Механіка чи АКП?

Тема у розділі 'За кермом', створена користувачем Sonne, 24 Квітень 2009.

  1. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Я ще далеко не водій(тільки рік з правами:)), а так помпка від ровера але моє нмсд- механіка була є і буде- це класика, а класика -вічна і всяке таке. Автомат, для мене одне єдине слово- "вільніше", а так на механіці їду без проблем.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Megan

    Megan Well-Known Member

    А чому не вірите? Я навчилась їздити на автоматі, їздила 2 роки. Потім склалось так, що пересіла на механіку, і то, як тут пишуть, на старе дрантя. Вже 8 років їжджу на механіці. То до чого тут лінь?
     
  3. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Всього можна навчитися, але комфорт їзди на АКП, коли одна рука вільна - то супер!
     
  4. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Ну, бачите, у Вас так склалась ситуація, що Ви пересіли вимушено, якщо я правильно зрозуміла. А я мала на увазі, якщо в людини немає потреби вчитись на механіці, то просто так заради того аби навчитись ніхто не буде панькатись.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Та в мене і на механіці одна вільна))), я встигаю і дітей построїти і смс написати. Тільки нікому не кажіть ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  6. Isa

    Isa Well-Known Member

    Мда,якщо читали мій допис уважно,то певно звернули увагу,що я якраз вожуся тільки туди-сюди,тому мені б якраз добре було автомат,менше заморочуватись,але захотіла механіку,бо вчились на ній,і подумала,що якщо сяду на автомат,просто всі навички розгублю і отупію в тому плані...
    Таке враження,що механіка тільки в старих жигулях є...
    Якраз водії маршруток не такі вже і професіонали,професіонали-це ті,хто вміє їздити від велосипеду до фури,хто у якихось непередбачуваних моментах має 2-3 запасних виходи з тих ситуацій,який знає,що робити якщо відмовили гальма,чи відірвало ми на ходу колесо,хто може машину розібрати-зібрати,поремонтувати і знає як кожна деталь працює,який регулярно їздить то само собою,хто за весь свій стаж попадав хоча б в декілька десятків ризикованих ситуацій ну і багато чого ще...

    Дуже слушно сказано,що механіка для поціновувачів...

    Ще прийшло в голову,таке порівняння,що це як,коли паркуєшся і орієнтуєшся по дзеркалам,потім довгий час маєш камеру заднього спостереження,ясно,що орієнтуєшся по ній,а потім по дзеркалах знову зможеш?
     
  7. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Без приколів, просто питаю, ви на автоматі правою тиснули газ а лівою тормоз? Бо ми як навіть були на тест драйві в автосалоні, то одразу представник салона наголошував щоб про ліву ногу забули взагалі, правою або газ або тормоз. Впринципі так само як і на механіці: права-газ, тормоз, ліва зчеплення.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Так, то навіть ті, що на автоматі їздять відразу попереджають(якщо дають комусь поїздити:)), щоб ліву ногу взяти під сидіння, бо від звички шукаєш зчеплення і натиснеш не те))
     
    • Смішно Смішно x 1
  10. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Щоб багато не писати, знайшла:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Просто мені згадалися автобани - якщо там швидкість поза 100, то при пониженні передачі мотор буде сильно "гудіти" :).
    п.с. вже почитала в "гуглі" всі нюанси, й що це дає. . Ясно, матиму на увазі :). Питала чисто теоретично, бо їжджу я нешвидко, й зазвичай мені вистачає резерву тої передачі, на якій їду )).
     
    Останнє редагування: 8 Травень 2015
  12. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Я з тих людей, що купили машину на останні гроші. ПІсля зарплати чоловіка заправляєм повний бак і потім рахуємо, що залишилось на прожиття:girl_crazy:. Не буду аж так захищати МКП бо на АКП проїхалась аж разок 500м. Але скажу, що мені не зрозуміло, чому так залякують МКП. Коли я попала в дтп, мені поставили діагноз, що я не придатна до їзди на механіці( а я розгубилась на складному перехресті через брак досвіду). Коли я зимою розпитувала в таксиста про гальмування двигуном то він теж поставив мені діагноз, що я зможу їздити тільки на автоматі:girl_feminist:. А я чудненько їжджу на механіці і найбільше під час руху думаю не про переключення передач, а про те, що крім того, що потрібно слідкувати за учасниками руху, скаженими пішоходами, ще потрібно дуже уважно слідкувати за ямами на дорозі.
    Мені не зрозумілі дописи про вільну руку. На автоматі керують однією рукою? Я на Шевченка по хвилястій бруківці в кермо міцно вгризаюсь. На автоматі інший принцип? Чи рука вільна, щоб по телефону за кермом поговорити?
    Не уявляю як можна відволікатись на дітей в авто (максимум на світлофорі можу повернутись при крайній потребі), що це має спільне з коробкою передач?
    Вчора вперше їздила по трасі трохи далі Львова. Оскільки досвід малий, то про передачі звісно, що думала. Але було навіть цікаво, слідкувала за швидкістю оборотами, відчуттями як їде. Але мені це справді цікаво. Більшість таким не заморочується:girl_blum:
    І ще. В моїй машині, ВАЗіку, задня передача поруч із першою. І я навіть не уявляю як можна випадково включити задню, бо вона дуже туго включається, а перша легенько.
    Коли я накатаю кілометраж і досвід і чоловік допрацюється до зміни машини на кращу то не виключено, що будемо дивитись в сторону авто на АКП, бо навіть не сумніваюсь, що по місту, в пробках і тягучках, на ній їздити значно комфортніше.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. octavia

