Не роби, бо не оцінять...

Тема у розділі 'Теревені', створена користувачем Liliyah Romanova, 21 Червень 2012.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Мій Дарко дуже часто мене просить, аби зробити листівку, коли він буде йти до когось на уродини. Раніше було, що я зробила два рази листівку, але суперпросту, майже як на відчіпну. Але бачу, що він заглядається на інші мої роботи й час від часу питає: "а для мене чого таку не робиш", то вже якось цього разу, коли попросив зробити листівку для його друга, я зробила таку серйознішу, не 20-хвилинку, які й не показувала нікому. Проте цього разу мене не підтримав чоловік. Сказав, що не варто робити дітям листівки, яких вони не оцінять через вік. А мені воно якось дивно. Дарко тішиться, то най і та дитина собі має. Ну, не оцінить, то йой, нема на то ради, головне, що був добрий намір. Мені сподобалося, як дівчата в карму мені писали, що "най дитина собі потішиться". ))

    А як ви думаєте? Вартує робити речі власними руками й дарувати малим дітям чи ні? І від якого віку, якщо не всім дітям? Як ви робите?
     
  2. Lira

    Lira Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    я роблю тоді, коли знаю, що батьки приглянуть за листівкою і збережуть потім на пам"ять для дитини. Бо просто так робити, щоб листівка через 15 хв виявилася закинутою під диваном, а потім у смітнику- у мене для цього замало вільного часу. Я тоді дитині краще книжку-розмальовку куплю і підпишу :)
     
  3. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Чому б дитину не привчати до такого! Бо у всьому світі дуже цінять роботу зробдену власноруч! Як на мене, то дуже добре, а ще краще з Дарком робити такі роботи, щоб він безпосередньо приймав в тому участь, звичайно, якщо захоче, і немає значення, що він хлопчик!:kiss:
    А чому неможна робити кожен день, і просто так...не для когось, а для Дарка, Натанчика, себе коханої, чоловіка, друзів..наприклад для Марусини? Та для кого завгодно! Люди це оцінять!
     
  4. Tanyunya

    Tanyunya Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Діти різні, так само як і дорослі. Знаю кілька дорослих людей, які справді неспроможні оцінити таке. Ну не для них то.... Скільки би ти не вкладала в то душі, любові і старння - для них то практично ніщо. В тому випадку, я думаю, справді не варта робити, бо не оцінять.
    А щодо оцінки дітей, то мала нагоду переконатись, як може дитина оцінити ручну роботу, коли пошила вбрання для ляльки однієї дівчинки і подарувала то їй - заради тих очей вартувало то робити. Звісно, то таки не листівка, більше іграшка - але і такий подарунок, повірте, не кожна дівчинка оцінить, а мені дитина сказала, що то найкращий подарунок:). Ми з малим робимо листівки-подарунки для рідних, він бачить, як до того ставляться інші, сподіваюсь якщо би йому хтось зробив такий подарунок, теж буде шанувати.
     
  5. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    моя відповідь: однозначно робити! навіть якщо і друзі дитини не оцінять. То ж така радість, така приємність для дарувальника, коли даруєш насправді гарну річ, коли вона зроблена з душею. я тепер на найменше свято готую листівки. Я буквально нещодавно зрозуміла, як то приємно дарувати друзям щось зроблене своїми руками. То найбільша приємність, яку можна собі уявити. А ще взяти до уваги що мені завжди було важко обрати що кому дарувати, то тепер взагалі супер. Та й люди цінують такі речі, дуже В неділю в брата було ДН, то він отримав від мене вишиту картину , дуже тішився і дякував, а вчора мама мені розказує: дзвонив Олег і каже: я по кілька разів на день заходжу в кімнату і любуюсь тою вишивкою, і кожного разу вона мені подобається більше. А тепер скажіть: чи не варто хоча б заради цього постаратись і кілька вечорів недоспати?))) я кажу ВАРТО!
    з дітками так само. вони дуже люблять щось не таке як у всіх, а листівки ручної роботи саме воно) Сашко робив бабусі листівку на день матері, то так гордився нею, тепер причепив її на холодильнику і мало не щодня нагадує що то він робив для бабусі.
     
