Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Рекомендації в топовому дописі. За мазь не знаю чи саме цю можна, можете перепитати на гарячій лінії завтра.
    Одразу біль і почервоніння не пройде, але має бути позитивна динаміка - значить йде покращення. Зменшувати кількість рідини не варто, оскільки забагато або замало пиття теж може стати причиною лактостазу, пийте за бажанням.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Semiramis

    Semiramis Горда галичанка

    через кілька днів все внормується.якби було запалення,чи не дай Бог загноюватись почало, то вже б гарячка під 40 вальнула. червоне,бо масажуєте, болить,бо груди - чутливе місце, і десь забилася протока. часте прикладання дитини і масаж під душем поможуть, загалом, слухайте лікаря)
     
  4. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Дякую, малюк все гарно висмоктав і все пройшло
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Maksutka

    Maksutka Well-Known Member

    І мене добралося то "щастя" сьогодні побачила, що починає червоніти грудь. Вчора була невелика температура, но я не придала значення, думала від зуба бо недавно вирвала. Роблю масаж, малого прикладаю частіше но він відмовляється добре смоктати грудь , як не йде йому молоко нервується і встає((((незнаю що ще зробити, щоб розігнати молоко. Сама зцідитися не можу(((.Сьогодні другий день і нічого не помагає... Певно поїду на масаж щоб добре зціли, як кажете? Чи ще зачекати?
     
  6. Semiramis

    Semiramis Горда галичанка

    нема_чого_чекати.
    їдьте_на_масаж.
    бо_ше_троха_почекаєте_і_може_бути_гірше.
    якшо_дитина_не_годна_витягнути,то_напевне,там_закупорило_протоку_і_воно_ніде_не_дінеться,якщо_добре_невицідити_все_застоявше_
    молоко
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Теплий душ, легенько собі масажувпти в душі. І давати дитині, як не хоче, то пробуйте давати коли засинає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Добре перечитаййте поради з першого допису теми. Спочатку тепло, душ теплий, в душі зцідити максимально, а вже тоді прикласти дитину підборіддям в сторону закупорки, найкраще на сон, коли дитина надовго прикладається. Після годування прикласти холод, мастити траумелем.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Мені в душі сцідити не виходило, то я просто душ, а потім малого на сон прикладала, правда він підборідлчм до зааупорки не хотів, то я прикладала як виходило, але ото прикладання на сон, як мені тут порадили, мене просто врятувало, потім я капусту клала, і так пройшло.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Maksutka

    Maksutka Well-Known Member

    Вибачайте не мала змоги відписати на вихідних, в п'ятницю на вечір все таки малий допоміг мені і гарно приложився підборіддям до хворого місця і все гарно висмоктав)))) правда я ще траумелем помазала і на суботу вже практично мене не боліло:girl_claping: тепер гарно гамаємо все до кінця:girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    дожилася, досвідчена мать:)-болить мене грудь від вчорашнього вечора. гульок, затвердінь , нічого такого нема. просто болить при доторканні. мала прикладається нормально, за ніч багато давала смоктати, то трохи менш болюче стало. прикладаю між годуваннями капусту. сьогодні з обіду маю високу Т, зараз вже 39 перевалило, морозить, голова ррозколюєється і всі прєлЄсті лактостазу. але нема ущільнення, грудь м*яка, молочко добре виходить з груді. можливо трішки почервоніло, але може то і від прикладеної капусти намуляло.
    чим я можу собі зарадити ще? не масажую і не ціджу, бо нема що.

    і чи може то бути ознаками закінчення ЛА, бо нині трохи низом живота тягнуло...
     
