Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Sonne, 27 Червень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Маю дуже подразнені соски. Мене аж тіпає, коли випадково, навіть легенько, оторкнуся.Тріщин і почервоніння немає. Їмо приблизно 6 раз на добу. Що можна зробити, щоб зменшити подразнення?
     
  2. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    може молочниця? і без видимих ознак. а може нова лінієчка??? :girl_claping:
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    теж так подумала :girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ше може бути чутливість при менструації. Як давно та чутливість (чи була завжди)? Проявляється найбільше зразу після годування чи під час, чи весь час?
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    В мене 10 міс ніяких проблем не було, а зараз шкіра на сосках стала дуже суха. А ще малий почав прикусувати сосок, коли тільки бере його до ротика.
    Вкусить і смокче далі нормально.
    А зуби ж в них та-а-акі гострі.
    Короче, соски болять.
     
  6. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Пару останніх місяців, просто останнім часом особиво боляче:girl_sad: і це постійне відчуття. Місячні регулярні, от за тиждень мають знову бути, тому сподіваюся з новою лінієчкою то не має нічого спільного:girl_crazy: А як можна виявити молочницю?
    Я вже намагаюся малій менше груди давати, але їй спробуй відмов:girl_crazy: Молока мало, то тепер вона вимагає дві нараз:girl_cray:
     
  7. Galya

    Galya Well-Known Member

    Молочниця в основному проявляється в тому, що біль виникає під час годування (пече, ніби голки колять) і до кінця годування стає сильнішим. Шкіра на ареолі часто рожева (ненормально), суха, може лущитись.
    Спробуйте поробити пару раз на день содові ванночки (1 ч.л. соди на 1 скл. води) - по пару хвилин тримати в них ареоли. Якщо стане трохи легше, то може бути молочниця і треба звернутись до лікаря. Крім ліків їсти менше солодкого, більше вітаміну С, кожного дня міняти ліфчик, пропрасовувати його і дитину лікувати теж.
    Взагалі при чутливості сосків радять вживати більше кальцію і магнію, лляну олію, масло вечірньої примули (в капсулах). Соски між годуваннями мастити ланоліном.

    На рахунок відлучення від грудей, то ВОЗ і МОЗ України рекомендує не менше 2 років (з точки зору корисності для дитини і мами), а далі - якщо мамі і дитині подобається, то не варто слухати різних доброзичливців з їх порадами. За моїми спостереженнями, певна "криза" (в мами, не в дитини) відбувається десь в рік - після року, тоді найчастіше мама запитує себе, чи варто далі годувати, їй здається це надто складним. Після 2 років все інакше, ритм годування вже не оой і не може маму так змучувати. 4-5 років - то вже від мами залежить, шо вона буде робити, бо думок на цю тему є дуже багато. Наприклад, в Молдочних ріках вважають, що самовідлучення - це міф і в принципі не можливе, в Рожані - годувати тільки до самовідлучення...
    Якщо дитина після народження меншої знову хоче груди, тим більше тільки на ніч, то я би проблеми не робила, так проявляється ревність, дитина перевіряє, чи мама і тепер її любить, чи дасть їй груди так само, як і меншій. З часом це пройде і старша дитина сама відмовиться.
    На рахунок відновлення годування після перерви - за народними повірями, дитина буде мати погане око - буде врікати (зурочувати), але це не більше як легенда. Насправді важко буває визначити величину тої допустимої перерви - наприклад старша дитина може прикладатись раз на добу, а то і через день-два - то вже рахувати перервою?..
     
    Останнє редагування модератором: 29 Червень 2009
    • Подобається Подобається x 10
  8. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Дівчата, може хто з таким стикався? У мене знову мій "коронний" лактостаз (вже збилась з ліку який по рахунку), ну але цього разу точно сама винна, бо довго була в незручній позі. Але питання не так щодо самого лактостазу (бо що з ним робити знаю), як щодо відчуття в тій груді. Коли годую малого моментами виникає спазмоподібний біль, який починається біля основи грудей і хвилеподібно рухається до соска (на хлопський розум - так якби хтось через грудь пропихає щось таке, що явно не пролазить) . Спершу подумала, що це може від того що лактостаз і коли малий смокче виникає таке відчуття, але потім зауважила, що за той час поки пройде ота "хвиля", то малий робить вже кілька смоктальних рухів. Що то може бути?
     