  6. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Все залежить від людини і від сім*ї. Для когось - це пам*ятка, а комусь - лише макулатура.
    В українців чомусь менталітет такий дивний. Я от подарувала листівку мамі... не зрозуміла вона такого. Подарувала тітці... також особливого розуміння не було. Вирішила для себе, що то даремне витрачений час. Можна вкупити шось за 2.00грн, підписати і всі будуть щасливими і ніхто не буде розчарованим (як ото я, бо не зрозуміли шо то листівки РУЧНОЇ РОБОТИ).
    Найбільше таку листівку цінуватиме скрапер. :) Він знає скільки сили, любові, матеріалів, терпіння у це вкладається.
    Чи варто робити листівки дітям? Якщо в тому є внутрішня потреба, то варто. Але аби зробити... не знаю. Дитина однозначно не зрозуміє всього що є у тій листівці. І шкода, якщо вона просто десь валятиметься.
     
  7. cherepashka

    cherepashka Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Думаю, вартує, ще й як вартує :) Ось у мене - ручки-крючки, сама нічого гарного зробити не вмію, зате дуже подобаються роботи наших дівчат - вернісажниць. Маю декілька листівочок від нашої Флешки (Наталі), якими вони вітала моїх дівчат. Настюха вже знає, де її листівочка, а де сестрички. Любить їх розглядати, порівнювати, особливо об'ємні детальки. Ну, а Нікусі, звичайно, я їх показую тільки зі своїх рук. Зате, коли підросте, зможе оцінити :)
     
  8. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Скажу свою думку як невернісажниця )))
    Люди справді бувають дуже різні. Комусь може дуже подобатися зроблене своїми руками, а комусь воно буде ні в тин, ні в ворота. Я особисто хендмейд листівки просто обожнюю, не пригадую, щоб останнім часом когось вітала звичайною. Вони такі милі, такі гарненькі, що листівка часто стає більшою потіхою, ніж те, що в ній написано.
    А от інші речі в мене викликають двояке відчуття. Я з людей, котрі люблять мінімалізм в квартирі. Мені було б неприпустимо понакладати цілу купу дрібничок в кімнаті, закласти всі полиці, завішати стіни... Я люблю картини. Або якісь справді функціональні речі. До прикладу, гачкована скатертина (не серветка) на увесь обідній стіл, тобто вона має бути дуже значних розмірів і обов"язково пасувати до інтер"єру. До речей, які ціную, можу віднести вишивані сорочки, фотоальбоми, прикрашені вручну, коробки, в"язані шкарпеточки (все, що має практичне, а не декоративне застосування). Натомість вироби з бісеру, вишивані речі, різні прикраси, біжутерію хендмейд, ікебани та інші предмети інтер"єру не знаю куди застосувати і завжди мене болить серце, бо знаю, скільки це забирає часу і скільки треба вкласти душі (сама вміла колись і вишивати і гачкувати і в"язати - закинула), а воно мені непрактичне і куди його подіти я не знаю.

    Ага, і основне. Дітям робити такі листівки однозначно вартує, треба ж прививати маленькій людині хороший смак!

    ПиСи. Строго не судіть )))
     
  9. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    в мене одногрупниця така, завжди казала щоб їй не дарували ті дурнуваті рамки для фото. подарувала їй картину, то вона дуже втішилась, хоч я і переживала як сприйме. а тішилась чому? бо то зроблено своїми руками.
     
  10. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    А я вважаю, що оцінити ручну роботу може тільки людина, яка сама хоч щось подібне робить. От таким людям аж самій приємно подарувати вишиту/пошиту/сплетену роботу.
    Хто не знає, скільки реально часу і сил на це затрачено, не зрозуміє, нащо то взагалі я займаюся такими дурницями у вільний час. Або подумає, що вирішила зробити економний подарунок (шматок тканини, муліне і рамка), або просто витягла це із запасів замість витратитися на щось краще..
    І взагалі, неприємно, коли ручної роботи речі не цінують, і вони опиняються в кращому випадку в якомусь темному куточку.
    А листівки, в принципі, небагато хто оцінить, тим більше, що в продажі повно листівок ручної роботи, і хто не знає, то думає собі, що їх виготовлення - то хвилинна справа..
     
  11. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

     
  12. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...


