Методики вивчення іноземних мов

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Harmony, 10 Квітень 2010.

  1. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Зареєструвалась я на Турбарі, можливо там познайомлюсь з кимось, з ким буду розвивати свої навики. Бо все ж таки навіть спілкування через повідомлення має бути результативним:girl_smile:
     
  2. pharmac

    pharmac Well-Known Member

    А я почала вчити з Duolingo англійську:girl_smile: рівень в мене нульовий,бо в школі вчила німецьку, але мені подобається,так легко щось вчиться, що самій аж дивно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Перш за все, це можливо? Як думаєте?
    Якщо так, якими споссобами-методами? Радимо корисні ресурси чи додатки, ділимось ідеями.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Аби не засмічувати топ, пишу свою ситуацію окремо.
    З іноземною в мене не склалось (мова про англійську) - двічі на рік мінялись в школі вчителі, всі дружно починали з алфавіту ;). Періодично я її вчила сама, самовчителі, підручники, тощо. Пару місяців була навіть на курсах, результат яких закріпив те, що мені вдалось з самовчителями і ні на крок не ступив в основній проблемі - сприйняття на слух і розмова. Маю такий собі непоганий словарний запас, знаю чітко більше половини правил граматики і майже не даю з ними ради...
    Накачала на Плей маркеті трохи додатків всяких різних, але знову ж це більше розширення словарного запасу. Носія мови не пропонувати - нема і шукати поки не надто вийде. Знаючи себе, впевнена, що коли у мене в голові "клацне": "О, я вже не погано просунулась, тепер можна і говорити", я почну говорити. З малим, сама з собою, в думках, вслух проговорюючи рецепти іншою мовою на кухні, тощо. От треба мені до тої межі знайти спосіб дійти поки є бажання.
    Як йти далі? На мене найшла чергова хвиля "я таки ту англійську вивчу в тому життті, це вже питання принципу", хочу підійти до того шаленого бажання з розумом і таки скерувати в потрібне русло, аби отримати результат. Дуже буду вдячна за конструктив та рада компанії, аби менше було можливості "зіскочити".
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    варіанти які зі мною працювали в різний час:
    - а.к. дойль , а. крісті, а потім жіночі романи просто. гарно прослідковувати, як писали, будова речення, Пуаро фореве - і починаєш просто прокручувати фрази (не слова!) в голові.
    - фільми. але рекомендую починати або з серіалів або з кулінарних шоу. останні навіть краще - рецепт швидко записав, пару книжок ще докупив, і вже пишеш-читаєш нові слова, і живу мову чуєш в спілкуванні, а не постановці (дж. олівер люкс буде), можна ще м. стюарт, і корисно і мова)) мені треба було за спеціальністю "виговоритися", то я нарпиклад, сиділа на блумберг майже весь вільний час, коли не бродила львовом.
    - щоб говорити, або себе змусити вибалакуватися (я маю настрій сваритися англійською наприклад) або шукати можливість вживу - не обов"язково кудись їхати, але шукати людину. звичайно, коли ситуація змушує, то працюєш швидко, коли ні, то стопоришся весь час. рекомендую пробувати писати листи і зайнятися посткросингом. теж допомагає.
     
    Останнє редагування: 14 Серпень 2016
    • Подобається Подобається x 7
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    В мене теж щороку мінялися вчителі, зате мала кабельне з англомовними каналами. А сестра завжди обожнювала іноземну музику, тому слухали майже виключно англійські пісні. В дитинстві, коли не було ні комп'ютера, ні тим більше інтернету, ми розважалися тим, що на слух записували слова пісень. І дивилися все підряд (і, можливо, навіть забагато) від мультиків до документальних передач, новин та ігрових шоу. Завдяки цьому я настільки добре розуміла мову на слух, що чи не єдина в класі не мала ніколи проблем з аудіюванням. Крім цього, я запам'ятовувала цілі фрази та граматичні конструкції, тому коли в школі по програмі доходили до того, то мені навіть не треба було нічого розуміти чи вчити, бо я вже знала, як та граматика застосовується на практиці. Вже було якесь відчуття, як має бути правильно, як "звучить". При цьому зазначу, що пам'ять в мене дуже погана - просто якщо сто разів почути одну й ту саму фразу, то хочеш чи не хочеш, а вона запам'ятається.

    Але справді прорив у знанні трапився, коли я "перемкнулася" на англомовний інтернет. Будь-яке питання, будь-яку інформацію почала шукати англійською. Почала читати спочатку комікси, а тоді і книги англійською. Знайшла собі англомовні форуми для спілкування. Так я спілкувалася на одному форумі, а якраз тоді запустили гуглплюс і весь форум від того подурів. Ми всі зареєструвалися і пододавали один одного в друзі. І тоді я почала писати різні статуси і що там ще пишуть в соцмережах, англійською, читала та коментувала інших. Саме тоді мій рівень англійської перейшов із "розумію" в "спілкуюся". Так само і говоріння прийшло з практикою.

