Мистецтво бути дружиною (3)

Тема у розділі 'Ти + Він', створена користувачем Лідочка, 15 Січень 2008.

  1. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Натуля ну або простимулювати так, щоб це не повторились. Мій чоловік навіть по інтонації вимовляння його іменівже розуміє, де допустив помилку... .
     
    • Смішно Смішно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  2. marianast

    marianast Well-Known Member

    Або навпаки. Я терпіти не можу акваріуми і рибки. Я би вже охочіше щурика вдома тримала, але не риб.
    @Akina, ви все вірно робите. Ви превентивно зняли з себе всі обов’язки відносно акваріуму, приволік - бався, а нє- поздихають та й викинете. Кидайте в мене хоч тапками, хоч помідорами.
    Але вас той акваріум нервує. І рибок вам шкода. А має бути пофіг. По іншому не дійде. Хай вчить сина мити акваріум, хай миє разом з сином, його проблеми.
    Якщо що- маю 2 собаки і кота. Але обов’язки по догляду за ними зі мною розділяють усі члени родини. Відповідальність взагалі дуже круто перекладати на когось. То вміння не за один день відточується.
    Моя вам порада - забути, не бачити, не обговорювати, не думати і не знати за той злощасний акваріум
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  3. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Знаєте, я читаю цей форум більше 10-ти років. В цій темі було немало гарячих дискусій. Багато форумлянок сюди звертались за порадами. І їм радили, радили, радили. А потім багато хто з цих жінок розлучались і успішно влаштовували нове краще життя.
    Звичайно, що перші роки у всіх бувають притирки, непорозуміння, налагоджують побут, ділять обов"язки. ПІсля народження дітей знову ділять. І похитрувати і потренувати і розкласти по поличках тут точно не зашкодить :girl_blum:.
    Але коли жінка періодично повертається сюди в тему з одними і тими ж проблемами то зрозуміло, що хитрощами і виховуваннями просто так вже нічого не вирішиться.
    Плюс, більшість з нас посиденьок, знайомі між собою в офлайні і маємо певні уявлення одна про одну. І особисто за деяких мені "душа болить". Бо нормальні, класні, розумні, красиві жінки маються біля недолугих хлопів і вишукують способи, що вони мають ще зробити, щоб чоловіки стали чоловіками
     
    • Подобається Подобається x 9
    • Зе бест! Зе бест! x 5
    • Оптимістично Оптимістично x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. marianast

    marianast Well-Known Member

    Дівчата, ви мене вбиваєте.... простимулювати чоловіка, щоб він пильнував те, що сам, з доброї волі приніс до хати ? Ігноруючи заперечення дружини? То є його річ і доля цих риб в його руках.
    Одне діло помогти, інше діло замінити
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 10
    • Подобається Подобається x 3
  5. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    А спілкування, обговорення є? Не закиди, сарказми, відмовки, "я так і знала", обвинувачення, а саме спілкування?
    Просто якщо створена сім'я, то має бути *несіть бремена (тягарі) один одного*, навіть якщо не хочеться і дістало.
    Я не розумію, як Ви себе ведете в сім'ї, але я проти позиції "провчити чоловіка, хай знає як тупити".
    Оце чоловіче *не забив цвяха, хоч я йому казала рік тому*, до речі, не залежить від рівня доходу :girl_crazy:.
    Знаєте і Ви, і чоловік? :)

    "Любовд довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить! Ніколи любов не перестає! "
    В шлюбі ми же зростаємо, разом, і іноді треба допомогти зростати або/та прийняти допомогу в тих чи інших питаннях ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  6. RozaM

    RozaM Member

    Не зовсім в тему, але до того, що доросла адекватна людина сама несе відповідальність за свої дії/не дії, але, на жаль, це може негативно позначатись на іншому з пари.
    Чоловік дуже мало надає значення своєму зовнішньому вигляду. Може вийти з дому в пом'ятому, порваному, брудному... Мене раніше це страшно злило і я сама купувала, зашивала, все брудне підзбирувала і відразу прала... Тепер через раз це роблю, але злити мене ця ситуація не перестала. Купила новий светр - за другим разом порвав... Приніс Миколай нові джинси - перший раз одягнув - пропалив кислотою (не випадково, просто вирішив у них розкрутити якийсь акумулятор чи щось таке). Їдемо до батьків в гості - кажу одягни чисту сорочку - нє, візьме ту, що на кріслі, бо чисту треба із шафи витягати(!). Йшли на хрестини - то сварка чуть не переросла в скандал, бо я просила одягнутись в класичний одяг, а він хотів джинси і кросівки. То джинси одягнув і з трудом погодився на черевики. Але я була винна, бо: чому все має бути, як ти хочеш, чому я маю тебе слухати, не керуй мною, чого ти мені вказуєш.
    Та є в цьому нюанс - чоловікові батьки і рідня відказували на іншу невістку (дружину чоловікового брата), що та не дивиться за чоловіком і не пильнує, як він одягається. (Тут ніхто чомусь не подумав, чи ми змалечку дитину правильно вчили, чи подавали йому власний позитивний приклад!)
    І я майже впевнена, що й про мене так говорять, що я не дбаю про чоловіка. Та й мені самій неприємно, що чоловік так неохайно виглядає. І чужі люди, мабуть, думають, що жінка винна, бо чоловік виглядає як небудь. Але як можна на це вплинути, якщо він сам того не хоче?
     
