Не можу ковтати їжу: Консиліум

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Lietti, 4 Грудень 2011.

  1. Lietti

    Lietti New Member

    Я не можу ковтати тверду їжу, живу скоро рік на молочних сумішах і супах з блендера. Можливо хтось стикався з цією проблемою. Обійшла всіх лікарів у місті, зробила кучу аналізів і обстежень - здорова, а їжу проковтнути не можу, стає в горлі і все. Лікарі розводять руками і відправляють додому, можливо само пройде. Похудала на 15 кг. Що далі не знаю.
     
  2. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Можливо хтось с таким стикався?

    Тобто, я так розумію, проблема не фізіологічна? Вам перевіряла стравохід на прохідність, робили обстеження? Якщо взагалі нічого не знайшли-можливо у вас проблема психологічна?
     
  3. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Можливо хтось с таким стикався?

    в мене схоже було. Так само купу аналізів здавала, і все ок. Виявилось що то від нервів було. Навіть воду проковтнути не могла. Сходила до невропатолога, пропила курс заспокійливих, нормалізувалось. Не стверджую що це таке саме, але сама в першу чергу не подумала що це психологічне
     
  4. Lietti

    Lietti New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Улянка, скажіть будь ласка чим саме лікувались, томущо я нерви лікувала і нічого практично не допомогло. Ліки призначали і нервопатологи і психотерапевти (оскільки нічого фізіологічного не знайшли, вирішили лікувати нерви). Обстеження я робила різні - МРТ головного мозгу, енцифолограму головного мозгу, УЗД судин, дивились стравохід, шлунок, носоглотку - камерою (ентерофазоскопія чи якось так), робила рентген з барієм (ковтання барія - барій стоїть за язиком в глотці, а такого не повинно бути), от саме так мені їжа зупиняється за язіком в глотці і дуже важко її проковтнути - за перший раз не получається, відповідно виникає поперхування їжею, а потім і страх ковтання. Лікарі вважають що проблема є пале ніхто незнає в чому от і неберуться лікувати. Була і в приватних (дорогущих) і в державних (також платні:)) ) і ніхто не хоче братись лікувати, навіть діагноз не можуть поставити. Спілкувалась з людьми с такою ж проблемою з Росії, як виявилось таких дуже багато, деякі вже 6 років на такому харчуванні. Можливо тут у Львові є люди котрі з таким стикались і можуть тут на місці порекомендувати лікаря. Я все ж таки думаю що це не від нервів, але якщо хтось щось порадить буду дуже вдячна, просто вже не знаю до кого звернутись, і спасибі велике що так швидко відписали :girl_tender:
     
  5. Samodumka

    Samodumka New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    УЗД щитовидки робили? Рефлюксної хвороби немає(печія, відрижка кислим)?
     
  6. Tsypulka

    Tsypulka Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Може Ви пережили якийсь стрес?
     
  7. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Відповіла в ПП. Я написала назву препарату який приймала, але ці ліки йдуть по рецепту, і все рівно проконсультуватись з лікарем обов"язково.
     
  8. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    аналогічно, перенервували коли виявили великі проблеми з серцем

    всі робила обстеження - і узд всіх органів, і глотала зонд, і по лікарях ходила, і сульпірид пила. - ніц не давало результату

    аж через місяць все перейшло, хоча пила лише глід .
     
  9. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Lietti, мені здається що пробелма не в судинах, мязах горла чи ще чомусь там. Мені здається, що причина криється в ас самих і вашому житті.
    Як це дивно не звучить, але те як ми живемо, чинимо і робимо в нашому житті потім може відобразитися у вигляді хворіб на нас самих.
    Розберіться що ви не так робите. І думаю як ви розберетеся - то проблема почне вирішуватися.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. WildWind

    WildWind Member

  11. Wiktor

    Wiktor New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    При globus hystericus, тобто комка в горлі від нервів часто є так, що рідка їжа ковтається гірше, ніж тверда, що є ніби трохи парадоксально, але так є. Тут ми бачимо, що тверда їжа ковтається гірше і є не тільки відчуття "комка" в горлі, але і порушення ковтання. Тому все таки треба думати не тільки про нервову причину. Думаю, що треба ще звернути увагу на інтенсивність місячних і якщо є інтенсивність і кровотечі, то це впливає на гемоглобін, а зниження гемоглобіну і вітамінів групи B (може і по іншій причині, наприклад глисти чи хвороби шлунку) викликає подібні проблеми зі стравоходом. Думаю, що до синдрому Пламмера-Вінсона ще не дійшло, але щось таке може бути. Хоча це тільки версія. Щоб все проаналізувати треба консультація
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Lietti

    Lietti New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Дуже дякую всім за відповіді. Скажу ще одне, що ні стресі ні нервових хвилювань не було, все сталось раптово і без будь яких причин. Щитовидка в нормі, гастроентеролог сказав, що всім би такого здоровя як у мене, гемоглобін аж зашкалює (жарт:)) ), тобто в нормі, і як написав Wiktor стосовно місячних також все повністю в нормі. На зарубіжних сайтах була - теж саме - така ж проблема, ніхто відповіді не знає (читала через онлайн-пекекладач). Тепер коли маю час сама вивчаю будову і дисфункції моеї проблеми, а на форум рідного міста написала, бо вже спілкувалась з людьми з Росії (також дуже багато з цим), але подумула, що в рідномі місті якщо хтось про це чув чи траплялось таке і вилікувався, то допомогу порадою отримати простіше. Дякую ще раз всім.
     