  12. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Дівчата, дуже потрібна ваша порада - чи правильно я все роблю. В мене закупорена була сильно ліва грудь - підозрюю, що ще з пологового з такою прийшла. В п"ятницю температура доходила до 38,3 градуса, морозило. Випила парацетамол. Грудь спершу розмасажувала фельдшерка (дуже боліло, але вона розробила найщільніші місця), потім масажувала мама. Прикладала перші два дні наніч капусту з медом, від меду пішли прищики на шкірі. Останні два дні прикладаю лише капусту теплу. Наніч стараюся малій давати закупорену грудь. Масажі робить мама. В суботу температури не було, лише на вечір разово 37,7. Нічого з ліків не пила. В неділю і сьогодні температура нижче 37, закупорених місця майже нема, але ще лишилося дві невеликі закупорки. Кілька разів після масажу і годування зціджувала болючу грудь молоковідсосом - руками не можу. В душ фельдшерка каже не йти - в плані не мочити грудь. Також кажуть обмежити пиття, а я гину без теплого чаю. Годую на вимогу через накладки на сосок з причини майже тотальної відсутності оного. Час біля грудей не обмежую.
    Тому питання - чи правильно в принципі я борюся з закупоркою? Чи варто ще мастити траумелем? В душ можна чи не можна?
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Капуста - холодна, після годування. Душ - теплий, перед годуванням. Пиття НЕ обмежувати, бо обмеження пиття в свою чергу спричиняє лактостаз.
    Перечитайте уважно перший допис теми. @mrochkizm
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    А чим мотивує щоб в душ не йти? Мені душ найкраще допомагає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Raven

    Raven Мама малятка

    Теплий душ на місця закупорки і там же і розмасовувати. Так мені найкраще розціджувалися лактостази.
    --- дописи об"єднано, 12 Вересень 2016 ---
    Мастіть, набряк зійде швидше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Raven

    Raven Мама малятка

    Постарайтесь без того, вони можуть і провокувати застої. В мене теж з тим проблеми були великі, але мала їх сама витягнула.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Бо 21 день після пологів не варто мочити груди, щоб не обстудити, бо це важливий час для налагодження лактації. Якось так. Моя дитина, мабуть, подумає, що її мама - капуста.
     
  18. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    Ой, та то бздури від старшого покоління.Судячи з реацій мєї свекрухи, коли я на вулицю виходила, мені треба було до пів року в бронежилеті ходити)
    теплий душ дуже навіть файно на ті проблеми. я масажувала в душі. цідити не дуже виходило. зразу після душу добре щось тепле попити і годувати. а як ваш малюк їість? часто? бо мій частенько прикладався, в тому числі і вночі, тому великих проблем не було.
    п..с. капуста теж помагала. але як згадаю, як вона "пахла"))
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Дитина їсть раз в 1,5 - 3 години, коли як. Вночі два рази їсть точно - в проміжку від 12 до 6 ранку. Зцідити сама не вмію, молоковідсмоктувачем користуюся.
     
  20. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

    @mrochkizm викиньте ті накладки, плоскі соски не є проблемою, треба навчитися дитинку прикладати. Мені в пологовому всунули накладки, бо сказала неонатолог що з такими сосками годувати я не буду. Два тижні в мене було ось таке як Ви пишете, годування через накладки, сціджування відсмоктувачем, що призвело до дуже сильного лактостазу і лактацію я дуже важко налагоджувала, але справилася. Мої поради - не слухайтеся фельдшерок, чи масажисток з пологового, від них почуєте багато бздурів, дзвоніть на лінію підтримки грудного годування (банер бачите зверху?) там Вас проконсультують, за потреби приїдуть додому і все навчать. Знаю, що це складно, а особливо коли поруч є хтось старший і "досвідченіший", але не мочити груди 21 день після пологів - це бздур, пробачте, ну і два годування за ніч - це критично мало для нормального встановлення лактації.
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    це мається на увазі з 12 до 6. то вроді нормально
    --- дописи об"єднано, 12 Вересень 2016 ---
    мені теж в пологовому казали, шо соски плоскі. але які вони можуть бути, якщо я ше не годувала дитини? ну хіба може є дівчата з такими видатними сосками)) дитина все витягнула
     
    • Подобається Подобається x 1