зі своїми дітьми я такого ні в якому разі не допущу.
    Ми маємо няню+в нас з чоловіком доволі божевільний життєвий ритм. І я зараз чітко усвідомила, що якби я з другою дитиною довго сиділа вдома в декреті, то ота різниця в увазі була б помітною. Але оскільки я більше місяця вдома сидіти не збираюся і буду другу дитину так само, як Штефка, тягати за собою в офіс, то кардинально в нашому житті нічого не зміниться. Тобто він так само буде бачити маму й тата ввечері та по вихідних, а серед тижня буде з нянею. А моя основна задача полягатиме в тому, щоб вдень приділити увагу меншій дитині та роботі, а ввечері максимально зосередитися на тому, щоб ніхто нікого не ревнував.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    А як реагують оточуючі, бо куди не підеш то одні кажуть добре що так буде,а другі чим ви думали коли зробили другу дитинку, а те що буде важко то однозначно, тільки думаю чи зараз на це налаштовуватися чи вже коли ляля народиться підлаштовуватися до нових обставин. тому що коли народилася перша дитинка то і так багато чого змінилося в житті, а з появою ще однієї дитинки треба і інтереси старшої дитини враховувати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    А ви живете окремо від батьків?
    Я вважаю що Вам цим зараз не треба перейматись, доношуйте своє малятко, все-рівно не буде так як ви плануєте, це життя, Ваша дитинка може дуже спокійно віднестись, а може навпаки агерсивно... Ви зараз все рівно нічого не можете зробити, тому відкладіть те питання на кращі часи. А вже як народиться друга малечка, подивитесь на реакцію, ставлення старшої малечки. Мені здається що чим старші діти, тим більше вони проявляють ревність, вони більше ображаються, розуміють що це не їм приділяють увагу, а комусь іншому. А у діток 2-х років думаю того нема;)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Тупо! Тупо! x 1
  10. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Чесно кажучи, мені абсолютно фіолетово, що думають оточуючі. Я ніколи не зважала на думку інших у таких суто особистих питаннях, як діти. Я цілком усвідомлюю, що це дуже відповідальне рішення, що я просто не можу дозволити собі якось обминати увагою старшу дитину. Тому й не планую нічого кардинально міняти: зі старшим так само будемо ходити в басейн, в Жевжик, просто активну роль візьме на себе тато, а я просто буду поруч, щоб він міг прийти, пообніматися, поцьоматися, коли йому цього захочеться. Будемо так само десь їздити, гуляти...
    Я пам"ятаю, що коли народився мій брат, то вся увага переключилася на нього. Потім, коли він підріс, у батьків були свої особисті проблеми, і вони переключили всю увагу на ці проблеми, а брата, як кажуть, "упустили"-він став гірше вчитися, більше часу проводити на вулиці...
    Я маю такий приклад, і не допущу такого зі своїми дітьми. Всі проблеми-це просто дурниці в порівнянні з тим, що обділені увагою діти можуть вирости самотніми/неповноцінними людьми. А я хочу лише найкращого для своїх малят!
     
    • Подобається Подобається x 8
  11. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    З власного досвіду, я четверта в сім"ї , і це факт ,що наймолодшим приділяється найбільше уваги,що зі сторони батьків, що зі сторони братів і сестри, принаймі так було зі мною:xaxa:. Особисто в мене зараз малому 1,5 , ще ну дуже хочу дівчинку:), чомусь завжди мріяла мати старшого сина і лапочку-дочку з різницею десь 3-4 роки, тому десь через рік приступаєм до роботи:xaxa:. Але як Бог дасть, так і буде!!!
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Мамочи 2 і більше дітей, як ви наважились на друге дитятко???? Мене ця тема зараз дуже турбує, бо малявка почала просити сестричку. Я завжди хотіла 2 -3 діток, коли доця була маленькою - відмазувалась, що трошки пізніше... А зараз думаю, що чим більше дитині років, тим менше мені хочеться друге... Ми почали подорожувати, ходити куди хочемо, особливо не привязуючись до режиму і харчування дитини... А з другого боку я починаю заглядати за візками, як згадаю це посапування біля грудей чи запах немовлятка :girl_in_love: Та ще й доця хоче сестричку, обіцяє ділитись іграшками, спати з нею в одному ліжечку:girl_curtsey: От і роздвоююсь...
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    маю різницю 2 роки з старшою сестрою і 14 з молодшим братом.
    з сестрою сварились-бились, поки вона не поїхала вчитись - зараз найліпші подруги.
    брата гляділа багато, сприймала його не як брата, а як свою дитину, звичайно ніяких ревнощів в такому віці вже не було.
    найоптимальніша різниця з суто практичних міркувань 3-4 роки. Щоб ГВ з старшою дитиною вже йшло до завершення (чогось не хочеться мені тандему), щоб на в роботу не влазити знов з головою (ну може на пару місяців вийти) - і знов в декрет (але це в Україні).
     
  14. Lapatulya

    Lapatulya Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Ви знаєте, а я дуже хочу другу дитину, напевне, якби ще чоловік мене підтримав в цьому плані....:girl_crazy: я ніколи не могла б подумати, що захочу другу мацьопку так швидко, як була вагітна, то думала, що різниця має бути мінімум 5 років...
     
  15. Tanju

    Tanju Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    [/COLOR]Різниця з страшою сестрою в мене 5,5років. В дитинстві ми не дуже дружили,мали різні інтереси. Але зараз ця різниця абсолютна не відчувається. Ми-найкращй подруги з нею, дуже її люблю. Між моїми дівчатками різниця 3,5роки. Сподіваюсь вони також будуть справжніми подругами. Власне, через це хотіла ,щоб в мене друга дитинка була саме дівчинкою. Вважаю,що різниця до 5-6 років є оптимальною. Але якщо більше,цетакож непогано,але там вже трошки інші стосунки
    ,щось більше такого плану.
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  16. Котя

    Котя Оптимістка :-)

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Зайшла в тему і побачила свій допис вверху, то аж смішно стало:girl_crazy: Одним словом, все що я хотіла так і зробила, різниця получилась 3,5 роки, єдине що муж трохи з дівчинкою промахнувся:girl_crazy:, але все що не робиться, то робиться на краще)))
     
  17. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    В мене так само було, правда бажання збіглися з чоловіковими і от...:d25::d25:
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    я маю синів з різницею 3.4, як і хотіла.
    але ніколи не називаю Сергійка "молодший". Він - "другий син". Думали, що 2й і 3й рік за роком будуть, але напевно, все ж різниця буде побільше, роки два...

    ---------- Додано в 15:33 ---------- Попередній допис був написаний в 15:30 ----------

    коли Дмитро народився, я думала, що більше взагалі не схочу дітей. А от зараз розумію, що хочу ще :)
     
  19. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    А я знаю що багато хто саме так і планує, щоб повноцінно дітям приділяти час - і першокласнику адаптуватись, і немовля бавити, а не ганяти параленьно на роботу. Та думаю краще як дитина хоча б в 2 класі, тоді мабуть легше.
    --- дописи об"єднано, 5 Березень 2016 ---
    В мене з братом 12 років різниці, і дійсно з часом наявність і підтримка рідних то дуже важлива, та і в дитинстві разом грались, потім якийсь час були зовсім різні інтереси, а зараз є з ким порадитись, поговорити.
     
  20. olenachyzho

    olenachyzho Well-Known Member

    Я вважаю правильною різницю між першою і другою дитиною десь 7 8 років. Принаймі я б так хотіла.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1