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Mariasia а як на рахунок молочниці?
     
  10. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Не знаю. Явних ознак молочниці на грудях немає, в малого ротик теж чистий. А що вона може так проявлятися?
     
  11. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Якщо у вас дійсно молочниця то і ви і дитина потребуєте лікування. Бо якщо є в когось молочниця із пари дитина-мама то вони один одного перезаражають. Є молочниця у мами вона заражає дитину бо дитина смокче груди, мама вилікувалася а в дитини появляються ознаки молочниці. дитина смокче груди і знову заражає маму вилікували дитину, а тут проявляються всі ознаки в мами і вона знову заражає дитину і так замкнуте коло.

    Найлегше перевірити чи у вас є молочниця потрібно зробити для грудей содову ванночку.якщо стане легше то скоріш за всього це молочниця.

    Рекомендую прочитати!
    Молочница на сосках у кормящей матери
    Молочница на сосках
     
    Останнє редагування модератором: 9 Жовтень 2013
  12. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Дякую, спробувала. Мабуть це все-таки через лактостаз, бо в миру того як малий розсмоктує груди, зникає і неприємне відчуття.
     
  13. skarlet

    skarlet Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Скажіть, будь-ласка, а зовнішні ознаки молочниці на сосках бувають якісь? Які саме? У мене з"явилася десь місяць тому біла плямка під шкіркою - ніяких дискомфортів не було, а от сьогодні відчула, що маю, певне , лактостаз. Температури нема. Хоча, полюбляю спати напівгруді саме тої - може притиснула.
     
  14. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Одже
    Молочниця – це дріжджова інфекція на сосках. Молочницю викликають кандіди (дріжджі) - гриби, які живуть на будь-яких слизистих поверхнях і на шкірі. Найчастіше грибкову інфекцію на сосках діагностують візуально й по відчуттях матері, що годує. Можна здати зіскрібок з поверхні соска (такий аналіз роблять у шкір-вендиспансерах), але така проба, як і проба молока, дає не надійний і часто помилковий негативний результат.

    Як визначити молочницю в мами:


    • соски можуть виглядати опухлими, злущуватися, бути вологими, або мати малесенькі міхури. Колір часто яскраво-рожевий.
    • Жінка може відчувати свербіж сильний пекучий біль, що може бути на поверхні сосків, а може відчуватися глибоко усередині грудей.
    • Біль часто триває протягом годівлі або між - а особливо після годування. (Біль у сосках викликана неправильним захопленням і прикладанням зазвичай закінчується після годівлі).
    • Іноді гострий, стріляючий біль переходячий від соска у спину або руку.
    • Соски дуже чутливі, вони пошкоджуються від тертя об одяг.
    • Може бути дуже болісно приймати душ і взагалі доторкатися до грудей. Матері описують цей біль як "рідкий вогонь", "гарячі голки", "леза бритви", "осколки скла в сосках", і т.д.
    • Зверніть увагу! соски можуть виглядати повністю нормальними, але бути сильно хворобливими або травмовані як при звичайних тріщинах (так само, як і рот дитини може бути інфікований, але не мати білі "бляшки").
    • У мами може бути загострення вагінальної дріжджової інфекції, грибкова інфекція нігтів або в куточках рота.
    Як визначити молочницю в дитини:
    • Вершково білі плями або "бляшки" на слизистій всередині рота (на яснах, щоках, або язику). Плями можуть виглядати перловими, і можуть бути оточені почервонілістю. Якщо Ви м'яко очистите пляму, під нею буде почервоніння (на відміну від звичайного молочного нальоту язика).
    • Іноді внутрішня частина губ може мати появу "перламутру".
    • Дитина може бути неспокійна, і ссання може заподіювати їй біль.
    • Вона може під час годівлі кидати груди, або відмовляється годуватися грудьми взагалі. Але зазвичай молочниця в роті дитини не заподіює їй такий же біль, як соскам матері.
    • Зверніть увагу! в дитини може не бути ніяких видимих ознак.
    • Дріжджі можуть також бути причиною висипки в районі підгузка в дитини. Сип червоний або яскраво-рожевий, іноді лущиться, може містити маленькі опуклі червоні плями або бути схожий на прищики. Сип може бути обмежений (схоже на місце, що обшпарили) або може бути поширений на більшу територію.
    Зверніть увагу! Використання стандартних лікувань висипки в районі підгузка подібно вазеліну або "Деситину" не усуває висипку, викликану дріжджами, а фактично може погіршити стан, тому що дріжджі споживають для росту олійку з мазей, а також крохмаль із дитячих пральних порошків.