  7. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Можна. Істерикою, услужливістю, шантажем. Можна порозмовляти. Може навіть і одяг якийсь чистий брати буде інколи.

    Я , коли чоловік мене запрошує в ресторан, і вимагає, щоб я гарно виглядала - плаття, каблуки, макіяж і тп, а сам - джинси, футболка, кеди - просто відмовляюся йти. Ну не собачка, щоб мене виводи в світ показати, чи як?
    А в решті випадків - як хоче, так хай вдягається.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Online

    Online Well-Known Member

    Я від початку самоусунулася від складання чоловікової валізи на відпочинок, вибору що йому вдягнути на забаву чи слідкуванням за охайністю. В брудному і порваному не ходить, але в пом'ятій футболці може вийти. Сама не пропоную нічого. Дасть мені попрасувати - прасую, ні - то хай йде як вважає за потрібне. Він дорослий чоловік, відповідальний за своє життя і свій зовнішній вигляд зокрема, а не ще одна дитина в сім'ї. І ні, мене не парить, якщо я у коктейльній сукні, а він у джинсах)
    Якщо ж вас реально дратує ситуація, то інакшого виходу, ніж самій щовечора готувати йому одяг як дитині немає. Наготуйте на тиждень, розвішайте по вішаках і хай бере щодня по порядку. Навряд чи вдасться перевчити дорослого хлопа...
     
    Останнє редагування: 17 Листопад 2019
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    @Mansikat ну, можна сказати, десь з болота я і підійшла нині вранці. Сказала, що мене не влаштовує така кількість плісняви в хаті. Паралельно потім вдень Владу розказала (так щоб і чоловік чув), що, певно, ми риб комусь віддамо, бо в нас їм не дуже якось комфортно живеться :) (Ну раз то "Влад вирішує" :girl_crazy:їх долю).
    Сину взагалі по-барабану на тих риб, він тваринами ніякими не цікавиться від слова зовсім, тому віддадуть-здохнуть - то і ладно, він і не помітить :)
    Коротше до вечора якось невзначай таки риби отримали неждане тимчасове щастя, вони досі в шоці :girl_haha:

    @Freedom UK ні, "я ж казала" і наїзди то вже давно не моя історія. Максимум - в особливо нервових випадках скажу то собі в голові, а назовні хіба очі закочу :girl_crazy: Але щодня і так все вирішую і розрулюю, тому будь-який додатковий напряг (як от ідея з рибками) мене нервує зазвичай ще на стадії проекту. Тому так, я максимальну кількість разів чітко і голосно йому повторюю "це не мій обов'язок, хочеш - САМ будеш бавитися, я наперед знімаю з себе будь-яку відповідальність".
    Коротше, натренуюся на рибках, може, колись і вчасну оплату комунальних та всякі інші напряжні побутові обов'язки потихеньку з себе "перепишу". Мрії-мрії :girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Оптимістично Оптимістично x 2
    • Смішно Смішно x 1
  10. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Просто дуже - дуже - дуже підтримую, обнімаю і цьомаю.
    Не можна "обьять нєобятноє".
    Не завжди вдасться надихнути того, хто категорично не піддається.
    Не у всьому винна жінка.
    Сім'я - союз двох дорослих свідомих людей, і відповідальні обоє в однаковій мірі (В цих межах лише можна домовлятися про компроміси і компенсатори, тобто хто і на скільки розумний і заробляє, а хто і на скільки красивий і берегиня. Чи навпаки. У всіх може бути по різному, але має бути добре ОБОМ).
    Щиро бажаю досягнути гармонії, якщо це можливо.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Тут не погоджуюсь. Є такі люди, яким байдуже до їх зовнішнього вигляду. В мене такий менший син. Йому реально всерівно. Хоч я намагаюсь дати тому лад. Старший не такий, а батьки і приклад у сім‘і однаковий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
  12. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Akina, Ви, певно, вже дуже втомились від тої своєї ситуації.. :sad:

    @Online, ось практично маю (мала?) таку саму історію, тільки на місці Вашого чоловіка - я :girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:.