    octavia Well-Known Member

    Я на автоматі користувалась виключно правою ногою. Правда як каже моя коліжанка ,що вона хороший водій ще б відрізняти де ліво де право :girl_haha:
    Ніколи не пробувала щось робити лівою ногою. І взагалі адекватно користувалась автомат-коробкою ,спочатку тормоз потім переводила на паркінг. А от коли після автомата через декілька років спробувала сісти за механіку , то чемно притисла до сидіння ліву ногу , і довго думала як однією правою тиснути на всі педалі :girl_blum:.Декілька раз глохла ,бо пробувала тормозити без щеплення. :fool: Записала себе в чисті блондинки:girl_angel:
     
    • Смішно Смішно x 1
  14. PanteraLviv

    PanteraLviv Well-Known Member

    [/HIDE]
    коли вільна смуга то можна обганяти на тій передачі на якій їдеш, а коли зявилась зустрічна машина, то потрібно повернутись назад в свою смугу, або зробити дуже швидко обгін, то дається нижча передача, так, машина буде гудіти, але вона дає швидкий розгін, і ти потім переключаєшся на вищу передачу. Але щоб так обганяти то потрібно перш за все розрахувати безпечну відстань. Справа в тому що на нижчій передачі машина дає розгін, потім переключаєш на вищу.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    То дуже залежить від машини (як тягне) і швидкості/обертів під час руху.
    Якщо швидкість висока і оберти й так на 4000 то ясно що нема вже куди понижувати.
    Якщо потужні дизелі або просто потужні машини тягнуть вже на 2000об, то теж понижувати не потрібно, в них діапазон "тягових" обертів досить широкий. Але здебільшого машини розвивають максимальну потужність після 3000-4000об, тому на них і йдуть на обгін. А якщо в машинки економний двигун і тягне тільки за рахунок турбіни, то тим більше оберти треба тримати високі бо на низьких турбіна взагалі не працює. Для обгонів з АКП бажано вмикати режим "спорт" який сам буде тримати передачу з більш високими обертами двигуна, або "ручний" режим (для профі ).
    Доречі, повертаючись до теми АКПП, класичний автомат для машин з турбіною дуже хороша штука, адже коли ви переключаєте передачі механікою, то на мить відпускаєте газ і в цей момент "тяга" падає і турбіна фактично зупиняється, що впливає і на динаміку, і на ресурс двигуна і турбіни. На автоматі ж оберти постійно рівномірні. Це такий собі ще маленький аргументик на користь АКП.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Я ніколи не їздила на автоматі. Спочатку були жигулі на механіці, а тепер старенька іномарка. Якщо буде можливість взяти машину на автоматі, може би й взяла, але то для мене тепер діло десяте...Коли вже привикнеш до механіки, розумієш що вона геть нічого не ускладнює.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Для механіки треба руку,що переключити передачу, а коли дорога з ямами, рельси, заносить - треба міцно тримати кермо,бажано обома, а ще й переключати передачі для початківця досить важко. А на автоматі рука вільна від переключення передач, зручніше міцно тримати кермо. Це помітно у порівнянні - коли з МКП пересідаєш на АКП, то праву руку нема куди подіти.
    Коли мій менший починає марудити чи плакати, можу йому брязкальце дати, печиво правою рукою, бо його автокрісло спереду, бо не треба перемикати на тому ж світлофорі передачі, хоча колись також неуявляла, як буду їздити з дитиною, думала що буту возити тільки сплячого)
     
  18. Orman

    Orman Модератор-бомба

    знайшла в кого питати. Я відколи сама почала їздити, то в таксі не можу. Вони переважно їдуть так що в мене очі о_О Це ще про ПДР мова не йде. Рвуть, гальмують казна як, розвераються як (навіть слова не знайду). Рідко хто нормально їде.
    --- дописи об"єднано, 16 Червень 2015 ---
    в мене це дуже ефективно робить Варвара )))

    якщо що, то я бне відмовилась від АКП але механіка мені життя не ускладнює, щоб я прямо побивалася.
     
  19. Оксана1322

    Оксана1322 Well-Known Member

    Їздила з самого початку 2 роки на механіці, потім проїздила 5 років на автоматі, далі вже більше 3 років знову на механіці. Суто мені механіка зручніше. Правда був один випадок, коли зламала ногу, от тоді пошкодувала шо в мене автомат.
     
  20. Tsaritsa

    Tsaritsa New Member

    вчилась на механіці, вже звикла їздити на ній, але дуже хочу автомат)