    Як молочниця впливає на годівлю грудьми:
    • Вироблення молока може зменшитися. Це відбувається тому, що болючі відчуття скорочують відтік молока в матері, а дитина з молочницею часто неефективно ссе груди через запалення в роті.
    • Молочниця може стати причиною закупорки молочних проток і маститу.
    Оскільки дріжджі ростуть у теплому, вологому середовищі, інфекція може легко переходити між матір'ю і дитиною. Тому обстежити й при необхідності лікувати потрібно обох. Тим більше це важливо, якщо один з пари не має явних ознак. Наприклад, дитина може мати білі бляшки в роті, але соски мами можуть бути не запалені - або, навпаки, соски можуть бути запалені, а рот дитини і район підгузника чистими. Якщо лікується хтось один з пари мати-дитя, то можливо повторне зараження через тиждень або два. Дріжджова інфекція досить завзято тримається в організмі, а іноді потрібно чимало часу, щоб грибок пішов зовсім.


    Важливо! перед тим, як почати лікування молочницю, обов'язково виключити інші захворювання й причини, які теж можуть давати хворобливість сосків. Перевірте, чи немає в вашому випадку неправильного прикладання, пози, маститу, екземи, герпесу, стрижневого лишаю, псоріазу. Тому обов'язково проконсультуйтеся з лікарями!

    Причини
    1. мама приймала антибіотики. (Використання антибіотиків прискорює швидкий ріст дріжджів, знищуючи "гарні" бактерії, які звичайно перешкоджають швидкому розмноженню грибків. Найчастіше молочниця на сосках буває в мамів з кесаревим розрізом);
      [*]під час вагітності в мами була вагінальна дріжджова інфекція. Захворювання молочницею у вагітних нерідкість, тому що високий рівень естрогену приводить до підвищення рівня цукру, яким харчуються дріжджі;
      [*]соски в мами ушкоджені й довго не гояться (більше одних-півтора тижнів);
      [*]мама приймала стериди або гормональні протизаплідні засоби, у неї хронічна хвороба типу діабет або анемія.