    Моя порада - максимально отримувати інформацію з англомовних джерел. Новини, рецепти, щось у боці закололо, що сталося з компом - все гуглити англійською. І коментувати - навіть якщо це буде три слова, просто тренуватися, щоб це стало легко і без задньої думки.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

  8. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Колись давно бавилася самим сайтом. Подобаються матеріали там, де відео, а збоку текст того, про що говориться. Щодо самих тренувань, то мені від них користі майже не було. Якщо заходила щодня і тренувалася, то слова пам'ятала, але якщо переставала, то все швидко із голови вилітало. І навіть завчені слова потім, коли десь зустрічала в текстах, то не впізнавала. Слова ліпше запам'ятовуються в контексті і фразами.
    Щойно зайшла в старий акаунт, подивилася на вправи з граматики - не вартує того часу, щоб ті вправи проходити. Взагалі дивна структура того тренування. Хто то придумав? Мене воно більше заплутує, перекладати речення по слову.
    Взагалі що стосується граматики, не варто зациклюватися на тому, чи там Future-in-the-Past чи щось іще. В живому спілкуванні говорять простіше. І якщо можна перефразувати так, щоб висловити ту саму думку простішою граматикою, то так і треба робити (і вам менше мороки, і співрозмовник ліпше зрозуміє).
     
    • Корисно Корисно x 2
  9. pharmac

    pharmac Well-Known Member

    @lovikyou я зараз використовую для вивчення Duolingo, щось воно мені більше подобається, правда поки там тільки для україномовних користувачів англійська, але мені це якраз треба
     
  10. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Як додаток воно в мене щось підвисає так конкретно.... Чи вони якусь іншу версію мають?
     
  11. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Я теж хотіла би вивчити до прийнятного рівня англійську, мені дуже подобається сама вимова і звучання.
    Зараз слухаю подкасти в мп3 форматі в навушниках у вільний час, то можу сказати, що на слух сприймаю і розумію 90/ простого тексту на загальну тематику. Правда, не з першого разу. І слухаю я то вже десь три місяці. Спочатку хотіла з укр перекладом, але не знайшла адекватного. А тепер мені так більше подобається - сам текст англійською і пояснення слів та виразів теж англійською.
    Теж можу відзначити, що запам'ятовуються цілі фрази, вирази та ідіоми.
    Класна тема.
    Мені здається, що Юля @cjomcjomka писала, що вивчила англійську в декреті. Я би була вдячна, якщо б вона поділилася з нами своїм досвідом, підказала ефективні методи . Звісно, за людину ніхто не вивчить нічого, але перейняти чужий позитивний досвід - дуже добра справа.
    Ще я собі встановила розширення Lingualeo в браузері( в принципі це може бути інший додаток такого типу) - там можна зразу виділяти невідоме слово чи фразу - тиснеш праву клавішу - і перекладаєш. Не треба в онлайн перекладачі вводити слова. Перекладає адекватно. Слова чи вирази можна додати у власний словник і потім їх тренувати чи повторювати.


    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  12. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Неефиктивним для мене виявився. Ефективним виявився youtube
     
  13. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    найкращий метод - англомовне середовище (до речі у Львові є спеціальні клуби)!
    Я перепробувала купу всього, і лінгволео і купа інших ресурсів - для мене це було лише закріплення того що вже знаю і практично ніякого кроку вперед. По роботі треба було багато читати англійською, але то було тільки поняв ок, не поняв - є транслейтор. Лише після того як мене життя закинуло на 9 місяців в англомовне середовище, мій рівень англійської значно підвищився. Хоч не хоч, треба спілкуватись і нікуди ти з підводного човна не дінешся!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    з субтитрами? Можете порадити якісь канали окремі, на яких помаліше говорять?
    --- дописи об"єднано, 15 Серпень 2016 ---
    що це? Вже кілька разів попадає мені, і щось з контексту не вловлюю ніяк
     
  15. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Ні, без субтитрів. Канали вибирайте на тематику, яка вас цікавить. Наприклад, мене цікавив макіяж і про життя в Америці. Про життя в Америці мені подобався блог itsJudysLife, вони випускають влоги про своє життя щодня. Про макіяж Lisa Eldridge (але то британський акцент), Dulce Candy, Tanya Burr, Ingrid Nilsen, pixiwoo
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  16. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    таке, побавитись) ще busuu.com радять
    згідна за англомовне середовище, і коли ви в ньому розрухаєтесь (в тих місцевих клубах наприклад), буде видно з чим далі працювати
    напр. мій чоловік анлійською з іноземцями говорить мало, коротко і ясно, зате все правильно
    а мені рот не закривається, зате через речення помилка)))
     
  17. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    І як з цим боротись?) В мене те ж саме - маю схильність якісь такі закручені конструкції вибудовувати, і не раз вже бачила серед знайомих, коли людина толком мови не вчила, граматика слабенько, але говорить лаконічно - і звучить загалом дуже навіть пристойно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Більше думати, ніж говорити)))
     
  19. EineGuteFrau

    EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

    Ніяк. То залежить від темпераменту і характеру. Мій чоловік - теліпало ще те. Говорить все підряд, байдуже, чи правильно. Я - лише тоді, коли впевнена в правильності побудованого речення та значення слів. Проте я пишу чудово, диктанти, листи - мені це все дається легко. Чоловік має проблеми із п санням та граматикою. А в мене граматика йде ніби з-під свідомості.

    Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
     
  20. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    з субтитрами будете не слухати, а читати))
    Знайти носія мови можна на italki
     
    • Корисно Корисно x 1