Нефізичні покарання дітей

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем yasna, 5 Квітень 2010.

  1. Melian

    Melian Well-Known Member

    Чисто випадково зайшла в цю тему, сама поки що на стадії "майбутньої матері", але вже точно знаю чого б не хотіла бачити у вихованні моїх дітей..коли я була малою, ми жили у приватному будинку великою сімєю, мама, тато, бабуся і дідусь. До виховання з боку батьків не маю жодного зауваження, треба буде самій у них уроки брати)) а от старше покоління відбивало охоту вчитись чомусь новому. Часто бувало що хотілось щось приготувати для сім'ї, дідусь на те все з недовірою дивився і кликав бабусю щоб вона контровала процес. Так було в моїх 12, 16 і навіть після 20. Ця недовіра повністю відбила бажання щось нове навчати по кулінарії( та й навіщо, якщо тобі не довіряють), тож в результаті я вийшла заміж і навіть суп невміла приготувати:)

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Порадьте мені, як донести до 5-річки, що пискувати - то неповага і так поводитися не можна. Пишу в цю тему, бо ніякими позитивними методами не доходить. Дати по писку руки сверблять, але я того не роблю і не зроблю, бо в мене дитина дуже складного і сильного характеру, вона тільки затаїть образу і буде пакостити ще більше. Пояснюю, що маю на увазі під пискуванням. Наприклад, пояснюю, що гуляти не йдемо, бо там дощ. Відповідь: "Там нема вже дощу, ти не можеш піти подивитися, чи що?" Суть в тоні і постійних репліках з претензіями і вимогами. Я впевнена, що вона того набралася на гуртку, бо сама чула, як окремі діти говорять зі своїми батьками значно гіршими фразами. Загалом в нас нормальні стосунки "мама-дитина", не можу сказати, що вона вона на голову вилазить чи намагається то робити. В неї дуже складний характер, я ставлюся до того як до факту, не стараюся її "переробити", але відчуваю, що треба якось радикально присікти ті вибрики. Крім того, менша повторює за нею, а вона в мене взагалі дитина-ангелочок, не схильна до капостей, і не розуміє, чому старша гаркає і фиркає.
     
  3. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Кажу, що не можу, бо не хочу/зайнята/мені це не потрібно. І що в такому тоні розмовляти не буду, бо мені це не подобається. Далі, залежно від віку, можу пояснити, чому не буду, і як треба звертатися. Але це теж складна для мене тема.
     
  4. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Постою, послухаю. Для нас це теж актуально. В нас це й показування язика, плювання й кидання словами типу " Ти не моя мама", " Якийсь дурний тато" чи " Йди собі геть, нехочу з тобою жити"... Розумію, шо то дитина, але все рівно образливо і не приємно. Впевнена, що то треба присікати такі викиди, але незнаю як:girl_cray: Навчилась, мабуть у садку, бо такої моделі поведінки немає ніж між нами, батьками, ні по відношенню до інших людей. Хіба скидається думка, що коли щось дитині забороняємо, то виходить, що не поважаємо її бажань, звідти така віддзеркалена реакція. А може то спосіб маніпуляції, щоб добитись бажаного, незнаю.
     
  5. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я теж так роблю. Але це повторюється по 20 разів на день і мені вже внутрішньо росте обурення черговий раз спокійно відповідати на такий тон. Я себе не почуваю авторитетом для дитини. Я відчуваю, що маю відповісти і подіяти якось радикально, але не знаю як.

    Оо, ні. Це точно не про мене. Забороняти - це дуже нормально, це дає дитині відчуття захищеності і відчуття, що батьки можуть вирішити проблему, якщо для дитини вона не по віку. Власне, з заборонами в нас нема проблем. Максимум пониє 2 хвилини і забули. А от з словесними капостями повний аут:sad:
     
  6. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

     
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я боюся зіпсувати стосунки з малою, бо й так бачу, що легко нам ніколи не буде. Мене мама лупила як козу сидорову, єдине, чому то мене навчило - робити своє так, щоб мама ніколи не дізналася. Але може бути таке, що мене ще не критично доводить та поведінка. Намагаюся знайти якийсь компромісний метод покарання за ту манеру спілкування, тільки от безуспішно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    я вам напишу, як би я робила. бо я так не роблю: я псіхована істєрічка(((
    Спокійним, тихим і строгим голосом кажете, що вам не подобається, коли люди так говорять з вами, і йдете геть від неї.
     
    • Корисно Корисно x 1
  9. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Я кажу щось на зразок:"Я тобі забороняю зі мною розмовляти в такому тоні. Мені не подобається те, як ти щойно сказала." Кажу дуже строгим голосом, але без крику. Чи допомагає? Не знаю. Але і пащекувати собі не дозволю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Ревнує?...:help:
     
  11. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Коли в моєї дочки щось таке проскакувало, я то одразу присікала. Пояснювала, що саме мені не подобається і чому. Тепер, як забудеться, серйозно питаю: "як ти зі мною розмовляєш? Я в такому тоні з тобою говорити не буду". І вона зразу: "Ой, вибач". І все, конфлікт вичерпано.
     
  12. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    скільки вашій доні? не може сама піти подивитися чи навіть погуляти десь під вікнами?
    скоріше за все вона просто приміряла на себе таку манеру поведінки, при відповідній вашій реакції попробує і забуде
    (ні в якому разі не надмір уваги, але дати зрозуміти що це зовсім не круто, може передражнити? поспілкуватися декілька в такій формі, але жартівливо)
    якщо це всерйоз і довго - простіше змінити гурток
     
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В мене суть проблеми така ж. Я теж не дозволяю. Але от реально, як можна заборонити (на цьому слові наголошую) розмовляти в такому тоні? Бо ясна річ, що коли їй робиш зауваження, вона замовкає. При тому корчить недовольну міну.

