Мало молока. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Merry

    Merry Well-Known Member

    ну то було ще з бульбашками (вибачте за деталі), тобто пінистий сильно.
     
  2. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    То може просто дисбаланс переднього-заднього молока був.
     
  3. Merry

    Merry Well-Known Member

    не думаю, я старалася. Консультанта з ГВ мала під боком)
    Ну і то не був перший місяць годування, а десь аж третій. Тобто першого місяця+900грам, 2-го+750, а того третього коли я хворіла набір був мізерний і такі каки.
     
  4. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відносно зважування до і після іди - консультанти радили того не робити, і навіть щодня не важити. А от педіатр говорила важити до і після. Довіряю більше консультантам.
    По відчуттях у мене є два варіанти:
    1. Коротка вуздечка і дивний трохи язичок, які не дають правильно спорожнювати груди, а тому і молока щораз менше.
    2. Лактозна непереносимість.
    Ну і є ще третій - моя голова, але то вже більше похідне.
    Схиляюсь таки до першого варіанту. Бо якби було того молока багато, то думала б на 2.
    Завтра день Х): зважування і візит до компетентного (надіюсь) хірурга.
     
  5. Merry

    Merry Well-Known Member

    а не радили вам ще доціджувати після того як дитина поїла?
     
  6. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Я ще до візиту консультанта почала вночі підціджувати одну грудь. І потім тим ввечері підгодовувати. Там не багато було, грам 50. Тоді якраз і вага почала потроху рости, 20-30 грам щодня. Консультант сказала того не робити, краще висипатись, бо то цідження дійсно виснажує. І я перестала. Пару днів вага стояла на місці, потім знову були прибавки. А потім якось зупинилось на одному місці. Вже тиждень десь. Я знову почала вночі цідити, але вже двічі, а ще вдень, після годування, перед прогулянкою. Мала відчула халяву), вже не дуже хоче груди тягнути. Догодовую зі шприца, але там теж не дуже треба працювати.
    Якийсь час після візиту консультанта мене попустило, якось перестала переживати, що молока може бути мало. Більше переживала чи правильно прикладаю. Для цього й кликала консультанта, але манюня плакала, нам не вдалось добре то зробити.
    Я стільки прочитала про користь ГВ, з власного досвіду знаю, як то є зручно, що зараз мені просто в голові не вкладається, що є така ймовірність, що буде суміш...
    От аналізую то все, і розумію, що ще в родзалі вже пішло все не так. Я там реально ті дві години мучилась, і малу мучила, бо вона не могла нормально взяти груди. Хлопці моі якось одразу добре брали). Може не одразу правильно, але так міцно якось. А вона ніби весь час "злітала" з них. Не знаю як то правильно пояснити.
     
  7. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Як на мене, ви занадто вже доколупуєтесь, моя мала в родзалі взагалі не взяла грудей, щось облизала разок і заснула. Можливо у вашої дитини така особливість, до речі, є десь тема про дрібних діток. Я б на вашому місці, якщо зі здоров'ям все добре, просто забила б на вагу.

    А про лн почитайте у лікаря Макарова, заніматєльно)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Мене то мучить, тому і думаю про то весь час. Якби ж то отак дала груди і чую, що мала ковтає. Тоді дійсно все гуд. А так даю, і не чую тих ковтків. А ще й вага не росте. Як тут заб'єш на то? Я вже мовчу про тиск зі всіх сторін про те, чому не ростемо-поправляжмось, якщо цілими днями на грудях. Мені хочеться для себе вияснити причину, і усунути іі.
     
  9. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Все в нашій голові, думки матеріальні. Чим більше ви думаєте про те, що у вас нема молока, тим менше його і стає. Я повторюсь, мої діти теж мало набирали вагу, але як як мантру повторювала собі, що вони здорові і все в нас добре, для ще більшого самозаспокоєння рахувала попіси.

