Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

Тема у розділі 'Техніка', створена користувачем Анута, 16 Жовтень 2011.

  1. Анута

    Анута Well-Known Member

    Ось і настав момент мені обирати варочну панель.
    Пішла дивитись в інет-магазин і просто розгубилась (250 позицій). Навіть не знаю з чого починати читати.
    Не розбираюсь в них взагалі :sad:
    Знаю, що мені потрібна електрична.
    Там стільки усіляких характеристик, що просто гублюсь.
    Допоможіть! напишіть, які у вас, як вони у використанні. Які є тонкощі? на що звернути увагу?

    Безмежно вдячна за допомогу у виборі!
     
  2. podolyanochka

    podolyanochka Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    В першу чергу варто звернути увагу на навантаження плити і порівняти з тим, що може витримати мережа ввашого будинку.
    Якщо обмежень немає, обираєте тип плити. Думаю мова про радянський варіант не йде - індукційні, обираєте яке керування плити Вас влаштує - механічне чи сенсорне. Пам'ятайте, що для індукційних плит необхідний спецпосуд, але це найбезпечніший варіант, якщо є маленькі дітки, оскільки поверхня при роботі зовсім не нагрівається.
    Сенсорний варіант управління зручніший з погляду догляду.
    Дуже важливо звертати увагу на розташування пальників і зважувати на те, до чого Ви звикли, а що б змінили. Мені, для прикладу, найзручніше, коли найбільший пальник знаходиться у правому передньому кутку.
    Є плити, керування якими поєднано із духовкою. Ви вже придбали її?
    І на кінець, чому власне електрична - будинок не газифікований?
    Особисто для себе обрала б "газ на склі". Виробник залежатиме від типу поверхні, на який Ви остаточно налаштуєтьсь.
     
  3. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    у мене спочатку була ось така
    [​IMG]

    6 конфорок дуже прикольно, завжди було місце для різних каструльок

    але для нашої невеличкої кухні, була завелика і ми купили як то кажуть " газ на склі", хоча я не хотіла, чоловік наполіг
    [​IMG]

    це капець, якщо не мати вдома прибиральницю ,то треба самій постійно то скло витирати, бо кожна пилинка і краплинка відображається як в дзеркалі

     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  4. Nimfa

    Nimfa Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    жир що лишається після готування на такій поверхні легше відтирається ніж на звичайних?

    Ще питання на рахунок кольору/матеріалу, білий чи чорний , метал чи кераміка ? чоловік наполягає на металевій (а в мене вже така мікрохвильовка, більше не хочу) або чорній. Хто такі має, підкажіть як з ними у догляді?
     
  5. MarMar

    MarMar Active Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    ми теж зараз вибираємо поверхню, але газову. мені марилася біла емалева (бо безпроблемна в догляді), але такі чомусь суттєво дорожчі. найпопулярніші газові поверхні роблять з нержавійки. виглядає непогано, але клопоту більше. думаю, що придбаємо таки нержавійкову. при нагоді запитаю, може хтось має Elektolux 6415? як вона себе зарекомендувала?

    а про чорне скло - страшенно ефектно, супергарно, але припускаю, що то було б просто безперервне миття. такі речі класно фоткати для каталога, а в реальному життя хочеться чогось практичнішого.
     
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    газу немає і не буде
     
  7. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    А ми з придбанням мультиварки плануєм взагалі двох-канфорну купувати, правда ще на етапі обдумування-пошуків за і проти.
    Мо хто що порадить розумного :girl_wink:
     
  8. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Я свою газ на склі мию раз на тиждень, в суботу коли прибирання роблю, а так, вже хіба, як щось конкретно хляпне, то витру. І все ок, не жалкую, що придбали.
     
  9. Medusa

    Medusa Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Щодо електроплит - крім індукційних (я б їх боялася, ну то моє ІМХО, я з тим діла не мала) є ще скло і склокераміка. Електрична поверхня дуже зручна, набагато зручніше ніж газ - бо маєш суцільну поверхню, на якій можна просто поскладати баняки, чи навіть нарізати щось на дошці. Відповідно і мити легше, бо нема тих пазів як у газовій поверхні, в які завжди щось натече, нагорить, а потім довго і нудно треба то віддирати. Тобто вона легша у догляді. Але є електрика "на склі", а є власне склокераміка. Раніше мали б/у-шну плиту, привезену з Німеччини, поверхня була коричнева, ряба, ніби у дрібних краплинках (власне склокераміка). То була ідеальна поверхня! На ній не було видно бруду, милася дійсно раз на тиждень (або хіба щось збігло), і виглядало нормально. Тепер стоїть чорна скляна поверхня - і це аут. Видно кожну дрібнесеньку краплиночку води-жиру-чого завгодно. Думаю, навіть біла поверхня виглядала б менш "брудною". Білі є в Гореньє, але вони дуже дорогі, принаймні те що нам свого часу пропонували.
    Ще нюанс електрики порівняно з газом - довше розігрівається і довше стигне, але хто має роками, той вже це діло добре знає.
     
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

     
  11. Nimfa

    Nimfa Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Сьогодні були з чоловіком в магазині з технікою, хотіла подивитись на ті поверхні "в живу", бо планую купувати через і-нет, нас там трохи "просвітили" в тих дєлах. Так от, нержавійку КАТЕГОРИЧНО не радили , мало того що плями лишаються назавжи так ще й царапаються. Є поверхні які містять камфорку з потрійним газом (що дає додаткову потужність камфорки). Ну є з газ контролем і без, тут ясно. Автопідпал майже в усіх,а може й в усіх. Є поверхні з чавунними решітками і камфорками, а є з емальованими. Чавунні краще однозначно, вони міцніші, довговічніші і по ним не буде ковзати посуд.
     