    Але багатьох людей цілком влаштовують і з естетичної, і, звичайно, з фінансової, сторони, китайські штамповки масового виробництва (в усіх видах робіт), і великої різниці між ними і хендмейдом вони не бачать. Ще й дивуються, чому ж то вишита картина коштує, наприклад, 1000 грн., і яким то треба бути вар"ятом, щоб її купити. Звичайно, що вони подібних подарунків не оцінять :)
     
  13. MYR

    MYR Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Не завжди, до мене приїхали знайомі з Запоріжжя минулого літа, а я якраз закінчила вишивати "Паризький ровер" то вони не могли налюбуватися тою картиною, казали: "Як запустити космічний корабель я приблизно уявляю, а як можна вишити таку картину уявити не можу" Тож коли вони їхали до дому я їм подарувала ту картину. З того часу я в них в гостях не була але впевнена що моя картина висить на найвиднішому місці. Так от люди які ніколи в житті не тримали в руках голки також можуть оцінити ручну роботу.
    А для дітей я вважаю варта робити красиві листівки, хіба якщо ви бачила що з листівкою поводились не дуже коректно то наступного разу тій же дитині я б вже не робила.
     
  14. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    А ще краще робити листівку не для дітей, а з дітьми.
    Це водночас буде і гарним подарунком і дітки можуть чогось навчитися і кожен отримає подарунок.
    Ми з Ясьою ходили на ДН де дітки на картонки з пластиліну ліпили щось (сонечка, квіточки, травичку і т.д.). То була цікава гра. Потім дітки обмінялися своїми шедеврами і всі були щасливими. Гадаю з листівками можна робити так само. Зробити заготовки і організувати гру.
    Так і дитина навчиться не лише цінувати ручну роботу, але й насолоджуватись процесом.
     
  15. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Мене Петрик часто просить зробити листівку для друзів просто так. Інколи справді роблю простеньку, але інколи сідаємо з малим і весь вечір тратимо на листівку. От Востаннє робила малому запрошення на ДН, діти хто приніс додому, хто загубив :), хто віддав назад (маленькі ще напевно, не розуміли призначення тих листочків, прочитали і назад віддали). Ще робила подарункові торбинки на солодощі малому, такі-собі, простенькі, але на 31 штуку згаяла 3 ночі. І теж бачила, що хтось із дітей ніс і тішився, а дехто викинув у сміття. Ну але моя дитина пишалася, що мама зробила таке для нього. І справді, робила більше для власної дитини, бо він просив, бо він хотів, щоб було красиво. Він зумів оцінити мамині старання і мене це дуже тішить.
    Ще маю такий приклад: були ми на забаві і дітям винесли надзвичайно красивий торт (котрий одразу порізали, квіточки поламали і з"їли, тобто краси було на хвилину). Але! Була там дівчинка, мама котрої той торт робила. Дитина направду сильно пишалася, що її МАМА таке зробила. Кожного перепитувала чи торт красивий, чи смачний, бо її мама пекла. А діти не оцінили всієї краси і явно не задумувалися над об"ємом роботи. Діти з"їли і пішли далі бавитися. Дітям (були переважно хлопчиська) байдуже чи той торт красивий, але я думаю, що зусилля тієї мами виправдали себе встократ.
     
  16. Stanislava

    Stanislava Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Різні люди, різні думки. От сьогодні маємо дн в моєі похресниці 2 рочки. Вирішила подарувати вишиту сукню. Вони люди віруючі, схотіли сукню до пяток, і т.д. Ми з Стасею маємо іти то дарувати, я переживаю чи то ім вгодила, а от Стася дуже щаслива, що мама зробила сукню для маленькоі дівчинки, каже то в неі така буде сукня як ні в кого (навіть в мене немає). Головне на мою думку, щоб твоя дитина гордилася тобою, знала що мама не безрука:girl_wink: А як люди оцінять твою працю, то таке (хоча звісно добре коли похвалять:girl_blum:)
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ви знаєте, не завжди.
    У мене бабуся і вишиває, і в'яже, і шиє, а цінує хіба те, що я роблю, або хтось знайомий, а як чуже десь бачить (на вернісажі наприклад тощо), то так критикує, що страшне. І то гарні речі критикує. І мені то так дивно завжди.
    Тут зазвичай цінують речі ручної роботи, тому я за то якось ніколи не переживала. А діти є діти. Я коли таке роблю для дитини, то я й не чекаю якогось неабиякого дякую. Дарко похвалить і мені того досить. Він он ходить і всім розказує, що в нього мама митець. :girl_tender:

