Мистецтво володіти собою

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Макарена, 7 Листопад 2009.

  1. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Не знаю чи сприймуть мою тему за дубль, але вважаю, що "самоконтроль", чи "нервовість" не є те, чого прагну з"ясувати я...
    Отож, на скільки добре ви вмієте володіти собою у різних непередбачуваних чи навіть передбачуваних ситуаціях? Хочеться почути ваші думки і практичні поради... Бо рахування до 10, періодичне перечитування психології та Д.Карнегі не завжди допомагають. Завжди перед тим, як "вибухнути" кажу собі - СТОП...Але варто чимось мене зачіпити, то вже не стримуюсь. Особливо, шкода, що найбільше від мого "захисту" потерпають рідні люди, а так я біла і пухнаста:girl_crazy:
    То ж чи варто боротися з своїм характером? темпераментом? чи природу не зміниш?
     
  2. Ann

    Ann New Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    У мене аналогічна проблема. І я незнаю що робити, як боротися, стримуватися і поводитися в деяких ситуаціях стриманіше. Занадто я імпульсивна.
    Люди добрі! порадьте нам))))
     
  3. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    Я в таких ситуаціях відкладаю ту проблему на потім, коли буду спокійна:) А коли вже дуже мене хтось обідить, то зроблю глибокий видих і скажу все що думаю, але спокійно, зато скоромовкою:) Наче минає та злість, принаймні це в мене так. А обідник ще потім вибачається після моєї "скоромовки":)
     
  4. Ann

    Ann New Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    скоромовки - це прикольно...але спокійно не виходить.... зазвичай мої "скоромовки" забарвлені яскравими емоціями, які виражаються у іетонації та жестикуляції. )))) Як бути в такому випадку?
     
  5. MADLENKA

    MADLENKA Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    На мою думку, треба для себе самої прояснити, які емоції можна і треба виказувати на людях, а які краще приховати, стримати, щоб не було потім негативних наслідків.
    Вважаю, що негативні емоції слід стримувати, знаю, це важко, але треба вчитись.Страшенно не люблю людей, які приходять на роботу і починають зганяти весь накопичений негатив на співробітників. Я переконана, що треба всі свої негаразди залишати за дверима і не звинувачувати всіх у своїх домашніх проблемах. Мене завжди запитують на роботі:"Як ти можеш бути завжди такою спокійною і завжди такою усміхненою?" А у мене якось так виходить і по-іншому я не можу поводитись у колективі. А ось вдома! :girl_devil: буває і таке! І є ще одна проблемка: в непередбачуваних ситуаціях не вмію відразу відповісти те, що треба, влучно. Чомусь у мене завжди спрацьовує принцип "хорошая мисля приходит опосля". Ось над цією рисою я намагаюсь працювати, боротись з собою.
     
  6. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    А вам це заважає? Вискажіть все що хочете. Дайте волю своїм емоціям, якщо це звичайно не завдасть шкоди нікому:) Бо потім всерівно назбирається, назбирається і виросте в скандал з дурниці.
     
  7. Люша

    Люша Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    Я дуже довго можу терпіти. Я можу закривати очі, та йти на примирення. Навіть якщо людина мене ображає. Дуже довго терпіти. Але коли людина не розуміє, що її витребеньки терплять - ось тоді я можу вибухнути... І нажаль, жодна скоромовка вже не допоможе. Ні я не буду кричати і битися :girl_devil: :) я просто висловлю всі свої думки вголос, так щоб добре почули всі кого це стосується. :girl_bye2:. І все я спокійна, але спілкуватися з цією людиною я навряд чи буду (тай вона після почутого не схоче :girl_cool:). На щастя таке у моєму житті траплялося може разів зо два.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    MADLENKО, цілком з вами згідна і намагаюсь на людях вести себе стримано і це виходить, але мене цікавить як стримати себе, коли "накіпіло" від, наприклад, чоловікового нерозуміння чи розуміння не по-моєму?
     
  9. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    А чого ви маєте боятися свого чоловіка? Чого терпіти? Якщо ви йому гарно не поясните то він і далі того нерозумітиме, хіба не так? Спробуйте просто поговорити, не ганьте його що він такий-сякий, а просто скажіть що вам не подобаться, чи що ви б хотіли змінити.... попросіть ласкаво, ніжно, можливо пообіцяйте щось спокусливе:). Якщо ви його любитите,і він вас тоже, то у вас це вийде:). А як ні, ну тоді незнаю... Хай він тоді терпить, а не ви:)
     
  10. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    Та ні не боюся, просто з роками хотілося б бути більш виваженою, мудрішою, а не виходить...знову, як кілька років тому "виходжу" з себе і "тут Остапа понєсло" (але це вже більше переходить у "Забилам би")
     
  11. Хомуся

    Хомуся Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    Мені теж хотілося б бути більш виваженою і мудрішою, але нажаль у стосунках з рідними це не завжди вдається. Можна вміти давати хорощі поради іншим (які працюють) але мама, чоловік і діти... Завжди для себе знаходжу відмазку з мамою занадто подібні+кофлікт батьки-діти, з чоловіком - занадто різне емоційне сприйняття,а діти - знову той самий конфлікт...
     
