Львівські новини (2)

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Альона, 12 Вересень 2014.

  1. Online

    Online Well-Known Member

    Ми у Ватсонсі здавали, але це давніше було зараз не знаю чи ще приймають
     
  2. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Ще в Горіховому гаю навпроти кінотеатру є такий "ящичок на стовпчику".

    Надіслано від мого Lenovo A5000, використовуючи Tapatalk
     
  3. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    Батарейки, здавайтеся спитайте чи є десь локація у Львові? Або самостійно організуєтесь)
     
  4. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    @Malvochka, контейнери для батарейок є багато-де. Знаю за район Наукової-Кульпарківської: по Науковій - в приміщенні жеку є, з боку Симоненка - біля озера, по Кульпарківській - дитячий майданчик в дворі житлового будинку (не знаю номера) між "Близенько" і поштою #71.
    --- дописи об"єднано, 20 Червень 2017 ---
    А в нас десь продають паперові пакети для органічного сміття?
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. solana rok

    solana rok Well-Known Member

    Гляньте тут Recycle Map


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    У ватсоні приймають батарейки
     
  7. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Раніше я заносила у магазин Батарейка або офіс МТС на проспекті Шевченка. Туди ж і невеликі акумулятори можна кидати. Зараз в Батарейці забрали ту коробку і не приймають, кажуть у Ратуші є збір. Але як в мене побачили ті 4 маленькі батарейки, то взяли, певно не я перша так приходила. Зараз використані батарейки вдома тримаю, при нагоді занесу у МТС, сподіваюся там ще та коробка є.
     
  8. Melian

    Melian Well-Known Member

    В мене на підїзді висить банка спеціально для викидання викоританих батерейок, яку час від часу випорожняють працівники екобусу.

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. silvia

    silvia Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. Online

    Online Well-Known Member

    Ну нарешті взялися. Такий вже внизу був запущений , я своїм іногороднім гостям навіть не включала його "в програму".
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Malvochka

    Malvochka миється в бані

    Побачила це що у Львові збирають різні старі і радянські іграшки, можливо хтось має і зайві то є нагода віддати :girl_smile:
    Павло Морозовський
    Львівський приватний музей дитячої іграшки прийме в дар або купить радянські іграшки у любому стані (реставруємо) : ведмеді, ляльки, машинки, головоломки, ялинкові прикраси, ватяні іграшки , солдатики, дитячі книжечки, плакати, відкритки і .т.д .

    Якщо є старі іграшки то не викидайте їх а краще передайте в наш музей для історії нашим нащадкам!

    " Чудодійні ліки від усіх хвороб - півтаблетки ностальгіна і десять крапель дитинства. Приймати з усмішкою."

    Пропозиції надсилаємо у приват!
    Будемо раді любій допомозі у зборі експонатів.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

  13. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    На Львівщині від кашлюку померло двомісячне маля
    Батьки не встигли зробити щеплення від цієї недуги
    У родині, де сталася трагедія, є ще старші діти. Саме вони першими захворіли на кашлюк. Однак батьки спершу не знали, що це інфекційне захворювання, думали, що просто кашель, тож по допомогу до медиків не зверталися. Двомісячний малюк заразився кашлюком від старших братів і сестер. Старші діти перенесли захворювання без ускладнень, а організм немовляти побороти інфекцію, на жаль, не зміг.

    «Підступність цієї інфекції у тому, що напади спазматичного кашлю у дитини починаються лише з третього тижня хвороби, а до цього відрізнити кашлюк від інших респіраторних інфекцій складно, – каже лікар-епідеміолог Львівського обласного лабораторного центру Любов Бойко. – До появи кашлюкових нападів кашлю дитина не температурить і її загальний стан не погіршується. Може мати нежить і покашлювати. Так триває до 14 днів, батьки водять дитину в дитячий садок і заражають інших діток. Збудник поширюється повітряно-крапельним шляхом Імовірність зараження при контакті з хворим становить до 90%» .

    Як проявляється кашлюк?
    За словами Любові Бойко, основні прояви кашлюку – це кашель і підвищення температури тіла. Спочатку кашель сухий, через 7-14 днів проявляється спазматичний кашель, напади частішають. У деяких випадках спазми навіть можуть викликати блювоту.

    Чим небезпечний кашлюк?
    Найбільша небезпека – сильні напади кашлю, які можуть привести до затримки дихання і впливають на серцево-судинну систему. Захворювання є найнебезпечніше для дітей до року, бо через часті напади кашлю їм важко дихати, вони можуть посиніти або почервоніти від нестачі кисню. Тому при перших проявах нападів кашлю слід відразу звернутися до лікаря.