    Лікування

    Для мами:
    1. мити руки гарячою водою з милом до й після кожної годівлі, після відвідування туалету, до і після заміни підгузника. Руки найкраще витирати одноразовими паперовими рушниками;
    2. годувати частіше, ніж раніше, але більш короткий час. Починайте годівлю з тієї, яка найменш запалена. Перед годівлею можна остудити сосок холодним рушником або грілкою з льодом, можна протерти шматочком льоду із замороженої кип'яченої води;
    3. якщо занадто боляче годувати, можна тимчасово зціджувати молоко й годувати дитини із чашки або ложечки, поки біль не зменшиться;
    4. пити зелений чай 3 або 4 рази в день (це допоможе очистити ваш організм від надлишку дріжджів);
    5. забрати із раціону продукти, у яких є багато цукру і/або дріжджів (пиво, вино, газовані солодкі напої, хліб, десерти, і т.д.);
    6. можна приймати як добавки до їжі лактобацилли ацидофіліс і біфідобактерії (вони сприяють росту "дружніх бактерій", які будуть сприяти видужанню). Харчового йогурту не досить, щоб упоратися з інфекцією;
    7. лікування сосків можна почати з розчину соди - чайна ложка на склянку води - обмивати соски після годівлі, якнайчастіше. Після процедури повітряні ванни. Однак таке лікування може бути малоефективним;
    8. застосування протигрибкових кремів - ністатинова мазь, кандід крем або Monіstat (з міконазолом). Їх можна купити без рецепта. Лікар може також виписати протигрибковий крем подібний Нізоралу (з кетоконазолом);
    9. якщо біль серйозний, застосувати трошки крему після кожної годівлі (6-8 разів у день) протягом 24 годин. Потім 3-4 рази щодня. Крем швидко усмоктується і його не потрібно змивати перед годівлею. Якщо деяка кількість мазі залишається на вашому соску, ви можете м'яко витерти сосок вологим теплим рушником перед годівлею;
    10. якщо запалення дуже сильне - можна 2-3 рази помазати синтомициновою емульсією (її обов'язково змивати перед годівлею!) разом з протигрибковим кремом;
    11. уникати носіння прокладок для грудей, але якщо потрібно то міняти при кожній годівлі. Тримати соски сухими наскільки це можливо;
    12. відмовитися від синтетичної білизни й колготок, використовувати бавовну. Не використовувати до вилікування тісний одяг, колготки й купальники;
    13. якщо є вагінальна дріжджова інфекція (молочниця), обов'язково проконсультуватися з гінекологом. Можливо, він порадить не тільки місцеве лікування, але й оральні засоби (флюконазол - флюкостат, Дифлюкан і аналоги);
    14. якщо зціджується молоко, то його треба зразу випити дитині, у той час поки мама і дитина лікуються від молочниці, не залишати молоко для пізнішого використання, не заморожувати, тому що заморожування молока не вбиває всі дріжджі;
    15. після 24 - 48 годин застосування протигрибкових засобів повинно настати деяке поліпшення. Іноді легше стає вже після першого ж застосування. У деяких випадках перед поліпшенням стану відбувається тимчасове погіршення;
    16. продовжувати лікування 48 годин. Якщо не відчувається поліпшення до цього часу, спробувати інші протигрибкові мазі. (протигрибкові мазі ефективні тільки проти деяких дріжджів - точно так само, як деякі антибіотики ефективні тільки проти деяких бактерій. Без аналізу дріжджів (який дуже важко робити), єдиний спосіб знайти підходящий засіб - пробувати нові ліки, якщо попередні не підійшли);
    17. у деяких випадках, дріжджова інфекція на сосках в матері не піддається місцевому лікуванню. У цих випадках біль серйозна і нестерпна. Біль може починатися як печіння або свербіж на поверхні сосків протягом годівлі грудьми, і прогресувати в глибокий гострий внутрішній біль усередину грудей. Приступи гострого болю тривають протягом дня й можуть підсилюватися вночі. Біль може віддавати в пахву або спину. Якщо застосовуване лікування неефективно, необхідно звернутися до лікаря для системного лікування й для того, щоб підібрали щось від болю на період хвороби.
    Особливості лікування молочниці Дифлюканом
    Системне лікування, що здається найбільш ефективним - Дифлюкан (флюконазол). Обговорити цей план лікування з лікарем, оскільки це - сильне лікування й повинне використовуватися тільки, коли застосовуване лікування допомогло, або коли дріжджі поширилися в молочні протоки.
    Звичайна доза - 150 мг за один прийом. На жаль, ця терапія іноді недостатня, і багатьма рекомендується 400 мг - доза в перший день, і потім 150-200 мг щодня протягом періодів до чотирьох тижнів.
    Серед всіх протигрибкових препаратів Дифлюкан - один із самих добре переносимих. Несприятливі ефекти (типу блювоти, діареї, судорог живота, і висипки) відзначалися в 5-30 % пацієнтів, і тільки 1-2 % пацієнтів мали побічні ефекти, досить серйозні для припинення лікування. У рідких випадках відзначався несприятливий вплив на печінку (звичайно у зв'язку з високими дозами ліків, прийнятого більш довгостроково в пацієнтів із хворобами типу рака або СНІД). Дифлюкан ефективний, але й досить дорогий.