  13. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    А ви не намагалися раніше схуднути? Ніколи не боролися із зайвою вагою (реальною чи надуманою*) якимось радикальними методами?
    *під словом "надумана" я маю на увазі, що можливо ви насправді мали цілком нормальну статуру, але хотілося щось покращити чи вдосконалити.
     
  14. Natalka

    Natalka Well-Known Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Про подібний симптом у моєї сестри кілька раз запитувала ревматолог при обстеженні, тобто це може бути з "цієї опери". Проконсультуйтеся в ревматологаююю
     
  15. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Ревматолога це цікавило напевно тому, що радикальні дієти, пігулки та чаї для схуднення вимивають з організму калій, а недобір калію в організмі викликає збої в роботі серця та порушення у скелетній мускулатурі (звідси наприклад судоми). Довготривалий дефіцит калію в організмі може бути причиною гострої невралгії.
     
  16. Wiktor

    Wiktor New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Ревматолог це питала тому, що при деяких хворобах сполучної тканини є порушення ковтання. Але мали би бути і інші симптоми, які лікарі обов'язково би зауважили.
    Думаю, тут причина скоріше всього психологічна, якщо широкі інструментальні і лабораторні обстеження нічого не виявили. І відсутність ефекту від банальних заспокійливих засобів зовсім не заперечує це психологічне походження.
     
  17. Top-Olya

    Top-Olya Well-Known Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Lietti, в мене була подібна проблема, та й неможу сказати, що вона минула, але вже стало мені краще. Я так і незню в чім проблема була, від чого з`явився ком в горлі, який заважав не тільки їсти, а і взагалі жити. В мене був і стрес, і в мене проблема зі щитовидкою,заспокійливі не допомогали, почала пити більшу дозу гормону, який пьють при щитовидці, за місяць став ком пропадати помалу, але, наприклад, якщо випити каву, відчуваеться знов що щось заважє. На одному РОсійскому сайті мені сказали, що в мене із-за гіпотеріозу швидше за все, погане всмоктування заліза, відповідно низький гемоглабін (так, коли сдала аналіз гемоглабін - 100, при нормі від 120), лікувати гіпотеріоз (пити правильну дозу л-тероксину) і все налагодиться, ну ось я і пью більшу дозу, як вже писала гормону + попила препарат заліза. В вас мабуть інакша проблема... Чому в вас тримається барій за язиком, що на це кажуть лікарі??? Що саме його там тримає??? Невже там просто він в повітрі затримується.?
    Нажаль оцю проблему, яку ви підняли, мають значно більше людей, ніж ми думаєм, і багато хто з нею просто змирився, тому що походи до лікарів не мають успіху, а тільки грошей багато витрачається.
    Я вам бажаю швидкого одужання, щоб ця проблема з ковтанням, як взялась ні звідки так туди і пропала.
     
  18. Lietti

    Lietti New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    Робила ренген з барієм в центрі Св.Параскеви (там апаратура більш сучасніша, на поліклініці сказали що їх ренгенапарат практично не дасть толкового результату - так було сказано лікарем), сказали що барій затримується за язиком (я не лікар, але по цьому дуже багато начиталась, отже я просто не можу повністю проковтнути барій, за язиком у нас є (забула як це по научному) заглибини-мішечки в яких (як кажуть лікарі) можуть збиратись незначні частинки їжі, а в мене там стоїть барій (ну відповідно і вся їжа не проходить в горлянку повність (це я роблю висновки зі слів лікарів співставляючи їх з відчуттями в горлі), відповідно виникає поперхування їжею, ну а потім і страх ковтання (хоча у мене це вже другорядне), тобто чи мязи за язиком чи нервові сполучення (закінчення) не функціонують нормально, а на рентгені сказали що барій стоїть, але (зробили квадратні очі) сказавши що чому так вони поняття не мають. Оце так медицина. Лікарі просто відправляють одне до одного (взявши при цьому немало грошей - результат нульовий) і ніхто нічого толкового не може сказати. А те що на всі ці обстеження і лікарів (безтолкових) потрібно дуже багато грошей - це факт. Єдина лікарка, побачивши мій зовнішній стан і почувши проблему на відріз відказалась від грошей і сказала терміново лягати в лікарню (оце напевно був вигляд!) і припустила що в мене інтоксикація (отруєння нервових акінчень в горлянці (напевно), але не відомо від чого (я постійно хворіла на хронічні тонзиліти і фарингіти, можливо і від лікарств). А те що багато людей змирились з причини відсутності лікарів, то це дійсно так. Читала на сайті Нью-Йоркської клініки, що першим обстеженням є це дивляться тоненькою трубкою через ніс глотку і вливають зелену рідину, щоб виявити при ковтку де саме проблема (зелена рідина дає контраст з розовою горлянкою), а наші лікарі поняття про це не мають, і про відеорентгеноскопію також (навіть перепитують що це таке? Ну хіба це медицина...
     
  19. Samodumka

    Samodumka New Member

    Відповідь: Не можу ковтати їжу. Хтось із таким стикався?

    А про грижу верхнього відділу стравоходу хтось запідозрював? На якому рівні затримується барій? А КТ робили?
     
  20. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Карлсон вернувся? В які години приймає НА поліклініці? Які послуги надає?
     
    Останнє редагування: 8 Грудень 2011