МК "Намистини зі збитої вовни"

Тема у розділі 'Бісер, біжутерія', створена користувачем Tsokotukha, 8 Квітень 2010.

  1. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Робота із надзвичайно цікавим та піддатливим матеріалом – непряденою вовною відома під багатьма назвами. В українській терадиції – це сукно. Найбільш поширеними в наш час є терміни валяння (рос.), filz (нім.) та felt (англ.).

    Отож, пропоную Вашій увазі один з варіантів виконання намиста зі збитої вовни.

    Цей спосіб оправданий в тому, що доклавши трошки зусиль, терпіння та часу, Ваші спроби однозначно завершаться успіхом. Не залежно від рівномірності чи хаотичності розкладки матеріалу – результат завжди є цікавим та неповторним!

    Для того щоб приступити до роботи нам необхідні наступні матеріали:
    - пасма фарбованої непряденої вовни (приблизно 25-30 г),
    - бульбашкова плівка (пакувальна),
    - мильний розчин (бажано в баночці з розпилювачем),
    - шматок нитки чи шнурочка,
    - руки,
    - та гарний настрій!
    [​IMG]


    Розкладаємо на стіл бульбашкову плівку (якщо поверхня столу гладка, варто постелити спочатку шмат бавовняної тканини, як варіант старе простиладло). Лівою рукою утримуючи стрічку непряденої вовни (на відстані 20 см від верхнього краю) правою висмикуємо поодинокі пасма. Розкладаємо ці пасма в одну лінію на плівці. Ширина розкладки повинна становити 25-30 см.
    [​IMG]
    Довжина розкладки довільна.
    [​IMG]
    Наступний ряд вовняних пасем слід рокладати в протилежному напрямку.

    Ось ця зміна напрямків розкладки вовни є дуже важливою. Волокна вовни, за своєю структурою, мають малесенькі лусочки (своєрідні гачечки). Зміна напрямків волокон дає можливість міцніше та надійніше їм закріпитись.

    Далі розкладка вовняних пасем може мати цілком довільний характер. Тут усе залежить від настрою, самаків чи кольорових поєднань.
    Хочу звернути лише Вашу увагу, що найбільш виграшними є тональні чи кольорові контрасти (темне біля світлого, світле біля темного чи холодне біля теплого та тепле біля холодного).
    [​IMG]
    Для кращого збивання та цікавішого результату варто розкладати не менше 4-ьох шарів вовни. У моїй практиці найменше було 3, а найбільше 10 (чим більше, тим важче та довше необхідно збивати).
    Так виглядав останній шар розкладеної вовни у Ксені-Borodinka.
    [​IMG]
    Далі слід ретельно змочити нашу вовну мильним розчином. Прибиваючи долонями до плівки даємо можливість матеріалу рівномірно промокнути. Цю процедуру слід робити акуратно, оскільки від рвучких рухів волокна вовни можуть тягнутись за долонями.
    [​IMG]
    Я використовую рідке мило і розводжу з водою “на око”. Можна також брати звичайне мило чи рідину для миття посуду. Старайтесь підбирати такий мильний розчин, який буде найбережливішим для Ваших рук.

    Наступним етапом є загортання в рулетик нашої розкладеної та змоченої вовни.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Далі загортаємо наш “рулетик” у бульбашкову плівку. В той час виступатиме та пінитиметься мило. Надлишок мила можна відтиснути на бавовняну тканину, проте, тканина у будь-якому разі вбиратиме у себе зайву вологу.
    [​IMG]

    З власного досвду, зробила висновок, що доволі корисним на даному етапі є зв'язати наш “вовняний рулет” у плівці ниткою чи шнурочком. Річ у тому, що змочена вовна, навіть будучи скрученою в бульбашкову плівку є доволі безформенною масою з якою досить важко працювати. Зв'язавши, ми полегшуємо перший етап та починаємо збивати катуляючи наш “рулетик” по горизонтальній поверхні.
    [​IMG]

    Тепер вкрай необхідно набратись терпіння. Оскільки попереду 1,5 – 2 год такого збивання- катуляння. Цей рутинний процес за бажання можна перетворити у веселу забаву. Моїй донечці подобається відраховувати кількість прокручувань, товаришка ж люблить в цей час співати.