    Недавно мама пятірні з Одеси написала на своїй сторінці, що сціджувала для дітей по 0,5л молока за раз, могла і більше, але не вірила, що зможе, ось яку настанову треба собі давати!
    Не всі немовлята щокасті і вгодовані))) і ще як пише Комаровський, що для бабусь гарна дитина, то вже 1й ступінь ожиріння)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ні, це перше. Я знаю, що не повірите, то більше у всесвіт, може комусь треба.

    Перше "вилікувати" маму.

    Мене ще цідження напрягає. Замість смоктати вдень, дитина їсть ціджене вночі. В мене не складається.

    і Ви ж ніби по нижній межі норми йдете? Дитина весела, росте (в довжину), наїдає щоки-попу - порівняйте фотографії і одяг. В мене Ядвіга наїдала щоки найповільніше, бо дуже висока. Завжди є особливості.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Raven

    Raven Мама малятка

    В мене мала якось пару грам набрала за місяць, а в довжину 5 см вимахала, цілий розмір проскочили, ті речі навіть не розпаковувались.
     
  12. Orman

    Orman Модератор-бомба

    та я власне і писала, що може і вдовдину рости, це не вгадаєш. Але я впевнена, що мама точно побачить якщо дитина марніє.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Сціджую якраз вночі, коли одну їсть, в той час підціджую іншу. А їсти то молоко якраз вдень. Ще підціджую після іди на сон та прогулянку, бо гуляємо сплячи, якщо мало смоктала.
    Вона в мене в'яло смокче, постійно іі тормошу.
     
  14. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Може звикла зі шприца, так напрягатись не треба. Я би зі шприца догодовувала тільки якщо довго і активно їсть груди, і все ще голодна, а груди порожні, але не замість грудного.
    Але я не спец, тільки одного годувала, наразі)
     
  15. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Rodionochka, як ваш візит до хірурга?
     
  16. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Rodionochka то може так далі підціджуйте і догодовуйте своїм молочком. Краще ж ніж сумішшю. А малу нічого не турбує? Животик?
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Та вона від народження в'яло смокче. А щприц в нас пару днів зараз, і пару днів було тижня три тому. Та і щприц у нас після грудей.
    @KAPUCHINKA, до хірурга не попали знову(, в нього дружина попала в лікарню, форс-мажор. Дуже чекала на той візит, але знову переноситься, поки на понеділок.
    Вчора було мало молока, настрій був не дуже. Сьогодні знову бойовий). Консультант порадила наразі цідитись під час годування. Однією годую, іншу ціджу. Спробую, сподіваюсь, що вдасться збільшити кількість молока.
    --- дописи об"єднано, 8 Грудень 2017 ---
    Як на мене, то в неі абсолютно нормальна поведінка для такого віку і такої кількості молока). Пукає, в животі бурчить, плаче коли довго смокче і нічого не тече. Плаче, коли спати хоче. Коли догодовую, то спить після того краще. Вночі взагалі мало смокче, буквально пару хвилин і вирубується, пускає груди. Хоча раніше постійно тримала іх в роті. Зараз більше як подушка).
    --- дописи об"єднано, 8 Грудень 2017 ---
    Вночі в мене завжди було відчуття, що молоко є, і його достатньо. За два рази найіджувала до 90 грам. Сьогодні було відчуття пустоти, ледве 30 грам націлила за одне годування. Потім забила на то і спали солодко разом), в обнімочку).
     
  18. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Rodionochka знаю, що ще догодовують через систему. То і дитина біля грудей і паралельно догодовуєте.
     
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Та я вже прилаштувалась до шприца). Смокче палець мій, а збоку я шприц запихаю, а мала вже сама з нього тягне. То вже не так, що саме тече, але воно там тече постійно, якщо смоктати. А от з грудьми не так, в мене воно такими циклами: то тече, то не тече.
     
  20. Merry

    Merry Well-Known Member

    і ми так догодовувались. Система не пішла. Коли я додавала зціджування (вдень), то реально відчувала збільщення кількості молока. Ну а вночі вона сама добре їла, краще як вдень.
     
    • Подобається Подобається x 1