    Для дитини:
    1. якщо в дитини проявляється молочниця в районі підгузка, треба звернутися до педіатра за рекомендаціями з лікування;
    2. при сильних ушкодженнях і запаленні шкіри варто звернутися до дерматолога. Можливо, він вважатиме за необхідність мазь, що містить кортизон (типу Mycolog або Lotrіsone);
    3. щораз при зміні підгузка ретельно підмивати дитину в теплій мильній воді. Добре просушувати шкіру. У період лікування не використовувати косметичні дитячі серветки, вони залишають вологу на шкірі дитини, і додатково можуть подразнювати її хімічними складниками;
    4. робити часті повітряні ванни для дитини, залишати дитину без пелюшки й підгузка;
    5. кип'ятити будь-який об'єкт, що може перебувати в роті в дитини протягом 20 хвилин щодня. Додавати до киплячої води трошки оцту або соди;
    6. для лікування молочниці в роті дитини використовують ністатинові краплі або кандід розчин. Важливо видаляти залишки молока після кожної годівлі - вони можуть бути джерелом харчування для дріжджів. (Прополощіть рот дитини водою, запропонуйте йому випити води із чашки, або витріть внутрішню частину його рота вологим рушником. 8-10 краплі кандід розчину нанесіть на ватяну паличку й протирайте слизисту рота дитини 2-3 рази в день. Таке лікування потрібно продовжити принаймні 10 днів. Якщо ви бачите, що ністатинові краплі або кандід розчин не вилікували молочницю в роті дитини, запитаєте лікаря про педіатричну дозу Дифлюкана. (У листопаді1995 Дифлюкан був схвалений для педіатричного використання для дітей від 6 місяців або старше, і має безпечну дозу для немовлят від одного дня. Клінічна доза засобу для лікування кандід в дітей - 86 % Дифлюкана (2-3 мг/кг/день життя) і 46 % у пацієнтів, що лікуються ністатиновими краплями).
    УВАГА - Тетраборат натрію у Європі для прийому дітям заборонений через свої токсичні ефекти!!!


    Профілактика
    1. мити руки гарячою водою з милом до й після кожної годівлі, після відвідування туалету, до й після заміни підгузника;
      [*]потрібно дуже уважно спостерігати за своїм організмом після лікування, щоб не пропустити повернення хвороби.
     
  15. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    В нас з дитинкою зявилась молочниця. В Аліси 4 бляшки на яснах, в мене яскраво рожеві соски та залози монтгомері. Плюс свербіння сосків та чутливісь при терті одягу. При смоктанні трохи пече. Дитячий педіатр прописала Кандід розчин і дитинці, і мені. А от що робити з тим розчином, я не записала. :sad: Хотілось би вже розпочати лікування, а не чекати до завтра. Підкажіть, будь ласка, яким чином застосовувати цей розчин?
    Наразі обробляю соски собі та ясна малечі содовим розчином.
     
  16. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Вже дізналась, що треба 2-4 крапельки на бинт і обробити ті бляшки у ротику. Сподіваюсь, допоможе.
     
  17. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Маю цілий букет проблем... Вже прооперований два тижні тому мастит, і ще та клята молочниця на сосках. Сода і мазі не допомогли, вже прийняла два рази флуконазол - приступи пекучої болі зникли, але соски дуже чутливі. При ефективному лікуванні коли мало б все внормуватись? Сьогодні маю прийняти третю капсулу і не знаю варто чи ні, бо після неї паморочиться в голові, та й дитя годую, то переживаю ще більше...
     
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    А Вам лікар призначив?
     
  19. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Флуконазол безпечний при ГВ. Крім лікування виключте все мучне і солодке, більше вітаміну С (з продуктів!), свіжих соків, кожного дня міняйте і пропрасовуйте ліфчик.
     
  20. Irusya

    Irusya Well-Known Member

    Відповідь: Молочниця на грудях у годуючої мами. Як виявити? чим лікувати?

    Так, педіатр