    Коли ж під руками вже чіткіше відчуватимете, як збивається вовняий “рулетик” і твердне, можна розмототати нитки та розкрутити бульбашкову плівку.
    Поправивши та сформувавши (потерши) краї можна продовжувати збивати не загортаючи у плівку, проте притискаючи наш виріб до бульбашкової поверхні.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Це найбільш корисний етап роботи. Вважають, що на наших долонях є багато точок, що відповідають за наше самопочуття. Працюючи з натуральною вовною ми одночасно маємо чудовий масаж усіх цих важливих точок.

    Збивати вовняний “рулетик” слід до того часу коли перестане пінитись мило. Навіть якщо Ви ще раз змочите мильним розчином піни не повинно бути.

    Врешті, необхідно добре просушити наш виріб (кладемо на батарею, рушникосушку, підвіконник і т.д).

    Лише коли вовняний “рулетик” добре просушено можна приступати до розрізання. Найкраще це робити канцелярським ножем на ширину не менше 5 мм. Як результат, отримуємо 25-30 намистинок.
    Отримавши готові намистини, можна експериментувати із оформленням чи нанизуванням.

    Наш перший майстер-клас завершився ось такою парою намист від Ксені-Borodinka.
    [​IMG] [​IMG]
    Приємних усім експериментів та несподіваних і чудових результатів!
     
    Останнє редагування: 8 Квітень 2010
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    СУПЕРОВО!!!! :girl_claping: Вітаю Ксеню, такий гарний початок :girl_in_love:
    Мацьопам прикраси до лиця, треба продовжувати ;)
    Маю питання до Софії. Я бачу, що колір вовни значно змінився, зблід. Це прогнозований колір, чи ні?
    Доречі, на хвильку уявила себе за цим заняттям і зрозуміла, що то не на мій характр.... 2 години катати ковбаску з вовни.... я не зможу:girl_flag_of_truce: а то мінімум часу, а якщо більше шарів....:girl_in_dreams:
    Цокотушко - респект! Класнючий МК, шикарні роботи, а то масування точок на руках, явно тобі до лиця :girl_wink:
     
  3. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    Доречне запитання. Дякую.
    Вовна у нас збивається, відповідно волокна дещо перемішуються. На зовні виступили як світло рожеві так і білі волокна. Це дуже добре. Це власне і забезпечує міцність виробу. А втрата відтінків, як правило, не значна. Підозрюю, що у даному випадку зіграла роль зміна освітлення при фотографуванні.
    - це маса задоволення! А як ми ще вдвох з Ганнусею це катуляємо :girl_in_love:
     
  4. NikaLovely

    NikaLovely Well-Known Member

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    Tsokotukha, а де ви берете вовну для валяння? І чим проколюєте намистини, коли просмикуєте крізь них шнурок?
     
  5. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    Для намиста використовую російську вовну. Раніше замовляла в інтернет-магазинах, а зараз і у Львові є. Часом буває в "Призмі", гарний вибір є в магазинчику на "Добробуті". Думаю, що можна ще десь пошукати. Цей вид рукоділля стає популярним.
    Звичайною голкою. Нанизую найчастіше на нейлонову нитку чи фурнітурний шнурок але в кожному разі лише голкою.
     
  6. Borodinka

    Borodinka Well-Known Member

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    Ще врахуйте, що у мене слабенький фотік!!!
     
  7. EtenIren

    EtenIren New Member

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    дуже гарний МК!!) Ви молодець!!!!!:give_rose:
     
  8. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    Дуже дякую за МК. Цікавила ця техніка вироблення бус.
     
  9. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    Дуже сподіваюсь, що скоро побачимо результат? ;)

    Хочу також додати, що не завжди є потреба катуляти 1,5 години. Деколи пришвидшення процесу залижить від якості вовни, але частіше я можу завдячувати тому, що ретельно скручую в плівку на початковому етапі та густо обмотую шнурком. Тоді період формування правильної форми стає коротшим. В подальшому обов"язково додаючи більших фізичних зусиль (притискаючи й катуляючи) на бульбашковій плівці цей час ще трохи скорочується.
    Минулого тиждня зробила рулетик за 1 год. Це з врахуванням розкладки.
    Але для тих хто тільки починає випробовувати такий спосіб, не радила б економити в часі.
     
  10. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    це біжутерія по мк Цокотухи:[​IMG]-перша спроба,ще допрацьовувати потрібно
     
  11. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: МК "Намистини зі збитої вовни"

    Нарешті я попрацювала в цій техніці валяння бусин. Дякувати МК Tsokotukha :girl_tender:
    Ось таке намисто наваляла.
    [​IMG]