    Серед ускладнень, які викликає кашлюк, як твердить лікар-епідеміолог, є пневмонія, викликана кашлюковою паличкою або вторинною бактеріальною інфекцією. Він також може спричинити гострий ларингіт із стенозом гортані, бронхіоліти, носові кровотечі, зупинку дихання, пупкову або пахову грижу. Може також виникнути енцефалопатія (ураження головного мозку), яка призводить до смерті або спричинити глухоту, епілептичні напади.

    Летальність від кашлюку становить 3%. Найвища серед дітей до двох місяців. За 7 місяців цього року на Львівщині захворіло 166 осіб, з яких майже 95% – діти. Найчастіше хворіють малюки до року – 42,5%, віком від одного до чотирьох років – 38,1%. Серед усіх хворих 92,5% – це діти, які не мали щеплень.

    Для кого кашлюк є найнебезпечнішим?
    Єдиним надійним засобом профілактики є вакцинація. Перше щеплення діткам роблять у 2 місяці, друге – в 4, третє – в 6. У 18 місяців проводять ревакцинацію. Вакцинація в 70-80% попереджає захворювання або ж коли дитина захворіла, недуга проходить у легкій формі.

    До групи ризику входять:

    – діти до року, особливо у перші два місяці,

    – діти з хронічними легеневими захворюваннями, муковісцидозом, хворобами, що супроводжуються дихальною недостатністю, з імунодефіцитними станами,

    – вагітні у 3-му триместрі вагітності.

    Особам, які входять до групи ризику, слід уникати контакту як з хворими на кашлюк, так і з людьми, які кашляють.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  14. marianast

    marianast Well-Known Member

     
  15. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    В львівському ресторані "Панська чарка" люди масово отруїлись.
    Львівський ресторан «Панська чарка» закрився після масового отруєння відвідувачів
    [​IMG]
    Кількість людей, що отруїлась у львівському ресторані «Панська чарка», збільшилась до 19. Про це у четвер, 19 жовтня, ZAXID.NET повідомила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

    За інформацією заступника директора ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олега Когута, 18 з 19 осіб госпіталізовані, вони перебувають у стані середньої важкості. Серед постраждалих є також двоє дітей віком 4 та 8 років, у яких медики діагностували гостру кишкову інфекцію, харчову токсикоінфекцію, гострий гастрит.

    Адміністрація ресторану сказала ZAXID.NET, що ресторан наразі зачинений, однак відмовилась уточнити деталі.

    Як інформував ZAXID.NET, харчове отруєння отримали люди, що їли у ресторані «Панська чарка» протягом 14, 15 та 16 жовтня. 14 жовтня у цьому ресторані святкували весілля, а 15 та 16 - дні народження.

    За даними аналітичної системи YouСontrol власниками ресторану «Панська чарка» є Тарас Колодій та дружина народного депутата Богдана Дубневича Тетяна, які також спільно володіють відомим рестораном «Грушевський». Колодію також належить кафе «Вірменка», визнане найкращою кав’ярнею Львова 2017 року.
     
  16. silvia

    silvia Well-Known Member

  17. Cholovik

    Cholovik Active Member

    Однак менінгіт підтвердився лише у двох з малих пацієнтів. Вдень головний епідеміолог області заявила, що причин для паніки немає і така кількість хворих із менінгітом спостерігається щороку на початку осінньо-зимового періоду.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. whisper

    whisper Well-Known Member

  19. whisper

    whisper Well-Known Member

  20. Online

    Online Well-Known Member

    Щось ті журналісти незрозуміли. Не буде спеціалізації в молодшій школі. В старшій спеціалізація залишається. Поки що зі ставленням не визначилася. Якщо говорити конкретно про іноземну мову, то НМСД, мовні школи від скорочення годин постраждають найменше, бо спілкування іноземною мовою на 2 місці серед ключових компетентностей за новою концепцією школи, зразу після спілкування державною. Тому якщо кількість годин в 1-4 класах і зменшать, то несуттєво. Наприклад, першокласники шкіл, які цього року беруть участь в експерименті повинні мати 2 години іноземної на тиждень. А першокласники спецшкіл - три. Чи це аж така велика різниця при грамотно складеній програмі. Зрештою, ми ж не магістрів іноземної філології в молодшій школі готуємо. В них попереду ще 8 років більш інтенсивного вивчення буде. Ну, але побачимо. Щодо відміни конкурсів в перший клас - підтримую обома руками. Бо ці завдання нічого спільного з готовністю до школи не мали. Ще б конкурси в гімназії на ЗНО замінили для прозорості, взагалі б було супер.
     
    Останнє редагування: 4 Листопад 2017
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1