  12. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    Можу більше-менш стриматись і зорієнтуватись в різних ситуаціях, правда люблю потім то все "прокручувати" і часто бачу, що можна було б щось сказати по-іншому, щось влучніше, щось стриманіше... Не стримаюсь хіба що якщо на "улюблений мозоль" наступити, добре що таких мало:girl_haha:, бо в конфліктних чи критичних ситуаціях неконтрольвані емоції більше шкодять. Але що вдієш, "дихати глибоко" і "рахувати" в таких ситуацях не вдається, про це згадую вже після "вибуху".
     
  13. Lady_Opium

    Lady_Opium Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    мої рецепти прості. для мене оптимальні, бо прості і перевірені досвідом:)))
    1. на роботі - мислити на перспективу - кожен крок повинен бути ретельно зваженим, аби через роки не было мучительно больно.. за колись на когось піднятий голос, чи не в тому тоні сказане слово
    2. в питаннях, що стосуються особистості - краще зробити, чим не зробити і жаліти, що не зробив, бо я то є я, і в душу плювати собі не дозволю:)
    3. з чоловіком все максимально просто:)
    от вчора ми з ним домовились, що нині він посуд помиє, але після довгих вмовлянь і стусанів так за роботу й не взявся. а мене брудний посуд фист дратує - то я собі мию і думаю чим би то його забити, аби потім не довго довелось возитися з кривавими плямами на підлозі:) а потім уявила собі, що мій чоловік - це велика дурна собака, і наскільки вона розумно б не дивилась мені у очі, розуміти моїх слів вона не стане:)
    тому я працюю на свій власний комфорт, а моя "велика дурна собака" на організацію щастя й радості у домі:)
     
  14. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    це варіант :girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
     
  15. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою.

    Наша роздратованість з"являється тоді, коли щось (люди, ситуації, навколишній світ) не відповідає нашим очікуванням.
    Якщо перестати надавати всьому надмірного значення, дозволити собі бути собою, а іншим - іншими, - зникне більшість приводів для нервування.
    Звучить просто, але це довготривала робота над собою...
     
  16. Відповідь: Мистецтво володіти собою

    Ну не володію я таким мистецтвом...Вірніше володію,володію,а потім раз,і вже не володію...Одним словом,як феєрверк: нічого-нічого,а потім ОЙ-ЙОЙ-ЙОЙ!!!:girl_flag_of_truce::girl_flag_of_truce::girl_flag_of_truce:
     
  17. Vona

    Vona Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою

    Багато сказано про мистецтво володіти собою! Але наскільки це важливо?
    Мені здається, що просто треба частіше говорити зі своїми друзями і близькими і коханими про те, що нам не подобається, про наші бажання і сподівання! Бо коли зявляється конфлікт, скандал:girl_cray:, тоді ми починаємо злитися і згадувати все, що нас невлаштовує :girl_mad:"на високих" нотах, а наші близькі можуть про це навіть нездогадуватися, що ми чимось могли бути незадоволенні! Бо вони не телепати і думок читати не вміють.
    Тому як на мене мистецтво володіти собою складається з:
    1. Мистецтва спілкування (говорити про все, про те, що побдобається і про те, що невлаштовує)
    2.Мистецтва вміти пробачати
    3. Мистецтва любити (приймати інших такими якими вони є)
    Вибачте, якщо комусь це здалось як повчання! Я просто хотіла поділитись своїми думками і переконаннями!
     
  18. Top-Olya

    Top-Olya Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою

    :lol: :lol::lol:
    Я досить стримана людина, напевно тому, що чоловік як сірка :girl_crazy:, в інакшому випадку прийшлося би часто пожежників викликати :xaxa: Хоча також по різному буває, все таки людина це не робот :girl_cool:
     
  19. kamiole

    kamiole New Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою

    Мистецтво вололіти собою - це великий досвід поведінки в оточуючому середовищі. На мою думку, якщо простіше ставитись до опонентів, а, особливо, до їхніх думок,які не збігаються з нашими. Мати свої погляди і переконання на певні події і не переконувати в них інших. Вміти вислухати і сприймати критику як метод до самовдосконалення і розвитку, а не як образу:girl_devil:. Тоді ми точно зможемо володіти собою в різних ситуаціях. Зараз дивлюсь класний серіал "Мистецтво брехні", там суперово висвітлюють нашу міміку, рухи і жести в різних ситуаціях. Хто вміє їх контролювати, той точно вміє володіти собою.
     
  20. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Мистецтво володіти собою

    Vona, ви праві.
    Психологі власне кажуть, що краще одразу висловити корректно те, що не подобається,ніж накопичувати довго ту образу чи гнів, поки воно, як чиряк не вилізе вибухом скандалу.