  12. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    ми купили д-ка тижнів тому hotpoint Ariston, нержавійку!
    загалом дуже задоволена! купила спеціальні рукавички і крем яким треба потирати поверхню! направду поверхня дуже марка, і якщо не мати спеціальних засобів, то лише залишаються розводи! але якщо тримати поверхню закритою кришкою, тоді протягом дня, коли нічого не готується, все залишається чистеньке!

    ---------- Додано в 12:11 ---------- Попередній допис був написаний в 11:55 ----------

    сенсорний варіант звичайно виглядає дуже гарно, але я мала якось можливість користуватись таким д-ка місяців, і буде дуже розчарована!
    по- перше, щоб обрати режим потужності камфорки (від 1-10) треба було тиснути на сенсорну кнопку з немалою силою, бо часто вона не хотіла піддаватись! часто або дуже легко йшло, або навпаки нічого не робилось! дуже часто коли плитка була нагріта, було навіть важко натискати бо і сенсорна поверхня нагрівалась трохи! а про те щоб натискати мокрими пальцями і мови не було!
    а ще була така "чудова" річ, як самовиключення! коли, для прикладу, каструля була посунута на сенсорну частину, все виключалось! а ще замітила що якщо щось збігає і попадає на сенсор, все також виключається!

    загалом досвід був не найвдалішим! може в когось склалось успішніше)
     
  13. ReyeN

    ReyeN New Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    до нас газ непідведений і мабуть ще не скоро буде... тому в нас не поставало питання між газом і електрикою...
    при виборі зупинились на склокераміці, чорна, з сенсорним регулюванням
    вагались між індукційною і не індукційною, але вирішили, що переваги індукційною не достатні порівняно із різницею в ціні, тому взяли звичайну
    купляли по і-нету
    користуємось майже 3 місяці
    плюси: дуже гарно виглядає, швидко миється
    мінуси: коли щось сильно пригорить - то треба дуже сильно дряяти)

    а в загальному я задоволена

    ---------- Додано в 16:50 ---------- Попередній допис був написаний в 16:43 ----------

    В нас ось така
    [​IMG]
     
  14. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Вибираю наразі собі газову варочну панель. Але в різних моделях пише
    - тут у ватах,
    - тут у кВт.
    Поясніть хтось що то означає, це що плитка крім газу ще електрику споживає?
     
  15. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Ні, електрика тільки на підпал, її ніхто і не рахує. А ці кВт це одиниця виміру енергії, не тільки електричної, а й теплової, як у даному випадку. Наприклад потужність батарей опалення або газових котлів також вказують у кіловатах. А те, що у деяких випадках пишуть забувають дописувати кіло до ватів, то це просто опечатка, бо півтора вата це як лампочка у ліхтарику :)

    Додам ще наші критерії вибору газової варильної поверхні: дуже часто нагріваємо в металевому горнятку молоко для какао, а ще буває заварюю в турці каву, а в старій плиті турка або мале горнятко просто провалювалися між лапками решітки, отож тепер будемо брати тільки таку, де над маленькою комфоркою буде або хрестовина, або лапки з мінімальним отвором, щоб горнятко могло добре стояти.

    Ось для прикладу така решітка зовсім не підходить
    [​IMG]

    А така буде супер
    [​IMG]
     
  16. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Ех де ви були скоріше?))) Ми вже купили. Причому таку як на першому малюнку. Дійсно незручно з малими кастрюльками, але там в нагрузку додаються насадки з нержавійки, щоб можна було турку або горня поставити. Проте дійсно треба було дивитись таку як на другому малюнку, але я хотіла чавунні решітки, а таких чавунних щось навіть і не було.
     
  17. OlgaSoroka

    OlgaSoroka Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Дівчата,обираю електро поверхні й натрапила на ось такий відгук:

    Отзыв о Электрическая поверхность ELECTROLUX EHS 60210
    Ольга 19 марта 2012
    Треснула. Просто на глазах после стандартного включения пошла трещина по диагонали. Прошу обратить внимание, инструкцию читали внимательно, покупали спец. средства по уходу.Очень жаль. Пользовались всего пару месяцев. После уже почитав в инете отзывы, узнали что это типично. У некоторых даже не просто треснула, а взорвалась. Вообщем не советую категорически.
    Плюсы: Приятна в уходе. Удобные сенсорные кнопки.
    Минусы: Очень быстро треснула.

    через що це так? як там може бути? вже боюсь купляти((((
     
  18. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    може цукор чи сіль розсипали і вчасно не прибрали? від солі і цукру можуть бути і подряпини і тріщинки.
    маємо зараз від попереднього власника квартири таку поверхню самсунг:
    [​IMG]
    Поки що задоволена, швидше усе нагрівається, порівняно з газом, гарно, легко доглядати. Побачимо, що нам вийде по рахункам за світло, будемо вже точно вирішувати, чи залишати її, чи все таки замінити газовою.
     
  19. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    а як ви то прорахуєте? мені от теж цікаво скільки ,наприклад,тягне плита..але як то вирахувати незнаю...
     
  20. Artemida

    Artemida Well-Known Member

    Відповідь: Обираємо варочну панель. Досвід, поради.

    Я в роздумах.... В будинку, де будемо жити поки що газу немає.
    От і думаю, яку панель ставити: газову чи електричну. Газова ніби якось ближче до душі, бо звикла, а з іншого боку якщо будуть проблеми з газом?
    Може хтось щось порадить? Цікавлять переваги\недоліки, ціни та витрати по комунальних (що дещевше виходить - оплата за газову чи електричну).
    Дякую.

    ---------- Додано в 15:37 ---------- Попередній допис був написаний в 15:35 ----------