Муніципальна няня

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Зорянівонька, 14 Листопад 2019.

  1. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Дівчата, поділіться досвідом чи роздумами. Чи така пільга працює і як.
    Маю родичку, яка деколи приходить з малою посидіти. Я би хотіла її оформити як муніципальну няню. Розумію, що треба оформити її як ФОП. І треба платити податки.А ФОП- пенсіонер звільнений від ЄСВ.
    Думаю чи варто з тим звязуватися
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Я думаю тут головне питання як довго держава буде підтримувати цю штуку.
    В мене наразі працює, тобто за договором укладеним вкінці серпня мені повернули пропорційно 300+ грн .
    За вересень я подала невчасно, тобто разом з жовтневим платежем, незнаю як там вони зроблять те повернення.
    Ну і напрягає трохи носити щомісяця виписку і ще товктися там в черзі.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  3. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    І мене цікавить.
    Мама моя часом глядить дитину родичів.
    Їй треба стаж, вона попросила їх оформити її муніципальною нянею.
    Вони сказали, якщо треба, щоб ми все дізналися, і може вони то зроблять.
    Я трохи почитала, виходить, що щомісячні податки складуть більше 1000 грн (єсв + єп). якщо я вірно розумію, фоп може перебувати на спрощеній с-мі оподаткування, 1 група.
    Найбільше переживаю, що тим людям буде влом щомісяця подавати документи на відшкодування.
    а ще цікаво, чи є якісь нюанси з договором, який потрібно укласти.
    А також, чи дана програма передбачена в бюджеті на 2020 рік (а раптом ні? Тоді забагато рухів заради 1 місяця)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  4. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В проекті бюджету 2020 було закладено відшкодування на "муніципальну няню", а так як його обговорення сьогодні тривало аж 1 годину, то логічно припустити, що все так і залишилось.
    Ось знайшла таку статтю, тут є і про договір, і про необхідні документи :
    Hello, AMPs
     
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  5. Kryhla

    Kryhla Member

    Дівчатка, хочу оформити свою маму нянею :girl_smile:. Допоможіть практичними порадами. З чого починати? З того, що перечитала в інтернеті потрібно (якщо щось неправильно, то виправить мене): піти мамі ЦНАП і зареєструватись як ФОП, потім поїхати в податкову для реєстрації облікової книжки. Тоді я проводжу оплату послуг няні і з цією квитанцією та ін. потрібними документами йду в соц.захист аби написати заяву на компенсацію. Правильно?
    Ну і такі питання: мама - пенсіонер, має банківську картку для отримання пенсії, для фопа потрібно відкрити окремий рахунок? Які складності в оподаткуванні та звітності? На скільки я розумію, потрібно буде раз в місяць сплачувати єдиний податок. Це можна робити онлайн? Які ще нюанси?
     
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    потім робите договір про послуги муніципальної няні, а вже потім - оплату послуг.
    А тоді з квитанціями та договором - у соцзахист.
    раз на квартал.
    взагалі - можна. Але я і собі оплачую завжди в касі та зберігаю квитанції, і мамі так само роблю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Kryhla

    Kryhla Member

    Яку групу ФОП найоптимальніше відкривати?
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    2 або 3
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Залежить від суми, яку будете платити. 2 група ЄП сплачує фіксовану суму (зараз це 944,60 щомісяця), здає декларацію раз на рік.
    3 група без ПДВ відповідно 5% від доходу, здає щоквартально декларацію і оплачує раз на квартал суму по декларації.
    Тому порахуйте, що вигідніше.
    Оскільки, як я зрозуміла, мама на пенсії, то ЄСВ платити не мусить.
     
    • Інформативно Інформативно x 1