    І повертаючись до Вашого чоловіка :). Можливо, він не навчений, можливо, йому так зручно. Профілі особистості - поцікавтесь разом хто ви і знайдіть ключі один до одного. Скоріш за все, комфорт і стабільність для нього важливіші, ніж відповідність події. І це не тому, що він Вас не поважає і т.п. Він просто такий. Якшо він зрозуміє (тут не треба ним керувати і вказувати, а пояснити - і це саме важке :girl_impossible:) необхідність вдягатися відповідно (соціальним стандартам, власному тілу чи що) - він це стане старатись робити. А з часом просто буде робити, навіть не задумуючись.
    Чоловік наді мною проводив роботу, бесіди, що певний одяг мене прикрашає, робить впевненішою, коли ми разом відповідно вдягнені - це важливо, тому що.... і ще масу всього. Що хай зараз ми не можемо оновити гардероб мій, та я маю йому говорити про свої потреби, що купити - і з часом він мені це забезпечить. Але я дівчинка. Хлопцям там інші параметри важливі. Може, те, що завдяки його легким рухам у виборі одягу Ви будете почувати себе краще, захищеною тощо.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. RozaM

    RozaM Member

    @Freedom UK
    У вас із цим дійсно все як мистецтво вдалось))) Попробую теж так логічно переконувати. І оце найважче - пояснити так, щоб зрозумів.
    Тут ще серйозна проблема - нащо брати брудне і порване, коли можна взяти ціле і чисте(((.
    @Rodionochka
    В даній ситуації батьки якраз і не вчили дитину цьому і самі не дуже переймались своїм виглядом, але тоді у них не було можливості ( багато дітей, завжди в роботі... ) Але дорослий мужчина в 40 років вже й сам мав би розуміти що і як має бути.
     
  14. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Нє-а. Щоб зрозуміти, треба над цим замислитись. А чого це йому думати про таке? Одяг та й одяг. А ще й Ви його спрягаєте, влазите в його зону комфорту - в нього ще більша відраза починається . А порване.... Зато людина хороша :)
    Насправді, все можна виправити. Ні. Вірніше, вдосконалити. Він ще й Вам буде робити поради що вдягнути ;)

    Згадався мені один момент, через який ми пройшли. Відвертість. Чи є таємниці чи щось нерозказане між чоловіком та жінкою? Якщо ми одне ціле - то таємниці тільки розколять і віддаляють. А потім з'являються союзи розумних жінок та лентюхів-чоловіків. Я чому про бесіди в п'ятий раз пишу :girl_crazy:. Нас це спасає. Один наш друг розповідав, що інколи після роботи вдома повечеряє, дочекається жінку, як та вкладе дітей спати - і сідають спілкуються. Іноді, каже, вже засинає від втоми, але старається вислухати і зрозуміти. І, знаєте, в них дуже гармонійні відносини. Ось прям видно зі сторони. Без лицемірства. І діти то все відображають. І зараз в них нове тримісячне дитинчатко :), - я за нею не помічаю оцієї морально-психічної втоми, незадоволення... От щось в тому є. Мені не просто було і є говорити про свої потреби, але чоловік таки добивається цього. І мені стає легше. Помітила, а ще і зрозуміла оцінки в свою сторону, що якщо я тримаю в собі свої переживання - виглядаю зверхньою, зарозумілою, хоча насправді відчуваю себе ганебно і самооцінка на нулі в той момент. А бесіда дає мені ось тут гармонізацію. Так що пару раз на тиждень - психотерапія за чаєм. Нам же жити разом до кінця, то пора знаходити спільну мову. Спільну душу :).
     
