Обов'язки і традиції

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Siania, 23 Січень 2009.

  1. Siania

    Siania Love Life

    Підкажіть будь ласка, у кого які обовязки на весіллі, хто за що відповідає!!!
    Наприклад, хто повинен купувати обручки? :confused:
    Чула ще що молода купує нареченому сорочку...
    Хто розраховується за музикантів?
    Потрібно робити подарунки лише сім"ї нареченого?
    Це дрібнички, але хочеться знати як у нас прийнято організовувати весілля.:naci:

    Дуже дякую наперед за відповіді!!! :xaxa:
     
  2. artur

    artur Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Насправді обовязків ніто не має. Всі "обовязки" склались історично. Це традиція.
    За давнім Українським звичаєм (відповідаю по пунктах)
    - обручки купляє молодий;
    - дівчина купляє своєму нареченому сорочку, котру днем перед весіллям одіває;
    - якщо весілля роблять разом то за оренду залу, музикантів, фото, відео платять порівно (але я б ще сюда врахував рівень доходів як батьків молодого, так і молодої). Все що стосеється застілля розраховуються у співвідношенні до запрошених гостей?
    - що до подарків: традиції незнаю. Проте потрібно наперед домовитись хто і кому що купляють, щоб потім все було добре.

    Не забувайте, за традицією, днем перед весіллям потрібно попросити батьків своєї половинки ДО СЕБЕ НА ВЕСІЛЛЯ (саме до себе)!!!

    І на завершення. Не настільки важливо скільки буде гостей на весіллі, хто за що платить і т.д., головне щоб молодята цінували один одного і любились
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Inka Blond

    Inka Blond Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Взагалі всі роблять по-різному, але на скільки я знаю, то обручки повинен купувати наречений, так само і букет і туфлі(цікаво як то він без мене має їх вибрати:confused:), а наречена повинна купувати подарунки його близькій родині (мені, наприклад, прийдеться купувати 7 подарунків і це тільки мамі, братам і сестрам з сім"ями), також молода має купити сорочку, але ми будемо просто її разом купляти. За музикантів будуть розраховуватись батьки після весілля(ми залишимо їм гроші).
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    А хіба не молодий платить за музикантів???:rus:
     
  5. Inka Blond

    Inka Blond Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Я такого не чула:confused:. В нашому випадку молодий буде платити тільки за обручки (сьогодні замовили:radist::dance::radist:) і за букет. Все решта (більш менш) будемо платити порівну.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    У моєму випадку, у кого є гроші - той і платить. А подарунки... ну якщо хочеться моєму нареченому щось мені купити, то це не обов*язково має бути щось за традицією. Традиції формуємо ми і у кожної сім*ї вони складаються свої. Правда, забувати про те, що від нас очікують, теж не варто ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. kristina

    kristina Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    У моєму випадку, у кого є гроші - той і платить.


    І то правда
    Ми з чоловіком робили весілля самостійно, без грошової допомоги батьків чи ще когось. І зробили так як хотіли, не економили, ну але і без лімузинів і т.п.Тому все купляли разом, це і так можна сказати вже були наші спільні гроші.Такі питання перед нами не поставали, хто сорочку, хто туфлі, хто музику.Але яка гордість за самих себе була , коли зайшли до залу і все накрито /на 95 чол/ за наші старання, а не батьків.
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Ви молодці;)
    :y::rolleyes:
     
  9. Карінчик

    Карінчик мамуся трьох діток

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    "У моєму випадку, у кого є гроші - той і платить. "

    Ми наприклад з коханим все купляли разом (навіть сукню) за наші спільні гроші, мені важливо щоб подобалось мені і моєму майбутньому чоловіку, а не решті гостей, і вийшло так що побачивши нас (моя майбутня дружка)одягнених у сукню і костюм немогла натішитись нами :rolleyes: :) :)
     
  10. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Ми поділили витрати з батьками. Батьки мої і його скидаються на ресторан. Все решта ми самі купляєм за власні кошти - костюм, плаття, замовляєм фотографа, кортеж, музику, тамаду і всі решта весільні дрібнички. Таким чином і нам не дуже тяжко у фінансовому плані, і батькам - по грошах, а ше й гордість їх братиме, шо ось дітям свято влаштували :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Карінчик

    Карінчик мамуся трьох діток

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Допоможіть будь ласка!!!Я з дружкою скоро йду гостей просити, як це все має виглядати? Всіх маю я просити, чи наречений має просити зі своєї сторони гостей а я зі своєї?
     
  12. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Розкажу як було у нас.Моя родина розкидана по всій Львівській області, тому мені прийшлося їздити у вихідні дні і казати "просила мама-просили тато....",роздаючи запрошення, де з мамою, а десь поїхала з чоловіком,дружок не брала.А чоловікові гості всі в одному місті, тому ми разом з ним ходили запрошували, декого запросили його батьки самі:)
     
  13. Карінчик

    Карінчик мамуся трьох діток

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Дякую! Я буду їздити з дружкою і з нареченим. А це ідея щоб їздити з нареченим....:xaxa::xaxa:
     
  14. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    в мене так він почав знайомитися з родиною, а вже на весіллі знав майже всіх:xaxa:
     
  15. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    у нас на весілля кожен просить своїх гостей, наречена з дружками, нареченний з дружбами, в свому місті в один день, в інших наперед. Ввечері, наречена останіми просить батьків нареченого і навпаки, притому є багато гарних традицій, якими це супроводжується, наприклад вкрасти віник(дома в нареченого) - наречена буде хорошою господинею, і так далі. Наречений чекає свою кохану в неї дома, попереднь, має знайти сорочку, у яякій буде вінчастися,...Можна ще довго розказувати, бо що корай, то звичай
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Мій свою родину вже запросив!!три дні їздив з дружбами по Волині і Рівненщині! а я поїду на другий тиждень
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Карінчик

    Карінчик мамуся трьох діток

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    Скажіть ще таке: що мають робити староста і старостиня???? і чи обов"язково іх потрібно??? Я ж ніколи заміж не виходила:shy::shy::shy:, і на весіллі була тільки раз, і то за гостю :sad: ....
     
  18. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    З того приводу є таке : молода на весіллі прощається з гостями і каже: дорогі гості вибачайте, якщо щось не так, на другий раз буде ліпше :xaxa::xaxa:

    В нас староста якщо нема тамади говоритьтости, веде весілля в принципі, а також цілісінький день носить коровай!!
     
  19. Карінчик

    Карінчик мамуся трьох діток

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    В нас староста якщо нема тамади говоритьтости, веде весілля в принципі, а також цілісінький день носить коровай!![/QUOTE]

    Чи обов"язково має бути староста? А може наприклад коровай нести батько нареченого? Чи хтось з найближчих?
     
  20. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: У кого які обов'язки?

    не знаю, в нас не було такого!!