    Кого до кого?:)

    5 років. Знаєте, про "приміряння" цілком може бути, про це я не подумала. Але чому так наполегливо приміряє? Я ж не один раз строго, спокійно і чітко пояснюю, що зі мною так говорити не вийде.
    Забирати не буду точно. Через рік-два до школи, там ще не таких варіантів поведінки надивиться. Я все-таки прихильник "розбору польотів ", а не відгородження.
     
  14. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    самі ж казали - сильний характер
    яка вона у вас ще маленька))) я чомусь подумала що вже школярка
    ви пояснюєте, строго і чітко, але в якийсь з моментів вона побачила що вас це зачіпило, тепер користає
    (не ведіться і скоро пройде)
    я своїх тролю, їхніми словами, їхніми вчинками показую абсурдність дурацьких ситуацій, і тоді вже вони мене повчають
    на повчання? а якщо розбирати ситуацію на прикладі історії якоїсь нечемної дівчинки?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Мені важко сказати, може бо молодших, що її віддають в садок, а інші з мамою..або..або...Просто занадто напологливе приміряння, коли просто приміряння. Звісно, я не знаю Вашої дитини, Вам видніше.
    А до інших дорослих також таке приміряє? Може просто спитайте дитини?
     
  16. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    От так, напишіть із досвіду: а комусь вдалось присікти оте пискування? Бо мої не пискують (у них інші пріколи). Але із тих дітей, яких бачила -- то вроді ніхто так і не перестав. От одна мала так пискувала у дитинстві, що з нею тільки не робили, як не просили-пояснювали. І нічо, пискувала, обзивалась. Потім, в років 7 трохи вже якийсь страх з"явився, то обзиватись і матюкатись перестала, а пискувати -- ні. Чи ще один приклад, дівчинка, така ідеальна, чемна, але отак різко пискувала з дитинства, зараз уже на перпшому курсі -- і за стільки років ця ж манера залишилась. Це не добре, не погано, просто у людини така манера: хтось істерить, хтось закривається в собі чи в кімнаті, хтось йде на діалог, хтось плаче, хтось б"ється.... Це як колір очей -- такими ми вродились. Лише, коли подорослішаємо, тоді якось це зможемо стримувати, контролювати. Хоча? От є у нас 18-20 річні практиканти. Ну чесне слово, як малі діти. Тільки щось не по їхньому, то відразу одне огризається, інше плаче, ще хтось у депресію і комплекси впадає, ще хтось просто рже....

    То я до того веду, що з тим пискуванням, либонь, доведеться жити. І тут потрібне таке своєрідне роздвоєння для мами. Бо ота дитина, яка пискує -- вона нервує, але ж ми любимо своє дитя. Тому, от ті знайомі із першого описаного випадку завжди, коли мала вередувала в дитинстві, казали: "Ой, а це знову нечемна Анічка прийшла. А де ж чемна? Ну ми її почекаємо!" Мала могла виричатись, випискуватись, навіть підстрачника дістати -- але потім завжди знала, що її об\німуть, не будуть злитись, бо то ж не вона, то ж нечемна Анічка. А не буду вдаватись у психологію і думати, правильно так чи ні. Але я бачила ті істерики. То реально так в морду хочеться дати і пояснювати нема шо і нема кому. А завдяки такому роздвоєнню батьки дуже хороші і теплі стосунки мають із дівчинкою, але вона і далі огризається
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Певно і я буду тролити. Бо відчуваю себе якоюсь Мар'юІванівною, яка хоче виглядати дуже авторитетно, а виглядає смішно:)
    Вона маленька, але дуже гостра на слова і достатньо розумна і спостережлива, щоб знаходити слабкі місця в людях.



    Ну от я вважаю, що то таки погано. Крім того, вона може і поплакати, і в кімнаті закритися, і потім на діалог піти. Але то ще мале, я на це не зважаю. Пискує вона не в стані збудження чи образи, а просто - коли в голову встрілить.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. marianast

    marianast Well-Known Member

    В нас коли якась гостра ситуація чи просто непонятки які Саша йде в іншу кімнату. Ну як йде))))) - відсилаю, я помітила, що якщо ми 20хв обдумаємо то все на окремо, переваримо, охолонемо, то діалог потім і конструктивний і продуктивний. Бо як його відразу виховувати, бубніти, тиснути авторитетом чи включити МарьюВановну то ображається і слова з дитини не витягнеш.
    І ще є такий момент, не знаю наскільки то педагогічно правильно, намагаюсь не зловживати - він коли самостійно "переварює" відчуває докори сумління, тобто думає не лише про себе і свою образу, а думає про те, що зробив мені неприємно. Часом якась така дрібниця станеться, я кажу " йди подумай над своєю поведінкою, потім поговоримо", а за п'ять хвилин приходить таке мале, мамине, очі слізьми налити, але не плаче, губа труситься, і оте "маааааам, ну вибач".....Всьо))))) Сама вибачатись хочу))))
     
    • Подобається Подобається x 3
    • мімімі мімімі x 1
  19. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Haidee, а до чоловіка, тобто свого тата , теж пискує?
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Пискує, тільки акуратніше. Тато може і піддупника дати в крайньому випадку.