Мігрень - досвід, поради

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Dominika, 24 Вересень 2020.

  1. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Радо послухаю про ваш досвід співіснування з мігренями. А сама маю наступні питання:
    -кваліфікації сімейного лікаря достатньо, щоб діагностувати і призначити грамотне лікування?
    - чи можна попередити приступ і як?
    - чи вдалось комусь повністю позбутись мігрені? Як?
    Сьогодні друга доба, маршрут: диван- туалет, темпалгін зняв біль, але бачу, що повертається, тобто ненадовго, до цього нічого не допомагало, нудота, спала вночі три години, морозить. Чим рятуватись?
     
  2. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Приступи повторюються вже третій місяць, з однаковим інтервалом.
     
  3. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    @Dominika, мій досвід - таблетки (підбирати методом тика, дивитись, що спрацює), дуже солодкий чай, повна тиша і темрява, масаж голови ефірними оліями і чимось розігріваючим, типу польського Амолу.
    Ну і не знаю, чи так співпало, але як встигаю прийняти ліки на початку мігрені, то є шанс, що все швидко мине, а як ні, то нічого не помагає, просто перемучуюсь тих два-три дні:cry:
    Не знаю, чи можна позбутись мігрені назавжди, але на щастя, останній рік вона мене не атакує, хоч раніше була дуже часто. Не можу вловити якоїсь закономірності, чому так
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  4. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Раніше під час М. або кілька днів перед турбували мігрені, рятувалась спазмалгоном ( тре ввжати з ним тим хто має очний тиск). Останні роки рідко турбують мігрені, незнаю чому, можливо вплинуло те , що їм багато кураги ( багата на магній, брак якого може викликати мігрені). Зараз можу зрозуміти , що мігрень наступає якщо відчуваю нездорову сонливість, таку прям до відключки, і якщо вдасться лягти і поспати , хоча б 20 хв, то мігрень відступає, якщо такої можливості нема, то потім вдаюсь до ліків. Зараз користуюсь звичайним дитячим жарознижуючим. Мені допомагає.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  5. Louth

    Louth Well-Known Member

    Можу хіба сказати, що мігрень вважається проблемою молодих жінок. З часом вона буде вас турбувати все рідше і потім щезне (перевірено досвідом моїм і моєї мами))). І ще: дуже важливо прийняти таблетку як тільки відчуваєте, що починається мігрень (здається, ця фаза носить назву "аура"), тільки тоді буде ефект від препарату.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Та мені вже сорок))) і мігрень щойно появилась. До цього мене навіть головні болі турбували раз на півроку.
    на початку то як? В перші хвилини чи години?
    ох, в мене навпаки, сон не йде. Втома шалена, але заснути не можу зовсім, сонливості немає. А навіть як засинаю, то щось ніби виштовхує зі сну. Седафітон теж не допомагає.
     
  7. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    години, але в мене часом були такі розмиті симптоми, що я не зразу доганяю, що це починається мігрень, а потім пізно, терплю(
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Yavorchanka

    Yavorchanka Member

    Мені 47 і не покидає.
     
  9. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    не погоджуюсь. Моїй мамі 74, мені 43 нічого не зникає, на жаль
     
  10. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Я зараз розпочала курс лікування, бо приступи були 2 рази на тиждень. За останній тиждень прийому ліків жодного разу не боліла голова.
    Лікар сказав, що є 2 варіанти боротьби: пити кожного дня підтримуючі таблетки або знімати сам біль. Я поки що тестую перший варіант. По результати важко щось сказати, але поки що не було приступів.
    П. С. Мігрень все ж таки це не вирок.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    До порад вище (приймати знеболююче на самому початку нападу, по можливості перебувати в темноті і тиші) можу додати тримати ноги в теплі (я прямо в‘язані вовняні шкарпетки одягала) і багато пити води.
    В себе до вагітності теж відстежувала закономірність - сильні напади були під час овуляції і перед КД.
    Перед вагітністю приймала омегу, не знаю, чи співпадіння, але частота нападів зменшилась.
    Під час вагітності був 1 напад, після вагітності якось хаотично, то 2 рази на тиждень, то 2 місяці жодного.
    дарма я певно закинула приймати омегу
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    А які таблетки назначили?
    Я теж страждаю від мігрені. Найгірше, коли засинаєш з біллю і прокидаєшся вранці з нею ж. Допомагає солпадеїн (але з той що з кодеїном) або біфок.
     
  13. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Я теж багато років мучилася з мігренями, йшло по наростаючій. Все частіше і частіше. Дійшло до 2х разів на тиждень. Найгірше це було за день до місячних. А так то після стресу , недосипання або якщо довший час не мала як поїсти, голод теж провокує. Бувала в кількох лікарів, робила МРТ голови, всі тільки розводили руками, казали, що головне не допускати приступу і вчасно випити ліки. Поки минулого червня не потрапила до грамотного лікаря, який призначив курс ліків і підібрав обезболюючі. Обезболюючі діють на кожного індивідуально, я різні пробувала, крім німесилу нічого не зупиняло, але так часто його ж не можна вживати. Після того, як пропила курс ліків, практично забула про мігрені, точніше ,вони є, але раз на 2 місяці, а не 2 рази в тиждень, так, що я на них майже не звертаю уваги.

