Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Юра одного віку з вашою донею. теж не говорить.. розуміє багато.памперс викидує. руки-ноги для одягання підставляє. звірят в книжці показує але часто плутає. але не говорить. мама-тато якось каже не звертаючись.а просто мамає чи татає. як спитаєш як каже собачка- то каже ав- і котик каже ав. а свинка і динозавр кажуть хг)) ще він ля-ля каже і ая-яй-яй)) він в нас до року танцював) так прикольно) а зараз не випросиш).. теж все розкидає. пірамідку складає аби як. старший до речі складав пірамідку правильно. а говорити почав пізно..
    вказівний жест є? не рукою, пальчиком...
    В мене старший після 5р почав більше балакати. до того десь від 3р повторював. але не було розуміння достатньо. і по логопедах ходили. все повторював гарно а розуміння - вживання слів в повсякденні не було
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    Тобто це дитина має пальчиком показувати?
     
  3. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    @Lemeshchuk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

     
  5. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    так. дитина має.
     
  6. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    Ну в мене наразі ще не показує
     
  7. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    беріть пальчик її і показуйте.. не ладонькою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А якось по-іншому привертає Вашу увагу, коли їй щось дуже сподобалось/здивувало?
    Як зоровий контакт?

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
  9. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Я зверталась і для свого заспокоєння, і перевірити, чи нічого не упустила.
    В мене молодший не говорив до 3-х років. В 2,5 обстежились у невролога, зробили ЕЕГ і ЕхоЕГ, значних відхилень не знайдено. Пішов в садок - розговорився. Але не вимовляв пів алфавіту. Тобто він говорив багато, але зрозумілою лише йому мовою, ну і мені, звичайно:wacko: Чекала я до 6 років, що виговориться. Потім планувала до логопеда, але почався локдаун. В результаті ми потрапили до логопеда за 1 міс. до школи, в 6,9. Позаймались той місяць з логопедом, плюс щоденні вправи дома і поставили всі букви. Але коли син почав все вимовляти з'явилась інша проблема: його мовленнєвий апарат не встигає за думками. Тобто якісь короткі відповіді - все ок, але якщо потрібно щось пояснити розлого, то він тягне слова, зупиняється, довго висловлює свою думку. В 7 років знову пройшли обстеження у невролога, зробили ЕЕГ і ЕхоЕГ. Загалом все в нормі. Мовленнєвий апарат трохи не дотягує до вікової норми, але за кілька років має дорозвинутись. Потрібно максимально розвивати моторику, обмежувати ґаджети, багато гуляти, грати активні рухливі ігри. Це корисні поради всім, а не лише в кого проблеми з мовленням.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Зараз малому 5,11, то проблемні букви вимовляє перфектно "р,щ,ш,ц,", а от скажімо "у" скаже "ю"і "ч" пом'якшує. От слово -раритет-скаже добре, а сумка- сюмка, і все... взагалі, попри гарні деякі букви, вимова в нього ще дитяча. "Мама, я вже хочу в сядочок, принесю туди свого дяпчика, буду його в пісьоцьку возюкати". І от досі плутає порядок слів у реченні, рід і відмінок. І то так було спочатку, коли розговорився і досі триває. Трохи звичайно менше, але ще є. До логопеда піду перед школою.
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    В 7-8 дитина вже може лягати спати на ніч. Нащо їй мультики?

    і взагалі стан нудження корисний. Я розумію, що вона вам мозок виносить ниттям, але це нормальна поведінка стомленої дитини. Не треба її від неї відволікати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    Коли щось сподобалось то пробігає до мене сміється, може ще ножками перебирати і руками ніби тріпати з радості
    Зоровий контакт є
    Ех якби ж то вона так рано лягла спати, я пробувала кілька раз в 9-й вкладати, то вона тільки їсть груди короткими смоктанням то одну то іншу, товчеться по ліжку і по мені, злазить і залазить туди назад на підлогу/ліжко і так може тривати годину-півтори, мені нерви здають то я чекаю коли вже точно бачу що хоче спати
     
  13. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    От тут теж виникли проблеми, поки зберу на вулицю то виплачеться через одягання, на вулиці вже інші проблеми- тікає до дороги, хоче мати всі м'ячі які є на майданчику окрім своїх, лізе до смітників і т.д.
     
  14. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Скажу так: той, хто хоче - шукає можливості, а хто не хоче - шукає причини не робити. З одяганням можна якусь гру придумати, відволікти, або навпаки - скрутити в бублик і одягнути за 2 хв. Тут вже, що кому пасує. З гулянням - міняти локації, шукати комфортну. Ех, як згадаю той вік зі своїми:wacko:Було важко, але тепер є що згадати і дітям розказати, які вони колись були:girl_smile:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 1
  15. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ну це ж нормальна поведінка такої малої дитини.

    не гуляйте на майданчику (хоча нічого такого вона там не робить). Йдіть в парк.


    В нас стандартно вкладання триває годину. Це нормальний час щоб до дітей дійшло, що вже пора спати. Злазила Варвара в такому віці постійно і круги навколо ліжка намотувати. Але в темряві їй набридало. Ну і в хаті має бути тихо і бажано темно. А не всі веселяться, а їй спати.

    А коли ж
    вона лягає якщо їй і в 9 рано?
    --- дописи об"єднано, 1 Грудень 2020 ---
    На мій погляд, хороший (не фанатичний) режим дня дуже добре впливає на психіку дітей і батьків.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    в нас те саме. півтори години поки засне. вже старший заснув. деколи я вмрубаюсь. а Юра товчеться.
    зоровий контакт це ок. в Роми теж був зоровий контакт. але от на мене він не реагував.. ну зараз порівняно з Юрою я це бачу. Юра щось зробить і дивиться на мене. чекає моєї реакції.. в Роми такого не було..
    пс. еег ми Ромі зробили аж в 4.5 роки. є незначні відхилення в лобовій частині мозку. мовний центр розвинений добре.
    пс. буду чекати до двох з Юрою.не почне балакати. піду на еег.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    Та я розумію що мушу з тим всім справитись, коли одягаю її стараюсь якось відволікати але часом даю просто поплакати. Локації міняємо як тільки можемо, навіть вже йдемо досить далеко від дому, інколи більш-менш нормально, а інколи в нас гуляння то суцільні плачі (літом було простіше хоч вона ще і не ходила тоді)
    Стараюсь щоб так і було, але ж є старша яка по вечорах ще готується до школи/складає рюкзак/миється і часом заходить в кімнату щось взяти. Хоча їй темнота не заважає товктися. От я останнім часом ту зайву годину невкладаю її спати, а чекаю поки "дозріє"
    Лягала в основному в 10-й, але останнім часом вкладання змістилось майже до 11-ї. Потім вона собі зранку довше спить. Бачу треба зранку її швидше будити і може тоді швидше лягатиме
     
  18. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    То меншому ще й 2 нема? Відчепіться від дитини
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    @Lemeshchuk включайте пісеньки без відео, розказуйте самі віршики, я включала колись записи віршів з «Улюблених віршів». То буде інша дитина без мультиків, побачите. Я таке спостерігала за своїми у віці вже 4 і 6 років, а з меншою дитиною ефект ще більш сильніший буде.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Дівчата, пишіть вік дітей, бо не ясно, про що мова. З тапатоку не видно лінієчок, та і для майбутніх читачів знадобиться.
     
    • Подобається Подобається x 1