    • Подобається x 8
    • Погоджуюся x 2
    • Зе бест! x 1
    • мімімі x 1
    • Оптимістично x 1
  15. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    @Freedom UK у вас явно той рідкісний тип чоловіків, що і за свій зовнішній вигляд дбає і життєві бесіди з дружиною веде. Прокрутила в голові всі знайомі сім"ї - знаю аж одного чоловіка який сам купляє і доглядає за своїм одягом. В решті випадків за зовнішнім виглядом чоловіків наглядають жінки:girl_crazy:. Мій чоловік роками ходить в одному светрі. Там вже рукав торочиться, а він і далі його носить:girl_cray:. І йому не всерівно як він виглядає але при тому речі до дир заношує.
    Про бесіди. Я особисто не раз пробувала озвучувати чоловіку свої потреби. При чому навчилась говорити у формі "я повідомлень". Так, так, він все чув, все розумів. Рівно на час розмови. А далі кожен живе по своєму.
    І знаю випадок де дружина намагалась донести чоловіку про свої переживання, а у відповідь "інтернету поначитувалась?" Чи готові чоловіки слухати, чути, розуміти і давати? По-моєму, більшість - ні ("що ти від мене хочеш, я не хочу говорити, я втомився і хочу дивитись телевізор")
    Моя мама все життя намагалась привчити мене одразу після прокидання застеляти ліжко. Нууу, мені вже так трохи за 30, але я досі не привчилась:connie_pull-pigtail
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 2
  16. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Чому це для Вас не важливо? ;)
    Я, наприклад, некрасиво зашиваю і не шию, а також стараюсь уникати шиття. Та коли стається необхідність - наважуюсь та стараюсь зашити дирки. Щось складніше - до майстра або мами :girl_crazy:. І вважаю досягненням для себе, що попідшивала брюки ;). Хоча для багатьох моїх знайомих - це взагалі легенька забава.

    І чоловік не сильно був таким, ми просто працюємо, і поштовх - з душі. А не з логіки, традицій чи егоїстичних міркувань, які теж присутні, але зараз в значно меншій мірі.
    Якби не було духовного єднання - та послав би він подалі мене з моїми переживаннями або закритістю, як і я послала би його з його якостями та говорливістю :)
    Тільки духовне єднання - це не дві картини над головами під час вінчання. Це робота, це психологія, молитви, прощення... І любов, вцілому. Незалежно від років шлюбу. Бо окрім просто "мені треба", є обставини хвороб, фінансових труднощів, проблем з родичами і т.д. - і там оголюється та загострюються маса недомовлених позицій :), зазвичай.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Натуля

    Натуля Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я не давно сказала священнику, що постійно відчуваю свою вину за певний аспект сімейного життя, але чоловік абсолютно байдуже ставиться до того. Тобто, він там проблеми не бачить. А мене черв’яче точить. Певно вперше в житті почула, що є речі, які неможливо вирішити самотужки і - диво - не факт, що розмови будуть мати вплив. Часом єдиний нормальний вихід - то покластися на Бога, а від себе робити максимум, але так, щоб не зіпсувати стосунки через ті благі наміри. Не скажу, що черв’ячок став меншим, але в моменти конфліктів просто включаю логіку і намагаюся не виглядати «рятівником сім‘ї і того безтолкового хлопця». І я погоджуся з @Натуля , що чоловіки, які готові до якихось там задушевних розмов - це рідкість. А якщо зовсім чесно, то я б з таким не вжилася. Але то таке. Про одяг: втихаря ховаю старі речі, через протести перу улюблені зашурані джинси, роблю «заміну» в його шафі, коли не бачить. В чоловіка десь 15 светрів, а носить один-два. Тих два треба сховати, тоді через сльози одягає «той без коміра і кольору дитячого поносу»:girl_haha: Ні, мене це не тисне і бавитися в якісь розмови і філософію в питаннях одягу я не буду.
     
    • Подобається Подобається x 8
    • мімімі мімімі x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  19. RozaM

    RozaM Member

    До задушевних розмов мій муж не дуже надається... точніше дуже не надається, тому з цим напрямком туго...
    Але мене та ситуація реально напрягає. І я сильно злюся через те, що дорослому мужчині треба регулярно нагадувати, що треба змінювати труси/шкарпетки, що не гарно одягати брудне, порване чи таке, що геть не підходить до ситуації.
    Спроби затягнути на закупи одягу/взуття дуже часто зазнають провалу, та ще й з бурчанням! Час від часу купувала сама, але тепер не хочу, бо не завжди вгадую з розмірами, чи не подобається чоловіку річ, тому виходить, що це просто викинуті на вітер гроші.
    Зовсім забити на ситуацію не можу і не хочу, бо ж рідна людина - і мені не байдуже, як виглядає.
     
    • Не подобається Не подобається x 1
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    та й жінки, думаю, теж не всі в захваті від психологічного розтину. Я так точно ні))) Я, коли мені часом хочеться(а це дуже-дуже-дуже рідко) поколупатись, витягти, роздивитись у мікроскоп, виокремити збудник, поставити діагноз, питаю себе - чи хотіла б , щоб те саме стосовно мене робив мій чоловік. Відповідь здебільшого негативна. Тому я пошкодую свої нерви, його нерви і йду робити щось більш приємне. Ну і мій невеликий висновок з того всього - 75%(ну це образно) проблем у родині успішно вирішуються їх повним ігноруванням.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1