    Надіслано від мого Redmi Note 8 Pro, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Так дуже коротко напишу, бо мігрені в моєї сестри. Були в Свинаренка: виписав щось, сказав що це лікується. Сестра не дуже по лікарях любить ходити, більше в нього не була. Приступи не зникли ( може правда зменшилася частота), але може то треба було ще до нього йти, чи підбирати інше лікування.
    І друге: є спеціальний тип ліків "триптани". Це якраз спеціалізовані для мігрені. Бо при ній природа болю зовсім інша ніж при звичайному болю. Але це я думаю тільки лікар таке може виписувати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    В мене головні болі іншого характеру. Зменшились при прийомі гінкго білоба. Він покращує кровообіг. Є різні виробники на айхерб. Мені поміг від фірми Sundown. Ще от думаю чай спобувати пити. але там концентрація маленька буде..
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    я теж бачу таку закономірність
    То до кого йти - до невропатолога?
    Обезболюючі це зрозуміло, а от ліки? В моєму розумінні лікувати то знешкоджувати причину, а не наслідок. Виходить, що треба встановити причину? Вам вдалось?
    Я не знаю як ви дівчата, але мені ті напади даються дуже важко. Про якусь соціальну діяльність навіть мова не йде, головне дійти хоча б до туалету, тобто я два дні просто овочем лежу. Того разу біль була така, що я плакала в прямому розумінні слова, просила чоловіка викликати швидку, бо думала, що вмру. Знеболюючі ефекту не дали, вже зовсім знесилена взяла темпалгін, то, о диво, трохи полегшало. Чи то може мігрень вже "видохлась" і минула б сама.
     
  17. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Так, до невролога. Такі приступи, як ви описуєте теж бували, особливо, коли невчасно випила обезболюючі. Якраз ті всі триптани мені не допомагають, лише напроф і німесил, а коли вже сам приступ, то щоб заснути мастила виски меновазином, тільки тоді трішки стихав біль, але меновазином вже більше року не користуються, тобто тих сильних приступів вже нема. Та й взагалі напади рідко тепер бувають.
    Завдання невролога зменшити частоту і силу нападів.

    Надіслано від мого Redmi Note 8 Pro, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    ось такі приступи в мене тоді, коли невчасно випити обезболююче

    Я вже писала в іншій темі, повторюсь тут, я вже знаю від чого в мене може початись приступ - стрес, голод, подорож, втома, перебування в шумному людному місці, різка зміна погоди, особливо сильні пориви вітру, мені в той час ніби голову зносить. І невчасно прийняте обезболююче , я маю на увазі, що я його приймаю наперед - перед довгою поїздкою, наприклад, я вже зазвичай просинаюсь з "мутною" головою, бо знаю, що мене чекає.
    Якщо вже почала боліти голова і обезболююче не допомогло, я приймаю ванну, іноді з гарячою водою, якщо морозить, іноді, навпаки, в жар кидає, руки пітніють, тоді з ледь теплою, і капаю у воду ефірну олійку лаванди, роблю велику пінку, виключаю світло у ванній, розслабляє і в той час біль трохи проходить, тоді ще одне обезболююче і швиденько в ліжко спати, постіль теж лавандою покапати добре.
    Якщо біль така, ніби голова розколюється, я туго обвязую голову вологою пеленкою, ґудз роблю в тому місці, де найбільше болить.

    Якщо приступи щотижня, тоді йду до остеопата, він знімає мені зажими, як він каже. І почала працювати з психотерапевтом, бо пов'язую ще напади з психосоматикою.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Мені австрійський лікар сказав, що якщо триптани не знімають біль, скоріше всього це не мігрень і треба робити діагностику.
    Українські лікарі сказали що я маю сама визначити що провокує мігрень і просто це уникати. Але в моєму випадку це взагалі не вести активне життя, не стомлюватися, уникати стресів і шумних місць, спати більше ніж 9 годин на добу.
    Австрійський лікар мене вислухав, посміявся і сказав :а для чого тоді так жити? Щодо лікування, я не буду писати на загал, бо це має назначити лікар. + мені в Україні препарат зі схожими діючими речовинами призначали і ніякого результату він не дав. Зараз уже пішов третій тиждень і поки що жодного нападу.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Корисно Корисно x 1
  20. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Мені теж попередні лікарі казали, якщо триптани не знімають, то не мігрень і навіть не хотіли слухати. А останній, який допоміг з лікуванням вислухав детально симптоми, навіть більше за мене знав, коли і як болить голова і сказав, що це мігрень. Має свій механізм лікування, і ті обезболюючі, що пропонував при мігрені, я б сама не здогадалася, хоч і фармацевт), на собі випробувала самі розумієте все, що було в аптеці.
    Але тут нема чого сперечатися, в кожного по різному. Відповідно лікування також підбирати індивідуально треба.

    Надіслано від мого Redmi Note 8 Pro, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1