    Звичайно, виконану роботу на всі 100 може оцінити той, хто знає техніки, скільки часу робота займає, але таких людей не так і багато. Я в Оттаві маю лише одну знайому скраперку наприклад. Кілька вишивальниць і в'язальниць. І все. Але всі знайомі цінують зроблене для них, чи то листівка, чи щось інше.
    Тут навпаки в основному штамповані. Ручної роботи лише в книжковому магазині можна знайти та в деяких сувенірних.

    А чому? То ж лише листівка. Її призначення не вічне, а доволі короткотривале. Якщо дитина пораділа кілька днів, а потому вже інтерес пройшов і батьки не бережуть таких речей, то чи не зависокі тоді вимоги ми ставимо? І ще скажімо, як дівчинці зробити листівку з принцесами, метеликами, квіточками чи мереживом, то вона буде тим тішитися, а хлопчисько не завжди розуміє призначення такої речі. Прочитав привітання, глянув, подякував і все. Я тому трохи була здивована, що мій чоловік чекає від дитини якоїсь особливої реакції.
     
  18. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Так, подарунки своїми руками для діточок, то є трошки інше. Діти, хоч може і не розуміють, що то за праця, але якось інстинктивно тягнуться до всього цікавого, гарного і незвичайного, особливо,якщо це зроблено спеціально для них. І для дитини то є завжди радість, хай часом і на кілька хвилин. :) Я би навіть не образилася, якби дитина цікавилася моїм подарунком недовго.. Дітки є дітки :)
    А мій малий також справді дуже пишається, що його мама те і те йому вишила, те і те ми разом зробили. Всім розказує і показує :)
    Але те, що мама не безрука, дитина вже і так знає:girl_wink: А коли робиш комусь подарунок, то, напевне, в першу чергу, щоб зробити приємне тій людині, якій даруєш. І шкода за рік побачити свою роботу навіть не розпакованою, в кутку.
    Ті люди, для яких Ви вишивали сукню для дівчинки, очевидно, цікавляться вишитими речами, і ще й хотіли сорочечку для донечки. Тому Ваш подарунок, безумовно, доречний і бажаний. А тим, хто таким не захоплюється, можна подарувати щось інше..
     
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Тут як для кого:) Я наприклад зберігаю всі листівки, які мені подарували, приємно згадати ті часи, ту радість.
    Кожна людина по-своєму все сприймає. потрібно з малечку дітей привчати до красивого. Спочатку вони може це просто не сприймуть.
    От до прикладу, в мене вдома все вишите. Для мене з малечку вишивка це буденна річ і нічого особливого я в тому не бачила. Був навіть такий період що я хотіла щоб то все познімали, бо вже нівкого в хаті таке не висить. До нас приїхали знайомі з Луганська, я не можу передати Вам їхніх очей коли вони то все побачили! Після того моя думка кардинально змінилась, побачила на скільки це вишукано і по-нашому. Зараз вже і сама поповнюю наші вишивальні скарби.
    Можливо так само із дітками, в той час коли Ви подаруєте листівочку, вони її належним чином не оцінять, але знайдеться людина яка із захопленням буде розглядати Ваше творіння, чим і приверне увагу дитини, відкриє очі на справжню красу!
     
  20. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Не роби, бо не оцінять...

    Нехай, зате будуть тішитися безмежно. Нехай півдня, але воно того варте. Минулого року я зробила похресниці доволі просто листівочку із Тільдою, мала ТАААК тішилася! І це дитині 8 років, а вона крутила в руках, розглядала, безліч разів питала як я таку красу зробила (хоч нічого надзвичайного, я навіть забула зазнимкувати). Дитина захоплюється бісером і на свої уродини я у відповідь отримала чудову роботу із бісерними квітами. Нехай вона не ідеальна (ну бо таки дитина у 8 років не може зробити шедевру :)), але мені гріє душу. Дівчинка у відповідь зробила щось для мене своїми руками.
    А щодо листівки... знаючи характер тої непосиди я впевнена, що вона її таки порвала десь тихенько на третій день :)